چرا بعضی ها برای زنان مجرد، حق جنسی قائل نیستند

مخالفین سرسختِ سکس قبل از ازدواج برای خانم ها، از استدلالی استفاده می کند که معمولاً راه هر گونه گفتگو را می بندد. آنها می گویند: « اگه شماى نوعى میتونى قبول کنى و عادیه که قبل از تو، آلت تناسلى یه مرد دیگه بین پاهاى زنت بوده باشه قبول، ولى اینو نسبت به بقیه ى آقایون بسطش نده »

Women-fairer-sex

سکس از نظر این نوع مردان، تماسِ یک وسیله کثیف مردانه با قسمتی از جسم یک زن است. اتفاقی که تاثیر مشمئز کننده ای در بدن زن ایجاد می کند و برای همین مردی که اینگونه تصوری از سکس دارد به هیچ وجه نمی تواند بپذیرد زنی که مورد توجه او است قبلا با یک نفر دیگر سکس داشته باشد. از دید این نوع مردان، سکس فقط یک عمل فیزیکی و عاری از مهر و عشق است. برای همین شدیدا از احتمال اینکه همسر آینده شان قبلا سکس داشته است جریحه دار شان می شوند.

آنها در تصورشان نمی گنجد که زنان قبل از ازدواج به عنوان یک انسان، به نیازهای طبیعی وسالم بدن خود پاسخ دهند. برای این نوع افراد، هیچ چیز طبیعی و انسانی در باره آلت مردان وجود دارد. آلت وسیله ای است برای فروکش کردن یک نیاز کورِ غریزی… شاید آنها بدون آنکه متوجه باشند فکر می کنند تماس و کاربرد آلت مردانه با هر زنی، فقط از راه زور صورت می گیرد. برای همین، تاثیر منفی چندش آوری را بر جسم و روح خودشان و زنانی که سکس دارند تصور می کنند.  

افرادی که برای زنان مجرد، حقوق جنسی قائل نیستند و آن را شنیع و ناپاک می دانند همان افرادی هستند که در روح و روان شان، عمل جنسی را بدون هیچ حس عاطفی و هیچ نوع احترام مقابل، انجام می دهند. این افراد، خودشان مرد هستند ولی « آلت» مرد را و سکس راپلید و کثیف فرض می کنند.

   از این زاویه دید، زنان حق ندارند میل جنسی یا هویت جنسی داشته باشند. تصویری که آنها از زن و همسر دارند نیز بیشتر شبیه یک تکه گوشت بدون احساس و شعور است. آنها شاید بدون آنکه متوجه باشند داشتن همسر برای شان شبیه زیر شلواری و خمیر دندان است که صاحب شخصی اش هستند و وقتی صاحبش می شوند باید نو و دست نخورده باشد.

بهمن

او نه فاحشه بود و نه فرشته 

Image source

http://topnews.in/why-women-are-seen-fairer-sex-2369121

 

 • من

  کاملا مافقم با نظر خواننده.
  من به خود سکس اصل کاری ندارم . چون تجربه خود من میگه سکس رو شما هر چی بیشتر داشته باشی بیشتر میخای.
  من خاهشم اینه که شما بیاد عوارض و عواقب این نوع نگاه به اصطلاح لیبرال رو به سکس برسی کنید.
  من نمیخام سفسطه الکی بکنم . فقط یه نظر میدم قضاوت هم میزارم به عهده خانندها.
  به نظر من حاصل این نوع نگاه از بین رفتن تعهد در انسانهاست . جامعه ما الان به شدت در حال بیش رفتن به طرف بی تعهدی و لاقیدیه. همه ما میدونیم که الان به خاطر شیوع این نوع نگاه زنان متعهل ما دنبال برقراری رابطه با پسرای جونن. مردای مسنمونم برعکس.
  مسنا و متعهلها رو مثال زدم که باید مستاق تعهد در اجتماع باشن که دیگه شما حساب مجردا و جونا رو بکنید که دیگه هیچیییییی براشون مهم نیست.
  حاصلشم کاملن مشخصه فروپاشی بنیان خانواده و کلی بچه طلاق که اتفاقا مادراشون لذت سکس و خوشگزرانی رو به سرپرستی و تربیت اونها ترجیح میدن
  سکس هم لزت بخشه هم لازم اما شما به جای این فیگور روشن فکری یه خورده در مورد عواقب وحشتناک این مدل نگاه به نطر من بیمار برای جامعه هم حرف بزنید
  یه خورده که چشتونو وا کنید فروپاشی تمام وکمال انسانیت رو تو ایران بیبینید
  بدبختی این ملت همیشه همین بوده فقط نیگا میکنیم تو ماهواره چی میگن فردا هفت مرتبه بدتر از اونو تو جامعه اجرا میکنین.
  بابا دین و دیانت رو ولش چرته منم قبول دارم . اما شعور شخصیت و فهم و درست زندگی کردن چی اخه

  • سهیل

   منم مواقم خودم از هیچ دختری تابحا سکس نخوستم و نخواهم خواست تا قبل ازدواجم و نمیتونم قبولش کنم که زنم قبلا با یکی سکس داشته باشه

   • یک زن

    با احترام. طرز فکرت بنظرم خیلی بدوی میرسه.

    • آسمان آبی

     🙂 می گویند روزی عیسی داشت می رفت جوانی را دید که مادر هفتاد ساله اش را در زنبیلی گذاشته و روی کولش حمل می کند . به او گفت این پیرزن کیست؟
     گفت مادرم است
     عیسی گفت چرا او را در زنبیل گذاشته ای؟
     چون پیر است و قادر به راه رفتن نیست
     عیسی گفت: چرا او را شوهر نمی دهی؟
     جوان با تعجب گفت عیسی مگر نمی بینی که هفتاد سال دارد و راه هم نمی تواند راه برود چگونه او را شوهر دهم؟
     ناگهان پیرزن با مشت بر سر پسرش کوبید و گفت:
     تو بهتر می دانی یا پیغمبر خدا !!!

  • آسمان آبی

   من عزیز
   گفتار شما سرشار از صداقت بود. بله خیلی چیزها بظاهر منطقی می ایند ولی دورنمای خوبی نخواهند داشت. ما در واقع در یک پارادوکس گیر کرده ایم آزادی باشد یک جور آزادی نباشد یکجور.اگر این آزادی بخواهد زندگی یک و یا بچه را تباه کند بی ارزش است. از آنطرف هم حصر و حصار جنسی خانم ها هم درست نیست. پاسخ یک چیز است : ظرفیت!
   باید ظرفیت آزادی را داشت خانم ها تا قبل از بچه دار شدن دارای حقوق جنسی متفاوتی تا بعد از بچه دار شدن هستند. پای بچه که به زندگی باز می شود مرد و زن دارای اهداف دیگری می شوند و باید پخته تر عمل کنند. مرد خود را به آب و آتش می زند تا رفاه خانواده را برقرار کند و زن با پاکدامنی و تعهد نقش مادرانه خود را ایفا می کند. شاید الگو برداری از کشورهای دیگر بویژه آسیا و آمریکای جنوبی درس های خوبی را برای ما داشته باشد. هر چه باشد این راهی است که آنها قبلا طی کرده اند.
   در کشورهای غربی راه را در ازدواج دیرهنگام یافته اند . زن و مرد تا سن 35 و 40 خوب گرد و خاک خود را می تکانند. دوست بازی و رفیق بازی و تنوع جنسی و مسافرت و تفریحات شبانه و ماجراهای هیجان انگیز ولی بعد یک نفر مثل خود را گیر می آورند که او هم گرد و خاک خود را تکانده و تنها بر اساس میل به تجربه پدر و مادری ازدواج می کنند و گذشته را کلا فراموش می کنند و می چسبند به زندگی اشان . معمولا در همان سالهای اول ازدواج چند بچه قد و نیم قد بدنیا می آورند و آنها را با هم بزرگ می کنند.این هم یک راه است.ولی این راه متضمن رفتار آزاد حتی از سنین کودکی است. در واقع وقتی به سن میانسالی می رسند تجربه جنسی آنها اشباع شده است و دیگر رمقی ندارد.
   بهر رو یک چیزی می دهیم و یک چیزی می گیریم. باید حساب سود و زیان را کرد ولی فکر نمی کنم هیچ چیزی بتواند جبران اشک بچه هایی که بر اثر طلاق دربدر می شوند را بکند و ارزش آن را داشته باشد. در این میان از زن بخاطر حس مسئولیت بالایی که دارد انتظار بیشتری می رود. از طرف دیگر مردان و پسران جوان و خوشتیپ هم بدانند که اگر حرمت یک خانواده را شکستند و زن شوهر داری را برای یک لذت زودگذر فریفتند آنوقت شک و بدبینی در وجود خود آنها نسبت به همسری که در آینده خواهند گرفت رخنه خواهد کرد و زندگی خود را با دست خود تباه خواهند نمود. هر لحظه در شک هستند که مبادا یک جوان خوشگل پا در کفش زن او کرده باشد.شکی که چندان بیراه نیست. از هر دستی که بدهی از همان دست می گیری.

  • سارا

   موافق، میخوای، خواهش، بررسی، خواننده ها، متاهل، جوون،مصداق، خوشگذرانی، لذت.

  • فهیمه

   تو که خودت این همه تجربه داری لطفا برای دیگران نسخه ی ریاضت نپیچ.

  • marderooz

   عزیز محترم
   همه جوامع در طی فراز و نشیب تحولات شان، به افراط و تفریط می غلطند و خود این نابسامانی ها، باعث تشکیل مرام و اخلاق و قانون جدید رای وضعیت جدید می شود. استثنایی هم در کار نیست. ولینگرانی شما از افراط و تفریط به ریشه ماجرا که نادیده گرفتن حق جنسی یک دختر ساده و معمولی است منجر می شود. ترس اصلی باید اکثریت محروم شده از حقوق انسانی شان باشد وگرنه زیاده خواه ها با هر قانون (حتی سنگسار و زندان) همچنان کار خودشان را می کنند. ممنون

 • ایرانی

  لزوما اینطور نیست. یک مرد ممکنه شوهر دوم یا چندم یک زن بشه و یا دوست پسر هزارم او و مشکلی هم نداشته باشه. ولی در برابر حس حسودی خانمها، مردها هم غیرت دارند. فیلمهای غربی را ببینید. حتی اونا هم با خاطرات گذشته های همسرشون یا حتی دوست دختر و دوست پسرشون مشکل دارند. مشکل آلت و آمیزش نیست. هر مردی میخواهد تنها به اوج رساننده زنش باشد. برایش سخت است که متعهد باشد و همزمان با ناشناسهای بی شناسنامه و آمده و رفته قبلی مقایسه شود. خانمها هم با حسودیها و چشم و همچشمی هاشون همینطورند. فرقی ندارند.

 • مهرداد

  وقتی نویسنده مجله “مرد روز” یک زن باشه ، اون مجله بیشتر شبیه مجله “زن روز” میشه! مقالات زیادی دراین سایت دیدم که بر ضد مردها بوده و نه در حمایت و یا روشنگری آنها.

  • سارا

   الان این ضد مرد بود؟

   • مهرداد

    بله ، اما در لفافه

  • نسترن

   دوسته خوب مضمون مرد روز در اینجا به نظر من یعنی مردی که تمام فرهنگ های درست و بروز رو بجا بیاره…چون به نظرم بیشتر این مردها هستن که درک کمتری از یک زن دارند…اینجا بیشتر میخواد بین زن و مرد صلح و تبادل نظر ایجاد کنه…میخواد شخصیت هر یک با توجه به داستان ها و تجربیات بر ملا بشه…

  • شیرین

   دوست عزیز من رو ببخشید.ولی به نظرم دیدگاه شما هم دقیقن مثل اون فمنیست های افراطی ایه که فکر میکنن حقوق زن و حمایت از زن یعنی فقط حرف هایی که مستقیمن در مورد حقوق ضایع شده زن هاست….مرد روز مردیه که از تمام جوانب کامل باشه.مردی که مناسب با فرهنگ به روز جامعه است…احساس و غرور مردانگی رو در کنار درک و فهمیدن همسرش داره و برای خودش و همسرش و بچه هاش فرد مهم و تاثیر گذار و ارامش بخشیه…اتفاقن به نظر من این مجله جدا از اینکه اطلاعات خوبی در مورد مرد ها به من یاد داده باید مقالات بیشتری هم در مورد ارتباط بین پدر و فرزند بذاره.چون اون هم جنبه ای از مرد بودنه

   • مهرداد

    به نظر شما فرهنگ به روز جامعه اینه که یک زن قبل از ازدواج با مرد دیگری سکس داشته باشه؟ من چنین چیزی در فرهنگ جامعه ندیدم ، به علاوه این مقاله برای آگاهی مخاطبین “مرد” نوشته نشده بود ، بلکه نوعی غر زدن زنانه نسبت به مردها بود ، مجله “مرد روز” باید به مردان کمک کنند تا مردانگی خود را بهتر تجربه کنند و زندگی بهتری داشته باشند ، نه اینکه غر و لند زنها را بشنوند! این انتظار زیادیه که من از این مجله دارم؟ واقعا به نظر شما من مانند فمینیست های افراطی هستم؟ من فقط میخواهم پست های مرتبط با عنوان مجله را بخوانم ، نه اینکه از هر 10 پست نه تای آن کلا به زن یا مرد مربوط نیست ، یکی هم که مربوط است اینگونه باشد!

    • بی‌نام

     چجوری می‌خواین بدون شناخت زن‌ها مردانگی رو تجربه کنین؟ هر مردی که بخواد با زنان در ارتباط باشه، باید اونها رو بشناسه!!! و بلعکس درمورد زنان هم همینطور.

 • مهرداد

  خیلی از مردها حاضرند با زنی که قبلا ازدواج کرده و با شوهر سابقش سکس داشته ازدواج کنند ، اما حاضر نیستند با زنی که با دوست پسرش سکس داشته ازدواج کنند! این مقاله اصلا به این موضوع اشاره نکرده ، به علاوه زنان زیادی هم هستن که مردهایی را که قبلا دوست دختر داشتند نمیپذیرند چه برسه که سکس هم داشته باشند!

  • آسمان آبی

   درست است چون مرد اطمینان دارد که سکس زن یک سکس متعهدانه بوده است و در صورت ازدواج با او نیز زن به او متعهد خواهد ماند . در نمونه ای دیگر جوانی عاشق زن شوهردار زیبایی می شود و با او رابطه برقرار می کند و شوهر او می فهمد و او را طلاق می دهد ولی جوان زیر بار ازدواج با به آسانی نخواهد رفت و اگر هم برود زمینه های شک و سوی ظن در او زیاد خواهد بود چون سابقه عدم تعهد را در زن می می بیند و مطمئن نیست که به او هم وفا دار خواهد ماند. نتیجه اینکه زن از آنجا رانده و از اینجا مانده خواهد شد. این مرا به یاد داستان چنگیز خان مغول انداخت که در جنگی که در پیش رو داشت عده ای از افسران ارتش دشمن به فرمانده خود خیانت کردند و با چنگیز همکاری کردند تا اینکه چنگیز در جنگ پیروز شد. بعد از پیروزی اولین کار چنگیز این بود که دستور داد آنها را دستگیر کرده و بکشند! وقتی از او سوال کردند که اینها که این مقدار به تو کمک کردند تا پیروز شدی چرا می خواهی آنها را بکشی؟ چنگیز گفت آنها وفا دار نیستند و همانطور که به فرمانده خود خیانت کردند به من هم خیانت خواهند کرد!

 • ساناز

  من با سکس قبل از ازدواج کاملا موافقم و برای هردو طرف این تجربه لازمه بیشتر مشکلات بعد از ازدواج مشکلات جنسیه هرچقدر تجربه بیشتر باشه هم انتخاب بهتر می شه هم شناخت از خود

 • مجید

  میتونیم بگیم مردی که دوست نداره زنش قبلا با کسه دیگه ای سکس داشته باشه ،طبعا خودش هم نباید در گذشته چنین عملی رو مرتکب شده باشه .این یه حرف منطقیه .همه هم قبولش داریم. ولی منطق نویسنده رو نمیشه قبول کرد.حداقلش من نمیتونم قبول کنم چون فک میکنم اثرات بسیار مخربی رو بنیان خانواده میذاره.

 • امين

  شما نتونستيد اين مورد رو به درستي بررسي كنيد
  چيزي وجود داره كه خيلي مهم تر از ورود آلت و تناسل و اينهاست
  اصلا مسئله ي آزار دهنده خود ميل دو طرفه هست
  قبول كردن اينكه اون شخص يه همچين تمايلي رو غير از شما به شخص ديگه اي هم داشته و بعدا هم خواهد داشت
  و اينكه شما اصلا جايگاه خيلي خاصي نداري
  اگر دقت بكنيم مسئله تعهد عاطفي ، اخلاقي ، يا جنسي امروز دارن مرزهاي مشخصي پيدا مي كنند ، و در عين حال بين تعهد و عدم تعهد كم كم مرزها از بين ميرن

  • marderooz

   امین عزیز اگر رابطه عاطفی خاص ایجاد نشود هر دلیلی در مسیر سرد شدن رابطه موثر خواهد بود حتی نوع خرناسه کشیدن و حویدن غذا … تجربه مهرورزی به دیگران یا داشتن لحظاتت صمیمی با دیگران وقتی که یک انسان مجرد است و تعهدی به هیچکس ندارد باعق سردرگمی در عشق و مهرورزی های بعدی نمی شود. پشت این نگرانی شما، همان تصویر منفور و تاثیرات الوده کننده از سکس ممکن است وجود داشته باشد.

   همسر اینده یک مرد، سه سال قبل از اشنایی می توانست شنا و کشتی و دوندگی و حتی ورزش رزمی کند. با دوستانش سینما برود و قهوه بنوشد و در تئاتر بازی کند و … هزاران کار دیگر… اما حق تجربه سکس نباید داشته باشدچون مخوف و همانطور که این مرد نوشته است قابل تحمل نیست. اینجاست که تربیت و فرهنگ و سنت و تاثیری که تعریف رابطه جنسی بر وی گذاشته است خود را بروز می دهد.

   در ضمن امین عزیز قرار نیست از موجود سکسی ندیدن زنان توسط آن شیوه و اندیشه، به افراط و هرزگی در روی دیگر سکه ماجرا برسیم. معمولا اکثر انسانها معمولی رفتار می کنند.

   • آسمان آبی

    مرد روز اضافه کنم که نیاز زن به سکس تنها بعد مادی قضیه نیست و زن نیاز به ارضای عمیق عشقی نیز دارد و این مسئله را پیچیده تر می سازد. به زبان ساده در سکس عمق رابطه نیز برای زن مهم است.یک زن اگر بخواهد تنها بعد جسمی خود را ارضا کند بعدا دچار مشکلاتی خواهد شد. شاید چاره اینکار دوستی های ششماهه ماهه باشد که هم از نظر جنسی ارضا شود و هم از نظر عشقی

  • شیرین

   دوست عزیز تا جدی با شما موافقم.اما طوری که خودم این موضوع رو برای خودم حل کردم اینه که اگر اون رابطه از نظر طرف مقابل من خاص بود الان با من نبود و با همون شخص ادامه میداد.حتا اگر اون جدایی به میل خود شخص هم نبوده باشه باز هم اون رابطه نقصی داشته که رابطه الان نداره.در واقع نگرانی اصلی در اینه که نکنه رابطه فعلی ما اونقدر خوب نباشه که یکی بعد از من بیاد و طرفم اون شخص رو به من ترجیح بده…نه اینکه چرا من به یکی دیگه ترجیح داده شدم

  • ایرانی

   بسیاری مردان با زنان بیوه یا شوهر از دست داده ازدواج می کندد و از این بابت احساس خفت و خواری هم نمی کنند.
   مسئله این است که خوب یا بد؛ در ذهن من به عنوان یک مرد این پیشفرض وجود دارد که اگر خانمی پیش از ازدواج به قواعد عرفی جامعه در زمینه ی پاکدامنی پایبند نباشد؛ نمی توانم به او اعتماد کنم که پس از ازدواج به این قواعد و اصولا هر قاعده ی اخلاقی پایبند خواهد بود.
   توجه می فرمایید؟ صحبت اصلا درباره ی سکس نیست که آیا کثیف است یا مقدس. سخن بر سر اعتماد است. من شخصا اگر همسرم پیش از ازدواج با من اهل زنگ خانه ی مردم زدن و فرار کردن هم بود ؛ با او ازدواج نمی کردم . چرا که این جامعه درست یا غلط قواعدی را وضع کرده است و کسی که این قواعد را محترم نشمرد؛ یا نابغه ای است فراتر از اخلاق یا یک شخص غیرقابل اعتماد و بی اخلاق باید به شمار رود. و تو بگو چند درصد آدمیانی که می شناسی لایق عنوان نابغه بوده اند؟

   • mahan

    آفرین ایرانی…قواعد عرفی رو خوب اومدی. فکر می کنم این عرف در حال تغییره و برای نسل های آینده اتفاق مثبتیه چون میتونن تو یک جامعه نرمال طبق طبیعتشون رفتار کنن. اما در حال حاضر تو این جامعه محدود که اصول اخلاقی سفت و سخت جنسیش از سن کم تو گوش بچه مدام تکرار میشه، کسی که بخواد طبق طبیعتش نیاز جنسیشو برطرف کنه باید یه آدم ساختارشکن خفنی باشه، دروغگو و بازیگر ماهری باشه، آدم باری به هر جهت و سر به هوا یا … یا نابغه باشه.(این مشکل برای مردا و زنای خارجی تو کشورای توسعه یافته وجود نداره) فکر میکنم به همین خاطره که هم مردا و هم زنا تو جامعه الان ایران به کسی که قبل از ازدواج رابطه جنسی متعدد داشته نمی تونن راحت اعتماد کنن. بحث حسادت بنظرم به همین دلیلی که گفتین که مردان زیادی با زنان بیوه یا شوهر از دست داده ازدواج میکنن… زیاد مطرح نیست.

 • علیرضا

  با احترام به نطرات دوستان یک سوال دارم . فرض کنیم که یک خانم به هر دلیل
  نتونه تا سن 30 یا 40 یا حتی برای همیشه ازدواج کنه . در این مورد باید چه
  کرد ؟ باید تقوا پیشه کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟ چقدر تقوا پیشه کنه ؟ یه هفته ؟ یه ماه ؟
  یه سال ؟ من که یه مرد هستم چقدر میتونم تقاوا پیشه کنم ؟ به نظرم این
  موضوع چند شاخه داره .اول اینکه آیا رابطه جنسی یک نیاز هست یا نه ؟ دوم
  اینکه یک خانم یا آقا چقدر میتونه نداشتن این رابطه رو تحمل کنه ؟ سوم
  اینکه چرا این مشکل در جوامع جهان سوم بیشتر شدده ؟ به نظر من هر وقت
  بخواهیم بجای حل مشکل اون رو یه جوری توجیح کنیم همه چیز بدتر میشه . اگر
  در زمان قدیم این رابطه قبل از ازدواج خیلی بد بود علتش این بود که دختر در
  14 سالگی میرفت خونه شوهر . خوب مطمئنا دختری که قبل از این سن رابطه
  داشته کار خوبی نکرده ( حتی در فرهنگ غربی ) ولی الان که سن ازدواج 30
  سالکی شده چی؟ و اما کمی هم از سمته دیگه به مسئله نگاه کنیم . شاید بد
  بینی یه شخض نسبتبه این موضوع از اونجایی شروع میشه که متاسفانه در کشور
  های جهان سوم تعهد جنسی وجود نداره . یعنی چه آقا و چه خانم وقتی آزاد میشن
  دیگه به یک شریک جنسی قانع نیستن و به اصطلاح شخص نمیدونه مخاطش آیا ی
  رابطه داشته یا هزاران رابطه و انجاست که کل موضوع میره زیر سوال …. به
  نظرم همون چیزی که به نوعی در اسلام اومده و غربی ها اون رو اجرا میکنن و
  ما قبول نداریم بهترینه . یعنی چیزی بین ازدواج موقت و رابطه بالای سن
  قانونی با یک نفر و با اطلاع خانواده . یعنی اون خانم در سن مقرر میتونه
  دوستی داشته باشه که باهاش ماسفرت بره و رابطه داشته و ممکنه این دوستی یک
  یا ند سال طول بکشه و آخر هم به ازدواجختم بشه یا نشه . اگر رشد که چه
  بهتر و اگر نشه چند سال زندگی خوب رو تجربه کردن و مدام مخاطبشون رو تغییر
  ندادن .

  • آسمان آبی

   علیرضا جان
   طبق فرموده شما اینکار عملا عملی نیست. درست هم نیست. سن ازدواج بالا رفته و حتی در سن پایین هم درست نیست. بسیاری از انحرافات اجتماعی ما حتی ناکامی سیاسی ما ریشه در عقده های جنسی دارد.نتیجه این کار زنانی افسرده و سرد مزاج و مردانی منحرف و متجاوز و حتی بچه باز خواهد بود. انسان نیاز دارد که سکس داشته باشد . اینکه انتظار داشته باشیم که زن ما قبل از ازدواج سکس نداشته باشد درست است ولی بهای سنگینی برای آن خواهیم پرداخت. بهای آنرا کودکانی خواهند پرداخت که جانشینی برای سکس محسوب می شوند. در عین حالی که آلت تناسلی دختران خاک می خورد و منتظر محبوب خویش است این آلت جاهای دیگری را هدف قرار خواهد داد! بهتر است از رفتار گذشته زن چشم پوشید و این را حق او دانست ولی در بعد از ازدواج اگر خطایی از او سر زد پوست او را کند! بلایی بر سرش آورد تا آرزو کند به دنیا نیامده بود! این به این معناست که خانم عزیز شما در قبل از ازدواج آزادی و این حق شماست (البته زیاده روی نکن و فکر نکن شریک های بیشتر یک امتیاز است این بحث مفصل دیگری است) ولی زمانی که پایت را در خانواده گذاشتی دیگر یک مادر هستی با شخصیتی کاملا جداگانه.

  • شیرین

   دوست عزیز تمام سوال های اصلی مربوط به این بحث رو خیلی خوب مختصر و مفید بیان کردید.در کل با نظراتتون موافقم.اما دو مساله رو به نظر من باید از دیگری هم نگاه کرد.اول در مورد تعهد زن و مرد…در زمان های قدیم که زن و مرد ها از شعور و اخلاق کافی برخوردار نبودن هم زن ها و هم مردها میتونستن روابط متعددی داشته باشن.این مساله برای مردها مشکل ساز بود چون هیچ راهی نبود که بتونن تشخیص بدن که بچه اون زن بچه خودشونه یا کس دیگه.در نتیجه با پیشرفت ذهن بیمار بشر مردهایی که توان مالیش رو داشتن نوعی زندان برای زنانشون درست کردن به نام شبستان تا در طول زندگیشون هیچ مرد دیگه ای رو ملاقات نکنن….این مساله در باطن درسته…اما نکته ای که وجود داره اینه که “پیش فررررض ” این داستان امروزه صادق نیست…..شما با یه تربیت درست برای بچه های دختر و پسر میتونید اخلاق رو به راحتی توشون نهادینه کنید.ما تو جامعه ای زندگی میکنیم که توی تمام زمینه های شغلی و عاطفی و ….. نیاز به تعهد و پایبندی داریم و من واقعن فکر نمیکنم درصد بالایی از جوامع دنیا ارزش تک همسری رو نداشته باشن….از طرفی با پیشرفت دنیا عملن راهی برای محدود کردن زن ها به صورت همه جانبه وجود ندارهپس منطقی ترین راه اینه که به جای زندانی کردن یه موجود بی فرهنگ از همون ابتدا فرهنگ رو بهش بدیم و در واقع با محدودیت های ذهنی چه مرد و چه زن رو کنترل کنیم تا هم مشکل بی اعتمادی مطرح نباشه و هم بتونیم از تمام انرژی و توان افراد جامعه استفاده کنیم …مرد ها به تنهایی برای پیشبرد یه جامعه به هیچ عنوان کافی نیستن.
   نکته دوم در مورد ازدواج موقته…شما در این مورد در واقع ازدواج موقت در فرهنگ مارو با روابط ازاد قبل از ازدواج در جوامع روپایی یکسان دونستید.این قیاس ممکنه در ظاهر خیلی بی ربط نباشه.اما عزیز…مشکلی که داره اینه که در واقع یه بی قانونی رو به صورت قانون دراورده…این مساله در سطح جامعه میتونه یه فاجعه بیافرینه.براتون یه مثال میزنم….در اروپا هر مردو زن فقط میتونه یک بار ازدواج کنه و هر رابطه غیر از اون خیانت محسوب میشه….حالا ایا خیانت متوقف شده؟نه…خیانت هنوز هم رخ میده اما اگر کسی با مرد یا زن دیگه ای رابطه داشته باشه از نظر کل جامعه بی اخلاق محصوب میشه حتا خودش هم به خوبی میدونه که کار اشتباهی کرده……در اسلام ما قانون 4 همسری رو داریم…در واقع ما تحت شرایط خاصی نوع خاصی از خیانت رو درست میدونیم….این مساله باعث تشکیل شدن بخش جدیدی از اخلاقیات در کنار “خوب ” و “بد ” میشه به نام”نوعی از بدی که میشه انجامش داد”…این جور قانون ها استثنااااااااا درست میکنن عزیز…و همیشه و همیشه و همیشه قانونی خوبه کمترین راه استثانا و گریز رو برای مردم باقی بذاره.این جور قانون ها که متاسفانه تو اسلام کم هم نیستن باعث میشن که ذهن فرد مدام درگیرراه گریزی برای دور زدن قانون باشه و تو همین مثال چند همسری یا ازدواج موقت در واقع به نوعی باعث میشه که جامعه هرگز نتونه معیار دقیقی برای خوب یا بد بودن یه کار ارائه کنه.مثلن فرض کنید اگر ازدواج موقت همه گیر بشه سوال نسل بهعدی ما این میشه که “وقتی اشکالی نداره قبل ازدواج با یکی رابطه داشته باشم حالا دیگه چه فرقی میکنه اولش ایه قران خونده شده باشه یا نه؟نفر بعدی که اصن نمیفهمه ازدواج دائم بوده یا موقت یا سفید……حالا حتا اگه ما بیایم باز هم محدودیت هایی بذاریم که ازدواج موقت قابل شناسایی باشه باز هم کار مفیدی نکردیم چون باز هم داریم این فکرو تو جامعه تزریق میکنیم که “قانون استثنا داره” و در نتیجه باز هم جوون ها به دنبال راه گریز میگردن….به طور کلی عزیز…..قانونی کردن هر نوع بی قانونی….یا پیش بردن موازین اخلاقی همراه بانیازهای جامعه…نه تنها راه حلی برای کنترل جامعه نیست بلکه باعث عنان گسیخته تر شدن حس لذت طلبی افراد میشه.بهترین راه همونه که مثل جوامع اروپایی اشتباه…اشتباه باشه و هیچ راه در رویی نداشته باشه.ازدواج موقت هم تنها تفاوتش با رابطه ازاد شرعی و قانونی کردن رابطه است که الان دیگه مشکل اکثر جوون های ما نیست و دید جامعه رو بدتر هم میکنه

 • قاصدک همزبان

  برای بسیاری از ما مردان با هر نوع تربیت و فرهنگی که به آن خو کرده باشیم زیاد دور از واقعیت نخواهد بود که بگوییم به زنان جذاب، شورانگیز و زیبا نظر و عشق بورزیم ولی برای تشکیل خانواده، تمایل به سمت زنانی داشته باشیم که باید نجیب، ساکت، سربزیر، پاک و دست نخورده باشند ! بارها در باره ی این تناقض ذهنی فکر و تحقیق نموده ام ، می گویند این تناقض در اعماق ناخوداگاه مرد وجود دارد چون ما هیچگاه دقیقاً و حتماً پی نخواهیم برد که پدر فرزند ما چه کسی خواهد بود برای همین، در مرحله تصمیم گیری برای تولید مثل، ذاتاً محافظه کاری را ترجیح خواهیم داد. به عبارتی کنترل زنان، تملک شان، وضع قوانین ازدواج و تدارک جرائم سنگین برای زنانی که قوانین جنسی را رعایت نمی کردند هدف و انگیزه دیگری جز کنترل تولید مثل نداشته است. البته در این نظریه تعهد و عشق زن به همسر و فرزند را نادیده انگاشته ولی پرواضح است که این دلیل تاریخی در نزد مردان ، توانسته است ماسک روانی روحی این کنترل تحمیل شده بر زنان را تفسیر کند …

  • آسمان آبی

   قاصدک خوش زبان
   دقیقا. عشق و حال یک چیز است و فرزند و خانواده یک چیز دیگر. تا قبل از ازدواج هر چی گفتیم و کردیم و دادیم شوخی بود ولی حالا دیگر مسئله خیلی جدی است. ریشه غیرت مردانه از یک نیاز طبیعی برای صیانت نطفه و فرزندان می اید. این حسی است که از اعماق وجود مرد می جوشد و دست خودش نیست . مرد نمی تواند بچه احتمالی یک نفر دیگر را بزرگ کند. یعنی عشق و حال با زنش را یک نفر دیگر کرده و حالا بچه او را هم بزرگ کند!
   دقیقا نقطه مشابه غیرت مردانه , خسادت زنانه است با تفاوت های بسیار چه در روش و چه در نتیجه, زن می خواهد مرد فقط مال خودش باشد. چرا؟ چون مطمئن شود که مرد از بچه هایش مراقبت خواهد کرد.پس سعی در بیرون راندن حریف های سکس احتمالی از زندگی شوهرش دارد. زن بصورت غریزی میل دارد که متعلق به مرد باشد تا وحدت مدیریت خانواده حفظ شود.مرد نیز احساس مالکیت زن را دارد . این حس به مرد این امکان را می دهد تا بدون هیچ ملاحظه ای زن را برای رفتارهای خارج از خانواده کنترل کند و در نهایت سلامت خانواده راتامین کند.
   نتیجه بی بند و باری مرد و زن هم یکسان نیست.زن دارای رحمی است که استعداد حاملگی دارد ولی مرد از این نظز بسیار آزاد تر است. رفتارهای تلافی جویانه می تواند ضربه های سنگینی به بچه ها ی خانواده بزند.

 • Negin Yazdani

  بسطش* نده …. “ط” 😐

  • marderooz

   ممنون نگین عزیز. خواستیم عین نوشته را بدون دخلو تصرف اینجا بگذاریم. ممنون

 • gadfly

  بنظر من، سلیقه جنسی یه امر خصوصیه. مثلن نمیشه به کسی خورده گرفت که باکره بودن همسز، اولین شرط ازدواج است حتی شاید خود این فرد، روابط متعدد جنسی همراه با بی بندوباری قبل از ازدواج داشته باشد.
  تنها چیزی که در این میان می توان بر آن ایراد گرفت فریبکاری و دروغ است.
  آنچه برای دو طرف مهم است باید با کمال صداقت بیان شود این دیگر به طرف مقابل بستگی دارد که با این موضوع مشکلی دارد یا خیر.

 • ایرانی..

  کیرم تو روح پدر و مادرتون زنده و مردتون
  🙂

 • سیاوش

  بسیاری از همنسلان من (دهه 60 ها) چه دختر و چه پسرش، تا زمان ازدواج باکره موندن. اما هیچکدوم از این افراد، ته فکرشون این اراجیف که از ذهن بیمار یک متوهم بی ادب در اومده رو در ذهن نداشتن.
  تحولاتی که در جامعه بطور تدریجی و بطنی رخ میده، این فرصت رو به همه میده که خوشون رو با اون وقف بدن و نتیجه ماندگار و خوبی داره. ایم جور هرزه نگاریها و تلاش در جهت فرو پاشیدن ارزشهای اخلاقی جامعه، نتیجه خوبی برای جامعه ایرانی نخواهد داشت. بی بند و باری، خیانت زوجین نسبت به هم و سست شدن بنیان خانواده از نخستین نتایج گسترش این تفکر، در جامعه سنتی و بسته ایران خواهد بود.
  در آخر به نویسنده بی ادب این مقاله که به خودش اجازه میده به مردان ایرانی توهین کنه، میگم با این جور آروغهای روشن فکر نمایی، کمکی به حل مسائل جامعه نمیکنی، البته اگر نیت خیری داری.

 • اسی

  بیاید احترام بذاریم به هم فقط
  هر کس هر جور دوست داره می تونه باشه
  چه چیز مانع ا این میشه که به شکل انسان در کنار هم زندگی کنیم
  هر عزیزی عقاید خودشو داره ولی نیاز نیست توی روابط اجتماعیش دخیلش کنه
  تا جایی که برای دوطرف خوب باشه

 • keyvan

  نویسنده مقاله خیلی نرم و مخملی خودش و عقاید شو تحمیل میکنه واصلا به فکرشعور مخاطب نیست واگه با لحن وزبان کودکانه بخوام نتیجه گیریشو بگم میشه: هرکی مثل من نیست خراست…!

 • سهراب

  بسیار مزخرف نوشته. بلاهت و استبداد رکن اصلی مطلبش رو تشکیل میده. من سالهاست در آلمان زندگی می کنم. تحصیلاتم دکتراست، به چند زبان تسلط دارم و سرم هم دائم در مطالعه است. در عین حال به چیزی بنام شرف، ناموس و غیرت معتقدم. هر کس هم که به این موارد که من اونا رو ارزش میدونم پای بند نیست، نوش جونش و میتونه هرجور که دوست داره فکر و زندگی کنه. یاد بگیریم که اگه از چیزی خوشمون نمیاد آسمون و ریسمون رو به هم نبافیم. رک بگو غیرت نداری و برات ناموس کلمه ای نامأنوس و مشمئز کننده است و معتقد به آزادی جنسی خودت و زنت هستی. دیگه چرا معتقداتت رو تحمیل میکنی و فلسفه و شعر میبافی؟

  • مهرنوش

   لطیفه‌ای بود این کامنت..

   • سهراب

    شما مهرت رو بنوش تا سرد نشه

    • اضغر

     عمرن اگه سیکل هم داشته باشی، فوقش تا پنجم ابتدایی با خواهش و تمنا بالا اومده باشی

     • محمد

      LOL

  • یه مرد آروم

   دانش شعور نمی آورد
   افلاطون 2000 سال قبل
   برای اثبات درست بودن حرفتون دکتری لازم نیست مگه هرکی مدرک تحصیلی بالا داره حرفش حتماً درسته؟
   مطلب بالا حمله نیست بلکه دفاعیه است

  • شیرین

   دوست عزیز من اصلن کاری به خوب یا بد بودن این مقاله ندارم.ولی بهتون پیشنهاد میکنم خودتون یه بار کامنتی که نوشتید رو بخونید….تو قسمت اول شما نوشتید که “یاد بگیریم که اگه از چیزی خوشمون نمیاد اسمون و ریسمون نبافیم” .بعد بلافاصله بعد از این اظهار عقیده درستتون چیزهایی نوشتید که از دید هر کسی که ذره ای به زبان فارسی و کنایه ها مسلط باشه یه توهین تمام عیاره.در واقع شما خودتون حتا دو دقیقه هم نتونستید به نظر طرف مقابلتون احترام بگذارید و از طرف مقابل انتظار احترام دارید.بازم میگم اصلن در مورد متن صحبت نمیکنم.ولی خوبه اگر چیزی رو برای دیگران خوب میدونید اول خودتون بهش عمل کنید عزیز.

 • نازنین

  خیلی خوب نوشتید ،به عنوان یک زن که در ایران زندگی میکنم این متن برام قابل درک بود و انتظار همچین واکنشی از بعضی اقایون هم بود .
  این مجله اگر هم اسمش مرد روز باشه باز‌ هم مخاطب هاش تفکیک جنسیتی نشدن و این مقاله هیچ توهینی به مردها نکرده بلکه رویکرد یک انسان فهیم رو نشون داده که فراتر از غرایز و غیرت و ناموس پرستی های احمقانه فکر میکنه و به حقوق جنسیتی دیگران احترام میزاره ، صد البته که این احترام باید متقابل باشه
  دوستانی که از اهمیت استحکام بنیان خانواده گفتند شاید بهتر باشه دلایل منطقی شونو رو هم ذکر کنند .

 • King Zorvan

  شما مرد روز هستید یا زن روز ؟ والا من یه مدته هرچی از شما میخونم مدل زن روزیه !!! بعضیاش که اصلا فمینیستیه ! چند بار تا حالا از زنایی که به شوهراشون خیانت میکنن و خیلی هم شوهراشون رو دوست دارن ( اینو دیگه کجای دلمون بزارم ) دلجویی هم کردین .
  شما که همش نیازهای طبیعیه زن رو گوشزد میکنید چرا به سرشت ذاتی مردان که حس مالکیت نسبت به اطرافشه نمیپردازین ؟ مقالاتتون کم کم داره جوری میشه انگار مردان یه مشت بچه نفهم بی تربیتن که وقتشه زنان عاقل و فهمیده بیان تربیتشون کنن . هیچکی ندونه اونوقت فکر میکنن مردان ایرانی شلاق دستشونه هر روز مشغول تنبیه کردن زنها هستن .
  شما خانمها که میاد اینجا مینالید بهتون بگم دور کره زمین رو بگردید بهتر از مردان ایرانی پیدا نمیکنید . با غیرت ، با احساس ، عاشق پیشه ، عاشق خانواده ، بشدت مسیولیت پذیر . کافیه فقط به جای غر غر و خاله زنک بازی صادقانه محبت کنید .
  شما خودتون درباره ارتباط جنسی مردان قبل از ازدواج خیلی لارجین یعنی ؟ کافیه زنی بدونه شوهرش قبل از ازدواج روابطی داشته . برعکس اینی که خیلی کلاس میزارید شما هم عین مردا گیر میدین به طرف .

  • مهران

   “… دور کره زمین رو بگردید بهتر از مردان ایرانی پیدا نمیکنید”

   پدر تجربه بسوزه!!! 😉

   • King Zorvan

    نمیدونم رو جنسیت خودت شک داری یا من !!! حالا اگه شما خودتو قبول نداری به خودت مربوطه . ولی حتی تو سایتهای خارجی هم نگاه کنی از مردای ایرانی بد نمیگن .

  • Ali

   واقعا لایک داری
   خیلی وقت بود این مطلب رو تو کامنت ها گوشزد میکردم
   ولی مدیران محترم سایت کامنتم رو پاک میکردند
   حتی توی مطالبی هم که به ظاهر طرف مرد ها رو میگیرند در واقع دارن مفاهیم فمینیستی خودشون رو القا میکنند

 • saeid

  میگم شما دختر خانومایی که دوست دارین قبل ازدواج سکس کنین خب این آدرس mail من
  saeid_tehro0ni@yahoo.com

  باهم تماس بگیرین…
  دائما دارین شعار میدین و دوست دارین جامعه رو خراب کنین!
  مردروز اگه پسری که هیچی، اگه دختری مدیونی به mail من پیغام ندی و قرار نذاری، یا هرچیز دیگه ای 🙂

  • 123

   ظاهرا شما از موضوعی بنام حق انتخاب خبر ندارید قرار نیست چون قبل از ازدواج سکس دارند به هر شخصی جواب بله بدهند

  • یه مرد آروم

   آقا سعید بین زن و مرد ارتباطات دیگری غیر از سکس هم امکان پذیر است
   می دونم باورش برات سخته یه مثال میزنم: رابطه همکاری
   زن ها توجه رو دوست دارند (مثل تمام آدم های دیگه) ولی دلشون نمی خواد هر رابطه‌ای به سکس برسه
   برسه

  • خلیل

   دوست عزیز
   خاک تو سرت قربونت برم آخه چرا فکو میکنی سکس یعنی خرابکاری
   دوست انسانم سکس مقدسه
   اما نه این دیدگاه کی شما نسبت به حیوانات دارید نه انسانها
   مگه میشه عاشق کسی نباشی و با احساست باهاش سکس کنی
   میتونی تو ذهنت مجسم کنی اینکارو
   اگه تونستی مجسم کنی و لذت بردی
   اما هیچ رقت حس بیهودگی و پشیمونی بهت دس نداد بدون با یک حیوان هیچ فرقی نداری . . . .

   حیف ما که از زیباترین و معصوم ترین ابزار بدنمون فوش میسازیم

   • Ali

    خلیل جان
    کاش به جا ی خاک تو سرت و غیره از واژه های مودبانه تری استفاده میکردی
    در ضمن، شما از کجا فهمیدی سعید فکر میکنه سکس مفهوم خرابکاری میده؟!
    اصلا فکر کن ایشون میگه سکس مقدسه، قبول؟
    این ایمیل شون ……
    هر کی فکر میکنه سکس قبل از ازدواج مقدسه به ایشون ایمیل بزنه
    آدم باید یه حرفی بزنه که موقع عمل جا نزنه

    • خلیل

     چ دیدگاه باحالی
     آخه دوست من
     یعنی چون مقدسه باید با دوست تو انجامش داد !!!!!!
     پیشنهاد دوست تو یه مبادلس !!!!
     و مقدس بودن رو نابود کرده

     • Ali

      نه
      چون مقدسه با تو باید انجامش بده
      اصلا مقدس بودن سکس بدون وجود تو مفهومی نداره :))))

 • azad

  زن:یعنی تو قبل از ازدواج سکس نداشتی؟

  مرد:نه!همیشه اعتقاد داشته ام جسم من تنها متعلق به کسی است که با او عهد می بندم .باور داشتم زنان ، این انسانهای پراحساس تعهد شان به عشق اینده شان بیشتر از مردان باشد.

  زن:ولی زمونه عوض شده.من تو را دوست دارم.گذشته دخلی به اینده ندارد.

  مرد:سکس دو بخش دارد.عملی.ذهنی.کسی تجربه قبلی داشته لزوما متعد نمی ماند.بخصوص که در ذهنش تداعی گذشته می شود و منع حریصترش می کند برای تکرار گذشته یا تجربه ای نو.

  زن:من نباید گول سادگی تو را می خوردم!مردها همه شان مثل هم هستند…(گریه گفتن اینکه خودم را می کشم و غیره…)

  مرد:تو جسمت را پاک نگه نگذاشته ای و برای اینده هم جای اعتمادی نمی گذاری.در دادگاه ولی مهریه را تمام کمال خواهی خواست با نفقه و…خودت اقرار می کنی من ساده بوده ام ولی احمق نیستم که ادامه دهم.تمایلی به ابروریزی برای تو خانواده ات در پزشکی قانونی و اینها ندارم.ولی نشان بده که اینده خوبی داریم.زن نمی تواند.چون اعتماد به نفسش را از دست داده و حس نگاه سنگین به مرد خود زمینه رفتارهای نادرست

  اینده اش می شود.

  شش ماه بعد:
  زن نه تنها خودش را نکشته بلکه پس از اندکی عزاداری حالا در دادگاه ها در پی نفقه و مهریه است و از طرف دادگاه اموال مرد را برای خودش بالا می کشد.یکی از دلایلی که
  زار و زندگی مرد از او گرفته و به زن داده می شود بر داشتن بکارت زن از سوی مرد است!
  نصف مهریه به همین دلیل است.
  سوال من:
  می گویند حق زن در سیستم کنونی ضایع شده و چنین وچنان.مورد بالا ایا اجرای عدالت می باشد؟به نظر شما چند درصد زنانی که مردان را در دادگاه های ایران به روز سیاه می نشانند،قبل از ازدواج خود را پاک نگه داشته اند.با توجه به اینکه امار طلاق بالاست چقدر این بی عدالتی شیوع دارد؟

  • 321

   چه دیدگاه مسخره ای

 • ناشناس

  یه سوال بی ربط!
  بی غیرتی مردان معادل زنانش میشه بی عفتی زنان
  بی ناموسی مردان معادل زنانش چی میشه؟

 • Ali

  خانم های محترمی که اومدید پایین مطلب لایک کردید، اگه شوهرتون هم قبل از ازدواجش سکس داشته باشه و شما بفهمید همین قدر روشنفکرانه باهاش برخورد میکنید؟؟؟؟؟!!!

  یک بام و دو هوا به معنای واقعی کلمه….

 • بنیامین

  متن فوق العاده هست ، ولی یه نکته رو جا گذاشتی و اون اینه که تو جامعه ما ، متاسفانه خود زن ها و دختر ها این حق رو هم اسه خودشون قائل نیستند… وگرنه اگر به این درک و نتیجه برسن که اون ها هم انسانن با یه سری نیاز های مشترک عین همه آدما ، هیچوقت و هرگز تن به سلیقه دیگران و نقض نیاز طبیعیشون نمیدادن… به نظر من اینم یه بیماریه البته از نوع ذهنی…

 • Kiarash

  من اصلا انسان مذهبي نيستم و آتئيست افکار هستم و با سکس هيچ مشکلي ندارم ولي در مورد خواهرم و همسر آيندم هر چند نيازهاي جنسيشونو به رسميت ميشناسم ولي فکر به اينکه خواهرم و همسر آيندم توسط يه کير گنده عذاب بکشند و درد بکشند و اينکه اون طرف خودش سنتيه و بعد به من پوزخند ميزنه باعث ميشه نزارم دختراي خانوادم به مردي نزديک بشند. ريشه محدوديتهاي من اصلا مذهبي نيست.

 • خ

  چه قضاوت یه دست احمقان ای.

 • amin

  اگر این تفکرات روشنفکرانه خوب بود امار تجرد و طلاق تو اروپا اینقد بالا نبود