الان هیچی نمانده نه غرور نه مردانگی نه احساس

یکی و دوست داشتم بعد از مدت ها وقتی فهمیدم ازدواج نکرده به سراغش رفتم اما دست خالی، بیکار. خواستم دیر نشه گفتم دوستش دارم … بهم گفت تو پسر خوبی ولی وضعیت و شرایط ازدواج نداری فراموش کن. من نمیتونم بهت قولی بدم که منتظر بمونم بعد گناهت به دوشم بیفته فراموش کن… اما من بیقرار بودم مدام پیام می دادم. دوباره زنگ میزدم جواب نمیداد پیام میدادم تا حالا هیچوقت باعث آزار تلفنی دختری نشدم. شرمندم.

آخر پیام داد من نمیخوام پس لطفا مزاحم نشو … من شکستم غرورم و له کردم تا باور کنه دوستش دارم اما جوابم این شد … غرور مردانگی تا ته براش خورد کردم اخرش مجبور شد بهم بگه مزاحم نشو نمیخوام. الان هیچی ندارم نه غرور مردانگیم نه احساسی که دادم میتونم پس بگیرم به یکی دیگه بدم. تموم شدم من نه غروری نه ابرویی نه حسی همه چی ام بخاطر عشق شکستم و دادم همه چیم بهش دادم گذاشت کنار. دیگه هیچی ندارم.

 

سلام دلشکسته عزیز

چرا ماجرا را با لحن فیلم های بیار غم انگیز روایت می کنی؟ به عنوان یک جوان جسور و پیگیر تا آنجا که از دست خالی ات بر می آمد وقت و احساس و همت گذاشتی ولی موقعیت روزگار با شما همراه نبود.

منطقی است که در شروع یک زندگی دو نفره،  توقع یک ثبات حداقلی وجود داشته باشد. پس سعی کن به حداقل های ممکن با پشتکار و سخت کوشی دست بیابی. در حال حاضر تو شرایط ازدواج را نداری برای همین  برای تو شانس یافتن یک دوست می تواند منطقی تر باشد.

به این احتمال هم فکر کن که اگر او به اندازه تو، دوستت می داشت بر روی مسائل مادی صد در صد مانور نمی داد. با این وجود بدان که هیچ از غرور و مردانگی تو کم نشده است. برای احساسی که داشتی در حد توان تلاش کردی. تازه در آغاز زندگی واقعی و درخواست ها و نه شنیدن ها هستی. این را فراموش نکن که، قلبی که نشکند قلب نیست.

به موقعیتت کمی سامان بده. تا برای عشق تازه آماده تر باشی.

 

Public Domain

Written By
More from بهمن

دارم دل یکی رو می شکنم

سلام.  28 سال ام. یک ساله با یه خانمی آشنا شدم 31 ساله خیلی خوب...
بیشتر بخوان
  • مهری

    به گفته الیس یک خطای شناختی اینه که همه باید منو دوست داشته باشن نتیجه گیری که از داستانش کرده خیلی بچه گانه ست بنظر من

  • Bahram Hosseinzadeh

    از نگاه او هم نگاه كن، نميشود كه قط خواست تو مطرح باشد…

  • Hadi Mohamadi Nia

    اگه دستت پر بود و یه کار پر درامد داشتی و اون موقع بهت میگفت نه چی؟ در اون صورت هم نباید اینجوری ناراحت باشی . به نظرم اگه موضوعت اون ادم خاصه و اونقدر برات اهمیت داره تمام غم الانت رو جمع کن و تبدیل به عزم و اشتیاق کن که بعدها به او ثابت بشه که در موردت اشتباه کرده؛ ضمن اینکه زندگی بهت نشان خواهد داد که نباید هرگز تسلیم شد و شکست ها مهمترین دلیل شروع اتفاقهای بزرگ زندگی است .