آرامبخش ترین قطعه موسیقی از نظر دانشمندان

marconi-union-

گروه موسیقی Marconi Union که از 10 سال پیش با آثار بدون ضرباهنگ ولی با مضمون های ذن و بودیسم شناخته شده بود با قطعه «سبکبال» شهرتی بین المللی پیدا کرد. قطعه 8 دقیقه ایی فوق از نظر دکتر David Lewis-Hodgson که دست به یک آزمایش علمی در باره تاثیرات آن زده است آرامبخش ترین موسیقی است که تاکنون خلق شده است.

  در حین شنیدنِ موسیقی، پی می برید که به آرامی به 50 بار ضرباهنگ در دقیقه که نزدیک به تپش قلب در حین خواب است می رسد. این موسیقی ملودی های تکراری ندارد و این باعث می شود ذهن، خواهان تکرار و بازگشت ملودی های شنیده شده نباشد. در نتیجه،در حین گوش دادن به این موسیقی، فعالیتها و ارتباطات در مغز به حداقل می رسد.

https://soundcloud.com/emerson-hurtatis/marconi-union-weightless

آرامبخش ترین موسیقی از نظر دانشمندان

Read more: http://dailyhealthpost.com/according-to-scientists-this-is-the-most-relaxing-tune-ever-recorded

Written By
More from سام

یک آهنگساز خاص Jun Miyake

این قطعه موسیقی را برای تان انتخاب کردم تا نحوه متفاوتی از...
بیشتر بخوان
 • مهمان

  مغالطه در روز روشن! یک جوری نوشتید “دانشمندان” آدم فکر می کنه یک تیم زبده تحقیقاتی وووو در حالیکه فقط یه نفر چنین چیزی گفته(حالا گیرم دانشمند هم باشه). بیشتر شبیه آگیهای های تبلیغاتی است که به هزار ترفند میخوان جنس رو بفروشند! از مطالبتون ممنونم اما بیشتر دقت کنید لطفا

  • marderooz

   مهمان عزیز تیترها را معمولا بازیگوشانه و کنجکاوانه برانگیز می نویسیم و البته بعضی موقع ها کاسه داغتر از اش می شود. ببخشید. سعی می کنیم دقت بیشتری کنیم

  • سعید

   به هر حال یک کار پژوهشی بوده. چه یک تیم چه یک نفر. در ضمن این اثر احتیاج به تبلیغ نداره. کافیه گوش بدین و ارزش کار رو بگیرید.

 • farshad

  این موسیقی ملودی های تکراری ندارد؟!! از دقیقه ١:٣٠ یک جمله (موتیف) بطور دائم تکرار میشه تا آخر قطعه. چطور ملودی تکراری نداره؟؟؟