ناکامی جنسی ناگزیر

a1820420773_10

این روز‌ها چشم به هر سو بگردانیم با علائمی روبه‌رو می‌شویم که با بوق و کرنا به آدم‌ها گوشزد می‌کنند که سکس و رابطه جنسی خوب است، مهم است، بشتابید و سهم خود را بگیرید. همه قرار است عاشق باشند و حسودی، خیانت، طلاق و دل‌شکستگی از اخبار روزانه جراید عمومی است. از نوجوانان تا سالمندان در این موج وسیع کامیابی، با تمام توان تلاش می‌کنند تا از قافله عقب نمانند.

به همان نسبت، داشتن سکس و شریک جنسی بیشتر، نشانه موفقیت، شخصیت اجتماعی و وضع مالی بهتر است. این شبهه در ذهن زنان و مردان مجرد ایجاد شده است که با وجود داشتن همه خصوصیات انسان موفق و معاصر، چون سکس ندارند پس آدم‌های کامل و خوشبختی نیستند.

البته، سر و صدایی که در رسانه‌ها درباره شدت و گسترش فعالیت‌های جنسی برپاست با واقعیت زندگی جنسی بسیاری از افراد اجتماع همخوانی ندارد چون گروه رو به افزایشی از افراد جامعه دچار« ناکامیِ جنسی ناگزیر» هستند.

ماجرای عدم دسترسی به سکس، محدود به مجرد‌ها نمی‌شود و تحقیقات زیادی نیز صورت گرفته است که نشان می‌دهد بسیاری از افراد متاهل نیز به دلایل مختلف قادر به ارضای تمایلات جنسی خود از طریق همسران خود نیستند. ولی به خاطر حفظ پیوند زناشویی، امنیت اقتصادی و حفظ فرزندان‌ شان، اعتراضی نمی‌کنند.

زنان و مردانی که به ناگزیر هفته ها و ماه ها بدون هیچ رابطه جنسی زندگی شان می گذرد یا جرئت آشنایی با جنس مخالف را ندارند. یا ممکن است افرادی باشند که رابطه های با سرانجام تلخ و پر تنش را از سر گذرانده اند و تحمل ریسک مجدد را ندارند.

این نوع افراد کم کم ولی مداوم از مهمانی ها و تجمعات دوستانه خودداری می کنند. کمتر به سرو وضع خود می رسند و مثلا اجازه می دهند کمی بر وزن شان افزوده شود. آنها حتی به خودشان  می قبولانند که کم کم از آرزوی ازدواج و تشکیل خانواده دست بردارند.

این نوع افراد در بسیاری از موارد مشکل یا نقص فیزیکی یا روحی ندارند ولی خجول بودن، افسردگی و یا صرف سالها تلاش برای پیشرفت در تحصیل یا کار، آنها را از قافله روابط عاطفی و جنسی دور نگه می دارد.

 

Sexless in The City
http://www.webmd.com/men/features/sexless-in-the-city

More from مرد روز

هفت نوع پستان زنان

شرقی غربی   کوچک و بزرگ قطره اشک  زنگوله ای دور از هم...
بیشتر بخوان
  • میثم

    سکس یک تابلوی تبلیغاتی تست. اگر سکس را بزرگ نکنند چطور ماشین و خانه و جواهر و لباس و و و بفروشند.

  • بهنام

    خب که چی ؟ منظور از از این مطلب چی بود؟

  • بهنام2

    میثم کاملا باهات موافقم که سکس و زن تبدیل به کالای لوکس شده در صورتی که غریزه یک چیز مشترک انسانیه