چرا بعضی مردان دنبال زنان جوانتر هستندمردان ۴۰ سال به بالا با یک اتفاق کمابیش عظیم روبرو می شوند. بدن مردان از میانسالی به بعد، تستوسترون  کمتری در بدن شان ایجاد می شود. کاهش این هورمون مهم مردانه، باعث تغییر بسیاری از احساسات و رفتار مردان می شود.

برای همین خیلی از مردان در طول تاریخ تمدن ، هر موقع و به هر طریقی که می توانستند زن جوان می گرفتند. یکی از دلایل اصلی این می تواند باشد که ۵ دقیقه حرف زدن با یک زن زیبای جوان باعث می شود تستوسترون یک مرد مسن ۱۴ درصد بیشتر شود.

طبیعت البته طوری طراحی شده است که تولید نسل و تکرار ژن هر قبیله بشری توسط جوانترین و قوی ترین ها شکل بگیرد تا شانس بقای اعضای قبیله در مقابل سختی های طبیعت، بیشتر باشد.

تحقیقات نشان می دهد مردانی که بعد از ۳۶ سالگی پدر می شوند شانسِ اشتباه ژنتیک در فرزندانی که تولید می کنند زیاد می شود. در سایر بررسی هایی هم ثبت شده است که هر چه سن پدر بیشتر باشد شانس انواع بیماری روانی نظیر اسکیزوفرنی واوتیسم  در فرزندان بیشتر است. با وجود این، هنوز اینجا و آنجا می شنویم که مردان بالای ۶۰ و  ۷۰ سال بعد از ازدواج با زنان جوان، پدر شده اند.

این حقیقت را هم نمی توان کتمان کرد که زنان نیز به کمک دانش پزشکی و از طریق منجمد ساختن تخمک شان از دوره جوانی می توانند بعد از دوران یائسگی صاحب فرزند شوند. یکی از دلایل افزایش دوقلو ها نیز به همین خاطر است. بی شک میل جنسی شان نیز بعد از آن دوره ، همچنان وجود خواهد داشت.

 

 

Meeting pretty women makes men feel good

https://www.telegraph.co.uk/news/science/science-news/6243292/Meeting-pretty-women-makes-men-feel-good.html

Kids of Older Dads Face Brain Health Risks

https://www.livescience.com/35839-kids-of-older-dad-increase-brain-disorders.html

For Better or Worse: Older Dads Pass on More Mutations to Kids

image source

cnn.com

More from مرد روز

حذف خدمت وظیفه به نفع کشور ما نیست

حذف سربازی وظیفه تا مادامیکه دولت ها، نماینده همه اقشار جامعه نیستند شاید...
بیشتر بخوان