غذاهای ارزان ممدو برای دوران گران – سوپ سبزیجات

با این بی نظیرا یه سوپ جدید میخوام درست کنم. دفعه بعد دستور طبخش رو می نویسم ولی خودتون هر نوع سبزیجاتی دور و برتون می تونین مهیا کنید رو بگیرید و به سلیقه خودتون سوپ یا آش بپزیید. دفعه بعد شاید فرق سوپ و آش رو براتون با پختن هر دو نوع، توضیح بدم.

این اقلام لذیذی که در تصویر میبینید خوردنشون از خوردنیای دیگه می تونه ارزون تر و مقرون به صرفه تر در بیاد. این میزان وسایل برای پختن برای ۴ الی ۵ روز کافیه. اگر غذایی رو دوست داشته باشم به هیچ وجه از تکراری خوردنش، خسته نمیشیم.

فکر میکنم تو این شرایط ایران که انواع گوشت و مشتقاتش گرونه، رو آوردن به خوردن حبوبات، سیفی جات و سبزیجات منطقی تر باشه از هر نظر. درسته اینها هم به اندازه خودشون گرون شدن، ولی هر چی باشه مناسب تر خواهد بود، و از اون مهم تر باعث میشه سالمتر غذا بخوریم و سالمتر بمونیم. یادتون باشه که هر چی گوشت گرونتر میشه خطر تقلب و خطر گوشت ارزون! هم بیشتر میشه.

تلاش میکنم به طور مداوم با آگاهی کامل و به روز از قیمت مواد غذایی در ایران، طرز تهیه غذاهای ارزون، مقوی و سالم رو براتون اینجا بذارم. شاید بتونم از این طریق کمک خیلی کوچکی باشم برای این دوران طاقت فرسا و گرون…

More from ممدو صفایی

غذاهای ارزان ممدو برای دوران گران – سوپ سبزیجات

با این بی نظیرا یه سوپ جدید میخوام درست کنم. دفعه بعد...
بیشتر بخوان