پرتره فمینیست های نیمه لخت – Femen

The news Amazons

گروه رادیکال femen از سال 2008  تلاش هایش را برای لغو روسپی گری در اوکراین شروع کرد و ظاهر شدن در اماکن عمومی به صورت نیمه لخت و به هم زدن مراسم مختلف مذهبی و سیاسی و حتی مد لباس، توانست نظر رسانه ها را به خود جلب کند. دستگیری جمعی از بنیانگذران و محدودیت های هر لحظه سخت تر آنها را وادار ساخت تا به اروپا بگریزند و مقر اصلی شان را در پاریس قرار دهند.

SFNnPI4ZkT

aKTdXUF8B5

Femen, the new Amazons

نظرات متفاوتی در باره این گروه پرهیاهو وجود دارد. عده ای آنها را خودشیفته های می دانند که قصدشان برانگیختن توجه به خودشان است. عده ایی معتقدند رفتار رادیکال آنها تصویر مناسبی برای فمینیسم نیست. عده ای نیز معترضند که لخت شدن شان متضاد با ادعای اصلی گروه است که به جنسی بودن هویت زن انتقاد می کند. ولی جمع زیادی نیز معتقدند سهم این گروه  کوچک فمینیستی در برانگیختن توجه برای مشکلات زنان موفقیت آمیز بوده است.

fUtAVOCrjm

Guillaume_Herbaut_2

snLzg7jiTv

8HIapOn4S7

http://femen.org/about

THE NEW AMAZONS – Guillaume Herbaut

wikipedia – FEMEN

More from ماهان طباطبایی

درس های مهم ۲۰ سالگی

از Mark Manson قبلا مطلبی باعنوان درس های مهم ۳۰ سالگی منتشر...
بیشتر بخوان
 • مهوش

  من با هاشون موافقم.دمشون گرم خیلی با حالن. از حربه خوبی برای جلب توجه عمومی استفاده کردن. راستی چرا مردها میتونن لخت بشن ولی لخت شدن زنها بنظرخیلیها غیر عادی میاد؟ کاش تو کانادا هم شعبه داشتن.

  • ممد

   زنهایی مثله اینا و شما که فاقد جذابیت جنسی هستن میتونن این کارو بکنن شما هم بکن ولی یادت باشه تازه از غم گلشیفته کمر راست کردیم :)))))

   • مهوش

    واقعا متاسفم که شما در نگاه به زن فقط دنبال جذابیت جنسی هستی. اگه نگاهت رو به زن عوض کنی خیلی از مشکلاتت حل میشه تا دچار “غم” کسانی مثل گلشیفته نشی. گلشیفته باعث افتخار جامعه هنری ماست خیلی از مردها از جمله خودت یک دهم شجاعت اونو ندارین. در ضمن مواظب کمرت هم باش.

    • حمیدرضا

     یه سئوال دارم؟ چرا شما نیاز به جلب توجه عمومی دارین؟! اون هم به هر قیمتی!!!

     • مهوش

      برای اینکه حرفمون شنیده بشه. وقتی لخت بودن رنان اینقدر در نظر شما مردان مهمه ؛خوب طبیعیه که از نقطه ضعف شماها برای جلب توجه استفاده بشه و نهایتا مجبور بشید که یه کمی گوش کنید. به همین سادگی. البته مردان هم همینکار رو انجام میدن مختص خانمها نیست.

     • خودم

      ایول مهوش جون خوب این نخود مغزا رو سر جاشون نشوندی مغز فندقی ها واسه زنا و دخترا جوکم میسازن کاش شما مردا یه ذره وجود گلشیفته رو داشتین ماها برای بدست آوردن اونچه که شما به زور ازمون گزفتیم باید بجنگیم ننگ بر برخی مردای مملکتمون

     • نیکول

      برای اینکه حقوقمون رو روز اول که برای شما به آلت تناسلیتون وصل بوده بهمون ندادن باید بجنگیم متاسفم برای تو و امثال تو