مرا قال گذاشت و رفت

من ۲۸ سالم هست و چون آدم بسیار کمال گرایی هستم با هیچ دختری حتی کسانی که خودشون پیشنهاد می دادند وارد رابطه نمیشدم (چون از نظرم اون چیزی که میخواستم نبودند) اما الان حدود پنج ماه هست که با دختری آشنا و دوست شدم که کاملا از همه لحاظ اون چیزی است که واقعا میخوام.

تقریبا هر روز و هر ساعتی از احوال همدیگه باخبر بودیم. تو تمام این مدت همیشه از خوشحالی اش بابت این رابطه میگفت و از اشتیاقش بابت ادامه رابطه و جدی تر شدن اما همین هفته به یک باره در حالی که تا یک ساعت قبلش همه چیز خوب بود و حتی قرار بود خبر بده که چه سینمایی برویم و چه فیلمی ببینیم پیام داد که میخواد کات کنه و بابت این تصمیم کلی این اواخر فکر کرده.

هنوز بعد چند روز تو شوک هستم که چرا اینجوری شد. هرچقدر هم میپرسم چرا یک دفعه همچین تصمیمی گرفتی میگه ما بدرد هم نمی خوریم و چیز دیگه ای نمیتونم بگم. الان من واقعا نمیدونم با این شرایط که تو ذهنم مدام هزار راه میره چکار کنم؟ چه توصیه ای دارید؟ چیکار کنم کمی آرامش پیدا کن و با قضیه کنار بیام؟ با تشکر.

 

سیامک عزیز

عشقی که یافته بودی برای چندین ماه فرصت آشنایی با تو را داشت ولی با این وجود، براساس شعور، تجربه و بخصوص شرایطی که داشت نخواست رابطه اش را ادامه دهد. دنبال رمز و راز و نیت های بد نگرد حتی اگر وجود داشته باشد.

کارش درست نبود ولی مهم این است که نخواست و دمش گرم که فریب و دروغ به کار نبست. با زندگی تو بازی نکرد و رفت. بهترین کار برای تو این است که ماجرای آشنایی تان را به فال نیک بگیری و خاطره اش را که به اقرار خودت، زیبا بود محفوظ نگه داری… پس لبخند بزن و عبور کن.

شروع نکن به اینکه ای وای من از هستی ساقط شدم و غرورم له شد و اعتمادم از دست رفت و بعد با حس عصبانیت و انتقام به این باور برسی که دختر بد و فرصت طلب و … بود. شاید راه دیگری بلد نبود. شاید شهامت لازم را نداشت ولی تصمیمش به یک باره نبود.گفت که مدتی است دارد در باره اش فکر می کند. خیلی ها در فکر جدایی هستند ولی بروز نمی دهند.

همه این ماجراها است که زندگی را جالب تر می سازد. یادت باشد که همه آدمها و حتی خودت، تصمیماتی می گیرند که در درجه اول به نفع شخص خودشان باشد. عاشق شدن و دلبستگی تو هم در درجه اول برای خوشایند خودت بود. نه بن بستی در کار است و نه دنیا به آخر رسیده و نه تو اولین انسانی هستی که قال گذاشته شدی.

برو یکی دیگر را پیدا کن. آنقدر بگرد و قلبت صد تکه شود تا پخته شوی و قابلیت تشخیص تو و شانس برای یافتن یک عزیز خوب و همراه  بیشتر شود. خیلی وقت ها یک زوج فقط باید شانس بیاورند که علاقه و شرایط شان با هم یکی باشد.

Written By
More from بهمن

مردی که دوست دارم بی پول است

سلام من ۲۰ سالہ هستم پسری را دوست دارم ۲۱ سال سنش...
بیشتر بخوان