نام خدای این یهودیان هاشم است

7529370_orig

از حدود 250 سال پیش بخشی از یهودیان بسیار مومن و مراعات کننده سفت و سخت اصول دین در لهستان و روسیه به دور یک خاخام بسیار با تقوا به نام Israel Baal Shem Tov جمع شدند که به قول روایات، روح مقدسش، نتیجه پاداشی بود که از طرف درگاه الهی به پدر و مادر بسیار مومن وی اهدا شده بود.

این گروه از یهودی بعدها با عنوان حسیدی معروف شدند. آنها در مراسم مذهبی و زندگی روزمره یکی از نام های خدا در زبان عبری یعنی هاشم Hashem را به کار می برند.

burg_01.jpg.CROP.original-original

burg_06.jpg.CROP.original-original

livingJEWISH_t640

خانواده های شان بیشتر از 10 فرزند دارد. اجازه تحصیلات دانشگاهی ندارند. اجازه داشتن تلویزیون و کامپیوتر را ندارند. اینترنت یا غدغن است یا با فیلتر بسیار شدید مورد استفاده مردان قرار می گیرد.

زنان حسیدی فقط می توانند دست و صورت شان پوشیده نباشد. زنان متاهل برای پوشاندن موی سر یا کلاه گیس می گذارند یا روسری مخصوص می بندند. آنها فقط اجازه دارند نیمه وقت بیرون از خانه کار کنند و شغل بیشترشان حسابداری یا معلمی است.

مردان حسیدی معمولا در حد یک روحانی یهودی تعلیم می بینند. حسیدی ها درست مثل دوران قرون وسطا زندگی می کند و لباس می پوشند و سعی می کنند با دنیای معاصر، کمترین مراوده را داشته باشند.

burg_11.jpg.CROP.original-original

alg-williamsburg-hasids-jpg

tumblr_m48wwzu6gf1ruobxeo1_500

BgD6rVV

http://www.slate.com/blogs/behold/2016/02/19/william_castellana_photographs_his_hasidic_neighbors_in_south_williamsburg.html

http://www.orthodox-jews.com/hasidic-jew.html#axzz413jhQxlT

http://www.orthodox-jews.com/jewish-culture.html#axzz413jhQxlT

https://web.telegram.org/#/im?p=@marderoozmedia

More from مرد روز

اعتراضِ مردان عظیم الجثه فوتبال امریکایی به خشونت در خانواده

دهها بازیکن ورزش فوتبال امریکایی که مشخصه اصلی بازی و قابلیت شان...
بیشتر بخوان