ما دقیقاً بر سر چه آرمانی باید ایستادگی کنیم

چهار هزار آقازاده در انگلیس زندگی می کنند و ایران بزرگترین وارد کننده پورشه در خاورمیانه ا‌ست. در طی چندین ماه گذشته دهها میلیارد دلار از کشور خارج شده که قطعاً «مردم عادی» این پول را خارج نکرده اند. هزاران میلیارد تومان اختلاس شده، و حالا صحبت از مقاومت در برابر جنگ سرد می شود.

از خطر سلطه استکبار جهانی گفته می شود، آیا با این ساختار فاسد، چنین مقاومتی ممکن است؟ مردم وقتی ویلای لواسان سردار فیروزآبادی‌ها و پرادو سواری امام جمعه‌ها را می بینند، از خودشان می پرسند چرا من باید برای آرمانی که نیست، جان بدهم؟

مردم وقتی می بینند برادران تمامی اعضای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، پرونده « فساد اقتصادی » دارند، از خود می پرسند ما دقیقاً بر سر چه آرمانی باید ایستادگی کنیم؟

مردم وقتی می‌بینند طی این سالها هزاران دستگاه مازراتی و پورشه و بنز با ارز دولتی وارد شده، اما برای خرید لودر و گریدر و هلی‌کوپتر امداد و نجات بودجه نیست، مردم وقتی می بینند با آمدن زلزله، تمام دم و دستگاه حاکمیت، تنها کاری که از دستش برمی‌آید توصیه به خواندن آیت الکرسی است!

مردم اگر فقط یکبار از خیابان اندرزگو، یا فرعی‌های بالای نیاوران رد شوند و کاخ‌ها و قصرهای آنجا که نظیرش حتی در بورلی هیلز امریکا هم دیده نمی شود را با امکانات توسعه ای چابهار و ایلام و کردستان و خوزستان و… مقایسه کنند، اعتمادشان به نظام به همین جایی می رسد که می بینید.

مردم وقتی می بینند در همه جا مشتی ته ‌ریش‌دارِ یقه ‌آخوندیِ زیر ۳۰ سال در مقام «مدیرعامل» و «رئیس هیات مدیره» و «رئیس» و «معاون» و … مدام در حال انجام معاملات میلیاردی برای شرکتهای صوری‌شان هستند، حال آنکه عرضه مرتب کردن تخت‌ خوابشان را هم ندارند، به همی نجا می رسند که می بینید.

مردم وقتی فرزندان لایق‌شان را می بینند که کنار میدان‌ها پلاکارد «استخدام نیرو برای اسنپ» به دست گرفته‌اند، ناگهان یاد «احمد عراقچی» با سابقه ۲ سال نصب ویندوز می‌افتند که از روزی که معاونت بانک مرکزی شده، دلار ۶ هزار تومان گران تر شده است. اینطوری است که مردم به این جا می رسند که می بینید رسیده اند.

مردم ایران عاشق آمریکا نبودند، جمهوری اسلامی آنها را عاشق آمریکا کرد. مردم عاشق رضا پهلوی نبودند، جمهوری اسلامی آنها را عاشق «خاطره دوران پهلوی‌ها» کرد.

مردم ایران دچار انحطاط اخلاقی شده اند، اما مقصرش خودشان نیستند، نظام است.

مردم انقلاب کردند، یعنی از همه چیزشان گذشتند، نه فقط النگوهای طلا، آنها بر سر امر محال قمار کردند، عرش را به لرزه انداختند، حالا اما قیافه شنگول مشتی دزد و بچه مزلف آویزان از نام «انقلاب» را می‌بینند که در اروپا و امریکا جت ‌اسکی می کنند!

مردم، علی انصاری‌ها و حسین هدایتی‌ها را می‌بینند که مال‌ها و بانک‌ها و ویلاهای‌شان کفاف ده‌ها سال مقاومت در برابر هر اهریمنی را می داد، اما کدام مقاومت؟ برای کدام آرمان برای چی؟

شما را به خدا یک دلیل بیاور که من به پیک موتوری سوپری سر کوچه بگویم.

 

منبع مطلب صفحه تلگرام #رادیوایران

More from رادیو ایران

ما دقیقاً بر سر چه آرمانی باید ایستادگی کنیم

چهار هزار آقازاده در انگلیس زندگی می کنند و ایران بزرگترین وارد...
بیشتر بخوان