توریست های وطنی و افسانه دختران خارجی

شنیده بودم که بعضی ها هر چند وقت یک‌بار به خارج می روند به قصد سکس با فاحشه‌ها. اما تجربه‌ی زندگی دو ساله در یکی از کشورهای همسایه‌ ایران که خودفروش حرفه ای به صورت آشکار و گسترده ندارد من را با شکل دیگری از سکس توریسم آشنا کرد. من متوجه شدم از دید توریست‌های وطنی، هر دختری در خیابان های خارج، بالقوه‌ یک فاحشه است.

یعنی این‌که آن‌ها در گشت و گذارشان به دنبال زن‌هایی که کارشان فروش سکس است، نمی‌گردند. هر خانم و دختری در خیابان، که اگر تابستان باشد لباس باز و راحتی هم پوشیده، گزینه‌ای است برای تخت‌خواب.

مثلا یک رستوران‌دار ایرانی تعریف می‌کند: « بعضی از مشتری های ایرانی رستوران از همان ابتدا که می نشینند و سفارش می هند هر لحظه به بهانه‌ای دختر گارسون را که اهل کشور میزبان است، صدا می‌زدند و سعی دارند دست‌ یا جاهای دیگر بدن‌اش را لمس کنند. آخر هم به او شماره  می دهند» در صورتی که رستوران و گارسون در تعریف عمومی جایگاه مشخصی دارد. محل غذا خوردن است و جایی که کارکنان‌اش براساس چارچوب شغل‌شان به همه در زمینه‌ی خوردن غذا سرویس می‌دهند. توریست‌های ما اما در رستوران دنبال سکس می‌گردند.

این اتفاق محدود به رستوران هم نمی شود در فروشگاه ها، جایی که فروشنده‌ی ساده که از قضا دختر است، به وظیفه‌اش، وزن کردن میوه‌ها، می‌پردازد.  توریست های وطنی بارها به او مراجعه می‌کنند. برای وزن کردن هر چیزی، حتی نان را برای وزن کردن پیش او می‌برد و در مقابل واکنش و خنده‌ی دختر، کیفور، به نوعی از لذت جنسی دست می یابند.

این ارضاء را برای این نوشتم که هیچ‌کدام از سکس‌توریست‌ها، با این روش، با این‌طور لوندی کردن و شماره دادن، به خواست‌شان که رابطه‌ی جنسی است، نمی‌رساند. در حقیقت، جمله «تو خارج دخترا آماده‌ی سکس هستند» واقعا افسانه است. هر دختری که در خیابان راه می‌رود و احتمالا پیراهن نازک به تن و دامن کوتاهی به پا دارد، نیتی برای فروش بدن خود ندارد.

دخترها در خارج از ایران، لااقل در این‌جا، برای دوست شدن، رابطه برقرار کردن و هم‌آغوشی و سکس و چیزهای دیگر، اصول و شرایط خودشان را دارند.  با یک شوخی که تازه به زبان بومی توریست بیان می‌شود و چشمک زدن و شماره دادن، از خود بی‌خود نمی‌شوند و مثل تن فروش های حرفه ای لباس از تن در نمی‌آورند.

این مدل سکس توریست های ایرانی به دنبال فروشنده‌گان سکس نیستند. آنها بخش داد و ستد مالی را از سکس حذف کرده‌اند و بر اساس تعریفی که از خارج کشور دارند همه زنها را به چشم یک سوژه جنسی، قابل دسترس می دانند. مهم‌تر، با این‌که در جست‌وجوی‌شان به عمل و رابطه‌ی جنسی، به نتیجه‌ی مورد نظر نمی‌رسند اما انگار ارضاء می‌شوند. راضی‌اند از لبخند و خنده‌ی گارسون و فروشنده که جزو ملزومات «مشتری‌داری» شغل های معمولی است.

 

Image source

http://www.chaos-mag.com/new-york-fashion-week-streets/

More from حامد احمدی

ستایش زیبایی یا متلک و مخ‌زنی

[caption id="attachment_45779" align="aligncenter" width="581"] Mohammad Roodgoli[/caption] تابستان بود. در خیابان زرتشت قدم می‌زدم، کمی...
بیشتر بخوان
 • سحر

  خاک تو سر هر چی ایرانیه.

  • حمید رضا

   خاک تو سر خودت هرزه کثیف لجن. اسم کشور و مردم عزیزم رو به اون زبون کثیفت نیار آشغال.

   • سحر

    الان خاک بر سر بودنت رو با این فحشها خیلی خوب نشون دادی.معلومه خودت از اون ایراینهای لجنی.خاک و کشورم گمشو بابا.مثل گرگ دارید همدیگرو میدرید.این گه زیادی خوردنا به شما نیومده.

 • آسمان آبی

  زیشه یابی باید کرد. ریشه آن عدم وجود فرهنگ سکس در مملکت ما بوده است. وقتی عرضه با تقاضا برابر نباشد آنوقت مردان حریص تر می شوند و وقتی پایشان را خارج از کشور می گذارند و دخترانی خوشگل و متفاوت را می بینند بی اختیار می شوند. بر آنها گناهی نیست. کم کم عادی خواهد شد. از طرف دیگر مردان ایرانی یکی از سکسی ترین مردان جهان هستند. یعنی در شرایط نرمال هم باز هم میزان اشتهای آنها زیاد است.که این نکته در جوامعی که به حالت سیری و اشباع رسیده اند کمی عجیب به نظر می رسد ولی باز هم طبیعی است.تنوع طلبی مردان ایرانی نیز بیشتر است هم این موضوع از ایجاد یک رابطه عمیق با یکنفر جلوگیری می کند پس به هر خوشگلی دست می اندازند.درست مانند گرسنه ای که می خواهد از همه غذاهای سر سفره بخورد. این هم باز خیلی غیر طبیعی نیست ولی اگر کمی بار عشقی روابط زیاد شود کثرت طلبی کمتر خواهد شد. این بخاطر ضعیف شدن روابط عشقی در ایران و افزایش جنبه های سکسی و بدنی است. دیگر هیچ کس در پای پنجره معشوق نی نمی زند. دیگر کسی با لیلی و مجنون آشنا نیست. چرا چون اینگونه عشق ورزی ها و نامه نوشتن ها و ادبیات عشقی از طرف حکومت منع شده است. یک پسر بچه حالات عاطفی و احساسی خود را از کودکی شروع می کند و کم کم می خواهد در رابطه عشقی با دختر همسایه و یا دختر خاله بیافتد ولی اجتماع او را سرکوب می کند و یا حداقل روی خوش نشان نمی دهد پس بعد عاطفی او رشد کافی نمی کند و بعد فقط بدنبال جنبه های بدنی خواهد گشت چون عشق ورزی بلد نیست.

  • یک زن

   درود بر تو…. امیدوارم یک روز شرایط متفاوت از امروز بشه.

  • يك مرد سكسي

   اقل مردم از خنده اونجا كه گفتي “مردان ايراني سكسي تربن مردان جهان هستند” يعني دمت گرم ، بعد از مدتها زندگي در اروپا و شنيدن اين حرف ها از طرف ايراني ها كه ما خفن ترين و با هوشترين و … هستيم، باحالترين چيزي بود كه شنيدم … سكسي ارين :)))))

   • يك مرد سكسي

    آقا** ترين**

   • آسمان آبی

    مرد سکسی
    خوشحالم از اینکه متبسم شدی! حقیقتی است. من خودم هم در غرب زندگی میکنم و باچشمانم می بینم برخی مواقع فکر می کنم اکثر مردان اینجا اخته هستند و حالیشون نیست! اکثرا بی بخار بنظر می رسند و انگار توی باغ نیستند. البته ممکن است ماجرا را توی کار تحویل دهند ولی در ظاهر چیزی نشان نمی دهند. نمیدانم شاید ما بیش فعال هستیم و یا انها سرد هستند. ولی نوع احساسی که ما نسبت به زنان داریم را قطعا آنها ندارند. . بنظر خیلی بچه مثبت می آیند

    • samina ghobadi

     هموطن عزیز مردهای غربی اخته نیستند بلکه برابری زن و مرد در اینها نهادینه شده و تا به زنی‌ میرسند فکر نمیکنند که آنها فقط منتظر نشتند که آقا لطف کنند و آنها را با چشم چرانی مستفیض کند یا با دستمالی کردن. شاید شما نمیدانید که چقدر زجر آور هست برای یک زن که در محلی که جایش نیست مردی که مخاطبش هست به جای اینکه حواسش به مسائل جاری در آن لحظه معطوف باشد به سینه او ذول زده یا آب از لب و لوچه ش آویزان هست که گویی گربه گرسنه یی گوشت دیده باشد و هر لحظه مترصد فرصت هست که گوشت را ببلعد. مردان معمولی‌ غربی کلاس دارند و زن را نیازی با تربیت درست او نیست. باید بپذیریم که در خیلی زمینه‌های اجتماعی و اخلاقی‌ عقب هستیم و نیاز به آموزش داریم و آنچه آموخته ایم متعلق به زمان پیشا مدرن هست که اگر می‌خواهیم به مدرنیتت برسیم طرز برخورد با زن و کودک هم جز آموختنی‌ها به حساب میاند. یعنی‌ این نیست که چون زور بازوم بیشتر هست بیشتر هم حق دارم. زن خود دارای شخصیت و خواسته هست که باید مورد احترام قرار بگیرد و مرد ایرانی‌ هم باید بدان که زن بازیچه دست او نیست. باید بگم که من هم از این نوشته شما دیدها گرفت ” مردهای ایرانی‌ سکسی ترند” 🙂 شاید “مچو تر” ولی‌ نه سکسی تر و اگر در این خصلت زیادی پاا فشاری کنند مهوّع تر!

     • سمینه قبادی

      باید بگم که من هم از این نوشته شما دیدها گرفت ” منظورم این بود که من هم از نوشته شما خنده ام گرفت که اشتباه شد.

    • ساناز

     آسمان آبی من هم شاهد این موضوع بوده ام اما این به خاطر تفاوت فرهنگ است من در یکی از کشور های اسلامی در یک برنامه ای بودم که گروه اروپایی حضور داشتند حمام صحرایی که آنجا برای زنها بود محل تجمع بسیاری از مردهای مسلمان شده بود. در حالی که هیچ کدوم از مردهای اروپایی اونجا نگاه نمیکردن. اما باید بگم مردهای اروپا اصلا سرد نیستند خیلی هم گرم و مهربان هستند. اما فرهنگشون بهشون اجازه نمیده که زنی که بهشون اجازه نمیده رو نگاه کنن اما کشور های اسلامی دقیقا متضاد این فرهنگ رو دارن چرا که هر زنی که حودش رو نمایش بده حتما میخواد که دیده بشه.

 • یک زن

  ای وای بر ما!

 • Maryam

  خانمی از آشنایان ما که سالها در اروپا زندگی‌ کرده و با یک غیر ایرانی‌ ازدواج کرده بود تعریف میکرد که در ملاقات با پزشکی‌ در سفر به ایران از رفتار ایشان به شدت بهت زده شده که پزشک به ایشان گفته بود که سالها زندگی‌ در اروپا حتما ایشان را “راحت” کرده است و پزشک از ایشان درخواست رابطهٔ جنسی‌ کرده بود. من شخصا فکر می‌کنم که تصویری که از دختر و زنِ خارجی‌ بخصوص غربی در ذهن بسیاری از مردان ایرانی‌ هست با حقیقت فرسنگها فاصله دارد. همونطور که در این مقاله هم اشاره شده دختر غربی پوشیدن لباس نازک و باز را معمولاً به قصد عرضهٔ جنسی خودش انجام نمیدهد، و دست زدن یک غریبه به بدنش را بسیار زشت و بی‌ ادبانه و لایق مجازات می‌بیند. در ضمن در غرب هر چیز آداب و زمان و جای خودش را دارد، که خیلی‌ از ایرانی‌‌ها بدون توجه به این موضوع میخواهند به خواسته‌های خود برسند که خیلی‌ اوقات باعث سؤ تفاهم و مسائل دیگر میشود.

 • مهران

  قبلن به این چیزا اهمیت میدادم اما الان مدتیه به این نتیجه رسیدم عوام رو هر کارش کنی عوامه.
  تو همون خارج! مثلن یارو آیفون 5 دستشه ولی از شب گذشته تو صف خرید آیفون 6 ایستاده!!!
  خیلی سخت نگیرین، ژنتیکیه و متاسفانه هیچ دارویی واسش نیست

 • پیمان

  این بی فرهنگی و لاشی بازی ما ایرانی ها رو میرسونه به شخصه شاهد همچین مواردی بودم که به برخورد شدید خانم ها با ایرانی های عزیز انجامید . فکر میکنن همه جا ایرانه میشه زود رید توش.

 • خ

  زر نزن قرمساق

  • Smith Jones

   این عنوان قطعا”برازنده حضرت عالی و جد و آباد قرمساقتون بیشتر هست.

 • shi

  ma ke az vaghty omadym kharej, be arzeshe khod be onvane yek zan pei bordym. dar iran vasileye jensy hastand zanha. inja ghadre khodeto miduni va ba harkasy nemiry mage in ke haft khane rostam ro tey karde bashe