خیلی ها سکس ندارند و این عادی است

این روز‌ها چشم به هر سو بگردانیم با علائمی روبه‌رو می‌شویم که با بوق و کرنا به آدم‌ها گوشزد می‌کنند که سکس و رابطه جنسی خوب است، مهم است، بشتابید و سهم خود را بگیرید. همه قرار است عاشق باشند و حسودی، خیانت، طلاق و دل‌شکستگی از اخبار روزانه جراید عمومی است. از نوجوانان تا سالمندان در این موج وسیع کامیابی، با تمام توان تلاش می‌کنند تا از قافله عقب نمانند.

a1820420773_10

به همان نسبت، داشتن سکس و شریک جنسی بیشتر، نشانه موفقیت، شخصیت اجتماعی و وضع مالی بهتر است. این شبهه در ذهن زنان و مردان مجرد ایجاد شده است که با وجود داشتن همه خصوصیات انسان موفق و معاصر، چون سکس ندارند پس آدم‌های کامل و خوشبختی نیستند.

البته، سر و صدایی که در رسانه‌ها درباره شدت و گسترش فعالیت‌های جنسی برپاست با واقعیت زندگی جنسی بسیاری از افراد اجتماع همخوانی ندارد چون گروه رو به افزایشی از افراد جامعه دچار« ناکامیِ جنسی ناگزیر» هستند.

ماجرای عدم دسترسی به سکس، محدود به مجرد‌ها نمی‌شود و تحقیقات زیادی نیز صورت گرفته است که نشان می‌دهد بسیاری از افراد متاهل نیز به دلایل مختلف قادر به ارضای تمایلات جنسی خود از طریق همسران خود نیستند. ولی به خاطر حفظ پیوند زناشویی، امنیت اقتصادی و حفظ فرزندان‌ شان، اعتراضی نمی‌کنند.

زنان و مردانی که به ناگزیر هفته ها و ماه ها بدون هیچ رابطه جنسی زندگی شان می گذرد یا جرئت آشنایی با جنس مخالف را ندارند. یا ممکن است افرادی باشند که رابطه های با سرانجام تلخ و پر تنش را از سر گذرانده اند و تحمل ریسک مجدد را ندارند.

این نوع افراد کم کم ولی مداوم از مهمانی ها و تجمعات دوستانه خودداری می کنند. کمتر به سرو وضع خود می رسند و مثلا اجازه می دهند کمی بر وزن شان افزوده شود. آنها حتی به خودشان  می قبولانند که کم کم از آرزوی ازدواج و تشکیل خانواده دست بردارند.

این نوع افراد در بسیاری از موارد مشکل یا نقص فیزیکی یا روحی ندارند ولی خجول بودن، افسردگی و یا صرف سالها تلاش برای پیشرفت در تحصیل یا کار، آنها را از قافله روابط عاطفی و جنسی دور نگه می دارد.

 

Sexless in The City
http://www.webmd.com/men/features/sexless-in-the-city

 • میثم

  سکس یک تابلوی تبلیغاتی تست. اگر سکس را بزرگ نکنند چطور ماشین و خانه و جواهر و لباس و و و بفروشند.

 • بهنام

  خب که چی ؟ منظور از از این مطلب چی بود؟

  • که بخشی از هیاهو و موج و ادعاها و سلیقه ها، ساخته و پرداخته طبیعت و تمدن و فرهنگ انسان نیست.

 • بهنام2

  میثم کاملا باهات موافقم که سکس و زن تبدیل به کالای لوکس شده در صورتی که غریزه یک چیز مشترک انسانیه

 • ع

  هر از گاهی به سایتتون سر میزنم و مطالبتون رو دوست دارم ولی همیشه حس میکردم این سایت متعلق به قشر دیگری از جامعه هست و دغدغه های متفاوت از دغدغه های من را پیگیری میکند این اولین بار بود که مطلبی را خواندم و حس کردم مربوط به من میشود ولی درست درکش نکردم برداشت من این بود که نویسندگان و خوانندگان این سایت از وجود انسان های که نمیتوانند رابطه ی جنسی داشته باشند آگاه نبودند و حال که نویسندگان آگاه شدند میخواهند به کمک این چند جمله ی خبری خوانندگان خود را نیز از وجود این مدل انسان ها آگاه سازند! بهتر است نویسندگان و مترجمین این سایت قبل از انتخاب متن برای ترجمه نگاهی هم به جامعه ی هدف خود بیاندازند در جامعه ای که درگیر مشکلات اقتصادی و بیکاری، سنت ها ی مذهبی، سیاست های تفکیک جنسیتی و … میباشد نداشتن سکس نمیتواند خبر باشد بلکه معضلی است که نیاز به راهکار دارد بجای اطلاع رسانی.

  • عزیز
   ما سعی می کنیم از اخبار جاری فاصله بگیریم چون 95 درصد رسانه ها مشغول ان هستند. این متن یک خبر نبود. تبلیغ سکس و اینکه همه باید مدام سکس داشته باشند یک برداشت غلط است که توسط موسسات دینفع نظیر شرکت های تولیدی ایجاد می شود. بررسی ان ، مطرح کردن یک خبر نبود.

   ممنون