نگاهی به زندگی هیپی های جدید

عکاس معروف امریکای Steve Shapiro که از ژاکلین کندی تا محمدعلی کلی عکس گرفته است از جمله خبرنگاران مجله لایف بود که با دوربینش به درون زندگی هیپی ها سرک کشیده بود. او این بار به سراغ موج جدید هیپی ها رفت که در ایالت های امریکا  در حال گسترش هستند.

او به مدت دو سال به اغلب فستیوال های رقص و آواز و خودشناسی هیپی های جدید رفت و نتیجه کارش، کتاب مصوری است که تعریف جدیدی از دنیای هیپی های قرن 21  ارائه می دهد.

هیپی های جدیدی که Steve Shapiro در مراسم و کمپ های جدید مشاهده می کرد، سالم و گیاهخوار هستند و مواد مخدر به ندرت در بین شان استفاده می شود. این هیپی ها دوست دارند به خلسه برسند ولی با موسیقی آرام، رقص، یوگا و تمرکز ذهن … حتی سکس شان نیز با هیپی های قدیم و عشقِ آزادشان فرق می کند. این روزها سکس بدون تماس ( زل زدن به چشم همدیگر) و تانترا یا عشق معنوی بیشتر طرفدار دارد.

هیپی های جدید نگران محیط زیست هستند و برای درختان دعا می کنند. آنها البته از مدیریت جهانی بازار آزاد و فرهنگ مصرفی که درست کرده بسیار ناراضی هستند … با این وجود، به نظر می رسد بیشتر از هر چیز، به دنبال یک سلامت معنوی و فردی خود هستند. آنها امیدوارند نوع زندگی که پیشه می کنند کمترین ضرر را  برای سیاره زمین ایجاد کند.

Mystic Garden, Oregon.

Schapiro-bliss

blissneohippie1

blissneohippie2

Tribe - Somewhere under the Rainbow

 

Hippies of the 21st Century Don’t Need Drugs, They Just Meditate, By Jordan G. Teicher

http://www.slate.com/blogs/behold/2015/10/19/steve_schapiro_photographs_neo_hippies_in_his_book_bliss.html

http://www.we-heart.com/2015/08/13/steve-schapiro-bliss-transformational-festivals-the-neo-hippie/

More from مرد روز

ماجرای سبیل گذاشتن و انگشت کردن دکتر

ماه نوامبر است و  جنبش سبیل گذاری « موامبر» ... هر ساله...
بیشتر بخوان
 • سرمد

  من در یکی از کمپ هایشان و مراسم آنها بودم.
  اولا خیلی آدم های خوب و مهربانی هستند. در مراسم هایشان می خواهند بگونه ای بهشت آسمانی را روی زمین اجرا کنند. چادر های بزرگ می زنند. و سه یا چار روز در این چادر ها زندگی می کنند. چادر هایی را هم اختصاص به هنر نمایی می دهند و هر کسی هر هنری دارد را در چادر خود اجرا می کند تا بقیه استفاده ببرند. در یک چادر وسایل آکروبات و در جایی دیگر آموزش یوگا و در چادر بسیار بزرگی موزیک زنده و در یک چادر قهوه مجانی . و در چادر های دیگری برای موزیک و مستی شبانه و رقص در هوای ازاد. هر کسی سعی می کند بقیه را خوشحال کند و به آنها هدیه بدهد. فوق العاده جو مهربانی و صفا است. خیلی ها با خانواده می آیند ولی قسمتی از اردو و کمپ فقط برای بزرگسالان است که برنامه های خاص آنها در آنجا اجرا می شود.بر خلاف ادعای نویسنده در این مراسم دراگ مصرف می شود که بیشتر ماریوانا و مشتقات شاهدانه و گل آن است.

  • سرمد

   ادامه…
   ولی مصرف آن بیشتر حالت مراسم معنوی دارد یعنی سعی می کنند با مواد گیاهی مخدر به حالات معنوی دست پیدا کنند. حتی دیدم که محوطه ای را چراغ های قشنگی گذاشته بودند که به شکل قارچ سحر آمیز بود ودر تاریکی شب می درخشید . وقتی به سطح شیشه ای قارچ دست می زدی ناگهان رنگ به رنگ می شد و حالت های توهمی زیبایی را ایجاد می کرد که مناسب حالت های سکر و بی خودی حاصل الکل و ماریجوانا بود.

 • امیر

  دوست عزیز در دنیای امروز علف مواد محسوب نمیشه برای همین بهش اشاره نشده. در امریکا قانونی شده. منظور نویسنده هرویین و lsd هست که بین هیپی های پیشین رواج داشت