کم پولی را می شود تحمل کرد ولی تنهایی را نه

men-boys-Lovers-short-sleeve-font-b-T-b-font-font-b-shirt-b-font-2014

سلام سنگ صبور

کارمند ساده اداره ای در شهرداری هستم و در 4 سال گذشته محل مسکونی ام هر دفعه کوچکتر و ساده تر شد. اونقدر که دیگه قدرت پرداخت کرایه و  پول پیش  برای اجاره جای جدید را نداشتم.  از چند ماه پیش به ناچارهمخونه برادرم شدم که وضعش کمی بهتر از من است. او ولی نامزد  دارد و همین روزها است که باید بار و بندیلم را بردارم و با پس انداز کوچکی که کردم به احتمال زیاد دوباره بتوانم جای خیلی کوچکی در یک زیرزمین کرایه کنم.

از دو سال پیش باقیمونده جرئتی که داشتم هم تمام شد و واقعا دلم نمی آید حتی کنار دختری که از او خوشم می اید چرخی بزنم و خودنمایی کنم. اصلا هم اهل خجالت نیستم. خدائیش وقتی که حتی نمی تونم خودم رو به درستی اداره کنم چطور می توانم به یکی نزدیک شوم و اظهار علاقه کنم.

زندگی خودم می گذرد. یاد گرفتم که راه های زندگی و هزینه حداقل داشته باشم. به جز این آخری که مدتی پیش برادرم ماندم می دانم که می توانم مجتاج هیچکس نباشم. کم پولی را هنوز می توانم تحمل کنم ولی تنهایی را چه کنم؟ در محل کارم همسن و سال های خودم را می شناسم که می روند شهرستان یا دهات و دختری در قد و قامت خودشان می یابند. من بچه یک شهر بزرگم. به جز دو سه فامیل و تعدادی دوست که با هر جابجایی از مقدار شان کم می شود.

دخترها را اصلا نمی شود فهمید در چه وضعیتی هستند. به نظر می آید همه وضع شان خوب است. مطمئن هستم چند تای شان در خانه پدری زندگی می کنند و هر چه درمی اورند را خرج می کنند. ایا در این وضعیت، امیدی به دوستی و عشق و حتی ازدواج داشته باشم؟

28 ساله عزیز

1 –   این روزها شانس یافتن کار ثابت با حقوق و مزایای درازمدت در هر سطحی از تخصص، در همه جا ی زمین سخت تر شده است. با این همه، مشکل تو چند برابر مردانی در وضعیت مشابه تو است که اشنایی  و روابط با دختران آسان تر است و فرصت دوستیابی ها حتما نباید به ازدواج ختم شود

از شبکه های اجتماعی استفاده کن و به جای خوش و بش و معرفی سلیقه هایا سرگرمی، سعی کن دختری را بیابی که بتوانی با او راحت و صریح حرف بزنی. لازم هم نیست قول الکی بدهی. همین که بداند فرد متعهدی نسبت به خودت هستی و با صداقت و دقت، گلیم خودت را حتما از آب بیرون می کشی برای شروع کافی است.

3 – دخترهای همسن و سال تو، خیلی های شان کار می کنند و مستقل هستند و ضرورتا، یافتن شریک زندگی در این دوره و زمانه معنی اش افزایش هزینه های زندگی مردان نیست.

4 – تشخیص مثبتی از وضعیت خودت داری.  تلخ و عصبی نیستی.  مرد مصمم و قابل اتکایی نیز هستی و این یک مزیت همیشگی است و شک نکن که روزی به دردت خواهد خورد

 

Written By
More from بهمن

مردی که می توانستم دوست داشته باشم

سنگ صبور عزیز، اخیرا در جمعی از دوستان با پسری آشنا شده...
بیشتر بخوان
  • هادی

    – تشخیص مثبتی از وضعیت خودت داری. تلخ و عصبی نیستی. مرد مصمم و قابل
    اتکایی نیز هستی و این یک مزیت همیشگی است و شک نکن که روزی به دردت خواهد
    خورد
    چقدر زیبا و تاثیر گذار نوشتی این چند تا جمله رو . به نظرم نشون دهنده ذات زیبا و ذهن هوشیارتونه