نسل جدید ایرونی هزار تا قصه داره

Pallet پالت
Pallet پالت

گروه موسیقی پالت همه کارهای شان عجیب است… از اسم شان تا سازهای کلاسیک غربی که می نوازند تا لحن شرقی ولی پاپ گونه ایی که در ترانه شان هست. حتی اشعار ترانه های شان… اما عجیب تر از همه موسیقی ساده٬ بدون ادا و صمیمی شان است.

به نظر من٬ پالت نماینده یک شروع جدید در ناخودآگاه جمعی ایرانی ها است. یک شخصیت عمومی متفاوت که با نسلِ ملتهب٬ شلوغ و رادیکال قبلی فرق دارد که نه امیدی برای ماندن داشت و نه بغضی برای ترکِ کشور …

پالت آرام و ماندگار رفتار می کند. در یادداشت های شان اینجا و آنجا می خوانیم که به تمرین ها و اجرهای شان می گویند: « مشغول انجام وظیفه هستیم». پالت دوست ندارد در زیر زمین ها برای قشر خاصی بخواند. آنها می خواهند در دسترس همه باشند.

گروه موسیقی پالت به نظر می رسد به دور یک نفر خاص و حتی سبک خاص هم جمع نشده است برای همین شاید نمی شود آنها را  طبقه بندی کرد. اما خصوصیاتی نظیر دلباز بودن ٬ عاطفه شرقی داشتن و نوجو بودن را در کارهای شان می شود حس کرد. آنها عجله ایی ندارند و این مورد آخر را در شروع هر ترانه ایی بروز می دهند.

Written By
More from سام

غول های لطیف ژاپن

عکاس ایتالیایی عکاس ایتالیایی که کار حرفه ایی اش را در لندن...
بیشتر بخوان
  • مسعود

    فقط پالت نیست. گروه های زیادی در این زمینه نوآوری داشتن ، به نظر من این کارهای زیبا از دنگ شو شروع شد و بعد گروه های دیگه ای به وجود آمدن که موسیقی و کارشون آدم رو به وجد میاره مثل چارتار، بارنگ، کماکان، بمرانی، نایما و…

  • Ali Babaie

    کارهاشون در صورتی میتونه حسی خاص مثل شرقی بودن رو از طرفشون معرفی کنه که ارجینال باشه. خیلی از کارهاشون کپی از کار دیگرانه.کلا زیاد تولید محتوای موسیقی نداشتن. کار گروهی مثل دنگ‌شو ارجینال‌تره.