به خاطر او می خواهم همسرم را ترک کنم

من 32 ساله هستم. دو سال است ازدواج کردم. زندگی معمولی دارم. خودم و همسرم آدم معمولی هستیم. اما از چهارماه پیش که با یک نفر دیگر رابطه ام را شروع کردم زندگی ام از این رو به آن رو شد. دوباره سرحال و ذوق زده ام. زنده شدم و از همه مهمتر احساس غرورم به خودم برگشته. می خواهم همسرم را ترک کنم و برای همیشه با او باشم. توصیه ایی داری؟

istock_000000948461small

ذوق زده عزیز

آیا همین حس ذوق زدگی و نشاط را در ماه های اول آشنایی با همسرت نداشته ای؟ آیا به این فکر کرده ای که پس از مدتی، رابطه ات با فرد جدید نیز معمولی می شود؟

رابطه ای که شروع کردی از اولش نادرست بود چون درون یک قرارداد زناشویی با یک نفر دیگر هستی. اما از این مرحله گذر کرده ای و گویا  نمی خواهی در باره آن حرفی بشنوی.

اما برای وضعیت کنونی ات، توصیه ام این است که صبور باشی و برای مدتی در باره رابطه ات با همسرت، تصمیم قاطع نگیری. زندگی ات شاید با آشنایی با فرد جدید کمی زیر و رو شده است ولی کاری نکن که زندگی ات کاملا به هم بریزد.

دلایل تحولی که در خودت مشاهده می کنی شاید به خاطر جذابیت جنسی این رابطه بیرون از زناشویی است هر چند ممکن است جذب شخصیتش هم شده باشی ولی با این همه، چون این اتفاق از بنیاد درست نیست پس شانس فرجام نادرست آن هم می تواند زیاد باشد.

تو باید ضمن در نظر گرفتن همه جوانب، با همه وجود، سریع و دقیق و به دور از هیجان های زیبای این دوره، موقعیت آتی این رابطه را بسنجی؟

تو باید در این مدت پی می بردی که بودن با فرد جدید صرفا به خاطر هیجانش است یا خیر؟ باید برایت مشخص می شد که فرد جدید سطح هم سری، رفاقت و شخصیتش به اندازه ای هست که بتوانی خودت را برای همیشه پایبندش کنی؟

اگر جوابی برای این تردیدها هنوز به ذهنت خطور نکره است از شکستن کامل تعهد زناشوی ات پرهیز کن.

ما بزرگسالان باید مسئولیت تصمیم های زندگی مان را تقبل کنیم. باید تنوع طلبی و لذت های آنی را که روز به روز بیشتر از همیشه در جوامع کنونی در برابر همه ما قرار می گیرد مهار کنیم.

همیشه برای همه ما شانس داشتن یک شریک زناشویی بهتر و جذاب تر وجود دارد ولی خوب است بپذیریم که مثل بسیاری دیگر از آرزوها و خواسته ها، منطقا قابل دسترسی نیستند. مطالبه امیال گاهی با شرایط و موقعیتی که در آن قرار گرفتیم همخوانی ندارد.

منبع تصویر

 

Written By
More from بهمن

کم پولی را می شود تحمل کرد ولی تنهایی را نه

سلام. کارمند ساده ای در یک شهرداری هستم و در چهار سال گذشته محل...
بیشتر بخوان
 • هر کی به ما چه :)

  بعضی وقتا ادم به جای اینکه با ادم جدیدی وارد رابطه جدیدی بشه، بهتره با همون ادم قدیمی رابطه جدیدی را شروع کنه. یعنی تجدید نظر در رابطه. اوکی؟

 • آسمان آبی

  آنچه خطرناک است عشق خارج از خانه است و نه سکس خارج از خانه. دوست عزیز شما دارای دید پخته نسبت به ازدواج نبوده و نیستی. ازدواج را در قالب عشق و حال می بینی بنابر این هم تنها پس از دو سال که مدت زمان خیلی کمی است بسراغ آغوش یک نفر دیگر رفته ای. مطمئن باش که این مورد جدید هم پس از مدتی دل ترا خواهد زد. نکته مهم این است که بحث ازدواج را از روحیه ات بکش بیرون. اگر می خواهی عشق و حال بکنی بدون ازدواج بکن. سعی کن تا تکلیف خودت با خودت معلوم نشده بچه دار نشوی که باعث تشدید هزار باره مشکل خواهی شد. من نظرم این است که خود را یک روانکاوی بکنی. اولا باید بدانی که این هوس رانی تو طبیعی است و دوما بدانی که برداشتت از ازدواج غیر طبیعی است ! ازدواج برای تو یک سکس دم دست بوده و نه تشکیل زندگی. حالا هم دیر نشده ببین اگر واقعا به احساس نیاز برای تشکیل خانواده نرسیده ای دوستانه طلاق بگیر و دیگر ازدواج هم نکن. چون نفر بعدی هم به سرنوشت نفر قبلی دچار خواهد شد. اگر با زنان دیگر هم سکس داشته باشی به دروغ بودن عشق دومت هم پی خواهی برد. بهر حال بسمت روانکاوی و خودکاوی برو و خودت را هم بخاطر این دل ولی که داری سرزنش نکن تو طبیعی هستی ولی هنوز بچه ای!

  • peyman

   +++++بچه ای طبیعی