پنج خصوصیت برونگراها

شخصیت آدمها هر طور که باشد می‌توان آنها را به دو نوع مختلف برونگرا و درونگرا تقسیم کرد. اگر شخصیت کلی یک انسان را پشت بام یک خانه فرض کنیم آدم برونگرا یا درونگرا، نماینده دو سوی یک بام هستند.

افراد برونگرا می توانند سریع تمرکزشان را از دست بدهند. اصرار دارند مدام در مرکز توجه دیگران باشند و تحمل تنها ماندن را ندارند. برونگراها در ضمن معروف هستند به خونگرمی و خوش مشرب بودن. در مجموع می شود چند خصوصیت اصلی را به آنها نسبت داد:

۱- برونگراها عاشق حرف زدن هستند

حرف زدن شان حاکی از آن است که کنجکاو هستند و مسائل زیادی علاقه شان را جلب می کند. زودتر از اینکه فکر کنند دست به عمل می زنند. عاشق کار گروهی هستند و ابایی ندارند از اینکه در باره احساسات و افکارشان حرف بزنند.

برای شان فرق ندارد با اعضای خانواده، فامیل یا دوستان حرف بزنند یا وقتی با غریبه‌ها روبرو می‌شوند. حرف زدن برای شان نوعی تنظیم افکار و ایده‌های شان است.

۲- وقتی درون جمع هستند انگار بال و پر می‌گیرند

صحبت کردن مثل شارژ باتری وجودشان است. گفتگو و در میان گذاشتن مسائل، به آنها انگیزه و شادی می‌دهد. تنهایی را دوست ندارند و رغبت و شادابی‌شان در تنهایی، فروکش می‌کند. آنها دوست دارند در بین جمع باشند و همیشه به خاطر انرژی زیاد و هیجانزده بودن، قابل تشخیص هستند.

۳- حل مسائل از طریق بحث

یک فرد برونگرا وقتی با مشکلی روبرو می شود اولین احساس و واکنشی که دارد مطرح کردن آن در بین دوستان و آشنایان است. از این طریق جواب های متعدد را محک می زند و به کشف راه حلی که برایش جالب است می رسد. گفتگو در باره ماجرایی که اذیتش می کند باعث می شود استرسش کم شود.

۴- از نظر خیلی‌ها، برونگراها آدم‌های راحت و صمیمی هستند

چون دوست دارند وقت و احساس و مشکلاتشان را با دیگران در میان بگذارند ناخودآگاه صمیمیتی را فراهم می کنند که دیگران احساس راحتی می کنند. برونگراها معمولا در دیدار با غریبه ها و حتی ملاقات با آشنایان پیشقدم می شوند. برای همین دایره دوستان شان وسیع تر و متنوع تر است.

۵- آدم‌های دلباز و بخشنده‌ای هستند

برونگراها لایه های اولیه خودداری و پنهان کردن نیت ها و افکارشان را سریع کنار می گذارند و مسائل زندگی شخصی شان، برنامه‌ها و علائق شان را با دیگران سهیم می شوند. با این کار، دیگران نیز سپرهای دفاعی‌شان را زمین می‌گذارند و احساس تهدید یا سوبرداشت نمی کنند و ریسک ناشی از بروز شخصیت خود را، نادیده می گیرند.

برونگرا بودن یک حالت مشخص نیست و محوطه وسیعی از رفتارهای ذکر شده در بالا می تواند در بعضی‌ها شدید باشد یا خیلی کمرنگ نمود پیدا کند. برونگرا بودن قرار نیست شخصیتی موفق‌تر یا خوشبخت تر از آنها بسازد. هر نوع شخصیت، مثل بقیه، افت و خیزها و شانس‌ها و محدودیت‌های خودش را دارد.

5 Personality Traits of Extroverts

https://www.verywellmind.com/signs-you-are-an-extrovert-2795426?utm_campaign=list_stress&utm_medium=email&utm_source=cn_nl&utm_content=16960839&utm_term=

“Introverts” by Naiier El-Deeb, Mostafa Mamdouh Ali, Anas Abu Khalifa, hosam hasan, Qabila Production, Riham El Goha… is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

Written By
More from کیانا

زنان و تمایل به مردان عوضی

سنگ صبور عزیز من زنی هستم 31 ساله و چه بخواهید باور...
بیشتر بخوان