خودارضایی، رانندگی با چرخ زاپاس

سلام من دانشجوی یکی از دانشگاه های تهران و ۲۵ ساله هستم. تا به حال با هیچ دختری دوست نبوده ام. کسی را دوست داشته ام ولی بهش نگفتم. یک بار هم که از یکی خوشم اومد و گفتم جواب رد داد. مشکل من از اینجا شروع میشود که مدام خودارضایی میکنم و از این کار خسته شده ام. فکر میکنم برای نداشتن یک شریک یا دوست از جنس مخالف و فشار زیاد درس باشد. این مساله مرا بسیار لاغر و ضعیف کرده  است. خیلی خوشحال می شوم راهنمایی کنید. تشکر

Boldini Giovanni Portrait of a Young Man
Boldini Giovanni Portrait of a Young Man

اسد عزیز

اولا: خودارضایی در حد معمولی، مشکل و مرض نیست، برای همیشه این فکر منفی و گناهکارانه را از ذهنت پاک کن. ما به سهم خودمان، متناوبا در باره  خودارضایی و مزایای بهداشتی آن نوشته ایم. روشی است که طبیعت، امکان آن را در بدن بسیاری از موجودات زنده تهیه دیده است. در سن تو، حتی اگر 2 باردر هفته هم انجام دهی طبیعی است.

خودارضایی یک روش اضطراری است درست شبیه استفاده از تایر یدکی ماشین برای مواقع مورد نیاز… شاید خیلی ها برای مدتها ناچارند با چرخ زاپاس رانندگی کنند ولی همه می دانیم که مطمئن ترین و بهترین حالت برای رانندگی نیست.

دوما: برای یافتن یار از جواب نه شنیدن نترس و به خودت نگیر. وقتی تو از میان جمع، یکی را می پسندیدی، دلیل نمی شود که بقیه زشت و غیرقابل پسند برای همه هستند. این فقط سلیقه تو است که از میان همه دخترانی که می بینی یکی برایت جذاب و دوست داشتنی تر می شود. برای همین، منطقی است که این حق را برای دخترانی که نشان می کنی قائل شوی که ترا نپسندند. به همین سادگی.

پس بدون کمترین درنگ بعد از شنیدن جواب رد، از آن مرحله عبور کن و به سراغ دختر دیگری برو که توجه ات را به دلایلی جلب کرده است.

البته راه هایی بسیاری برای کاهش جواب رد وجود دارد نظیر اعتماد به نفسی که واقعا باید داشته باشی. باید دقیق تر فکر کنی چه نوع دخترانی برایت جذاب هستند و دلایل  مخالفت شان چیست تا وقت و توجه ات را صرف یافتن آنها بنمایی.

این روزها نعمت گسترش شبکه های اجتماعی و اینترنت که فرصت اولیه و دورادور برای شناختن و حتی دیدن و گفتگوی غیرمستقیم را فراهم می کند اتفاق بی نظیری در تحول اجتماعی بشر است. همه این اتفاقات، شانس آشنایی را برای همه افزایش داده است. عزیزِی که دنبالش می گردی همین دور و بر های خودت هست. حق خود را با شجاعت، صمیمیت و مهارت از زندگی بگیر.

از درس اصلا غافل نشو و آن را بهانهِ هیچ نکته منفی قرار نده. در همین حین، به نیازت از هر راه مطمئن و انسانی پاسخ بده.

ورزش منظم و مداوم عملی است بسیار سخت و دیسیپلین زیادی می طلبد. ورزش را جدی بگیر چون شخصیت ات را با وقار می کند.

اسد عزیز، الکی برای خودت مشکل نساز. زندگی زیباست و تو هم به زیبایی زندگی
بهمن

Written By
More from بهمن

ادعاهای یک مرد بدبین نسبت به دختران

پسری هستم بیست و هشت ساله، کارشناس پرواز در شرکتی هواپیمایی. مستقل...
بیشتر بخوان