آیا ازدواج، میل جنسی را از بین می‌برد؟

به نظر می رسد سکس، مثل نفس کشیدن، باید عملی ساده و طبیعی باشد ولی به قول فیلسوف معروف آلن دباتن: « سکس تقریبا به اندازه فرستادن سفینه به فضا، پیچیده است» او در  یکی از کتاب هایش به این موضوع اساسی جنسی اشاره می کند که:

آیا ازدواج، میل جنسی را از بین می برد؟

شعله عطش جنسی بین یک زوج، طبیعتا بعد از مدتی کمتر می شود. این کاهش میل جنسی بیشتر از همه به خاطر تغییر مداوم بین حفظ حس جنسی و زندگی روزمره یک زوج است.

ازدواج پس از مدتی با آمدن فرزندان، وام بانکی، مخارج و مشکلات اقتصادی، بیشتر شبیه مدیریت یک کاسبی دو نفره میگردد و بخش اعظم انرژی، احساس و آینده نگری زوج ها صرف مدیریت شرکت می شود. زن و شوهرها میل جنسی شان از بین نمی رود یا تمنای جنسی شان بی رمق نمی شود فقط صرف موسسه ایی می شود که توقع جنسی یک بخش کوچکش شده است.

سکس و میل جنسی ولی ماهیت یک موسسه یا شرکت را  ندارد. سکس بازیگوشی می خواهد. سکس باید فی الواقع حس شود. سکس یعنی از دست دادن کنترل هوش و حواس… اینها رفتاری است که در موسسه خانواده جای ثابتی ندارد.

برای همین یک زوج مثلا باید حتما هر هفته یکبار همدیگر را به یک شام یا بیرون رفتن تنها دعوت کنند. شاید حداقل هر ماه برای یکبار به یک هتل بروند و قرار جنسی بگذارند. هر زوج باید راه هایی بیابند که امیال خفته و تخیلات عجیب خود را برای همدیگر دامن بزنند.

سکس زن و شوهرها باید بر تمسخر زندگی تکراری روزانه تاکید بورزد. باید نقاب بزنند و نقش های روزانه و جدی شان را در رختخواب عوض کنند. زوج ها در زندگی طولانی مدت، باید هر چقدر می توانند اعمال و رفتار متفاوت نشان دهند.

زوج ها نباید تصور و تخیل جنسی را از هم دریغ کنند. آنها باید با روزمرگی بجنگند وگرنه موسسه ازدواج با قدرت تمام آب سردی بر روی میل جنسی شان می ریزد که  روشن کردنش کم کم غیرممکن می شود.

 

How to Think More about Sex 

Image source
Sott

 

More from مرد روز
دلایل علمی مرگ زود هنگام مردان نسبت به زنان
در دوران جوانی بخش حساس و تصمیم گیرنده مغز ما که در...
Read More