اختلاف تربیتی

سنگ صبور محترم

همسرم با انکه از خانواده مذهبی‌یی نیست ولی اصلا رمانتیک نیست حتی وقتی که تنها هم هستیم علاقه ای به تماس و کنار من نشستن ندارد. اگر شمعی روشن کنم و بخواهم موزیکی بگذارم به سرعت نه تنها فرار می کند بلکه حتی ان را به تمسخر می‌گیرد. سکس برای او یک وظیفه است. به من بگو سنگ صبور عزیز چه کار کنم؟

سعید

سعید عزیز:Rembrandt's famous depiction of a man and woman

پیشنهاد می‌کنم در این مسئله عجله به خرج ندهی. او این عادت‌ها را یک‌ روزه به دست نیاورده که یکروزه هم بخواهد از دست بدهد. اوائل اگر امکانش فراهم شد او را به محیط هایی ببر که به عنوان یک زوج در جامعه٬ در کنار هم بودن را تجربه کند. در پارکها قدم بزنید. به سینما و رستوران بروید.

برای بسیاری از خانواده ها و تربیت ایرانی تماس دست و ابراز محبت زناشویی در میان جمع یا اماکن عمومی پسندیده نیست. دلایل تاریخی و طبیعی و معیشتی خودش را هم حتماْ دارد. در هر جامعه ایی بعضی رفتارهای ساده انسانی و عادی تبدیل به تابو می شوند و انجام آن خوشایند نیست.

با این وجود بسیاری از ارزشها و سنت ها امکان اصلاح و نرمش را در خود دارند و می توانند تغییر کنند. برای همین در تمام این مدت فرصت گرفتن دستانش را کم بها نده. با حوصله با او به خرید برو و به سلیقه اش احترام بگذار. گاهی برایش گل بخر. وقتی با هم تنها هستید از علائق خودت در زندگی صحبت کن و از او هم همین را بخوه. اگر می توانی گاهی شمع سر میز شام روشن کن. بعضی از زنان از سکس زود هنگام فرار می‌کنند. سعی کن گاهی روابط عاشقانه بدون سکس داشته باشید و بگذار خودش تمایل نشان بدهد.

بشر ذاتا رمانتیک است و اهل دلبستگی و نیاز عاطفی و تمایلات زناشویی…. مهم این است که در قدم اول هر آنچه هست را بپذیری و برایت مطبوع باشد. از این به بعد هم تو می توانی کمی از نوع تربیتی که داشتی صرف نظر کنی و انعطاف نشان دهی و هم او… باغ عشق تان دو باغبان نیاز دارد.

زویا

 

Written By
More from زویا

اختلاف تربیتی

سنگ صبور محترم همسرم با انکه از خانواده مذهبی‌یی نیست ولی اصلا...
بیشتر بخوان
 • ریحانه

  سلام. من اسمم ریحانه است و می خواستم اول بپرسم از شما که ایا مجرد هستید؟ این را می پرسم چون هنوز 25 سالم نیست ولی هی مرتب می شنوم یا از دور و بری هایم حس می کنم که باید هر چه زودتر شوهر کنم. من دارم درس می خونم و هزار تا برنامه تو زندگی دارم. اما این فشار روانی و بخصوص اجتماعی منو کشته. می شه راهنمایی کنی عزیزم.
  مرسی

  • سلام سهیلا جان، شایدم ریحانه جان، حتما برایت می‌نویسم

 • زویا

  ریحانه جان، به زودی به شما جواب خواهم داد

 • سهيلا

  سعيد جان
  اين زن برات زن نميشه، نمي گم طلاقش بده، اما پيشنهاد مي كنم كه حتما بهش خيانت كن و با زنهاي ديگه بريز رو هم!
  موفق باشي

  • Malecheetahs

    آرره – سهیلا درست میگه ! تو چه گناهی کردی ! پسر برو عشق و حال با کلی درو داف ! فرار کن از این تک بعدی

 • Mehman

  من تجربه شش ساله زندگى مشترك دارم، سعيد جان درست ميشه خانمت، رفتار جنسى خصوصا براى خانمها توو ايران كه فرهنگ رابطه جنسى در دوران نوجوانى رو ندارن پس از چند سال به تكامل ميرسه. من دوستان زيادى دارم كه بعد از چند سال زندگى تازه ياد گرفتن كه بايد چجورى رفتار كنن فقط اينكه اين وسط تو هم بايد تلاش كنى. اينكه خيلى از خانمهاى متاهل و مطلقه توى ايران از دختراى مجرد جذاب ترن فقط به اين دليل كه به خاطر تجربه بيشتر رفتار جنسى متكامل ترى دارن. براى همين به نظر من اگه بقيه رفتاراى همسرت اذيتت نميكنه سعى كن توو اين زمينه كمكش كنى.

 • ماریا

  یک چیزی که میدونم احساس میکنم بیشتر خانم ها از 35 سالگی ت:.7- 40 سالگی بیشتر تمایل سکس بودن رو دارند شایدم همسر شما در یک خانواده ی کم روح بزرگ شده که این کار ها برایش سرد و مسخره جلوه میشود ولی به نظرم کمی تلاش کن یکسری پرسش هایی در مورد روابط جنسی آماده کن بگو میخوام امشب با هم در این مورد حرف بزنیم از خواسته هات بگو و حتما ازش بخواه چه کار هایی دوست داره که واسش انجام بدی و حتما بگو در درجه اول خواسته ی تو (زنت ) مهمه بگو من نمیخوام خودمو در نظر بگیرم تو واسم مهمی … و بهش بگو که نه تنها شوهرشی بلکه نزدیکترین دوستش …. از هیجان انگیز ترین شیوه ها امتحان کن شاید کارهای رومانتیک و آروم رو دوست نداره عاشق دیوانگی و شیطونی بازیه ….. شاید تو زندگی معنی کامل سکس و عشق ورزی رو متوجه نشده فکر میکنه سکس فقط به منزله ارضا مرد و پشت به هم خوابیدنه ..باید توضیح بدی که سکس اون چیزی نیست که تو فکر میکنی یک مرحله مقدسه روح یکی شدنه .. عشق داددنه .. لذت بردنه .. بازی با بدنه … انشاء الله که مورد دلت بشه

  مورد بعدی اینکه که واقعا بعضی خانم ها سرد مزاجن کارهایی که میشه کرد موقتی جواب میده شاید درست بشه شایدم نه … ناامید نشو

 • Yunes Nayebi

  من هم همان مشکل سعید را دارم و سرچشمه ی این مشکلو از مادر همسرم می دانم ، چون یک عمر در زندگی تاچشم باز کرده از پدرش بد شنیده و هیچ وقت حق رابه پدرش نداده و مردان را یک آدم ظالم و حق کش و زنان را یک موجود مظلوم و مصمم به انتقامجویی از مردان شناخته . پدر خانم بنده یک آدم دست و دلبازی بود ، اما در اثر تاثیرات فرهنگ غلط که خانمو ، برلی خرید بیرون نمی بردند . تاثیر گرفته بود . مادر خانممو موقع خرید نمی برد ، و این دردی شده بود ، براش ( چون فرهنگ آن زمان را در نظر نمی گرفت ) همیشه از خرید ناله می کرد ” باز رفته یک طاقه پارچه ای با نقش بوته گرفته ، این همه پارچه را می خوام چکار ) این پدر خانمم حسرت داشت که یک بار از یک کار آن تعریف کنند .
  دختر آن خانم از کجا باید یاد بگیرد که اول چند تا از خوبی همسر خود بگه ، بعد هم خواسته ی قلبی خودش را مطرح کنه … ( خودتان بهتر از بنده می دانید که آموزه های دوران کودکی و نوجوانی ماندگار تر از بقیه ی عمر انسان است ، چون درآن دوران شخصیت انسان شکل گرفته )

 • اصغر

  احمق! چه زن خوبی داری، از هر 100000تا یکی اینجوری در میاد