یافتن رژیم غذایی شخصی برای بدن متناسب

پدر ۳۷ ساله ایی که بیشتر کودکی و بزرگسالی اش هم چاق و هم بدغذا بود بالاخره راهی یافت که بدن متعادلی داشته باشد. او مثل خیلی از مردها، عاشق بازی فوتبال بود و مدام شاهد بالا و پایین رفتن وزن خود بود. وقتی که وزن بدنش به ۱۰۰ کیلوگرم رسید مصمم شد یک روش ثابت و درست برای مسئله چاقی اش بیاببد.

او متوجه شد که انواع رژیم های سخت که گاهی حتی بدنش را به سمت قحطی غذا می برند فقط تاثیرات کوتاه مدت دارند و سبک زندگی و تغذیه اش که به غذاهای یخزده و چرب و شور متکی بود دیر یا زود در برابر رژیم های غذایی مقاوت می کردند.

او خود را با دانش عمومی در باره غذاها و نقش شان بر روی متابولیسم بدن مطلع ساخت و سعی کرد بر اساس سلیقه و وسوسه ها و عادت های خودش، ضمن تمرین فشرده جسمی، به نوعی از غذا خوردن هوشمندانه نزدیک شود.

او بسیاری از غذاهای خوشمزه و قابل دسترس و سریع، را از جمع خوراکی هایش کم کرد ضمن آنکه گاهی به خودش مرخصی می داد و از آنها استفاده می کرد.

نوشتن یک برنامه شخصی غذایی و از همه مهمتر ایجاد یک عدد ثابت از مقدار کالری روزانه ایی که از طریق غذا و تنقلات به دست می آورد به او کمک کرد از انباشته شدن چربی در بدنش و بویژه دور شکمش جلوگیری کند. او برای خودش دریافت ۲۶۰۰ کالری روزانه را سالم و کافی و قابل اجرا دانست و روی آن با صبوری پای فشرد.

ثبات و ماندگاری اش برای ادامه ورزش و تنظیم مقدار کالری در مصرف روزانه  بالاخره به او کمک کرد به وزن و بدن مورد نظر خود یعنی 68 کیلوگرم برسد. به نظر Carl Parnell مهم این است که بدن مان و عادت های مان را بشناسیم و بدون سماجت و رفتاری ملایم، در درازمدت، رفتار و عادت های جدید را جانشین سازیم. او معتقد است بیشترین دلیل برای اضافه وزن، ندانستن تاثیر هر لقمه یا وعده غذا است.

 

I Made 3 Changes To My Diet, and Finally Got a Six Pack’​
PHOTOGRAPH COURTESY OF CARL PARNELL

More from ترجمه‌ی محمد رادفر

ماهی که تلاش می کند طاووس باشد

مدتهاست زیست شناسان متخصص حیاتِ اقیانوس ها، سرگرم حل کردن این معما...
بیشتر بخوان