آیا مردها نمی‌توانند به پیشنهاد سکس نه بگویند

این جمله را همه شنیده‌ایم:« مردها نمی‌توانند به پیش‌نهاد سکس نه بگویند» و مثل همیشه، هالیوود سریع و مشتاق، فیلم مخصوصی فقط برای همین جمله ساخته است. فیلم «تق تق» با همه ترفندهای که هالیوود در اختیار دارد می‌خواهد این ادعا را به تصویر بکشد.

فیلم درباره مردی به نام «ایون» است که زن و دو فرزندش به مسافرت می‌روند. در شبی بارانی، دو دختر جوان به خانه‌ی «ایون» پناه می‌آورند و او را که با تاکید زیاد می‌گوید عاشق خانواده‌اش است، وسوسه می‌کنند تا به سکس با آن‌ها تن بدهد.

این اتفاق در نهایت می‌افتد اما این پایان فیلم نیست. دخترهای اغواگر، تبدیل به موجوداتی انتقام‌جو می‌شوند که می‌خواهند مرد را به خاطر خیانت و عهدشکنی مجازات کنند. .

«ایون» مرد خوبی‌ست. بارها تاکید می‌کند که پدر مهربانی‌ست و واقعا هم همین‌طور است. از همسرش در زمینه‌ی کاری حمایت می‌کند. اما دو دختری که وارد خانه اش شدند می خواهند  به او و به تماشاگران فیلم ثابت می‌کنند یک پدر و همسر خوب هوسوسه می‌شود و می‌تواند روی عشق و علاقه‌اش پا بگذارد.

«ایون» را تبدیل به هیولایی شهوت‌طلب می سازند، بهانه کوچکی هم در داستان آماده می کنند برای تسلیم شدن شوهر در برابر وسوسه و اغواگری…. «ایون» به خاطر مشکلات کاری همسرش، یک ماه سکس نداشته است. فیلم ولی به شکستن و خردشدن شخصیت مرد داستان رضایت نمی دهد.

دخترها به «ایون» برای مجازات نشدن فرصتی دیگر می‌دهند و از او می‌خواهند در ازای اعتراف به خطای‌اش در مقابل خانواده‌اش، از مجازات مرگ فرار کند. مرد نه با خودش، نه با خانواده‌اش رو راست نیست. وقتی دخترها تلفن را در اختیارش می‌گذارند، تا به خطای‌اش اعتراف کند، حاضر نمی‌شود از نقش پدر و همسر مهربان خارج بشود و از زن‌اش می‌خواهد که پلیس را به کمک‌اش بفرستد.

شاید بیش‌تر مردها در مقابل جمله‌ی «مردها نمی‌توانند به پیش‌نهاد سکس نه بگویند» موضع داشته باشند و با تاکید به علاقه و تعهد به همسر یا پارتنرشان، آن را نفی بکنند. اما فیلم «تق‌تق» آزمایش اخلاقی سختی در برابر یک مرد قرار داده است. داستان این فیلم سعی کرده است پیشنهاد سکس را جذابترین و اغواگرانه ترین حالت تهیه کند. اگر پیش‌نهاد سکس از طرف دو دختر خوش‌گل باشد چه‌طور؟ اگر آن‌ها در حمام برهنه بشوند چه‌طور؟

«ایون» که چند مرحله این آزمون را با موفقیت پشت سر می‌گذارد، بالاخره در مقابل وسوسه‌ی دخترها زانو می‌زند و د “تبدیل به هیولایی می‌شود که با شخصیت قبلی اش تفاوت دارد. او در آن شب بارانی تا صبح شخصیت متفاوتی است. دیگر خبری از پدر مهربان و همسر وفادار نیست.

«ایون» فردای ماجرا، حاضر نیست اعمال شب قبل خود را که بخشی از هویتش است بپذیرید. پس دست به هر کاری می‌زند تا خودش را نجات بدهد. حتی تصمیم دارد دخترها را بکشد اما در نهایت، بدترین مجازات نصیب‌اش می‌شود؛ عمومی شدن فیلم سکس‌اش با دخترها بر روی صفحه‌ی فیس‌بوک‌ش.

«ایون» و البته همه مردان و زنان هر نقطه دنیا، نمی توانند به جواب سئوالی که فیلم می خواهد مطرح کند برسند. اما قصه این فیلم به این سئوال جواب می دهد که آدم ها نمی‌خواهند و شاید نمی‌توانند بپذیرند در شرایطی ویژه، ممکن است تمام مرام و پرنسیپ های شان فرو بریزد.

More from حامد احمدی

آیا مردها نمی‌توانند به پیشنهاد سکس نه بگویند

این جمله را همه شنیده‌ایم:« مردها نمی‌توانند به پیش‌نهاد سکس نه بگویند»...
بیشتر بخوان
 • علی

  فقط اسکولا به سکس جواب نه میدن

 • امیر

  چرا به نظر من میشه بستگی به شرایط طرف داره اگه مرد واقعا از زنش راضی باشه رد کردن ای پیشنهاد کار سختی نیست

 • اون آهنگ جاستین بیبر نبود که تو گوشش برای شکنجه کردنش استفاده کردن؟

  البته گذشته از شوخی، خب اگه کسی به من پیشنهاد سکس بده، من نمی پذیرم. می دونید چرا؟ نه به خاطر کدهای اخلاقی

  چون فکر می کنم طرف اون قدر احمقه که از من سکس میخواد و من به عنوان استاد جنون، با احمق جماعت مراوده نمی کنم. اگه مجنون بود، میشد یه کاریش کرد.

  در ضمن از «خوشگلی» اون تعریفی رو ندارم که شماها دارید.

  • حمید

   لایک داری

 • Javad Alipour

  این چه نقدی بود؟ من فیلم رو سینما دیدم. چه انتظارات عجیب و غریبی! اون دوتا سلیته تبهکار لخت شدن بزور دارن از سروکول طرف بالا میرن اون وقت توقع دارید مرده بگه نه ولم کنید! تا یه جایی میشه مقاومت کرد دیگه بعدش …

  • shawn

   ین که مردها نقش خروس را دارند بحثی نیست ولی در دنیای امروز در ابتدا از غرب و هم اکنون حتی در ایران بسیاری از زنان با سلیقه مدرن در درون بفکر سکس متنوع هستند.یکی از شعارهای مکرر برابری حقوق زن و مرد منتهی به همین تفکر می شود که از غرب شروع شده به همه جا گسترده می شود

   • Javad Alipour

    یعنی خانمها هم مرغ هستن؟ سکس متنوع چیه ما ازش بیخبریم؟ یعنی کسی شرکای جنسی متعدد داشته باشه؟ این که ارتباطی به سوژه این فیلم نداره. اون دوتا خانم از بدنشون بعنوان ابزار کلاهبرداری استفاده میکردن. تنوع طلبی در مردها ریشه در نظام طبیعت داره بخاطر بقای نسل و بهمین دلیل به جنس ماده اما تمرکز روی یک فرد نهاد شده.

 • محمد صادق

  وقت بخیر
  من برعکس سیاست های این مجله فکر میکنم، هر چند اینجا خیلی تلاش میشه که مردهارو خائن و افسار گسیخته در مسائل جنسی نشون بده که در تمام طول تاریخ از زمان انسانهای نخستین تا بحال هر کدوم به یک شکل در جهت ارضای نیازهای حیوانی قدم برداشتن!!! این مجله راجب مردها شبیه به مستند حیات وحش مقاله می نویسه که مردها یا اینطورین یا اونطورین یا تو فلان فصل چنین عکس العملی از خودشون نشون میدن یا در برخورد با خانومها و پیشنهاد هم بستری نمی تونن جواب رد بدن! (احتمالا طی قرنها مطالعه به این نتیجه رسیده شده و اصلا هم احساسات و من فکر میکنم ناملایمات زندگی هیچ تاثیری در سمت و سوی نگاه نگارنده نداشته!)
  اما من توجه همرو جلب می کنم به یکی از آخرین مقاله های علمی که به تازگی چاپ شده و به این نکته اشاره می کنه که در سالهای آینده شاهد اسکن مغزی انسانها بجای اثر انگشت خواهیم بود…
  یعنی هیچ دو نفری نیستن که اسکن مغزی مشابه داشته باشن ولی متاسفانه بعضی وقتها نوشته های این مجلرو که می خونم یاد گزارشگر فیلم های مستند حیات وحش میفتم!
  سیر تکامل بشر و اینکه چجوری به اینجا رسیده خیلی پیچیده بوده و به دلایل مختلفی بستگی داشته، یکی از این دلایل داشتن چهارچوب فکری متفاوت از هم نوع و وضع قوانین برای خود شخص، پیروی از این خط مشی باعث رسیدن به این جایگاه و رشد علمی شده. مثال مرتبط : نداشتن بی بندو باری جنسی چه زمانی که تو رابطه هست و چه زمانی که نیست.
  نکته آخر اینکه همه کم و بیش میدونیم که رسیدن به این نقطه از تمدن و تکنولوژی که خانمی بشینه پشت لپ تاپش و با تمام احساساتش مقاله ای دور از واقعیت بنویسه و بتونه با تمام مردم دنیا شیر کنه مدیون کسی نیستیم جز مردها…

 • shawn

  این که مردها نقش خروس را دارند بحثی نیست ولی در دنیای امروز در ابتدا از غرب و هم اکنون حتی در ایران بسیاری از زنان با سلیقه مدرن در درون بفکر سکس متنوع هستند.یکی از شعارهای مکرر برابری حقوق زن و مرد منتهی به همین تفکر می شود که از غرب شروع شده به همه جا گسترده می شود

 • Zahhak Luciferonious

  پرسش بهتر اینه که آیا مردی در همه تاریخ بشر پیدا میشه که در موقعیتی که این فیلم تصویر میکنه قرار بگیره و سکس نکنه؟؟؟ به نظر من پاسخ مشخصه: خیر

  • وفادار

   من

 • مهران

  فیلمه، میسازن دیگه، واسه چی جدی میگیری

 • قاسم

  مگه میشه؟ مگه داریم؟
  ژانر فیلم fictionه

 • sima

  خود مردها با هیجان از این ویژگیشون صحبت می کنند و خیانت هاشون رو توجیه می کنند . گویا مردها خودشون از اینکه یک موجود جنسی باشند استقبال هم می کنند! فقط زنها باید متوجه این مساله باشند و احساساتشون رو برای مردها حروم نکنند .بخصوص در سنین کم که زنان در اوج احساساتند و مردهای سن بالا و بزرگسال هم دنبال چنین طعمه هایی!!!

 • نینا

  نه . مرد ها هرگز نمی تونن به سکس نه بگن . حداقل مطمئنم مردهای ایرانی نه نمی گن. شاید یک در میلیون. دقیقا یک در میلیون.