هشت راز شخصی که افراد باهوش در محیط کار بروز نمی‌دهند

موسسه خدمات مشاوره هوش عاطفی که مشتریانش جزو ۵۰۰ کمپانی برتر جهان هستند مدعی است ۹۰ درصد کارمندان شرکت های موفق از هوش عاطفی بالایی برخوردارند. این نوع افراد پر کار و خلاق، می تواتند تصمیمات خوب و به موقع بگیرند و در ضمن می دانند که چه چیزهایی را در باره خودشان فاش نسازند:

۱– نگوئید از شغل تان متنفرید

خیلی ها شغل شان و محیط کارشان و یا رئیس شان را دوست ندارند ولی گفتن این مسئله فقط دردسر خواهد بود.  تصویر منفی از شما در بین همکاران نقش می بندد. مدیران شرکت ها بلدند که آدم های منفی و دلسرد کننده را شناسایی کنند و یادتان نرود که همیشه صف آماده از آدم های دیگر، منتظر دریافت شغلی هستند که دوستش ندارید.

۲- همکار بی عرضه و ناشی 

آدم های ناشی در همه محیط های کاری وجود خواهند داشت و همه، آنها را می شناسند. اگر در موقعیتی نیستید که بتوانید او را از ناشی بودن در آورید و یا کاری به کار شما ندارد پس لطفا ناشی گری هایش را جار نزنید.

۳ – درآمدتان چقدر است

شاید اعلام درآمد ماهانه تان برای والدین تان، اتفاق شیرین و جالبی باشد ولی به محض اینکه مقدار دریافت ماهانه تان بین همکاران تان برملا شد هیچکدام  مثل سابق به شما نخواهند نگریست. همکاران تان حتما دلایل منطقی می یابند که نسبت درآمد خودشان با شما، ناعادلانه است. پس تا انجا که امکان دارد حقوقی که دریافت می کنید را فاش نکنید.

۴ – صحبتی از اتاق خواب نکنید

اصلا و ابدا محل کار را به محوطه افتخارات یا قابلیت های جنسی یا شاهکارهای خود تبدیل نکنید. شاید یکی  دو نفر از این کار شما خوش شان بیاید ولی بدانید که از حرمت تان کاسته خواهد شد.

۵ – در باره اتاق خواب همکارتان حرف یا حدسی نزنید   

هیچکس دوست ندارد دیگران در باره زندگی خصوصی اش حرف بزنند یا کنجکاوی کنند. به محض اینکه از مغزشان خطور کند که شما در باره زندگی خصوصی اش تصوری دارید رابطه شان با شما مثل سابق نخواهد بود. هر فکری به نظر می رسد حق تان است ولی بیشترشان بهتر است پیش خودتان بماند.

۶ -از گذشته شلوغ و پر دردسر خودتان چیزی نگوئید 

زندگی گذشته تان معرفِ خوبی برای شخصیت کنونی شما است. فکر نکنید چون کارهای عجیب و غریب تان مربوط به گذشته است مورد قضاوت بد قرار نمی گیرید. آدم های ثروتمند و مشهور شاید به کمک وکیل و مسئول روابط عمومی، گذشته نه چندان خوشایندشان را رنگ و لعاب دهند اما شما نه…

۷-  نگوئید دنبال کار می گردید

همکاران تان به محض شنیدن این ماجرا، دیگر اهمیتی برای تان قائل نمی شوند و سعی نمی کنند رابطه شغلی جدی با شما ایجاد کنند. از نظر آنها وقت گذراندن با شما که قرار است از آنجا بروید یعنی هدر رفتن وقت … پس تا مادامی که کار جدید نگرفتید در این باره حرفی نزنید.

۸- عقاید سیاسی

اعتقادات سیاسی افراد، رابطه مستقیم با شخصیت و دغدغه های شان دارد. برای اکثر آدمها، عقاید شان مثل پتوی گرمی است که دور خود کشیده اند. اگر در محیط کار اعتقادات اصلی تان را بروز دهید در معرض رقابت و تضادی قرار می گیرید که می تواند محل کار را غیر حرفه ایی و مسموم سازد. پس اگر ضرورتی ندارد از ابراز نظر مستقیم در باره عقاید خودتان یا دیگران صرفنظر کنید.

 

 

Eight things smart people never reveal about themselves at work By Travis Bradberry
https://www.theladders.com/career-advice/eight-things-smart-people-never-reveal-work

Travis Bradberry is the co-author of Emotional Intelligence 2.0 and the cofounder of TalentSmart.

This column first appeared on LinkedIn.

More from مرد روز
حقایق عجیب در باره ارگاسم و اسپرم
اسپرم سریعتر از دونده المپیک قهرمان دوندگی جهان Usain Bolt رکورد سرعتش...
Read More