مردی که دوست دارم بی پول است

سلام من ۲۰ سالہ هستم پسری را دوست دارم ۲۱ سال سنش هست ما یکدیگر را خیلی دوست داریم. میخواهیم با هم ازدواج کنیم. اما مشکلی او این است که پول ندارد و برایش پرداخت مهریه خیلی مشکل است. مشکل من هم  این است خواستگار زیاد دارم تا حال همه را رد کردم. مامان و بابایم گفتند هرکس اینبارآمد قبول کن چون سن تو بالارفته اما کسی که من دوست دارم باید خیلی منتظرش باشم. لطفا راهنمایی کنید واقعا هیچ نمیدونم چکار کنم.

1

ستایش عزیز

محیط فرهنگی ات حتما فرق می کند و توقعات خانواده و وضعیت اقتصادی و به همان نسبت سن ازدواج در سنین بسیار جوان تا حدودی طبیعی و معمول باشد.  شکی هم نیست که مسئله مهریه به عنوان یک تضمین مادی و حتی معنوی برای دخترانی که در معرض محرومیت های بعد از طلاق قرار می گیرند سنتی ضروری است.

ولی اگر بر اساس تربیت سنتی، جدیت لازم برای زندگی زناشویی در شما ایجاد شده است باید با پسری که دوست داری بنشینی و دقیق و بدون رویا بافی، فکر کنید چطور می توانید زندگی تان را بچرخانید که سختی های زندگی، عشق شما را از بین نبرد.

اگر و فقط اگر پسری را که دوست داری خیلی خوب می شناسی و خانواده ات قدرت گذشت از مهریه و حمایت از شما برای شروع زندگی را دارند شاید این پیشنهاد و ریسک را با خانواده ات در میان بگذار. به آنها محترمانه و در حد ممکن با استدلال آینده نگرانه توضیح بده که زندگی خوب و خوشبختی خواهی داشت و هر دوی تان قول می دهید به دنبال کار و تحصیل جدی باشید.

Written By
More from بهمن

رنج های عشقِ یکطرفه

سلام سنگ صبور پسری ۲۱ ساله هستم. ۳ سال پیش اتفاقی با...
بیشتر بخوان
  • آسمان آبی

    دختر خوب . باید بدور از احساسات زندگی ات را در اینده را در نظر بگیری. بدون تعارف باید بدانی یا باید در زندگی این پسر سختی بکشی و حتی در فامیل بخاطر نداشتن خانه و ماشین لوکس تحقیر شوی و یا اینکه اگر واقعا او را دوست داری دستی زیر بال او بگیری و تو زندگی مرفه را برای او فراهم کنی.البته اینقدر باید ماهرانه باشد که او احساس حقارت نکند و الا ضربه بزرگی به شخصیت مردانه اش خواهد خورد. من نمی دانم که این پسر چگونه است و شما بهتر او را می شناسی. بستگی دارد که واقعا چگونه است. آیا تنها یک احساس میل شدید است یا اینکه یک محبت و عشق به زندگی . کسی نمی تواند ترا بهتر از خودت راهنمایی کند. فقط شرایط اینده را در ذهن خود باز سازی کن. اگر عاشق هم هستید باید بدانی بهتر است این وصلت سر نگیرد که عشق شما جاودانی شود و اکثر ازدواج های حاصل عشق به شکست منجر می شود چون عشق خیالبافی به همراه دارد و عقل را کور می کند ولی اگر هم را دوست دارید این بسیار عالی است. ضمننا بدان که اگر پسر خوبی است یک دنیا ارزش دارد. بسیاری از افراد ثروتمند را می شناسم که دختر خود را به چنین پسری داده اند چون خوشبختی مهمتر است . پول الزاما خوشبختی نمی آورد. بسیاری را هم می شناسم که بر عکس شمادنبال خواستگاران متمول رفتند ولی مثل سگ پشیمانند. من اگر در موقعیت پدر شما قرار داشتم و وضعم خوب بود حتما با ازدواج شما موافقت می کردم. در ضمن برای شناختن این پسر از یک مرد فرضا پدرت و یا یک مرد باتجربه کمک بخواه ما مرد ها بهتر می توانیم هم را بشناسیم و از زاویه دیگری بجز عشق کور به موضوع نگاه می کنیم. در ضمن اگر می توانی با خانواده ات و آن پسر و خانواده اش یک مسافرت چند روزه برو در سفر خیلی از مسائل روشن می شود.

  • OJ

    اگه حاضری مهریتو ببخشی، پابپای مردت کار کنی، نصف هزینه های زندگی رو بدی، پیشنهاد میدم صبر نکن و تو برو خواستگاریش. ولی اگه مثل ۹۹/. دخترا میخواهی از مهریه به عنوان اهرم زور و قدرت استفاده کنی، میخواهی در رفاه زندگی کنی و دست به سیاه و سفید نزنی، بشین خونه بابات عزیزم و این پسر بی پول بدبخت رو دربدر نکن.