۶ نحوه خوابیدن در زندگی زناشویی

گفته می شود وقتی در خواب عمیق هستیم بخش ناخودآگاه ما خود را بروز می دهد. مثلا می گویند آنها که روی شکم می خوابند بازیگوش و خونگرم هستند و آنها که بر پشت شان می خوابند ساکت و با ثبات و جدی هستند. نحوه خوابیدن یک زوج در رختخواب می تواند اصلا یک شکل نباشد. در طی روزهای مختلف یا حتی در دوره های مختلف زندگی زناشوی فرق کند. ولی اگر کمی بیشتر به این موارد دقت کنیم شاید بتوانیم مثل روانشناسان و رفتارشناسان، متوجه جزئیاتی شویم که گوشه ای از حقیقت رابطه ما را تصویر می کند.

1- محافظت

PicMonkey Collage 1

تصویر بالا که شبیه کنار هم چیده شدن قاشق هم نامگذاری شده است از نظر روانشناس مسائل زناشوی Corrine Sweet : «  در حقیقت اعلام نوعی محافظت از دیگری است. حدود 20 درصد زوج ها این نوع کنار هم خوابیدن را تکرار می کنند و از حالت های مورد علاقه مردان است. هر چند بعضی زنان نیز حس مطبوعِ محافظت از مردان شان را نیز دوست دارند ایفا کنند»

2 – گره خوردن

PicMonkey Collage 2

در تصویر بالا، در هم تنیدن بیشتر مربوط به دوران اولیه زناشوی است که عشقبازی و احساسات عاطفی حرف اصلی را می زند. این شیوه خوابیدن ممکن است
ادامه نیز بیابد ولی از نظر روان درمانگر نیویورکی Elizabeth Flynn Campbell می تواند اتفاق خوبی نباشد چون نحوه به خواب رفتن شان را وابسته به موقعیت دیگری می سازد. برای همین پس از مدتی  به ترکیب هر دو گونه  کنار هم خوابیدن منجر می شود.

در هم غلطیدن و گره خوردن پاهای زوج ها در دقایقی قبل از به خواب رفتن، نشانهِ خوبی از استحکام رابطه است. رابطه ای که صمیمت و استقلال فردی را همزمان در خود دارد.

3- اعتماد

PicMonkey Collage 3

پشت به نفر دوم خوابیدن ولی چسباندن بدن به همدیگر خوب است ولی زیاد غیرعادی نیست. معمولا زوج هایی که به تازگی زندگی مشترک را شروع کردند اینطور می خوابند و حدود یک سال تاریخ مصرف دارد.

در تصویر سمت راست تماسی بین بدن شان نیست و این البته خیلی هم خوب است. بر اساس جمعبندی تحقیق Corrine Sweet روانشناس، نشانه اعتمادی است که یک زوج به هم دارند و شبیه همان حس تصاویر قبلی است که گویای وابستگی زوج ها و همزمان استقلال شان است.

4 -بغل

Fun FactsWhat Your Sleeping Position With a Partner Says About Your Relationship

این حالت از نظر روانشناس و مشاور خانوادگی Shirley Glass در بغل همدیگر خوابیدن، حکایت عاشقانه های اولیه است و البته درجه بالای از رفاقت و صمیمیت است.

5 – تماس فیزیکی

2015-07-29-1438180073-7164856-pic9TheLegHug-thumb

تماس پا یا تنیدن پاها در همدیگر، نشانه دوستی و صمیمیت است و اینکه زوج ها در زندگی همراه و همنظر و هم سلیقه هستند. به نوعی نیز گویای این حقیقت است که یکی از آنها عطش بیشتری برای دریافت عاطفه و حتی میل جنسی دارد.

6 – تسلط

2015-07-29-1438180086-6012505-pic10TheSpaceHog-thumb

گرفتن فضای بیشتری از تختخواب می تواند نشانه تسلط یکی از دو نفر باشد، البته اگر سرها در تخت مساوی هم باشند این خطر و نگرانی می تواند کمتر باشد. اما اگر یکی از زوج ها بدون توجه به دیگری بخوابد و حتی طرف مقابلش را به گوشه هل دهد و یا اگر سرش به لبه بالای تخت نزدیک تر باشد نشانه خودخواهی و تسلط فرد در زندگی زناشویی می تواند باشد.

What Your Sleeping Position With A Partner Says About Your Relationship By Elyse Wanshel

http://elitedaily.com/life/couple-sleeping-position-indicates/1160342/

More from ترجمه‌ی محمد رادفر

پشیمانی های دوران 20 سالگی

اگر هر کدام از ما مردان، بخواهیم به دهه بیست سالگی مان...
بیشتر بخوان
 • مهران

  از این فرهنگ کنار هم خوابیدن اینقدر بدم میاد!
  همدیگه رو بکنین بعد هرکی بره تو تخت خودش بخوابه

  • Erfan

   اتفاقا فک میکنم از رابطه سکس بالاتر بغل همدیگه به خواب رفتنه
   سکس یک حرکتیست ک تلفیق شده از علاقه و شهوت(بعد حیوانی). ولی بغل هم خوابیدن فقط نشان دهنده علاقست
   من به شخصه بین سکس و بغل هم خوابیدن قطعا خوابیدن باهم رو ترجیح میدم

  • سمخاییل

   من می‌کنم می‌خوابم کنارش تو بکن برو تو تخت خودت، چوب‌خط می‌زنیم ببینیم مال کی از بیست بار رد می‌شه!

 • Bahram Hosseinzadeh

  موردى هم هست كه مرد گرماييست نميتواند گرماى بدن همسرش را تحمل كند، اما اين به معناى بيميلى نيست…
  پشت كردن و خوابيدن بسيار عاديست…