توصیه های نادرست برای رفع خماری ناشی از مشروبخوری

نوشیدن مشروب زیاد، برای سیستم عصبی بدن، مثل زلزله است. مواد  شیمیاییِ مغز را مختل می کند و در نتیجه  صبح که از خواب بر می خیزید  دچار سردرد شدید، حالت تهوع، مسمومیت، بی حالی و خستگی بدن و پایین بودن سیستم دفاع بدن می شوید.

برای همین انواع دستورالعمل و توصیه  نادرست ایجاد شده است تا هر چه سریعتر از این حال بسیار بد و مسموم عبور کنیم نظیر اینکه:

می گویند فقط اگر مشروب بسیار زیادی مصرف شود فردایش، حال آدم بد می شود

واقعیت ولی این است که سردرد و بقیه نشانه های مشروبخوری زیاد، ممکن است فقط از نوشیدن مقدار کم هم ایجاد شود. برای همین بهتر است با نوشیدن مداوم آب، به بدن برای رقیق ساختن و خروج الکل از بدن کمک کرد.

می گویند شراب، مشروب لطیفی است و سردرد در پی ندارد

شراب قرمز در خود ماد ه ایی به نام tannins دارد که ثابت شده است شروع کننده سر درد می باشد. آنهایی که از خماری  و نارحتی آن می ترسند بهتر است انتخاب شان آبجو و مشروبات بی رنگ نظیر وودکا و عرق باشد.

می گویند قبل از آبجو، اگر مشروب قوی نظیر ویسکی یا تکیلا بنوشید سر درد می گیرید 

ترتیب نوشیدن مشروبات، اصلا در ایجاد سردرد نقشی ندارد. مهم این است که چطور و چقدرالکل نوشیده شود که بدن نتواند جلوی از دست دادن مایعات را کنترل کند.

می گویند برای جلوگیری از خماری و مسمومیت، قبل از خواب، ماکارونی بخورید 

به دو دلیل این حرف درست نیست. غذا می تواند الکل را جذب کند ولی قبل از مشروبخوری … در ضمن ماکارونی سریع تبدیل به شکر و جذب می شوند.

اگر می خواهید غذا در بدن بیشتر بماند و به جذب الکل موجود در بدن کمک کند استیک چرب یا پیتزا بخورید تا فردایش سردرد نگیرید.

می گویند برای رفع خماری و حالت سردرد و تهوع، بهتر است کمی مشروب بخوریم 

خوردن مشروب برای رفع خماریِ صبح فردا، فقط برای چند ساعت مسمومیت و سردرد را به عقب می اندازد. در ضمن می تواند بعدها نشانه اعتیاد به الکل باشد.

می گویند زنان دچار خماری ناشی از مشروبخوری نمی شوند 

اگر یک زن به اندازه یک مرد مشروب بنوشد حتما فردای مسمومی خواهد داشت حتی بیشتر از مردان… چون بدن مردان به خاطر چثه بزرگتر، از آب بیشتری برخوردار است.

 

 

Pawel Kadysz@pawelkadysz

Wine Dharma

Eaters Collective@eaterscollective

Kelsey Chance@kchance8

More from مرد روز

زنان احساس سرمای بیشتری می‌کنند

طبیعت زن و مرد به دلایل بسیاری می تواند با هم فرق...
بیشتر بخوان