دعوای ما دخترها برای آقای خانه

3_angels_by_admiryu-d2zm79w

همان طور که از اولش هم معلوم بود دختر شیرازی زیبا از آقای خانه خوشش آمده بود و به فکرش رسیده بود کمی نمک و ادویه به رابطه خودش و آقای خانه بپاشد و مزه اش را بیشتر کند. به همین خاطر در بهار سال 1373 نامه ای برای آقای خانه می نویسد و از احساس واقعی اش پرده برداری می کند.

واضح است که آقای خانه غافل گیر می شود. او در گله ای! بزرگ شده بود که یادش داده بودند این پسرها هستند که عاشق دخترها می شوند و به خاطر عشقشان خاک برسری می کشند و اگر دختری عاشق پسری باشد درجه دوم به حساب می آید. بنابراین فقط باید نموداری پیدا کرد تا دختر عاشق را داخلش بگذارد و مشکل را حل کند.

آقای خانه در مورد این ماجرا در سررسیدش نوشته است: « الهام یک نامه سراپا احساس و عاشقانه برایم نوشته، در تمام مدت خواندن نامه فقط یک آرزو داشتم و یک تصویر جلوی چشمم بود، اینکه ای کاش این نامه توسط کسی که بی قرارش شده ام نوشته شده بود. برای من تعجب برانگیز است من همیشه به الهام به چشم یک هم کلاسی باهوش و اهل مطالعه نگاه می کردم هیچ وقت هیچ حرارتی از احساسات عاشقانه بین ما نبود یا لااقل من این طور فکر می کردم. ولی ظاهراً برای او تفاوتی بین دوست بودن و معشوق بودن و همکلاسی بودن وجود ندارد.

دیروز او را دیدم و به او گفتم: من نه یک ترم و نه دو ترم بلکه چند سال است دختر دیگری را دوست دارم. یک عشق یک طرفه. اگر می توانستم فراموشش کنم در طی این سال ها می توانستم اما نتوانستم پس هیچ امیدی به من نداشته باش. اصرار کرد بگویم چه کسی را دوست دارم، نگفتم. فقط گفتم: یکی از هم کلاسی های خودمان است.»

ظاهراً همین اسم رمز “همکلاسی خودمان” برای دختر شیرازی کفایت می کند تا با دقت بیشتری دخترهایی که دور و بر آقای خانه می پلکیدند یا در مورد او بیشتر حرف و حدیث می ساختند را ارزیابی کند و در این بررسی ها بدون کوچکترین سوء ذن به من،مریم را می بیند که مثل یک جوجه فنچ سرگردان همیشه سر راه آقای خانه سبز می شد! بعد خواسته یا ناخواسته یک روز از سر حسادت یا عصبانیت با او درگیری لفظی پیدا می کند و در نهایت به او می گوید: دختر بی شخصیتی است که با جلف بازی های سبک خودش را به این و آن می چسباند و احترامی برای خودش قایل نمی شود.

مریم از دوستان من بود و از آقای خانه خوشش می آمد و همه ما این را می دانستیم، حتی خود من بارها تلاش کرده بودم که این دوتا را در مسیر همدیگر قرار دهم. حتی در ماجرای تحقیق دو نفره ای که با آقای خانه داشتیم هر وقت قرار بود جزوه ای، کتابی، طرحی از آقای خانه بگیرم یا به او بدهم به خاطر اشتیاقی که مریم برای دیدن آقای خانه داشت او را سر قرار می فرستادم.

خلاصه آن روز وقتی مریم اشک ریزان و تحقیر شده ماجرای درگیری اش با دختر شیرازی را تعریف کرد خود به خود پای مرا هم به ماجرا باز کرد و این شد که من هم به نوبه خود با دختر شیرازی دعوای مفصلی کردم. تا آن جا که به او گفتم: چطور شد؟ احساس وحشت کردی؟ با وجود این که دو سال تمام،‌ باجلف بازی های سنگین! خودت را به این پسره چسباندی معلوم است نتیجه ای که می خواستی عایدت نشده که حالا پاچه این و آن را می گیری، و به او گفتم: واقعاً خجالت آور است با آن همه غرور و خودخواهی که از خودت نشان می دادی و خودت را تافته جدا بافته می دانستی حالا به خاطر یک پسر با دختر دیگری درگیر می شوی.

او هم البته به من گفت: چند تا دوست امل و سطحی مثل خودم پیدا کرده ام که هیچ کداممان هم آدم های محترمی نیستیم تا او بخواهد وقتش را با سرو کله زدن با ما هدر بدهد. بعد هم راهش را کشید و رفت. در واقع بعد از این درگیری بود که حجت بر من تمام شد و تصمیم گرفتم قطعاً حال این دخترک را بگیرم و مثل یک پلنگ بپرم میان دعوای گربه های خانگی و ماجرا را ختم به خیر کنم!

More from خارخاسک هفت دنده

هر چه نگاهت می کنم سیر نمی شوم

.در خانه ما همیشه مادر سالاری بوده و پدر محوری. در خانه...
بیشتر بخوان
 • سارا

  نمی شه بیشتر یا سریعتر بنویسین دیگه طاقت ندارم خیلی از سبک نوشتنتون خوشم میاد…

 • علی

  با درود بر شما

  تقریبا هر روز به سایتتون سر میزنم.

  مطالبتون برام جالب و جذاب هست.

  ممنون

  گله ی کوچولو هم دارم. از وبلاگ خارخاسک هفت دنده زیاد مطلب میگذارید. من به اون وبلاگ هم تقریبا هر روز سر میزنم. فکر میکنم اینکه کارتون همش کپی از یک وبلاگ باشه خیلی جالب نیست.

  من مطالب ایشون رو بخوام بخونم مستقیم میرم وبلاگش.

  دوستدار شما

  • marderooz

   علی عزیز ما معمولا یک متن هر روز منتشر می کنیم ولی به خاطر نشر دنباله دار اثار خارخاسک این مقدار را دو برابر کردیم تا نوشته های او همراه با مطالب جدید منتشر گردد. در ضمن علی عزیز یکی از نیت های ما معرفی روزنامه نگاران و نویسندگان ایرانی است که به دور از حلقه رسانه های همیشگی، قلم می زنند. انگیزه بعدی ما این بود که با انتشار این مجموعه صمیمانه، بتوانیم روایت یک عشق زنانه ایرانی را در اختیار مخاطبان وسیعتر قرار دهیم. مرسی از توجه و لطف شما

   • قلم‌دار

    کارتون خیلی عالیه! ولی من الان با وجود اینکه کماکام چند ماهی هست تقریبا تمام پست هایه مرده روز رو می خونم در نهایت از مدل تقیسیم کردن مطالبتون سر در نیاوردم! یه سری از مطالب هم که کلن نیستن!!! یه ذره نظمو ترتیب بدید عالی میشه‌:دی

    یه جایی هم بذارید و وبلاگ هایه خوب رو معرفی کنید خوب میشه! مثله http://bigsleep.wordpress.com

    یا خیلی وبلاگ هایه دیگه هستن که برایه کسایی که با ار اس اس حال می کنن جالبه!!!

    • marderooz

     جشم قلم انداز عزیز. دقت بیشتری خواهیم کرد. از وبلاگها گاهی نمونه هایی را مطرح می کنیم ولی حق شان است که بیشتر مطرح شوند. ما در بخش رسانه ها مقدار زیادی شان را لینک داده ایم. مرسی از انتقاد و پیشنهاد. تشکر

     • قلم‌دار

      قلم دار! یه زمانی مجله ی هفتگی ای رو جمع می کردیم به اسم قلمدون! و من قلم دار بودم!!! شاید قلم انداز بهتر باشه!