تربیت جنسی زن و ارگاسم

در گذشته، عرف و سنت، سد بود. امروز تنوع طلبی و زیاده خواهی. در هر دو مورد اما نتیجه یکسان است; هویتی مملو از سر خوردگی جنسی. به هر حال صحبت کردن در این مورد سخت است چون به ناچار باید از خطوط عرفی عبور کرد اما اجازه دهید جرات این کار را پیدا کنم.

ID-100160618

استحکام کانون خانواده های سنتی بر کالبد زن بنا شده است … در این شکی نیست، اما بیایید برای یک بار هم که شده به مادران نسل گذشته که قدیس وار تحسین شان می کنیم  نزدیک شویم و بی پرده تر اتاق های خوابشان را نگاه کنیم … آیا واقعا آنچه بر مادران ما رفت چیزی کمتر از تجاوز جنسی بود؟

دخترکان بیچاره را تا 13 – 14 سالگی در بی خبری کامل قرار می دادند و ناگهان در خلال یک شب و به نام ازدواج از آنها چیزی کاملا متضاد از آن تربیت 13 – 14 ساله توقع توقع داشتند … یک شوک جنسی وحشتناک که حتی تصورش هم آدم را می لرزاند . البته سنت و عرف به اقتدار تمام، کانون خانواده را محافظت می کرد و مادران ما بهترین مادران دنیا بودند اما به چه قیمتی؟

نگاه کنید به زنان مسن که با چه نفرت و انزجاری از رابطه جنسی حرف می زنند .رابطه جنسی برای آنها یک تکلیف دینی بوده است و نه بخشی از طبیعت شان. این واقعیت تکان دهنده است که زن ایرانیِ مسن هیچ تصوری از لذت جنسی ندارد و حتی هنوز هم در نسل جدید، ارگاسم برای بخشی زنها یک رویاست!

تکان دهنده است که عده  بسیار کمی از این واقعیت اطلاع دارند که ارگاسم در زنها نیز با انزال همراه است … چرا؟ و اصلا چرا هنوز باید صحبت کردن روی این موضوعات تا این حد سخت و همراه با نوعی تابوشکنی تلقی شود؟

وقتی عرف، امکان حرکتِ یک جریان طبیعی را سد می کند نتیجه این می شود که در شرایط ناگزیر آزادی های قرن 21 ، اجتماع از خود رفتارهای افراطی بروز می دهد که نه در آن خانواده ایی باقی می ماند نه ارضای جنسی حاصل می شود. مشاهده من در میان دوستان جوان دختر ایرانی حاکی از یک انباشتگی شدید جنسی است.

آنها از سویی واقعیتِ وجودِ ارضای جنسی را با فیلم و کتاب و رسانه مشاهده می کنند و از سوی دیگر از آن پرهیز می کنند. حاصل، یک موجود تحت فشار با عصبیت شدید است که حتی نمی داند چرا چنین است.

وبلاگ صبا صاد

FreeDigitalPhotos.net

Written By
More from صبا صاد

سومِ جهان شدن تو والیبال یه شاهکاره

تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در جام قهرمانان قاره...
بیشتر بخوان
 • shahram

  ف ف فمنیسم!!

  • marderooz

   شهرام عزیز می دانی که بخش بزرگی از تلاش و انگیزه و هدف ما مردان در زندگی، بودن در کنار زنان و شناختن شان، درک شان و دوست داشتن شان است. دقتت را معطوف این نوشته صمیمی زنانه بکن و از ماجراهای ناخواسته و صف بندی های ناخواسته تر، فاصله بگیر. شاد و عاشق باشی.

   • shahram

    سپاس از شما قصد جسارت نداشتم

    • marderooz

     ما هم قصد جسارت نداشتیم:) مرسی دوباره

 • zoooo

  یه نکته تاریخی تلخی اشاره کردی.کیه که یه نگاهی به 40 -50 سال و قبلش بندازه…

 • همایون

  مشکل ارگاسم در زن های ایرانی به فرهنگ ایرانی بر می گردد
  در فرهنگ حاکم بر زنهای ایرانی، یک دختر حاضر است سالها و شاید تمام عمر «عفت» خودش را برای شوهرش نگه دارد
  نمی گویم باکرگی، چرا که فقط باکرگی نیست، دختر ایرانی فکر می کند، اگر سکس کند، گناه کرده است، آدم بدی شده است، جامعه طردش می کند، جواب پدر، مادر و خانواده را چه بدهد، فکر می کند «وا» داده است
  لذا اگر سکس هم بکند، هیچ گاه با فکر آزاد و به عبارتی، «بی خیال» سکس نمی کند

  • سلمان

   دقیقا
   عالی گفتی این تابو باید شکسته بشه

 • یاسمن

  مقاله شما خوب بود…ولی چرا این قدر پراکنده گویی داشت؟؟؟ در ابتدا با این عنوان شروع می شود که برخی از انسانها به دنبال جفت جنسی هستند و در انتها به مسئله سرکوب جنسی در زنان ، نگاهی تاریخی به مسیری که زنان طی کردن و مسئله گذر از یک جامعه سنتی مطرح شد…..

 • am1356

  شهرام . مرد روز
  : ممنونم از این همه فهم و شعور و تحمل .

 • احمد- کرمانشاه

  این جور نوشتن یک شروع شوک اور می خواد و جمله اول فک کنم برا همین نوشته شد. خیلی خوب از صمیم قلب می نویسه

 • Niloofar

  صحبت در باب این مسایل امری ضروری واسه جامعه ی ماست .به شرطی که زیر ساخت های فکری ابتدا درست بشه . مقاله خوب شروع میشه اما به نظر میرسه که مثل یک ترک mp3 فشرده شده و همچنان میل به خواندن وجود داره اما متن تمام شده….!!

  • Melyas

   به نظرتون اصلا چنین چیزی ممکنه که بیایم همه زیرساختهای فکری رو درست کنیم بعد این حرفا رو بگیم؟ حتما نه! بلکه خود مطرح کردن این نوع مباحث و مقالات اصلاح گر زیرساختهای فکری هست.

 • Melyas

  من تا حالا با چندین خانم سکس به روش های مختلف داشتم و همیشه هم سعی کردم هر دو طرف راضی بشن اما هنوز در مورد اصلی ترین علامت ارگاسم زن مطمئن نیستم چون خودم حدس میزنم خیس شدن کامل واژن قبل، در حین و بعد از آمیزش و همینطور حرکات انقباضی واژن زن در لحظات آخر آمیزش وخماری چشمها میتونه علامت ارگاسم باشه اما واقعا مطمئن نیستم چون تو بعضی از فیلمهای پورن میبینم که بعد از آمیزش، از واژن زن یکدفعه یک مایع سفید (خیلی شبیه به منی مرد) خارج میشه؛ آیا نشانه ارگاسم واقعی اینه؟ یک نفر که آگاه هست بگه لطفا…

  • مصظفی

   نخیر این نیست ، خود زن میفهمه که کی ارگاسم میشه

  • مهسا

   تمامی اینهایی که میگید مال قبل از مرحله اوج هست. مرحله اوج لذت جنسی در زنها با رعشه به کل اعضای زن اتفاق می افته که کاملا هم قابل شهود هست. دلیل اینکه مردها چندان از این موضوع خبر ندارن اینه که عمدتاً مردها خیلی قبل از این مرحله به لذت رسیدن و زن رو رها می کنن.

   بعد از رسیدن به این مرحله در زن میل شدیدی به خوابیدن و آرامش وجود داره، و احساس رضایتمندی رو از چهره اش میتونید بخونید. اگر احساس کردید که زنی بعد از رابطه جنسی احساس خوبی نداره، بدونید تا دم چشمه بردیدش و تشنه برش گردوندید. که متأسفانه درصد بسیار بالایی از مردهای ایرانی اینطور هستن.
   متأسفانه زن ها هم یا این موضوع رو بیان نمی کنن، یا اگر هم بیان کنن بازخورد خوبی از طرف مقابلشون نمی گیرن. به همین دلیل شاهد عکس العمل غیرمستقیم این رابطه ناکامل هستیم، مثل بداخلاقی، غرو لند های نابجا، بهونه گیری های مختلف یا… از نظر من درصد بسیار زیادی از این رفتارهایی که شما آقایون توجیهی براش ندارید، به اینکه زنها از رابطه جنسی شون راضی نیستن، برمیگرده.

   • شهرام

    دقیقا درسته و این رعشه بسیار زیبا و هیجان انگیز هست. یک نکته رو هم به چیزهایی که مهسا گفت اضافه میکنم. بعد از ارضا شدن معمولا زن دوست نداره که ادامه بدید (برای مدت کوتاهی حداقل). من مدتی با یه خانمی بودم که بعد از ارضا ازم خواهش میکرد مدتی صبر کنم.

  • آرش

   مهسا درست میگه. تقریبا غیر ممکنه که زن به ارگاسم کامل برسه و مرد متوجه نشه. بارها این نوع ارگاسم خانمها رو دیدم و البته تماشای این حالت بسیار لذت بخشه. اما بی تعارف باید بگم که رسوندن یه زن به این نقطه اوج کار زمانبریه و انرژی زیادی هم از مرد میگیره. زن باید کنار مرد کاملا احساس آرامش و راحتی بکنه و حتی رابطه احساسی خیلی خوبی با اون مرد داشته باشه، شاید لازم باشه حدود 20 تا 30 دقیقه فقط اون رو نوازش کنید و خیلی خیلی خیلی آروم جلو برید و قسمتهای حساستر رو تحریک کنید. باید کاااااملا خوددار باشید و فقط وقتی که زمانش برسه سکس نهایی رو شروع کنید (البته فهمیدن اینکه این زمان کی میرسه خودش کلی ماجراست 😉 ) چون مردها خیلی خیلی سریعتر و تقریبا در هر شرایطی میتونن به اوج برسن. اما دیدن یه زن در اون حالت، بهترین پاداشیه که میگیرید!!!

 • Gustav Mahler

  با سلام
  با وجود اينكه چند صده از دوره ي ويكتوريايي و ممنوعيت سخن راندن از اعمال جنسي و افكارشهوت خواهانه و به نوعي پورنوگرافيِ دو نفره مي گذرد، اما هنوز هم زن و مرد ايراني در اين زمينه به نقطه ي توافقي نرسيده اند، شايد در جوامع پيشرفته ي غربي در اين زمينه يعني گفتگوي آزاد در مورد تجارب جنسي و علاقمندي هاي جنسي به نتايج قابل توجهي در اهميت به ارگاسم زنان رسيده باشند اما در جوامع عقب افتاده اي همچون جامعه ايراني ( بجز در موارد نادري در ميان روشنفكران و فعالان اجتماعي كه در زمينه حقوق زنان فعاليت مي كنند )، چيزي به نام گفتگوي آزادانه جنسي وجود ندارد. هنوز در جامعه ايراني ديد مردان نسبت به دستگاه جنسي زنان ديدي حيواني و خود خواهانه است، گويي دستگاه تناسلي زنان فقط ابزاري براي به ارضا رسيدن مردان است، مرد ايراني كوچكترين اطلاعي از ساختار جنسي زنان نداشته و آموزش هاي لازم هم در اين زمينه به مردان داده نمي شود. در تحقيقات ميداني كه اينجانب انجام داده ام مشخص شد كه بسياري از مردان حتي عكس العمل خيس شدن دستگاه جنسي زنان را حالتي حال بهم زن تلقي كرده اند. خلاصه در دوراني كه در بخش ويديو موبايل بسياري از مردان ايراني صحنه هاي تجاوز به زنان به وفور پيدا مي شود و تماشگران آن ويديو ها از تماشاي آن صحنه هاي دردناك شهوتي و تحريك مي شوند، جايي براي صحبت از ارگاسم زنان نمي ماند.

 • رضا

  مردها زود ارضا و زنها دیر ارضاء اند..زمانی رضایت حاصل میشه که این اتفاق بر عکس شه
  باید طرفین رابطه، خودشون رو به طور کلی نزدیک پارتنرشون کنند نه فقط الاتشون رو…نتیجه این کار برای جفتشون «کلیمکسه»…سعی کنیم اینجور رفتار کنیم …..تازه بغرنجی مسئله اینجاست که دختر ها بسیار کمتر از پسر ها این مسئله رو میدونن…نمیخوام نقد منفی کنم اما قریب به اتفاق منابع فقط به تشریح احساسات وفیزیولوژی دخترها میپردازن وسهم پسرها با این توجیه که سالها سالار اجتماع بوده اند نزدیک صفره…کمتر دختری میدونه چه جوری با مرد رفتار کنه با این که فهمیدن مردها به نسبت زنها ساده تره…من در مشهد زندگی میکنم و اکثر دخترهایی که میبینم چه در اقوام چه در اجتماع و چه دانشگاه حس خوبی به سکس ندارند حسی که شایسته سکسه… اکثرا یا وظیفست یا عاملی برای تداوم رابطه یا رفتاری که قرنهاست انجام میشده حالا ما هم انجامش میدیم…یا تاکید پارتنر …میگن:در این بین شاید لذتی هم برای من باشه ….سهمی برای خودشون نمیخوان…مشکل زمانی جدی تر میشه که میفهمیم نسبت به خودشون هم بی اطلاع اند به عنوان مثال کمتر دختر خانومی میدونه نقطه جی کجاست وچه جوری از این ناحیه میشه تحریک شد …
  در کل بی اطلاع ایم چه پسر چه دختر
  تلاش کنیم بشناسیم اول خودمون رو بعد دیگری رو…اون موقع میفهمیم داریم چیکار میکنیم

  ««دنیا فقط به آنهایی که میدانند چه میخواهند چیزی میدهد»»

 • لبابلا

  یک رابطه جنسی زمانی خوب و کامل است که در ان دو طرف به ارگاسم برسند/و دو چیز مهم در سکس :یکی دانش سکسولوژی (تقریبا کامل چون رفتار جنسی بشر خیلی پیچیده است) و وجود عشق بین دو طرف/ فکر میکنم برای ارضای زن رابطه باید حالت یکم تند،محکم و شهوتی تر (مانند رفتار مردان پورنو) باشه

 • هادی م ن

  من مرد متبحری هستم و تجربه های زیادی در مورد سکس دارم . چون زحمت زیادی متحمل شدم که به دانش الانم در این مورد برسم چند موردی که میتونه کمک کنه حداقل شرایط بهتری هنگام سکس برای دو طرف به وجود بیاد خدمت دوستان با احترام تقدیم میکنم . پیشنهاد من به اقایون اینه که از داروهای جنسی مثل ویتگرا یا هر چیزی که تجربه بهتری بهشون میده استفاده کنند . سریع وارد مرحله اصلی نشوند ویه نکته مهم استفاده از دسته . منظور اینه که دست اقایون مثل التشون باید خوب و هنرمندانه کار کنه . یه سری ریزه کاری داره که ازش میگذرم مثلا خیلی خوبه که فاصله بین ناف و اندام جنسی خانمها به ویژه وقتی اقایون درحال لیسیدن ومکیدن هستند . معمولا پوزیشنی که ارضای جنسی سریعتر وراحتتر انجام میگیره به پشت یا بغل خوابیدنخانمها و نشانه روی به سمت واژن خانمهاست هرچند اقایونی که شکم دارند معمولا تو این پوز مشکل دارند و شکم مانع خواهد بود . بهتره و بسیار جذاب میتونه باشه که توی مراحل حساس زن ومرد هنگام بوسه کمی از اب دهان همدیکه رو بخورند (امیدوارم سوتفاهم نشه واین حالت با کمی خلاقیت همراه باشه ) توی مراحل ابتدایی پشت کمر خانمها را با کف دست به حالتی کمی خشن ولی در عین حال خوشایند به حالت رفت وبرگشتی چیزی شبیه مالش دهید . قبل از اینکه احساس ارضای زودتر از موقع داشتید بکشید بیرون جسارتا و با کمک دست و زبان وحتی پا ادامه بدید و خیلی چیزهای ساده دیگه که فکر میکنم جزئیات محسوب مشند . ضمن اینکه اگه توانایی دارید از خانم بپرسید مثلا خوبه که الان ارضا بشم و…

  در مورد خانمها خواهش میکنم صحبت کنید . بگید اینجوری خوبه اینجوری بده . به یکبار ارضا شدن مرد بسنده نکنید و بدونید که هر مرتبه از مرحله قبل میتونه طولا نی تر باشه و خیلی چیزای دیگه که اگه شد خواهم گفت .

  در نهایت اینکه چرا همانطور که برای اقایون داروهای مخصوص به وفور یافت میشه برای خانمها انطور نیست . و چرا ما خودمون کسانی نباشیم که این قضیه رو پیگیری و همگیر تر کنیم مثلا من به شخصه میدونم چه چیزی باعث این فرایند تو خانمها میشه اما چون تجربه شخصیه و موارد پزشکی اون در حیطه وظیفه من نیست فاکتور میگیرم .از همه دوستان عذر میخوام و همیشه گفتم که مرد روزو به همه دوستام معرفی میکنم

 • و. الف

  ما مردها احساس می کنیم که تنها زن ها در سکس ارضا نمی شوند و با این تفکر غلط که با انزال،مرد ارضا می شه خودمون رو گول می زنیم در حالی که اکثر مردهای متاهل هم به ارگاسم نمی رسند و فقط یک انزال صورت می گیره که با ارضای جنسی کاملا متفاوته

 • OJ

  بیچاره زنان شرقی، همواره در حال جنگ و نزاع برای حقوق ابتدایی مثل به ارگاسم رسیدن.