دارم دل یکی رو می شکنم

confused-man-map-clipart-19195159

سلام.  28 سال ام. یک ساله با یه خانمی آشنا شدم 31 ساله خیلی خوب مهربون و فهمیده. عاشقش شدم دیوانه وار میخواستمش. قرار گذاشتیم تو بهمن عقد کنیم. اما هر چی بیشتر به موعد مقرر نزدیک شدیم یا در واقع هرچی بیشتر تصمیمم برای تشکیل و شروع زندگی جدی شد دچار تردید شدم.

نه بخاطر خوب بودن طرف مقابلم. بلکه بخاطر اینکه در چند ساله آینده چطور خواهد شد. اختلاف سنی بین مون بیشترین دلیل این تردیده. تصمیم گرفتم رابطمو تمامش کنم. اینکارو کردم. فکرم مشغوله.

از یه طرف زنگ زد و منو دروغگو خطاب کرد. اما من فکر می کنم اختلاف سنی تو چند سال اینده ممکنه رو زندگیم تاثیر بذاره – بی نهایت دوستش دارم اما نمیخوام چند سال بعد منو زیر سوال ببره که خودت میدونستی و انتخاب کردی. نمیدونم.

اصلا نمیتونم درست بنویسم افکارمو شاید به این خاطر پیام گذاشتم تا با یکی حرف زده باشم. خانوادم یک دختر 20 ساله رو بم پیشنهاد دادن. اونم خوبه. اما حس خاصی بین مون نیست. تازه آشنا شدم باش به نظر خوب میرسه شاید بدترین زمان ممکن برای آشنایی و شروع زندگی باشه اما میخوام اینکارو بکنم. نمیدونم چیزی از حرفم فهمیدی مرد روز یا نه. آشفتم.

تقریبا بین زمین و هوام. تردید یا شاید احساس گناه دارم اما انگار یه غریزه ای در درونمه که میگه بهترینو انتخاب کن. یه چیزیم میگه بهترین برات همون بود. میدونی من چمه….تردیدم درسته؟ نمیدونم میتونم بار این دل شکستگی رو بکشم یا نه. دل شکسته خودم و اون مهربون. اگه چیزی به نظرت میرسه. بم بگو. راهنماییم کن.

بابک عزیز

اگر تردیدهایت برای 3 سال فاصله سنی بین شما است صریحا و قاطعانه بدان که هیچ تفاوتی را در 50 سال اول زندگی متوجه نخواهی داشت و بعد از آن موقع هم بر می گردد به سلامت و ژن و بیماری ها که به سراغ هر فردی خواهد آمد و اصلا کل ماجرا بر اساسی دیگر خواهد بود.

ولی باید به خودت جواب های قاطع دیگر هم بدهی. آیا دختری که به او اظهار عشق کرده بودی برایت جذاب هم بود. آیا با تو راحت هم بود؟ همفکر و همسطح چطور؟ سطح درخواست، مصرف و قدرت اقتصادی، هوش، تجربه و هزاران عامل دیگر یک انسان همراه بودن چطور؟

متوجه این حقیقت باش که خیلی ها در یک سن خاص درجا خواهند زد و سریع تبدیل به زن یا مرد معمولی خواهند شد اتفاقی که بخش بزرگی از زوج ها را پشیمان می سازد.

بابک عزیز دنبال بد و خوب اخلاقی نباش. چون اخلاق هایی که در ما کاشته اند تصمیم گیرنده های خوبی برای دنیای معاصر نیستند. به فکر احساس گناه و ترحم نباش. هر نوع تربیتی داری و هر نوع حساب و کتاب را به زیر سئوال ببر و در باره این تصمیم بزرگ زندگی بیشتر فکر کن.

با دختر جوانی که به تو معرفی شده  نیز سعی کن بیشتر آشنا شوی و ببین چه چیزی از زندگی می خواهد؟ بر جوانی اش بیش از مقداری که لازم است بها نده…. در این سن ها، زنان 20 و 30 ساله فرق زیادی نخواهند داشت و بعد از 6 ماه تقریبا همه مردان و زنان برای همدیگر عادی خواهند بود. جذابیت و قدرت تطبیق از خصوصیات اصلی و مهم است. ببین کدام شان را قادری دهها سال از هر نظر تحمل کنی … یا آنها قادر به تحمل تو هستند. کدام شان مادر بهتری خواهد بود و …

بهمن

image source
http://division51.net/homepage-slider/why-dont-men-seek-therapy-masculinity/

Written By
More from بهمن

شکست عشقی و بی عاطفه شدن

۳۴ ساله ای هستم و نمی خواهم مرد یا زن بودنم را...
بیشتر بخوان