خصلت های مردان ذلیل

150219-mensrights_0 (1)

در دنیای واقعی دو نوع مرد وجود دارد. اولین گروه مردانی هستند که به نسبت موقعیت خود و به درجات مختلف، صاحب امکانات مختلف می شوند و در دنیای روابط زناشوی نیز از توجه و تمایل زنان برخوردار می گردند.

گروه دوم از مردان، که شاید اقلیتی از جمعیت مذکر جامعه هستند مردان ضعیف صفتی هستند که در زمینه های مختلف زندگی نمی توانند موفق باشند بخصوص در ارتباط با جنس مخالف… بخش قابل توجهی از آمار تجاوز به زنان یا آمارمردانی که خودکشی می کنند یا مردانی که جنایت های انتقامجویانه از آنها سر می زند افرادی هستند که از آنها با عنوان reproductive disenfranchised men یاد می کنند.

اجازه دهید به بخشی از خصلت های مردان ذلیل اشاره کنیم:

1- مردانی که نقش قربانی و مظلوم را بازی می کنند

می گویند یکی از اعمال انسانها در اوقات فراغت، کلنجار رفتن با این حس خوشایند است که « چقدر من بدبختم.، چقدر بدشانسم و چرا قدر مرا نمی دانند»

شاید این حس را همه ما بشناسیم و تا حد ممکن از این واکنش مظلومانه برای توجیه وضعیت مان به خوبی استفاده بکنیم. ما انسانها عاشق این هستیم که فکر کنیم چقدر ما انسان خاصی هستیم. که بدبختی ها و سختی های زندگی ما از بقیه بدتر است و به همین خاطر، مدام معترضیم که بقیه افراد متوجه امشکلات ما نیستند.

اما نکته ای که خیلی از ما از درک آن غافل می شویم این است که عملا اگر ما مظلوم و بدبختیم پس در دنیای بیرون از ما، قضاوت می تواند این باشد که افراد بازنده ای نیز هستیم.

بنا بر این تا می توانید داد بزنید که در محل کار ترفیع و موقعیت بالاتر، حق شما است. معشوقه تان به شما خیانت کرده است، دوستان به شما زنگ نمی زنند واحترامی برای شما قائل نیستند. وضع مالی تان خوب نیست و … ولی هیچوقت از یادتان نرود که برای هیچکس دیگر، وضعیت مفلوکی که از خودتان ارائه می دهید جالب نیست.

مردان ذلیل، تصوری که از خود می آفرینند آنقدر ضعیف و ضربه پذیر است که زنان، طبیعتا هیچ کششی به آنها پیدا نمی کنند. زنان مقدمتا با دیدن این نوع مردان، از خود می پرسند او که نمی تواند حتی از خودش راضی باشد چطور می توانم در کنار او احساس اطمینان داشته باشم؟

افراد موفق می توانند از بدشانسی و اتفاقی که برای شان افتاده است بگویند ولی تعریف یک اتفاق جالب و حتی ناگوار کجا و ناله های ذلیل و بی ارادهِ مردان همیشه نالان و ضعیف کجا؟

در چشمان مردان ذلیل، حس بی پناهی، یاس و بن بست موج می زند. این نوع افراد خیلی زودتر از موعود در هر کاری بخصوص در جذب علاقه واقعی زنان، تسلیم می شوند.

شکی نیست که به طور عموم، خیلی ها از بدشانسی یا خوشتیپ و خوش هیکل نبودن یا خجالتی و ترسو بودن یا وضع مالی خوب نداشتن گله مند هستند. طبیعی است هر چه امکانات هر انسان بیشتر باشد درصد استفاده از موقعیت و شانس نیز بالاتر است. آدم های با وضعیت های بهتر، هم شانس ریسک دارند و هم تجربه ریسک به آنها فرصت دستیابی بیشتر می دهد. ولی اگر با کمی دقت به دور و بر خودمان بنگریم درصد قابل توجهی از افراد را می بینیم که قابلیت های ظاهری و موقعیت وجودی ما را ندارند و به چیزهایی دست یافته اند که  شاید در مخیله مردان همیشه شاکی و نالان، نمی گنجید.

کمبودها و ناکامی ها و بدآوردن ها برای افراد قوی و حتی معمولی، می تواند تبدیل به برگ برنده بشود ولی افراد ذلیل، فقط آن را چماقی می سازند که مدام بر سر خودشان می کوبند.

مردانی که می ترسند تصمیم بگیرند

Which Sex is Playing a Higher Stakes (Reproductive) Game?

https://www.psychologytoday.com/blog/the-how-and-why-sex-differences/201101/which-sex-is-playing-higher-stakes-reproductive-game

7 Low Status Behaviours You Need to Stop Right Now

http://www.wayofthegentleman.net/7-low-status-behaviours-you-need-to-stop-right-now/

Why are so many middle-aged men committing suicide?http://www.telegraph.co.uk/men/active/mens-health/11423068/Why-are-so-many-middle-aged-men-committing-suicide.html

Image source
R.E. Barber Photography
https://www.flickr.com/photos/39873796@N06/12200156415/

 

More from ماهان طباطبایی

رابطه بین نشخوار ذهنی و افسردگی

[caption id="attachment_100571" align="aligncenter" width="592"] Flickr- Nicholas_T[/caption] همه ما انسانها در زندگی دچار...
بیشتر بخوان