مردان با رفتارشان، احساس خود را بروز می دهند

حدود شش ماه از ازدواج باهمسرم میگذره. زمانی که با هم آشنا شدیم هر دو خیلی بهم اشتیاق نشون میدادیم خصوصا همسرم هر روز پیامهای سرشار از عشق و توجه برام میفرستاد. روزی نبود که جمله دوستت دارم از زبونش بیوفته. بعد از اینکه از مهر و علاقه من مطمِئن شد اینگونه صحبتها هم کمتر شد. تا جایی که الان حتی توی هشت ماه اخیر یه بارم نگفته دوستم داره یا دلش برام تنگ میشه.

3746793_7-reasons-good-guys-finish-first_1cc00eba_m

من میدونم که دوستم داره ولی از این حس بی تفاوتی که بهم میده خیلی دلگیرم. من نمیگم که هر روز باید جمله دوستت دارم گفته بشه… اما چطور ممکنه که کسی اونطور با شدت ابراز علاقه میکرد حالا اینقدر بی مهر شده؟ آیا این دلیل غرور مردانه است؟ آیا مردان فکر میکنن که چیزی ازشون کم میشه اگر به مهر زنانه پاسخ بدهند؟

سپیده عزیز

ما  مردان و زنان با همه مشابهت ها و خصوصیات اصلی انسانی، به دلایل بسیار مختلف، بخصوص در زمینه روابط زناشویی و دوستی با هم تفاوت های هم داریم … برای همین اجازه بده بخش های از جواب یک مرد نویسنده مسائل زناشویی به نام «جیمز مایکل ساما» را برایت بنویسم که نشان می دهد این نوع رفتار، محدود به مردان ایرانی نیست.

به نظر آقای ساما، مردان با اعمال شان، عشق شان را ابراز می کنند و معمولا از ابراز مستقیم کلماتی نظیر دوستت دارم و یا سایر حرف های مشابه دوری می کنند. آقای جیمز مایکل ساما ولی یک لیست از اعمال ارادی و یا حتی غیر ارادی مردان بر می شمرد که به نظر او معنایش این است که مردِ زندگی تان دوست تان دارد.

سپیده عزیز خودت هم بر اساس تجربه زندگی با همسرت می توانی با از این زاویه، سعی کنی نشانه های علاقه اش به خودت را  پیدا کنی و اما لیست اعمالی که از مردان سر می زند:

1 – او دوست دارد ترا به جمع عزیزان و فامیل و دوستان ببرد. این یعنی از وجود تو احساس غرور می کند و می خواهد دیگران ببینند که او از بودن با تو خوشحال است.

2 –  او دوست دارد خیلی به تو به لحاظ فیزیکی نزدیک باشد. برای او هر نوع تماس فیزیکی حتی شده، دست زدن به دور کمرت یا حتی دست زدن به موهایت یا هر نوع تماس ساده فیزیکی گذرا، در حین کنار هم بودن، نشانه علاقه او به تو است.

3 –  او به حرف هایت دقت می کند. حرکتی که برای یک مرد می تواند قابل توجه باشد بخصوص که ما مردان متهمیم و یا مشهوریم به بها ندادن و گوش ندادن به جزئیات …

4 – مردان شاید در حین تماس تلفنی یا پیام ها، کوتاه و ساده رفتار کنند و با یک سلام و  اشارات یک کلمه ای، بخواهند پیام شان را بگویند. او شاید لازم نمی بیند با کلمات لطیف با تو حداحافظی کند ولی همین که تماس می گیرد و از هم مدام باخبرید بدانید که او وظیفه عملی اش برای نشان دادن علاقه اش را نشان داده است.

5 – او گاهی ناخوداگاه رفتار ترا تکرار می کند. اگر روبرویش نشسته ای و به مبل تکیه می دهی او نیز انجام می دهد. اگر تشنه ای یا گرسنه، او نیز اظهار تمایل می کند. هر نوع حرکتی که بی اختیار مثل یک انعکاس انجام می دهد خبر از این دارد که دوستت دارد.

6 – وقتی که از شریک زندگی اش راه حل برای مشکلش می طلبد و میل دارد پیشنهاد یا توصیه های وی را بشنود د رواقع دارد با صدای بلند می گوید دوستت دارم.

7- همیشه نوعی از احساس اعتماد و امنیت را در دور و برت فراهم می کند. این یعنی یک عمل بسیار غریزی از نشانه دوست داشتن و محافظت از تو …

مردانی که شریک زندگی شان را دوست دارند به شکل و سیاق خودشان، نشانش خواهند داد.

بهمن

Actions Speak Louder Than Words: 12 Ways Men Show Their Love

Written By
More from بهمن

چرا زنان قدم اول را برای آشنایی بر نمی دارند

[caption id="attachment_35306" align="aligncenter" width="460"] A rose painted by the British painter Thomas...
بیشتر بخوان
 • Gadfly

  آدما نمی تونن برا همیشه پشت نقاب زندگی کنن
  بعد از شیش ماه که هیجانات فروکش کرد، چشم ها آهسته آهسته باز میشه و کم کم با خود واقعی همسر آشنا می شن
  خیلی بده! نه؟ بهش می گن زندگی واقعی، خوش اومدی!

 • امیر

  دقیقا همینطوره. تازه درستش هم همینه این که هی به زبون بیاری خوب نیست خانم باید از رفتار مرد متوجه بشه دیگه

 • مهران

  “ما مردا اینطورین، ما زنا اونطورین”
  خجالت نمی کشین اراجیف به خورد ملت می دین؟

 • Kurosh

  سلام
  من چند هفته پیش پیامی برای شما ارسال کردم از طریق لینک ارتباط با ما
  چطور میشه با شما تماس گرفت پس؟
  عذر میخوام اینجا اینو مینویسم چون هرچی منتظر شدم جوابی از شما نگرفتم!

  • پوریا

   منم همین طور. حس می کنم که اصلا تمام داستان هایی که سنگ صبور از دوستان می گه ساختگی باشه. حد اقل جواب من رو که ندادن هنوز.

 • اصغر

  فک می کنم “بروز احساسات با اعمال” به شخصیت فرد ربط دارد تا جنسیت

 • مهیا

  من هم این مشکل و دارم. اما فقط بعد 7 ماه. اونم با نامزدم………همش دنبال اینم که ببینم دوستم داره یا نه ولی رفتاراش خیلی متناقض هست. یه لحظه هایی فکر می کنم بی من نمی تونه نفس بکشه یه لحظه هایی هم حس می کنم مرده و زندم براش فرقی نداره…………… حرف هم درست و حسابی نمی زنه ……… فقط همین به ذهنم رسیده که آروم بکشم کنار………

  • پوریا

   خخخخ! آروم بکشم کنار! اینو خوب اومدی!

 • پوریا

  مردها همین طورین. این خیلی قشنگه از نظر من. ما روش خودمون رو برای ابراز احساسات داریم. این باعث زیبایی می شه.