دوازده توصیه نادرست برای رفع خماری ناشی از مشروبخوری

نوشیدن مشروب زیاد، برای سیستم عصبی بدن، مثل زلزله است. مواد شیمیاییِ مغز را مختل می کند و در نتیجه، صبح که از خواب بر می خیزید  دچار سردرد شدید، حالت تهوع، بی حالی و خستگی و پایین بودن سیستم دفاع بدن، می شوید.

بعد از هزاران سال مشروبخوری، برای اینکه هر چه سریعتر از حال بسیار بد و مسموم  روز بعدعبور کنیم انواع دستورالعمل و توصیه نادرست ایجاد شده است:

می گویند فقط اگر مشروب خیلی خیلی زیاد مصرف شود فردایش، حال آدم بد می شود

واقعیت ولی این است که سردرد و بقیه نشانه های ناشی از مسمومیت الکل، ممکن است فقط از نوشیدن مقدار کم هم ایجاد شود. برای همین بهتر است با نوشیدن مداوم آب، به بدن برای رقیق ساختن و خروج الکل از بدن کمک کرد.

می گویند شراب، مشروب لطیفی است و سردرد در پی ندارد

شراب قرمز در خود ماد ه ایی به نام tannins دارد که ثابت شده است سردرد آور می باشد. آنهایی که از خماری  و نارحتی آن می ترسند بهتر است انتخاب شان آبجو و مشروبات بی رنگ نظیر ودکا و عرق باشد.

می گویند قبل از آبجو، اگر مشروب قوی نظیر ویسکی یا تکیلا بنوشید سر درد می گیرید

ترتیب نوشیدن مشروبات الکلی، اصلا در ایجاد سردرد نقشی ندارد. مهم این است که چطور و چقدرالکل نوشیده شود که بدن نتواند جلوی از دست دادن مایعات بدن را بگیرد.

می گویند برای جلوگیری از خماری و مسمومیت، قبل از خواب، ماکارونی بخوریدبه دو دلیل این حرف درست نیست. غذا می تواند الکل را جذب کند ولی قبل از مصرف الکل … اگر می خواهید غذا در جذب الکل موجود در بدن کمک کند استیک چرب یا پیتزا بخورید تا فردایش سردرد نگیرید.

می گویند برای رفع خماری و حالت سردرد و تهوع، بهتر است کمی مشروب بخوریم

خوردن مشروب برای رفع خماریِ در صبح روز بعد، فقط برای چند ساعت مسمومیت و سردرد را به عقب می اندازد. در ضمن می تواند بعدها نشانه اعتیاد به الکل باشد.

می گویند زنان دچار خماری ناشی از مشروبخوری نمی شوند

اگر یک زن به اندازه یک مرد مشروب بنوشد حتما فردای مسمومی خواهد داشت حتی بیشتر از مردان… چون بدن مردان به خاطر جثه بزرگتر، قدرت تحمل مشروب بیشتر در بدن شان ایجاد می شود.

 

Pawel Kadysz@pawelkadysz

Wine Dharma

Eaters Collective@eaterscollective

Kelsey Chance@kchance8

More from مرد روز

هفت عکس جالب از بدن مردانه

بارها از زیبایی زنان نوشتیم و رسما اعلام کردیم که زیباترین موجود...
بیشتر بخوان