زن مورد علاقه من از من بزرگتر است

origami1

سلام سنگ صبور عزیز

پسری هستم که به زودی وارد 25 سالگی می شم و در یک شرکت کار می کنم. مدتی می شه که یک خانوم  وارد شرکت شدند به عنوان همکار و ایشون بین 3 تا 3.5 سالی از من بزرگتر هستند.

اوایل حتی تصویر علاقه مند شدن به ایشون حتی در مخیلات ام نمی گنجید خوب راستش رو بخوای دلیل اصلی این بود که از لحاظ ظاهر مطلوب من نبود ( اون اوایل ).

خلاصه توی همین مدت که از لحاظ فضای کار هم تقریبا به هم نزدیک هستیم رابطه خیلی دوستانه ای بین ما رشد پیدا کرد و جو کلا جوری هست که از صبح تقریبا تا انتهای زمان اداری در حال خنده و شوخی هستیم و باهم رابطه پر نشاط و شوخ و شنگی داریم و خلاصه کنم از وقت گذروندن و صحبت کردن باهاش لذت می برم.

این اواخر یعنی تقریبا بین یک ماه و نیم تا دو ماه حس می کنم جذابیت ها و طرز فکر شون منو حسابی تحت تاثیر گذاشته و حتی دیگه مثل سابق درمورد ظاهرش قضاوت نمی کنم اما مشکلی که دارم اینه که نمی دونم اصلا ارتباط برقرار کردن باهاش اون هم چون تو یه جا کار می کنیم کار درستیه یا کلا سعی کنم فاصله بیشتری از اش بگیرم؟

ممنون می شم نظرت رو بدونم.
تشکر.

محمدرضای عزیز

ذهن منظم و منطقی داری و احساس نگرانی ات بسیار طبیعی است. داری به او علاقمند می شوی ولی این را در نظر می گیری که هم  کمی از تو مسن تر است، هم زیبایی فیزیکی چشمگیری ندارد و در ضمن همکار هم هستید.

مهران عزیز به نظر من نگرانی هایت بی اساس نیست ولی مهم هم نیست. چند سال تفاوت سنی آن هم در بیست و چند سالگی هر دوی تان، هیچ مشکل فیزیکی یا تغییر و تحلیل رفتن یا ایجاد فاصله سنی آشکار تا آخر عمرتان ایجاد نخواهد کرد.

این روزها، تغذیه سالم، مراقبت های پزشکی و ورزش، زنان و مردان جوان را حتی تا حوالی 70 سالگی نیز شاداب و پر انرژی نگه خواهد داشت. برای بچه دار شدن نیز به نظر می رسد مدام امکان باروری برای سن های مختلف سالم تر و کم ریسک تر می شود. محل کار نیز اگر ماجراهای آشنایی جدی به ساعات بیرون از اداره منتقل شود واکنش مخاطره انگیز شغلی ایجاد نخواهد کرد.

مهمترین ماجرا که باید در راس تصمیم گیری ات باشد تعادلی است که باید پیدا کنی بین زیبای بیرونی و فیزیکی که در او زیاد سراغ ندیدی و زیبایی و طراوت درونی که او دارد و مجذوبت کرده است.

مقدار قابل توجهی از روابط زناشویی بدون کمترین اطلاعات جنسیِ یک زوج به همدیگر شروع می شود و به مرور به خاطر شخصیت زوج ها، میزان تعهد، تفاهم و علاقه شان به همدیگر، زیباتر می گردد و بر عکس آن نیز کاملا صادق است.

ولی با این وجود، داشتن رابطهِ  شاداب و موفق جنسی، بدون استثنا برای هر زوجی یک اصل اساسی است. چون کل ماجرای رختخواب برای خود ملاک و معیار و ضرب آهنگ خودش را دارد. چون روز خوب داشتن یک زوج با شب خوبی که در کنار هم داشته اند شروع می شود.

در ضمن بسیاری از مردان و زنان که همسران جوان تر و یا حتی جذاب تر دارند می توانند رابطه جنسی شادابی نداشته باشند تا آنجا که عملا قادر به پاسخگویی به یکی از نیازهای اساسی همدیگر نباشند.

بهمن

Written By
More from بهمن

زن مورد علاقه من از من بزرگتر است

سلام سنگ صبور عزیز پسری هستم که به زودی وارد 25 سالگی...
بیشتر بخوان
 • آسمان آبی

  بستگی دارد که منظورت از رابطه چه چیز است؟ اگر ازدواج است باید گفت که نه! مرد و زن باید از نظر قیافه در حد هم باشند. اگر قیافه زن شما برای شما جذاب نیست و البته برای دیگری می تواند باشد این می تواند بعد از ازدواج به یک عقده تبدیل شود و چشم شما بطور طبیعی بدنبال زن های دیگری باشد و به احتمال زیاد یکی از این زن ها دل شما را هم خواهد برد و عاشق می شوید و این زنی هم که الان یک مقدار برای شما جذابیت دارد همان را هم نخواهد داشت و عاقبت هم طلاق خواهید گرفت. با اینکار این زن را بدبخت می کنید.
  ولی اگر می توانید رابطه خود را کنترل کنید که به ازدواج نکشد و در حد دوست پسر دختر حتی با هم سکس هم داشته باشید اینکار اشکالی ندارد و حتی بر تجربه شما خواهد افزود ولی باید مراقب باشید. بهتر است برای اطمینان با یک زن دیگر هم رابطه برقرار کنید تا شیفتگی شما در مقابل همکارتان کاهش پیدا کند بویژه اگر از نظر جنسی خود را از طریقی دیگر ارضا کنید تا رابطه شما تحت تاثیر غریزه کور نگردد.

  • ghazal

   Asman abi. Man nemidonam u chand saletone wali az pasokhe khodkhahanaton kamelan peydast ke che no oghdeio be dosh mikeshid. Inke in agha bekhatere niyaze jensishon be on khanum nazdik beshan besiyar khodkhahanast. Osolan pesaraye 20-258sal ghodrate tasmimgiriye dorosti nadarand baraye inke sobate shakhsiyati wa bologhe fekri hanoz be andazeye kafi dar onha roshd nakarde. Tosiye mikonam ke ieshon be khodeshon forsat bedan wa warede hich rabeteye jedi ba in khanum nashan ta awal khodeshon be in natijeh beresan ke az zendegy chi mikhan wa hamsare ayandashon che wijegiayi mibaest dara bashe. Omidwaram ghadri jawanane keshwaremon bologhe fekri peyda konan ta betonan entekhabhaye bashand. shaestetari dashte

   • Nima DJ

    نمی دونم چرا وقتی فینگلیش می خونم تنم کهیر میزنه

   • رضا

    درود غزل خانم. از اینکه کمی فمینیست هستید طبیعی است چون جایی زندگی میکنید که متاسفانه زنها نه مورد حمایت قانون هستند نه مورد حمایت مذهب هستند نه مورد حمایت فرهنگ جامعه و حتی در برخی از خانواده ها بار و مسولیت محسوب می شوند. از اینکه دید انسانی دارید جای بسیار خوشبختی است چون حقیقت این است که هیچ برتری نه زن بر مرد دارد نه مرد بر زن! تنها متفاوتند. مثلا مردان قابلیت بارداری ندارند و زن ها توانایی مادر شدن دارند. هر دو حقوق برابر و مساوی و هر دو در طبیعت به یک اندازه حق بودن و زیستن دارند. شک نکنید مردانی که مدعی هستند برتری دارند بدانید که درست گفته اند چرا که مردان وزن و پشم بیشتری نسبت به خانم ها دارند که از نظر علمی سیستم هورمونی مردان موجب پیدایش مو در صورت و عضله در بافت ها میشود!!! اما اگر بخواهیم در حوزه ی علوم انسانی وارد رابطه ی ازدواج بشویم اینجاست که باید بدانیم مردی که به زیبایی و فیزیک همسرش کشش وگرایش نداشته باشد درآن زندگی لغزش خواهد کرد. در حوزه ی روانشناسی یک مرد اول با دیدن صورت جذب می شود و انتخاب می کند و با دیدن سیرت ماندگار خواهد گشت.

   • آسمان آبی

    غزل جان
    گرایش جنسی یکی از اصلی ترین فاکتور هاست و پنهان کردن آن بی فایده است. خود سوال کننده هم کنایه زده است که به این امر توجه دارد ولی سیرت زیبای این دختر باعث نادیده گرفتن آن شده است. از طرف دیگر اگر کسی از جنسی در فشار باشد می تواند به اولین و دم دست ترین زن هم گرایش پیدا کند ولو زشت باشد. برای همین هم برای اینکه به ایشان اطمینان بدهیم که موضوع جنسی نیست , تخلیه و خارج ساختن این فاکتور از این رابطه را با ساختن یک مجرای تخلیه فشار توصیه کردم.در این حالت بهتر می تواند قضاوت کند و قضاوتش تحت تاثیر هورمون های او نخواهد بود.همین امر در مورد دوست دختر و پشری که مدتها با هم هستند و از نظر جنسی کاملا ارضا می شوند و بعد تصمیم به امر خطیر ازدواج می گیرند به روشنی اتفاق می افتد. یک ازدواج بر پایه آگاهی و نه بر اساس هورمون!

  • ر

   آفرین بر شما که هر چند با قسمت هاییش موافق نیستم اما جان کلام را بدرستی بیان کردید هر چند ترغیب مردان به داشتن رابطه ی جنسی کار درست علمی نیست. زیرا موجب چند پارگی هویت مردان می شود و به مذهب هرگز کاری ندارم.

 • Nima DJ

  داداش گلم
  اولین جایی که کار می کردم و یه شغل روتین داشتم، یه همکاری داشتم آقا، خانم بازِ تیـــــــــــر! یه دفعه دیدم یکی از خانم های همکار بد بهش نخ میده ،
  گفتم :یارو بد تو کفه ها!
  گفت : می دونم
  گفتم : چیکار می خوای کنی؟
  گفت : آدم جایی که پول در میاره دول در نمیاره !
  و من این کلام رو تا آخر عمر آویزه گوش کردم.
  خلاصه داداشم با جیبت شوخی نکن، اگه درست بشه خب OK تو وارد یه رابطه شدی که ممکنه اون بیرون هم هزاران فرصت برات باشه ، ولی اگه وارد رابطه بشید و یه روز داستان داراد از تو رابطه تون ریده میشه به شغلت. مگر اینکه درآمد شغلت برات مهم نباشه.
  وسلام

 • Beni Az

  ادم تو ضمیر ناخوداگاهش میخواد با یکی سکس کنه که از لحاظ فکری و مغزی بهش نزدیکه همش همینه البته برای سن این داداشمون …

 • رضا

  آقای عزیز خواهش میکنم موجبات نابودی خودت و دلشکستگی دیگری فراهم نکن صحبت های من جز علم در حوزه ی علوم انسانی چیزی نیست. هرگز هرگز هرگز مردان نبایند با خانمی ازدواج کنند که جذابیت ظاهری و فیزیکی مورد نظرشان ندارد. و صورت شرط لازم است دلیل گرایش شما به این شخص ریشه در خیلی مسایل دیگری میتواند داشته باشد و سطح هورمون های شما در یک پروسه ی 6تا 9ماهه فروکش خواهد کرد. به یقین بدانید معیار ها و نظراتی که بیان کردید در حد یه وقت گذرونی بیش نیست راهی که سرانجامش کاملا واضح است هرگز نرو !! بازنده شما هستید شک نکن!!! اول سن ایشون هیچ مساله ای از نظر علمی ندارد مشکل اینجاست که روزی بدنبال اون ویژگی ظاهری خواهی گشت و خیانت به این زندگی از الان مشهود است!!! در یه پروسه ی 2ساله به حرکات و احساس خودت خواهی خندید!! چون تو تغییر خواهی کرد و این سن برای شما احساسات و معیار هایی جز اینی که هستید به ارمغان خواهد آورد. خواهش میکنم از گلیمت فراتر نرو و به صحبت های این بنده ی حقیر گوش کن. اول شما این نخواهی ماند همه چیزت تغییر میکند دوم وقتی جذابیت ظاهریشون مورد تاییدت نیست و برای سیراب شدن از این نقص به جذابیت درونی می پردازی اینجاست که بزرگترین کلاه مردان بر سر خود میگزارند!!! دوست باش ازدواج هرگز هرگز هرگز!!! اونی که به این زندگی خیانت خواهد کرد متاسفانه شما خواهید بود چون زیبایی عادی میشه اما زشتی هرگز عادی نخواهد شد. کاملا دوستانه و در چهر چوب کار روانشناسی به شما پاسخ دادم. امید دارم هرگز سقوط نکنی

  • مریم

   من با شما کاملا موافقم. لطفا به خاطر احساس لحظه ای آینده طرف مقابل را خراب نکنید.

   • رضا

    سپاسگزار از مریم. روزی که شما کسی را تحت تاثیر قرار بدهید و رام کنید مسئول تمامی اعمال ایشان پس از ترکش هستید.کاری که نمیخواهید شروع کنید کاری که نباید شروع کنید و کاری که نمیتونید تموم کنید از آغاز شروع نکنید!!!!!!!

 • نادیا

  مرتیکه برو کار کن از صبح تا شب مشغول شوخی و خنده با ایشون هستی؟ حرومت باشه اون پول و نونی که سر سفره میبری

  • رضا

   سلام واقعا جای حیرت داره این پاسخ شما!!!! انسان تابعی از عملکرد هورمون ها و موادی است که به بدنش می رسه یا بدنش تولید میکند. آیا شما بعنوان یه خانم گاهی در آینه تغییر شکل در صورت خود مشاهده نکرده اید؟؟؟ آیا زمانی که یه خانم به زمان پریودی نزدیک میشه حالات و تفاوت های مختلفی درش بوجود نمیاد؟؟ تا به امروز متوجه نشدید که چرا یکروز صبح که از خواب بلند میشوید اخلاق مختلفی تجربه کرده اید؟؟ ایا شما از دوران کودکی و اطلاعات خانوادگی ایشان مطلع هستید که اونو محکوم میکنید به حرام خوری؟ آیا اینهمه شعر و ادبیات کهن ایرانی که از جام و عشق و معشوق و لیلی و…. زده شده جز بخاطر تغییر هورمونی یا حال و هوا بوده؟ آیا تا به امروز شما تجربه ی احساس خاص داشتن به کسی نداشته اید؟ زمانیکه که هورمون های شما مرتب حالت دلبستگی و ایجاد زندگی مشترک در شما بوجود میآورد آیا به چیز دیگری فکر میکردید؟ من حیرت می کنم که خانمی حس و احساس وابستگی و گرایش و امنیت و یکی شدن رو درک نکنه!!!
   عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت………….

   • نادیا

    آقای رضا شما متوجه ایرادی که من به ایشون گرفتم نشدین. من نگفتم علاقه ایشون به اون خانوم حرامه. من گفتم طبق اعتراف ایشون از صبح تا شب سر کار مشغول صحبت و خنده هستن: “جو کلا جوری هست که از صبح تقریبا تا انتهای زمان اداری در حال خنده و شوخی هستیم” پس کار انجام نمیدن. به عبارت دیگه از کار میدزدند. و این حرام است. تشریف ببرن بعد از سر کار با هم بیرون و تا صبح فردا بگن و بخندن اما تو اداره و شرکت کار کنند.

    • رضا

     سرکار خانم نادیای گرامی تمامی عرایض شما مورد قبول و در درستی فرمایش شما تردیدی نیست. اشکال کار اینجاست که انتظار این نوع ادبیات از شما نمی رفت زمانیکه از حدود ادب خارج شویم هرچند صحبت شما کاملا متین باشد قبل از پذیرفته شدنشون خشم و رنجش ببار می آورد. کسی که در شرایط مناسب روحی و روانی نباشد شاید توجه به حلال بودن درآمدش آخرین نکته ای باشد که بدان توجه کند. اینکه فرمایش حضرت عالی از روی حسن نیت است با این نوع برخورد همگام نخواهد شد. دیدگاه شما از این جنبه جالب بود که بیانگر نگاه شما از زاویه ایی متفاوت و اشراف شما به سایر مسایلی است که شاید کسی کمتر بدان بنگرد. پس بیایید این هوش اجتماعی در قالب بیان منطقی بسیار تاثیر گزار کنید.

     • نادیا

      آقا رضا دوست عزیز. به نظر من هیچ چیزی ارزش و اهمیت و اولویت نان حلال و سالم و درست را در زندگی آدم پایین نمیاورد. با اجازه میخواهم یه درس کوچک ادبیات به شما یادآوری کنم. وقتی در مورد طرف مقابل صحبتتون حرف میزنید این که بگید عرایض شما یه جور بی احترامی هستش. آدم در مورد خودش میگه عرض و در مورد دیگران میگه فرمایش.

 • مهدی امیدی

  لطفا با همکار ، همکلاسی ، همسایه و … وارد دوستی و عشق و عاشقی نشوید . توصیه یک دوست به شما .

 • Morteza Shabani

  کسبه قدیمی میگن تو جایی که پول در میاری دول در نیار!!!!
  من بودم اصلا سمتش نمی ذفتم همون لاس خوشکه بزن وقت بگزره!!!

 • ایمان

  مردک آخر کوس خول های عالمه!!!!!! اونوقت میگن چرا مملکت رو هواس. قرمساق پول مفت میگیری اونجا!!! روزا بچسب به کارت و شب ها هم با فکرش یک جلق مشتی بزن!!!!!

 • حامد

  اگر واقعا به فکر ازدواج هستی به شما دوست عزیز پیشنهاد میدم که هر چه سریعتر دستبکار بشی.چون ازدواج کردن (البته خیلی عذر میخوام و این مطلب حقیقت محض هست)گذشته از جسارت ، حماقت می خواهد.البته این بحث فقط برای آقایاون صادق است.
  من 30 سال دارم و به خودم میگم چرا وقتی 20 سالم بود این حماقتو مرتکب نشدم و ازدواج نکردم الان بچه من حدود 8 یا 9 سالش میبود.
  دوست عزیز اصلا تردید نکن با نهایت شهامت برو جلوش و ازش درخواست ازدواج کن.باور کن اصلا مهم نیست که سنش از تو بیشتر باشه یا نه.در واقعیت امر اصلا ظاهر مهم نیست،مهم درون آدمهاست.
  زیبایی یک زن برای مرد جماعت خیل پر دوام نیست.

  • Siamak Aghazeinali

   حامد جان بستگی به فرد دارد. ازدواج یک مسئولیت بزرگ است. خیلی ها بر عکس شما فکر می کنند و می گویند کاش 5 یا ده سال دیرتر ازدواج کرده بودیم. اصلا ازدواج زیر 25سال برای مرد توصیه نمی شود چون خام است و طبق هوا و هوس تصمیم می گیرد.

 • آسمان آبی

  یک خاطره بگویم زمان جنگ یک نفر شهید شد و یک زن ودو بچه از او بی سرپرست ماندند.برادری داشت که کفاش بود و بسیار ضعیف ولاغر و نحیف بود با عینک ته استکانی ضخیم و چهره ای زشت و بسیار مذهبی از نوع سنتی. خلاصه پیش قدم شدند و زن شهید را که خوش اب ورنگ هم بود راضی کردند تا زن اوشود و کفاش را همراضی کردند که از بچه های برادرش مانند پدر مراقبت کند.فداکاری بزرگیبود که زن انجام داد تا به عقد او در اید ولی بعد ازدواج یک مشکل بزرگ هویدا شد. مرد کفاش از نظر جنسی ناتوان بود! گل بود به سبزه هم آراسته شد! خلاصه دکتر بردندش و دکتر گفت او الان 30 ساله است و بخاطر فقدان رابطه جنسی دچار این حالت شده است. پس دارو های تقویتی به او دادند و دستورات لازم. تا موتور جنسی کفاش راه افتاد. چند سالی گذشت یک روز یک پیرزنی بود که به خانه ما رفت و آمد داشت گفت دارم برای یک نفر دنبال زن می گردم گفتیم کی گفت کفاشه!! گفتیم این که زن دارد زن خوشگل هم دارد! گفت گفته نه من یک زن دوم هم می خوام و این کم است و حتما هم باید خوشگل باشد!! تا حالا چند جا او را برده ام و نپسندیده ! کسی که از نظر یک عمل جنسی ساده عاجز بود حالا دنبال زن دوم می گشت! منظوراین است که واقعیت ها و نیازهای غریزی را چه در زن چه در مرد نمی توان کتمان کرد و بصرف اخلاق خوب بر آنها سر پوش گذاشت. هم این مطلب در مورد دخترانی که شوهر پولدار می کنند ولی شوهرشان زشت است وجود دارد.پول نمی تواند غریزه آنها را ارضا کند.برای همین هم زن و شوهر از نظر زیبایی بهتر است هم سطح هم باشند.