چرا برای بعضی ها سکس قحطه

سنگ صبور محترم
27 سالم داره میشه و همه وجودم سکس می خواد ولی به هر دری می زنم انگار نه انگار. من واقعا نمی فهمم مگه این عطش جنسی که دارم کجایش از نظر طبیعت غلطه که زنها با دیدن آن فرار می کنند؟ مگر نشانه سلامت و صداقت من نیست؟

20120413declassillo-640x640

پس چرا مدام شاهد آدم های دیگه هستم که با زرنگی و فریب و مخفی کردن احساس شون می تونند به چیزی که می خواهند برسند ولی من و قیافه واقعی ام که داد می زنه سکس می خوام و درمانده بودنم معلومه مدام از جنس مخالف نه می شنوم؟ چرا باید امثال من بیفتن توی قحطی؟

من آدم بدی نیستم. خوش مشربم. شغل خوبی دارم. تمیز و سالم هستم. دوستای زیادی دارم ولی دریغ از یک شانس، دریغ از یک جسارت و کنجکاوی از طرف مقابل. من آدم مفلوک و وابسته و کنه ای نیستم. بی ادب هم نیستم. خیلی ها دارند با هم می گردند و دنبال رابطه جدی نیستند. شرایطش رو ندارند. من هم یکی از اونها ولی چرا برای من فقط قحطی شده ؟

 

مهرداد عزیز

مشکل تو کمبود جنسی نیست چون دهها راه مختلف وجود دارد که می توانی خودت را راحت کنی. به غیر از خودارضایی، با مشخصات شرایطی که از خودت ارائه دادی و این فشار جنسی فوق العاده ، حتما امکانات درست و غلط دیگری هم وجود داشت که خودت را از این مخمصه چند ساله بیرون بیاوری. مشکل تو، کمبود عاطفی است. تو می خواهی خواستنی باشی. می خواهی توجه و تعلق خاطر دختران جذاب، با هوش، با شعور و دوست داشنی را نصیب خودت کنی و با توچه به وضعیت ناگواری که در رفتار و حالات تو وجود دارد امری ناممکن است.

درمانده بودن تو، احساس و وضعیت ناراحت کننده ای است و خواسته یا ناخواسته تصور منفی از تو را مدام به دیگران می دهد. این وضعیت روی رفتار تو تاثیر می گذارد. از نحوه حرف زدنت تا حرکات دست و بدن و نگاهت را تحت الشعاع قرار می دهد. قضاوت ها و حتی انتخاب هایی که داری را آلوده می سازد. در همین نامه ات با تلخی تمام بیشتر از هر چیزی طلبکاری ات را به رخ کشیدی. تنها اصلی که هنوز متوجه اش نشده ای این است که دیگران از دید خودشان این رفتار ترا قضاوت می کنند. موقعیت آنها و دلایل انها برای مطبوع دیدن یا خواستنی بودن تو ربطی با درماندگی  حتی محق و طبیعی تو ندارد.

در طبیعت و تکامل حیات هم، هیچ وقت یک نر ظعیف و درمانده و عصبی و بی قرار، شانس بیشتری برای جفت یابی نداشته است. در حیات وحش، نرها باید یال کوپال و قدرت و شجاعت و حتی ظرافتِ طاووسی داشته باشند. باید قابل اعتماد باشند تا مونث به خاطر هزینه سنگینی که بچه داری ایجاد می کند یکی را ازمیان دیگران برای سکس و تولید مثل برگزیند.

برای عبور از این بن بست، در قدم اول باید راهی پیدا کنی که این عصبانیت و محتاج بودن را از خودت دور کنی و این کار آسانی نیست. درماندگی وجود و هویت تو، سد اصلی وضعیت قحطی زده تو است. این قدم اول نه جادو و جنبل می خواهد و نه حرف و توصیه شیک…  تو راهی نداری جز عوض کردن همه نگاهت به خودت و دنیا … تو باید مثبت فکر کنی.

آدم های مثبت به مشکلات و بدشانسی ها لبخند می زنند. مقاومت شان در برابر ناملایمات و بی عدالتی هایی که بر آنها روا می شود بیشتر است. به خودی خود، تشعشعی مثبت از خودشان بروز می دهند که دوست داشتنی شان می سازد. این نوع از « بودن» یک مجموعه به هم پیوسته است از دیدن دنیا و اتفاقاتش. نحوه ای از زندگی که در آن بدبینی و مظلومیت و انداختن تقصیر به گردن دیگران جایی ندارد.

برای شروع باید و باید قبل از هر چیزی از شخصیت و موقعیت و همه وضعیت جسمی، مالی و حتی قیافه و بدن سالمی که داری شکرگزار باشی. به جای ناله و زاری و بدون گول زدن به خودت، به این درک برسی که انسانی معمولی و متوسط هستی و هیچ چیزی برای داشتن یک زندگی خوبِ انسانی کم نداری. در یک کلام این جمله که در ذهنت حک شده است مبنی برا اینکه من بدبختم چون سکس ندارم یا ماشین ندارم یا خانه ندارم یا … ندارم را پاک کنی و بپذیری که « خوشبخت هستی که این چیزهایی که در زندگی داری نصیب تو شده است»

قرار هم نیست این تغییر و تصور از خودت و زندگی به یکباره زیر و رو شود. هر اقدم کوچک، هر حس خوشایند کوچک هر تشکر کوچک از زندگی، ترا بشاش تر و رهاتر و مطبوع تر می کند.

همراه با این کار بنیانی، بد نیست این سفارش عملی بسیار کوتاه و ضروری را هم مد نظر قرار دهی «نیاز جنسی ات را برطرف کن. خودت را تخلیه کن» کل ماجرای سکس در مغز اتفاق می افتد و به قول وودی آلن، خودارضایی، عشقورزی با فردی است که بیشتر از هر چیزی در جهان برایت اهمیت دارد و دوستش داری. کمال عزیز باید از این مرحله و حس که «باید به هر قیمتی سکس داشته باشم» بگذری تا دیگران متوجه اش نشوند.

 

بر گرفته از توصیه های Dr. NerdLove

What’s Wrong With Being Desperate?
http://www.doctornerdlove.com/2016/03/ask-dr-nerdlove-whats-wrong-desperate/

Image Source
http://torontoist.com/2012/04/declassified-being-creepy-being-single-being-desperate/

Written By
More from بهمن

همسرم شل و ول و نابلد هست

سلام. من حدود 5 ساله که ازدواج کردم. من و همسرم هر...
بیشتر بخوان
 • آسمان آبی

  نکته ای که مشاور محترم اشاره کردند و بسیار مهم بود شناخت ذات جنسی مرد و زن و تفاوت های ان است. سکس برای مرد یک نیاز اغلب انی است ولی برای زن ابزاری است برای اهداف دور و دراز آینده . به همین خاطر نیز زنان در این امر خویشتن دار تر هستند. این دوست ما هم کاملا طبیعی است ولی شاید محتاج به داشتن شناحت بیشتری از زنان باشد تا بتواند به سکس با انها دست پیدا کند. یک نکته اساسی این است که زنان بطور ذاتی خیلی خوش قلب هستند و اگر با انها دوست شوی و این دوستی عمیق و واقعی باشد دست رد به پیشنهاد جنسی شما نخواهند زد و شما را سورپرایز خواهند کرد. ولی به شرطی که از همان اول در فکر رابطه جنسی را انها نباشی بیشتر در فکر تحت تاثیر قرار دادن دل و فکر آنها باشی. یک مقدار بیشتر شوخ باش . با انها بیشتر شوخی و تفریح کن.حرف زدن یادت نره! زنان عاشق حرف زدن هستند.حتما لازم نیست مثل رومئو ژولیت حرف بزنی! چیز های خیلی پیش پا افتاده هم می توانند موضوعاتی جذاب برای زنان باشند. بیشتر باید روی ارتباط کلامی کار کنی. باید مدام نزدیک و نزدیک تر شوی تا از تو احساس امنیت کنند. ضمن اینکه باید بدانی این کارهایک تله و دام جنس نر نباید باشد. زنان بهترین دوستان مردان هستند دوستی تو باانها باید واقعی و صادقانه باشد آنها واقعا دوست داشتنی هستند حتی اگر با انها سکس نداشته باشی. شما باید دغدغه های سکس یک زن را بدانی.زن بطور ذاتی متوجه اهمیت عواقب سکس چه از نظر فردی و چه از نظر اجتماعی هست به همین خاطر هم آن را با احتیاط انجام می دهد و اغلب اوقات بی اختیار. سکس برای زن مسئولیت سنگینی دارد و برای همین هم بطور غریزی محتاط است و با هر کسی به رختخواب نمی رود.اکنون به مدد عصر جدید و مدنیت دغدغه ها و ترس های زن از انجام سکس کم شده است پس در انجام این کار راحت تر است ولی هنوز هم در سپر دفاعی است و این سپر لازم و ضروری است. یعنی برای تشکیل خانواده و بقا ضروری است. با زن ها دوست باش و آنها را واقعا دوست داشته باش حتی اگر با سکس با تو راضی نباشند.
  همه اینها را گفتیم ولی نگاه انتقادی نسبت به زفتار برخی خانم ها هم از قلم نباید بیافتد.بسیاری از آنها قدر دوستی صادقانه مردان را نمی فهمند . آنها قصد سوی استفاده از نیاز مرد را دارند و این نشان می دهد که متوجه اصل نیاز جنسی خود نیستند. آنها بنوعی خودفروش هستند . قصدتلکه کردن و سرکیسه کردن مرد را دارند . نه این هم درست نیست . مراد ما از زن زنان طبیعی و نرمال بود نه خود فروشان ذهن و روان. نباید نیاز جنسی مرد را به حساب ضعف او گذاشت و از آن بهره برداری غیر اخلاقی کرد. اینکار صدمات جدی به نظام سلامت جنسی و روانی زن می زند.

  • Azarman Iranian

   از بانوانی که در اقلیت گفتار من قرار دارند پوزش می خوام ؛ اما بیشتر زنان با دانستن این موضوع که مردان در برابر غریزه جنسی کم تاب تر از آنانند ، و با استفاده ی ابزاری از این گرایش ما تبدیل به موجودات خودخواه و پر فیس و افاده و غیر قابل تحملی شده اند. از رفتارها و تمناهای التماس گونه ی ما لذت می برند و دوست دارن با حقارت دنبالشون بیفتیم و واسشون دم بجنبونیم ، که استخونی جلومون بندازن یا نندارن.
   به نظرم هر چند وقت یک بارپول بده و نیازتو با زنان روسپی برطرف کن و اگر اون هم نشد خود ارضایی! باور کن شرف داره به منت این موجودات رو کشیدن. که همانطوری که گفتی زودباور و ظاهربین هم هستن.زنان به ظاهر کلاس بالایی رو دیدم که با مردانی نه چندان جذاب و با فهم و شعور اما چاپلوس و دروغگو در ارتباطن اما دست رد بر سینه ی مردان محترم تر و با شخصیت تر از اونا زدن. به نظرم خودت رو به هر نحو که شده از این غریزه ی لعنتی خلاص کن. اونقدرام ارزش نداره که غرور آدم لگدمال بشه. اون موقع در حالی که تهی از هیجان و نیازی خواهی توانست به عشق و دلدادگی هم بیندیشی. ه

   • پوریا

    شوربختانه همینه. با زن ها نباید صادق بود. به قول انگلیسی ها nice guy نباید بود. اون ها یه جوری خوشی می زنه زیر دلشون.

 • بی نام

  خیلی این مجله رو دوست دارم . به آدم حس خوبی میده . از همه شما سپاس گذارم .

 • Afshinam

  shoma cholman hastid ,doste nadideh. kami shahamt mikhad!baver kon hamin.

 • یاس

  ظعیف …ها؟ ضعیف درسته

 • Sam

  ایجاد رابطه با پیش فرض رابطه جنسی ،موضوع خوشایندی نیست . رابطه جنسی قسمتی از یک رابطه بین دو نفر است . حالا ممکن است به رابطه جنسی ختم شود یا خیر . ولی اینکه با این ذهنیت نگاه کنند که « چرا برای همه هست ،واسه من نیست» موضوع را درحد طلبکاری از تمام زنها می آورد .

 • پوریا

  وودی الن راجع به سکس حرفای عجیبی زده مثلا می گه که مهم این نیست سوال چیه, مهم اینه که جوابش همیشه سکسه. این طرز ئاسخ گفتن هم به نظر من خیلی ماتریالیستی هستش. این دوستمون نیاز عاطفی و انسانی دارن اون وقت شما فقط از سکس براش حرف می زنی.