هر مرد طاسی باید یک کلاه خوب داشته باشد

هنوز ۲۲ سالم نشده بود که موهای سرم شروع به ریختن کرد و تا چشم به هم بزنم تمام جلو و بالای سرم طاس شد. اولین کار دفاعی که انجام دادم این بود که بگردم ببینم چقدر کچل دور و برم هست و خوشبختانه تکنیک خوبی بود چون به هر طرف سر برمی گرداندم انواع طاسی ها را می دیدم.

اما این کلک بعد از مدتی اثرش را از دست داد. فکر جادو جنبل و داروهای خطرناک را هم گذاشتم کنار… می خواستم با طاسی خودم کنار بیایم ولی تا حد ممکن از تاثیرات ناخواسته اش کم کنم.

سرم سریع عرق می کرد و در زمستان و تابستان کله طاس بیچاره من، در برابر طبیعت بی دفاع بود.

یواش یواش اینجا و آنجا جسته و گریخته مردانی را دیدم که به سبک مد روز، سرشان را کاملا تیغ می زنند. من هم رفتم به سمت این استیل ولی تمیز و مرتب نگه داشتن سر به سبک جدید خیلی وقت و زحمت داشت. در ضمن سر بیچاره ام بیشتر در معرض طبیعت گاها نامهربان قرار می گرفت.

وقتی با دختری اشنا شدم که برایش مهم نبود که طاس هستم خیالم راحت شد. ولی دختر بعدی و بعدی که جواب نه داد فهمیدم که وضع می تواند بدتر از آن باشد که فکر می کردم.

به تدریج در فیلم ها و تصاویر مجلات و حتی توی کوچه و خیابان و بخصوص در مواقع سرما، متوجه شدم که کلاه، یک برکت بزرگ برای طاس ها است. وقتی کلاه بافتنی را روی سرم می گذاشتم یکدفعه تبدیل می شدیم به یک مرد عادی مثل بقیه که از گزند سرما کلاه دارند.

چند سالی هست که سعی کردم با کلاه بیسبالی و انواع کلاه های دیگر نیمه زمستانی حدود شش ماه از سال، طاسی ام را مخفی کنم.

گاهی آرزو می کنم دوران قدیم ایران بود که همه مردان کلاه داشتند و حتی هر نوع کلاه نشانه یک قشر یا صنفی بود. یا دوران کلاه پهلوی اجباری یا دورانی که کلاه شاپو مد و همگانی شده بود.

متاسفانه دارم به سنی میرسم که نمی توانم هر کلاه ورزشی یا جوانانه بگذارم. شغل من هم مدیریتی در حد رده پایین در شرکت ه اداری است و همه عصا قورت داده لباس می پوشند.

مدتی البته برای طاس ها مد شده بود که موهای باقیمانده سرشان را بلند کنند و من هم خودم ا مبتلا ساختم ولی به قول ایرانی ها این سبک آمد نیامد دارد چون بستگی به مقدار مو و نوع مجعد یا صاف یا صورت و کله آدم دارد.

در مجموع با طاسی ام کنار آمدم و در حال حاضر در یک رابطه بلندمدت با یکنفر هستم که انگار زیاد از طاسی ام شاکی نیست.

اما ببینید که ما چه می کشیم بخصوص برای اینکه مد کلاه زیاد توسعه نمی یابد و سلیقه های محدودی برای خیلی از طاس ها در سنین مختلف وجود دارد.

 

این نوشته بعد ازخواندن این مقاله به من الهام! شده است

https://www.theguardian.com/fashion/2018/aug/09/every-bald-man-needs-a-great-hat-so-i-went-in-search-of-stylish-options

Written By
More from امید

Post Malone رکورد بیتل‌ها و مایکل جکسون را شکست

ترانه سرا، آهنگساز و تهیه کننده ۲۵ ساله Post Malone از سه سال...
بیشتر بخوان