فیلم خنده دار عبور مردان ممنوع

4af7c9f76a7916dda25a1b3a02dd2177

فیلمساز طنز پرداز کانادایی Mark Sawers سعی می کند ادای ساختن یک فیلم مستند را در فیلم « عبور مردان، ممنوع» در بیاورد … فیلم بامزه ولی بهت آور با این خبر شروع می شود که زنان از 37 سال پیش، به طور طبیعی نه تنها دیگر پسر نمی زایند بلکه به خودی خود، بدون نیاز به مرد، حامله می شوند.

طبیعتا بر اساس این ادعا، جوانترین مرد دنیا 37 ساله شده است و بقیه مردان در حال پیر شدن و محو شدن از صحنه اجتماع و حیات هستند. خلاصه اینکه فیلم تصویری می دهد از دوره ای که زنان، جهان را اداره می کنند.

فیلم مستند به سراغ یک خانواده که از دو زن و 3 دختر تشکیل شده می رود تا ما را با دنیای خیالی که ساخته است آشنا کند. در حین صحبت آنها، یکی از دختران خانه ناگهان به بیرون پنجره اشاره می کند و فر یاد می زند « یک مرد، یک مرد وارد حیاط ما شده است». از لحظه به بعد همه چیز شبیه دیده شدن یک خرس در حیاط خانه ای در شهر است.

پلیس و مسئولان محیط وحش که همگی زن هستند محله را محاصره می کنند و با شلیک تیر بیهوشی مرد را به منطقه حفاظت شده ( کمپ مردان) می برند.

فیلم مستند سر از کمپ مردان در می آورد و حرف های به ظاهر مظلومانه مردان در کمپ اجباری را ضبط می کند. زنان نیز در مصاحبه ها مدام می گویند از دست ما کاری ساخته نیست و همه این اتفاقات به خاطر تغییر شرایط زندگی است و طبیعت خودش به این نتیجه رسیده است که به مردان نیازی ندارد …

این کمدی ساخته شده به شیوه مستند به یکباره تبدیل به یک ماجرای عشقی و تعقیب و گریز می شود وقتی که جوانترین مرد جهان، عاشق یکی زن می شود. زوج فوق از علاقه شان به همدیگر متعجب هستند و واهمه دارند ولی چون می خواهند با هم باشند هر ریسکی را تقبل می کنند. مرد به کمک زن از کمپ می گریزد.

ماجرا خیلی با مزه تر می شود وقتی این زوج عاشق در رسانه ها اعلام می کنند که می خواهند با هم ازدواج کنند و دارای فرزند هم باشند. انقلابی در جهان صورت می گیرد. تظاهرات گوناگونی از طرف زنان به حمایت از عشق و ازدواج بین زن و مرد شروع می شود. زنان پلاکاردهای با مضمون « ما بچه پسر می خواهیم» و «ما شومبول می خواهیم» و «ما مرد می خواهیم» به دست می گیرند.

رهبران سیاسی و دانشمندان که همگی زن هستند بالاخره به خاطر تظاهرات زنان، اعلام می کنند که تحقیقات علمی و تجربیات آزمایشگاهی را شروع می کنند تا ببینند آیا امکان بچه دار شدن برای زنان و مردان وجود دارد یا خیر …

فیلم مستند No Men Beyond This Point خنده دار  تا آخرین لحظه دست از شیطنت نمی کشد. فیلم از استقبال خیلی خوبی برخوردار گشته است چون با زیرکی .تمام نشان داد که کنترل زندگی دیگران می تواند وحشتناک باشد. مطمئنا در نقاط دیگر دنیا شانس نمایش عمومی خواهد داشت

Written By
More from Saide Kardar

قندون جهیزیه، فیلمی که سعی کرد کمتر دروغ بگوید

فیلم اول علی ملاقلی پور « قندون جهیزیه» با همه محدودیت های...
بیشتر بخوان