ما دقیقا بر سر چه آرمانی باید ایستادگی کنیم

چهار هزار آقازاده در انگلیس زندگی میکنند و ایران بزرگترین وارد کننده پورشه در خاورمیانه ا‌ست. در طی چندین ماه گذشته دهها میلیارد دلار از کشور خارج شده که قطعا « مردم عادی» این پول را خارج نکرده اند. هزاران میلیارد تومان اختلاس شده، و حالا صحبت از مقاومت در برابر جنگ سرد میشود.

از خطر سلطه استکبار جهانی گفته میشود، آیا با این ساختار فاسد، چنین مقاومتی ممکن است؟ مردم وقتی ویلای لواسان سردار فیروآبادی‌ها و پرادو سواری امام جمعه‌ها را میبینند، از خودشان میپرسند چرا من باید برای آرمانی که نیست، جان بدهم؟

مردم وقتی میبینند برادران تمامی اعضای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، پرونده « فساد اقتصادی » دارند، از خود میپرسند ما دقیقا بر سر چه آرمانی باید ایستادگی کنیم؟

مردم وقتی می‌بینند طی این سالها هزاران دستگاه مازراتی و پورشه و بنز با ارز دولتی وارد شده، اما برای خرید لودر و گریدر و هلی‌کوپتر امداد و نجات بودجه نیست، مردم وقتی میبینند با آمدن زلزله، تمام دم و دستگاه حاکمیت، تنها کاری که از دستش برمی‌آید توصیه به خواندن آیات الکرسی است!

مردم اگر فقط یکبار از خیابان اندرزگو، یا فرعی‌های بالای نیاوران رد شود و کاخ‌ها و قصرهای آنجا که نظیرش حتی در بورلی هیلز امریکا هم دیده نمیشود را با امکانات توسعه ای چابهار و ایلام و کردستان و خوزستان و مقایسه کند ، اعتمادش به نظام به همین جایی میرسد که میبینید.

مردم وقتی میبینند در همه جا مشتی ته ‌ریش‌دارِ یقه ‌آخوندیِ زیر ۳۰ سال در مقام «مدیرعامل» و «رئیس هیات مدیره» و «رئیس» و «معاون» و … مدام در حال انجام معاملات میلیاردی برای شرکتهای صوری‌شان هستند، حال آنکه عرضه مرتب کردن تخت‌ خوابشان را هم ندارند، به همینجا میرسند که میبینید.

مردم وقتی فرزندان لایق‌شان را میبینند که کنار میدان‌ها پلاکارد « استخدام نیرو برای اسنپ» به دست گرفته‌اند، ناگهان یاد «احمد عراقچی» با سابقه ۲ سال نصب ویندوز می‌افتند که از روزی که معاونت بانک مرکزی شده، دلار ۶ هزار تومان گران تر شده است. اینطوری است که مردم به اینجا میرسند که می بینید رسیده اند.

مردم ایران عاشق آمریکا نبودند، جمهوری اسلامی آنها را عاشق آمریکا کرد. مردم عاشق رضا پهلوی نبودند، جمهوری اسلامی آنها را عاشق «خاطره دوران پهلوی‌ها» کرد.

مردم ایران دچار انحطاط اخلاقی شدند، اما مقصرش خودشان نیستند، نظام است.

مردم انقلاب کردند، یعنی از همه چیزشان گذشتند، نه فقط النگوهای طلا، آنها بر سر امر محال قمار کردند، عرش را به لرزه انداختند، حالا اما قیافه شنگول مشتی دزد و بچه مزلف آویزان از نام « انقلاب» را می‌بینند که در اروپا و امریکا جت ‌اسکی میکنند!

مردم، علی انصاری‌ها و حسین هدایتی‌ها را می‌بینند که مال‌ها و بانک‌ها و ویلاهای‌شان کفاف ده‌ها سال مقاومت در برابر هر اهریمنی را میداد، اما کدام مقاومت؟ برای کدام آرمان برای چی؟

شما را به خدا یک دلیل بیاور که من به پیک موتوری سوپری سر کوچه بگویم.

 

منبع مطلب صفحه تلگرام #رادیوایران

More from رادیو ایران

ما دقیقا بر سر چه آرمانی باید ایستادگی کنیم

چهار هزار آقازاده در انگلیس زندگی میکنند و ایران بزرگترین وارد کننده...
بیشتر بخوان