چرا تصویر منفی از میل جنسی مردان وجود دارد؟

این روزها به هر طرف بنگریم متوجه انتشار اخبار و شایعات بد در باره میل جنسی مردان خواهیم بود. همه جا صحبت از این است که اکثریت بازدیدکنندگان  پورنوگرافی مردان هستند، مردان مشتری روسپیگری هستند، متلک جنسی می گویند. احساس تعهد نمی کنند و از همه تحقیر کننده تر اینکه، مردان قادر به کنترل میل جنسی شان نیستند.

در اخبار روزانه تا سریال های تلویزیونی، میل جنسی مردان، مدام در معرض شرم و گناه قرار دارد. تربیت اصلی در خانه، مدرسه و رسانه ها به این سمت سنگینی کرده است که مردان باید متوجه قدرت جنسی مخرب در وجود شان باشند.

شاید بد نیست به این احتمال هم بها داده شود که ایجاد تصویر مخوف از میل جنسی مردان و ضعیف و ذلیل نشان دادن آنها  در برابر میل جنسی  شان،  نتیجه معکوس می تواند داشته باشد.

ترسیمِ منفی میل جنسی مردان از دوران کودکی تا بزرگسالی، آنها را وا می دارد که وجود جنسی شان را سالم نبینند و مدام در حال انکار آن به صورت مصنوعی باشند. مردانی که از خودشان و تمایلات شان خوش شان نیاید رابطه مهربان و متعادلی با دنیای بیرون و نیمه مونث بشر نخواهند داشت.

رسانه ها با وجود نیت خیر، تصویری که از مردان می سازند در اکثر موارد چیزی در حد معتادان جنسی است. این حمله روزمره به طبیعت جنسی مردان، که بخشی از میل رقابت، مدیریت، میل حفاظت و بقا است هویت مردان را به زیر سئوال می برد. میل جنسی مردان یک مرض نیست و مهمتر از همه اینکه، بیرون از کنترل مردان نیست.

در بخش دوم این مقاله ضمن تعریف جامع تر از میل جنسی مردان، به شیوه های متعادلتر برای معرفی سلامت جنسی آنها اشاره می شود.

 

Shaming Men Doesn’t Build Healthy Sexuality –  

https://www.psychologytoday.com/blog/women-who-stray/201604/shaming-men-doesnt-build-healthy-sexuality

More from ماهان طباطبایی

هر انسان، سه شخصیت اصلی دارد

در باره خصوصیات اساسی هر انسان نظرات زیادی وجود دارد. یکی از جالب...
بیشتر بخوان
 • اسمان ابی

  عالی بود. فروید می گوید فشار اصلی تمدن و دور شدن از نیازهای غریزی بیشتر بر دوش مردان بوده است تا زنان. مردان بیشتر مجبور بوده اند تغییر کنند. چه از نظر جنسی و چه از نظر فعالیت های اجتماعی. بی جهت نیست که مردان کم کم دارای صفات زنانه می شوند. تعداد گی ها هر روز بیشتر و بیشتر می شود.البته زن شدن مردان بد نیست! چون زن ها از الگوی رفتاری بهتری برخوردارند ولی از انطرف هم اگر مردان هم بخواهند مانند زنان باشند پس مردان را کجا باید پیدا کرد. ما وقتی از صفت زن بودن صحبت می کنیم حتما باید قطب مخالف ان هم باشد تا این صفت معنا پیدا کند.

 • حمید

  “رسانه ها با وجود نیت خیر”
  لول

 • OJ

  مردان مدرن امروزی اسیر بایدها و نبایدهای فرهنگ معاصر، بطور کل از اصل غریزی و طبیعیشان که شکار و تولید مثل بوده بازمانده اند. احساس میکنم که بزودی دیگه اجتیاجی به ما نخواهد بود.