چهار نصیحت مالی امریکایی

هر مرد در بین چند آرزوی مهم، یکی را هدف قرار می دهد. یکی دوست دارد بدن ورزشی پر و پیمانی داشته باشد یکی در رویای دستیابی به یک شغل فنی است. برای یکی، تحصیلات حرف اول را می زند. یکی نیز به دنبال یار زندگی اش است. اما یکی از برگ های اصلی برای عملی شدن آرزوها، پول است

توصیه راکفلر

جان دیویس راکفلر اولین میلیاردر امریکا بود که لقب ثروتمندترین انسان روی زمین را نیز کسب کرد. او ولی یک بچه کشاورز بود که در ۱۵ سالگی به شهر آمد و کارش را با پادویی شروع کرد.

راز موفقیتش، نوشتن دخل و خرج زندگی اش بود. او برای هر دلار که به دست می آورد نقشه و برنامه ایی می کشید. بودجه از نظر راکفلر یعنی یافتن نحوه استفاده از هر دلاری که به دست می آید،

اول به خودت بپرداز

George S. Clason از نویسندگان اقتصادی امریکا بود که نزدیک به ۱۰۰ سال پیش برای اولین بار در کتابش به راه های ثروتمند شدن اشاره کرده بود. او معتقد بود باید ۱۰ درصد درآمد، حتما پس انداز شود.

همیشه پایین تر از سطح درآمد خودت، خرج کن

یادتان باشد که همیشه، خرج کردن هر پولی، خیلی ساده تر از به دست آوردنش است. این روزها در همه جای دنیا تبلیغ برای خرید و مصرف بیشتر، نصب کرده اند. مدام نیازهای کاذب برای آدمها درست می کنند.

یکی از معروفترین مشاوران مالی Dave Ramsey می گوید با تحریک احساسات مردم، آنها را به مصرف بیشتر، وام و بدهکاری می کشانند. برای همین، زندگی صرفه جویانه را پیشه کنید. اگر کمتر از مقدار درآمدتان خرج کنید هم مقروض نمی شوید و هم مدام با بالارفتن سطح درآمدتان، سطح استاندارد زندگی تان افزوده می شود.

اموالی بخرید که درآمدزا باشند

آدم های با پول و حقوق کم، شاید هر چه بدوند همیشه کم بیاورند. اما با ایجاد بودجه، بها دادن به نیازمندی های اساسی، پس انداز ۱۰ درصدی و عادت به صرفه جویی، می توانند اموال و مستغلات بسیار کوچکی برای شروع بخرند.

یادتان باشد که اموال شخصی مثل ماشین و خانه که هزینه هم دارند با دارایی های درآمد زا نظیر راه اندازی یک شرکت، خرید خانه اجاره ایی، مغازه و سهام، فرق دارند. در هر سطح و مقدار محدود هم که شده دارایی های درآمدزا تدارک ببینید.

 

4 Money Tips from 4 Personal Finance Legends

http://www.artofmanliness.com/2017/09/22/4-money-tips-4-personal-finance-legends/

More from مرد روز
اصلاح مردانه در طی 110 سال
مردان غربی از اوائل قرن بیستم تاکنون به دلایل مهم اجتماعی، شیوه...
Read More