زنان چه نفعی از ارگاسم می برند

womanOrgasm_thinkstock

بر اساس تعریفی که نظریه زیست شناسی تکاملی ارائه می دهد عملِ جنسی و بویژه لحظه بسیار لذت بخش اوج آن، پاداشی است که موجودات را ترغیب می کند از رقابت ها، خطرات و هزینه های تولید مثل نترسند و به خاطر تکرارهمان اوج لذت ( ارگاسم) تن به هر سختی بدهند و از این طریق، ادامه نسل و بقای هر موجود تضمین می شود.

:اما چرا زنان ارگاسم دارند

آرامش سریعی به بدن زنها تحمیل می کند که زنان را به سرحد خوابیدن هم می کشاند. بعضی از محققین می گویند این دوران خواب آلود، فرصتی است برای اسپرم ها که کمی راحت تر مسیر رسیدن به تخمک را پیدا و طی کنند.

ارگاسم در زنان باعث انقباض و انبساط منطقه رحم می شود که اسپرم ها در آن قرار دارند. به عبارتی دیگر ارگاسم و واکنش های عضلانی ناشی از آن، اسپرم ها را به درون می کشند تا مسیر شنای شان به سمت تخمک راحت تر شود.

ارگاسم به زنان احساس عاشقانه و محبت به مردی که او را به آن اوج رسانده است می دهد. اوکسیتوسین که به هورمون عشق و محبت شناخته شده است در لحظات به اوج رسیدن در بدن زنان ایجاد می شود. هورمونی که باعث می شود رابطه عاطفی زوج به پیوندی عاطفی بین منجر شود.

جدیدترین تحقیقات به این نکته اشاره می کند که ارگاسم زنان به آنها کمک می کند که شریکی را انتخاب کنند که بیشترین تطبیق ژنتیکی با وی خواهد داشت. به تعبیری دقیقتر، کیفیت ارگاسمی که زنان تجربه می کنند به آنها نشان خواهد داد که کدام مرد با آنها عجین تر هستند.

مونث ها در دنیای حیوانات بویژه پستانداران، بار اصلی تولید مثل از نگهداری و تغذیه مستقیم جنین تا چند سال بعد از تولد را بر عهده دارند و این همه رنج و محدودیت می بایست با یک پاداش لذتبخش و فریبندهِ اولیه پشتیبانی شود.

در مراحل اولیه شکل گیری جنین که هنوز جنسیت ندارد اطلاعات رشد به هر دو جنس منتقل می شود. این یعنی جنین اولیه معلوم نیست پسر یا دختر است. برای همین بعدها، بعضی از خصوصیات شان مشترک می شود مثل داشتن سینه و ارگاسم…

 

Why do female orgasms exist? The reason may be more complicated than you think. Tracy Clark-Flory Follow
http://www.salon.com/2014/11/12/why_do_female_orgasms_exist_the_reason_may_be_more_complicated_than_you_think/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22733154

 

 • لیلی

  رسیدن به ارگاسم با رابطه عاطفی بین زوجین ارتباط مستقیم داره…ممکنه که زنی به ارگاسم هم برسه ولی به آرامش روحی مطلوب نرسه… مردها به هر طریقی از رابطه جنسی لذت می برن چون ارگاسم براشون مهمه…از آقایون خواهش می کنم که معاشقه رو از یاد نبرن…عشق بازیه که زن رو آماده می کنه به لحاظ روحی در غیر این صورت یه رابطه مکانیکی باعث ناراحتی و گاهی نفرت زن میشه…

  • عباس

   معاشقه رابطه رو زيبا و هيجان انگيز مي‌کنه. من خانممگاهي يه معاشقه کوتاه مي‌خواد و گاهي طولاني، بستگي داره به روحيه‌اش در آن روز. ولي وقتي ارگاسم مي‌شه و بدنبالش خودشو تو بغلم جا مي‌ده، راحت مي‌تونم آرامش رو تو قيافه‌اش ببينم

   • لیلی

    شما از جمله مردهای با فکری هستی که با این کارتون قلب و روح و همراهی هسرتون و برای همیشه خریدین…کاش مردها این و همگی بدونن…

    • عباس

     خب! رابطه و معاشقه يه مساله دو طرفه هست. همون قدر که ارگاسم خودم برام شيرينه، ديدن ارگاسم خانمم و حس و لذتي که از رابطه داره، هم برام لذت داره

 • یاور

  هر بحثی که در این رابطه پیش می آید، روز به روز بر اثبات نظر بنده نزدیک تر می شود که عرض کردم، طبیعت جنس ماده را در اولویت قرار داده است و نر فقط وسیله ای برای بازی طبعت برای بقاست:

  http://marde-rooz.com/?p=40428

  • کم

   باز تو گوز گوز کردی؟

   • یاور

    همانند اسمتان هستید: کم

    ظرفیت، تربیت، احتمالا سواد و شاید هم شخصیت

    همه اش کم است؛ رویش کار کنید، به نفعتان است.

 • شاپرك

  من شوهرمو دوس دارم ولي اصلا بهش ميل جنسي ندارم اون همه كاري هم مي كنه كه رضايت منو كسب كنه ولي من اصلا باهاش ارضا نمي شم نه كه كلا مشكل جنسي داشته باشم چون بوده كساي ديگه اي كه خيلي بهشون ميل داشتم خيلي هم خوب ارضا مي شدم ولي با شوهرم نه?