اگر دوستش نداری دور و برش نچرخ


اسمم مهران هست و ۲۵ سال دارم. حدود ۵ ماه پیش با دختری آشنا شدم. اولش هیجان زیاد بود ولی الان بجز احساس جنسی که بهش دارم چیز دیگه ای بین ما نیست. حقیقتا اون هم توی مشکلات زیادی قرار داره و من هم تا اونجایی که تونستم کمکش کردم. از جدایی پدر و مادرش تا چیزای دیگه…

اما من  این روزا عشق دیگه ای توی زندگی پیدا کردم و اونم کار کردن هست و واقعا از کارم لذت میبرم و می دونم برای موفقیت باید وقت و هزینه بیشتری بگذارم. می خواهم قطع ارتباط کنم ولی میترسم جدایی باعث بشه دنیایش بهم بریزه و قاطی کنه. از طرفی موندن باهاش مثل خیانته.
مرسی

مهران عزیز
بدون هیچ حس گناهی با این رابطه روبرو بشو و در اسرع وقت، جوانمردانه احساست را به او بگو …  وقتی تمایلی به جدی شدن رابطه ات نداری هر چه بیشتر بمانی او بیشتر اذیت خواهد شد.

صریح و شخص بگو که برنامه ات چیست. دلایل واقعی ات را بگو. ساده و بدون حاشیه توضیح بده  که در حال حاضر، تمرکزت را می خواهی بر روی کار  بگذاری. بگو که آشنایی با او خیلی خوب شروع شد  و هنوز از رابطه جنسی لذت می بری ولی حس  خاص و دلبستگی بیشتر از آن نداری. بگو که فکر می کنی بهتر است بدانی در سرم چه می گذرد.

زندگی ات را براساس دلسوزی به دیگران تنظیم نکن چون بعدها پشیمان می شوی و چه بسا که کم اوردن هایت را به گردن دیگران بیاندازی … ما قیم دیگران نیستیم. همینکه اذیت شان نکنیم بهترین کمک است. همه انسانها با تجربیات شان، شکست ها و موفقیت های شان می توانند لایه های جدیدی از هویت پیدا می کنند.

اگر می توانی به عنوان دوست، راهنمایی اش کن، اگر حتی خیلی ضروری بود حتما کمکش کن. مرد خوبی هستی و حتما این رفتار به موقع و جوانمردانه ات، برای هر دوی تان، مفید خواهد بود.

 

 

image source
Photo by Hamish Duncan on Unsplash

Written By
More from بهمن

چیزهایی در باره گذشتهِ همسرِ دوستم می دانم

[caption id="attachment_75309" align="aligncenter" width="671"] Photograph: Thomas Bowles/Rex[/caption] چند سالی می شود که...
بیشتر بخوان