مهناز افشار کپی کاریکاتورگونه‌ای از گوگوش

PicMonkey Collageدهها سال هاست که با احساس و انرژی زیاد صحبت کردن محدود شده است به مسائل مثلا اساسی و مهم  جامعه و به نظر می رسد بحران و ماجراهای مهم تمامی ندارد. نوشین زرگری ولی با شیوه نگارش جذابش، حق تعیینِ موضوع مهم را برای خودش ایجاد کرده است.

مهناز افشار کپی کاریکاتورگونه‌ای از گوگوش

همیشه از مهناز افشار بدم میامد. نه بخاطر این‌که کپی ناجور و کاریکاتورگونه‌ای از گوگوش بود. گوگوشی که در دوره‌ی جوانی، آمیزه‌ای از زیبایی و نمک و جذابیتو هوش بود. هنوز هم رنگارنگ‌های قدیمی‌اش تر و تازه است و محو حرکات و حالات صورتش می‌شوی.

بد آمدن از مهناز افشار بخاطر مصنوعی بودن خودش بود. میمیک‌های الکی صورتش و بازی افتضاحش. حتا پیمان معادی و مهرجویی هم نتوانستند از این موجود چیز درخوری بیرون بکشند. حضورش در فیلم متوسط سعادت‌آباد در کنار لیلا حاتمیِ دوست‌داشتنی عمق فاجعه بود. همان نقش‌های دختر فراری در فیلم‌های زرد اولیه به قامتش برازنده‌تر بود.

این‌ همه هنرپیشه باردار شدند و زاییدند، کسی نفهمید اما باز این اعجوبه‌ی ملاحت و آنجلینا جولیِ وطنی، عکس حاملگی‌اش را در حالت مریم مقدسی که از خدا باردار شده منتشر کرد. بعضی‌ها با حضورشان قادرند حتا یک فیلم را به گند بکشند. اگر یک روزی بگویند کوبریک زنده شده و مهناز افشار در فیلمش است، امکان ندارد آن فیلم را ببینم. تقلبی بودن را از بعضی‌ها نمی‌شود گرفت. دروغ و بلاهت‌شان از همه‌جا می‌زند بیرون حتا اگر بروی و زن لامین دامین* بشوی.

نوشین زرگری

 لامین دامین بر وزن یاسین رامین اسم شوهر مهناز افشار 

More from نوشین زرگری

مهناز افشار کپی کاریکاتورگونه‌ای از گوگوش

دهها سال هاست که با احساس و انرژی زیاد صحبت کردن محدود شده است...
بیشتر بخوان
 • یاور

  خب این که مشکلی نیست. من هم از همه آدم ها بدم میاد.

 • افسانه

  شخصا هیچ علاقه ای به خانم افشار ندارم اما هرچه فکر می کنم قصد یا پیام مجله مردروز را از درج این مقاله درک نمی کنم.خواننده قرار است پس از خواندن آن چه کند؟لشکرکشی؟؟

  • marderooz

   فقط یک شیطنت ساده بود. ممنون

   • علی

    خیلی متن خوبی نوشتی و امیدوارم ذر برابر این منثقدین لوس ادامه مقالات مشابه را داشته باشیم.

   • رضا

    داداش تختش کن یه مجله جدید باز کن اسمشم بزار مجله خاله زنکی

 • Roji Sh

  حسودیتون شده ها

  • مینو

   دقیقا منم همین نظرو دارم.برای یک وام و ارتقای شغلی هزار تا دسیسه می چینن و زیر آب می زنن و حتی زن دوم یا معشوقه یک آدم پولدار می شن و زندگی یکی دیگه رو به هم می زنن.اما حالا که یکی با یه آدم پولدار به اصطلاح آقا زاده ازدواج کرده ژست روشنفکری می گیرن.چه تضمینی وجود داره که اگه به همین خانم همین پیشنهاد ازدواج می شد قبول نمی کرد؟ زندگی خودشون کم پر از دروغ و نیرنگ و پارتی بازیه؟

 • عرفان

  یکی از بدترین و غیر حرفه ای ترین نوشته های این سایت بود ، دقیقا انگار ی دختر ۱۳ ساله که به همکلاسیش حسودی میکنه این مطلب و نوشته بود .

 • Wild Spirit

  چه متن مبتذل و بیمارگونه ای

 • Ehsan

  هیچ مناسبتی میان محتوای این مجله و درج این قبیل چرندیات نمیبینم! مرد روز با آن همه مطالب خوب و مفید و علمی ( که شخصأ اغلب آن را به دیگران توصیه میکنم) میتواند یکی از بهترینها باشد ونیازی به اینگونه هرزه نگاریها ندارد.

  و آن خانم نگارنده هم اگر از هر آنچه بدش می اید یا خوشش میاید ویا هر ویار دیگری که دارد٫ برای شوهر جانشان ثعرف کنند کافی است.

  البته که هر هنرمندی دوستدارانی دارد و دیگرانی که کارشان را نمی پسندند.

  بیاموزیم که بجای فحّاشی و بدگویی به اختلاف سلیقه ها و نظرها احترام بگذاریم.

  • marderooz

   متن به خانم افشار توهین نکرده است. ولی نظر شما و سلیقه و توقع شما دوست داشتنی است. ممنون

   • Nusha Gomes

    جناب ناظر محترم، مجله‌ی شما به لحاظ ساختارشکن بودن و جذابیت کم‌نظیر است. اما اگر باور داشته باشیم که کلام توهین‌آمیز کلامی‌ست تند و بی‌پروا راجع به ضعف یا نقص فردی دیگر، پس در این صورت لحن و کلام این متن توهین‌آمیز به نظر می‌رسد. منطق ضعیفی پشت این جملات به چشم می‌خورد و خواننده‌ی فهیم مجله را غافلگیر می‌کند. سپاس از زحمات بی‌منت شما.

 • سارا

  از همه چیز بد تر در این مقاله معرفی نویسنده ی مقاله است .مقاله هم مثل طرز تفکر نویسنده بچگانه است .من هم از مهناز افشار خوشم نمیا اما خاله زنکی نمی نویسم در بارش

 • سارا

  حرفهایی عامیانه و بازاری باضافه کمی ادای ادب و همراهبا چاشنی وقاحت و حسادت!

 • Amir Moradi

  دهها سالهاست !!!
  این استفاده ناشیانه و ناتوانی نگارنده در بیان مطلب بدون غلط در دستور زبان، خود سنگ محکی برای سطح علم و دانش نویسنده و مطلب انتشار یافته است ! .
  هرچند من هم از خانم افشار خوشم نمی آید . اما متن به غایت ضعیف و عامیانه و مهمل بود .

  • marderooz

   مرسی از توقع و انتقاد. ممنون

 • آزاده

  شما یک رسانه اجتماعی هستید. آیا رسالت رسانه های اجتماعی ارتقاء سطح فرهنگ جامعه نیست؟ ما خیلی خودمان وضعمان خوب است، شما هم این چه “مقاله”ای است منتشر کرده اید. یعنی چی همیشه از مهناز افشار بدم میامد. خوب بدت بیاید. شاید منهم از شما بدم بیاید باید بیایم در این رابطه یک مقاله بنویسم بعد هم یک رسانه اجتماعی باید بیاید آنرا چاپ کند؟ همیشه بیاد داشته باشید، هرجا، در باره هرکس، هر زمان که حرف خوشایندی برای گفتن نداریم، میتوانیم سکوت کنیم. قول میدهم زبان در دهانمان نخواهد گندید!

  • marderooz

   آزاده عزیز باور کنید یکی ازدغدغه های اساسی ما تنوع نگاه و نظر می باشد. به نظر ما نوشین زرگری حرف برای گفتن دارد. احساسو لحن و شیوه روایت همسوی نظراتش هم پیدا کرده است. از کلیشه سیاسی نویسی ها یا متربو مودب نویسی های مد شده هم مجزا است. به نظر ما پدیدیه ای است متفاوت و نوشته های تبدارش را دوست داریم. حتما و بی شک کمی غیر مترادف بود برای مجله ولی دوست داشتنی و جالب است. فرهنگ چیزی جز پذیرش تنوع و تفاوت نیست. دلباز باشیم. ممنون

   • آزاده

    مرد روز عزیز دغدغه شما به جای خود ولی وزن این نوشته بسیار پایین است. نوشین زرگری یا هرکسی که هست، درست مثل یک خواهر شوهر حسود که در مورد زن برادرش مثلا نوشته، اینجا قلم زده و من تعجب میکنم که با وجود اینهمه بازخورد منفی شما حاضر نیستید بپذیرید که اشتباه کردید. نقد کار خیلی خوبی است ولی اصول خاص خودش را دارد که هیچکدام اینجا رعایت نشده. حالا شما تعصبی روی نوشته های بقول خودتان تبدار این خانم دارید حرفی است جدا. نوشته تبدار میخواهید بروید یک سری به مصاحبه ها و مقاله های نوآم چامسکی بزنید تا حظ کنید و دیگر این نوشته های سخیف انقدر به نظرتان نیاید. جوهره ضعیف نوشته به کنار، پر از غلط نگارشی است. ادیتور ندارید لااقل؟! یکوقت فکر نکنید من طرفدار خانم افشار هستم ها. اصلا اصلا. ولی حتی جمله ابتدایی نوشته خیلی سطح پایین است. زشت است برای شما بخدا.

 • علی

  گفتنی ها گفته شد…لطفا به احترام مخاطبینتون دیگه در این حد شان مجله رو پایین نیارید.پیشنهاد درج این نوشته(نه مقاله) از هر کسی بود بسیار ابتدایی و غیرحرفه ای بود.

  • marderooz

   سلام. مرسی از توقع. چشم

 • Abrax

  حالا انگار این لامین دامین (یاسین رامین) چه گهی یه که شما میگی : “…حتا اگر بروی و زن لامین دامین* بشوی.” یاسین رامین یه شارلاتان زاده ی شارلاتان هست که به همراه پدر شیادش خون ملت رو مکیدن . در ضمن با نظر شما در مورد این دختر بی هنر لوس صد در صد موافقم !

 • سام

  مقاله جالبی بود ، حرف دلی خیلیا ، حالا هرکس می خواد به حسادت نسبتش بده ، حتما طرفدارایی هم داره ، بالاخره مهوش خواننده کافه ای هم طرفدارای خودشو داشت

 • مهدی

  من هوادار مهناز افشار نیستم و هیچ وقت هم از بازیش خوشم نمیومد و اتفاقا از این مطلب شما بسیار استقبال میکنم……….اگر در این رسانه اجتماعی مسایل ضد اجتماعی از قبیل خزعبلاتی که این خانوم فرا تر از میدان و حد خودش مطرح میکنه ، رو باز و تشریح و تمثیل نیاره، باید به اجتماعی بودنش شک کرد! ممنونم از پست خوبتون .

 • رها

  جانا سخن از زبان ما می گویی

 • پانته آ

  تا چشم حسودهاش از حدقه بزن بیرون …اخه مرتیکه عقده ای این چه ادبیاتیه درباره مهناز افشار به گار بردی ؟؟!

  • جی بی

   مجیدجان دقت کن، ایشون زنیکه هستند!

 • Fekrat_g

  چه کسی گفته که حتما باید از افراد تعریف کرد و به به و … کرد.آقا بدون تعارف بنویسید و از هیچ کس هم ملاحضه نکنید.در رسانه های مثلا با ادب!!!!! داریم، طرف دروغ می گوید و رسانه عنوان می کند طرف حرف غیر واقع زده.من ترجیح می دهم بگویند دروغ گفته.تعارفات کلامی را دور بریزید، لطفاااااااااااااااااااااااااااااااااااااا.

  • اعتماد

   از نظر اخلاقی به نظرم متنش ایراد داره.
   مهناز افشار حتی اگر این متن رو ببینه، به عنوان یک چهره شناخته شده در جایگاهی نیست که بخواد پاسخی به این متن بده، در حالی که خانم زرگری که از موهبت گمنامی بهره مند است (به هر حال مثل مهناز افشار شناخته شده نیست) در موقعیتی هستن که میتونن به راحتی در مورد اشخاص مشهور اظهار نظر کنن بدون اینکه طرف مقابل قدرت مقابله داشته باشه

 • اعتماد

  از دیدگاه داستان نویسی میتونه ایده این نوشته جذابیت زیادی داشته باشه، هرچند نگارنده نتونسته اون رو به خوبی عرضه کنه
  من خیلی با شخصیت مهناز افشار آشنایی ندارم و نمیتونم نظری بدم، ولی به هرحال با خیلی ها که میگن منبع این نوشته حسد هست مخالفم.
  اصولا به نظر نمیاد که نگارنده شوقی به شباهت با مهناز افشار داشته باشه که بخواد حسودی کنه. منبع الهام نوشته بیشتر احساس تهوع بوده….که اتفاقا برخلاف گفته های سایت در مورد کم بودن این طور متنها، میبینیم که سرتاسر شبکه های اجتماعی پر از متن هایی از سر تهوع و تنفر هست.
  اما موافقم که خیلی بد نوشته رو از کار درآورده، نکته ای که نگارنده نتونسته رعایت کنه این ه که هرچه نوشته صریح تر و تند تر باشه برای بدست آوردن همراهی مخاطبان نیاز به خوش ذوقی بیشتری داره.

 • محمدقاسم

  مهناز افشار، اسمشو یه جا شنیدم ولی نوشین زرگری دیگه کدوم خریه!؟

 • اصغر

  ایی تقی ترقه ما خعیلی آدم گوه ی یه، یه مقاله ازش مینویسم براتون می فرستم که بدجور کفگیرتون خورده ته دیگ!

  • marderooz

   یکی را می شناسیم روزشماری می کند به ته دیگ خوردن کفگیر ما … اگر ذهن ساده و صریح و کنجکاو و علاقمند به سهیم شدن باشد ته دیگی وجود ندارد … شما بفرستید با دقت و با صمیمت تمام می خوانیم و نظر می دهیم. ممنون

   • علی

    نکته را نگرفتید

 • مهرداد اشکانی

  بعضی از ما ایرانیان به قدر..شعورنداریم مانند این محمد قاسم الطرابلسی که لااقل به این بیندیشد که شهور هر خانم مهناز کیست متهم به وارد کردن داروها یا شیر خشک آلوده برای کودکان ایران است پسر رامین جلاد مطبوعات ایران مشکوک به همکاری با اجانب حداقل یکبار در رسانه ها آمد سالیان دوری بعد از انقلاب وارد ایران شد اول دور خاتمی موس موس کرد حتا عقد مهناز مفخم الدواله را با پسر رامین خاتمی انجام داد بعد که باد جهتش عوض شد براه ماموت رفت وخوب هم رفت به ثروتی میلیارد ها دلاری رسید میگویند مهریه این خانم بالاتر از ده ها یا صد میلیارد تومان است هنرمند از دید بنده سوسن تسلیمی است گلشیفته فراهانی است وده ها هنرمند خوب زن دیگر نه کسیکه شعور هنری ندارد انتخاب شریک زندگی غرق در مادیات وکلاه برداری تجاری نشاندهنده فهم او از عدالت وحق است مردم ایران با فقر دست بگریبانند محمد قاسم طرابلسی سعی کن حداقل عکسی مدرکی از ماشین وخانه این زن وشوهر بیابی تا بدانی معنی 15 هزار کارتن خواب تهران چرا کارتن خوابند مهناز افشار تنها بخاطر زیبایی مصنوعی اش که دقیقا خانم نوشین نوشته اند در قحط هنرمند وابسته اسم در آورد مایه هنری نداشت قصد ونیت پول بود وقتی شوی پولدار آمد درد مردم را به پرده سینما بردن زحمت وخطر دارد نیازی نیست پول وثروت باد آورده هست بنده هم گاهی از بازی ایشان وگلزار سرسوزنی ارزش نگذاشتم بنام تماشاگر نمایش مریم زمانه را باید دید وخندید وبه یاد زیانی که کودکان ایران از سوی تجارت شوهر ایشان دید هاند گفت افسوس از فهم ما ایرانیان

 • banu

  متن اصلا لحن جالبی ندارد این یک متن انتقادی نیست، هر کسی حق دارد از هر کسی که دلش خواست خوشش نیاید و این را ر شبکه اجتماعی خوش هم اعلام کند ولی بازنشر آن در یک رسانه گسترده کار حرفه ای نیست. مهناز افشار به نظر من بازیگر توانایی نیست ولی دلیلی ندارد به خاطر چهره و همسرش اینچنین مورد هجمه قرار گیرد.

 • علی

  تخریب هنرپیشه ها بر حسب سلیقه شخصی در شان مجله شما نیست. این سلیقه شخصی نوشین زرگری است و البته حق دارد نظر شخصی خودش را داشته باشد. اما نشر آن در مقاله ای در این مجله صد درصد ضد اخلاقی است

 • فاطمه

  مرسی، مقاله بسیار آموزنده و عالی بود با سپاس از زحمتاتونو

 • Zebelkhan

  این واکنش منفی خانم نوشین زرگری در میان خانم ها رایج است به احتمال قریب به یقین همسر (یا دوست پسر) خانم نوشین زرگری چنان علاقه ای به خانم مهناز افشار دارد که نمی تواند آنرا مخفی کند و همین باعث چنین واکنش جنون آمیزی از طرف خانم نوشین زرگری شده است.

 • مهرنوش

  مقاله؟!!!!!!!؟اين نوشته نهايتا در حد يك كامنت بود و بس.هر چي هم بالا و پايينش كردم هيچ محتوا يا نكته خاصي درش نديدم.ايشون از مهناز افشار بدش مياد.برداشته يك مشت غرولند و عقايد شخصيش رو تايپ كرده و شما هم چاپ كرديد,همين.ايشون منتقدن؟يا كارگردان يا فيلمساز؟ يا چي…؟!!!؟راحت بگم,اين نوشته از هراحساسي كه نشات گرفته و خواننده هرنظري كه نسبت به مهناز افشار داشته باشه,باز هم اين مطلب براي انتشار واقعا چيپ بود.از يك “مجله” بيش از اينها انتظار ميره مرد روز.

 • صبا

  والا من هم از افشار بخاطر اینکه از اول فقط بخاطر شباهتش به گوگوش وارد سینما شد و خیلی بی استعداده و بعدها هم حزب باد شد، اصلا خوشم نمیاد. اما این نوشته بسیار کوتاه، شتابزده و بچگانه بود. باید بهتر بیان میشد.

 • Ali Mohebban

  خوب که چی ؟؟؟؟ نوشته سخیفی بود.

 • مهسا

  الان نوشتن این متن چه پیامی جز خصومت داشت؟ من خودمم با مهناز افشار خیلی ارتباط برقرار نمی کنم و حس می کنم که واقعا بازیگر خوبی نیست، اما به نظرم نوشتن یه همچین چیزی هم معنی درستی نداره … این نه نقده، نه توضیح، نه توصیف . فقط یه جور لج بازی و کامنت بازیه … انگار مثلا یکی رفته تو فیسبوکش نوشته من عاشق مهناز افشارم بعد یکی اومده این کامنت رو گذاشته پاش … خوب نیست این کار به نظرم. احساسی بازی ها چیه آخه؟

 • Gadfly

  خانم نوشین زرگری! نه خانم گوگوش چنان است و نه خانم مهناز چنین.مردمان را سیاه و سفید نبینید.

 • مهران

  ببین! هنر مث دین میمونه باید بهش اعتقاد پیدا کرد!! از صمیم قلب بهش عشق ورزید و یا از آن متنفر بود!!! مث خانم زرگری.
  هنرمند باید واسه خودش پیروان جمع کنه مث گوگوش مث تتلو، مهم نیست کی هستی و چکار بلدی، مهم اینه که بدونی کجا باشی! گاو هم که باشی اگه تو جای درست قرار بگیری می پرستنت

 • رضا

  بنده رفتم و صفحه شخصی خانم زرگری رو یه نیمچه نگاهی انداختم. کسی که کوچکترین آشنایی با سینما و مراحل ساخت یک فیلم رو داشته باشه، حتما این رو متوجه می شه که برای طی کردن پله های موفقیت و شهرت در سینما چه مشقتهایی باید کشید.
  به نظرم حرف های این خانم نسبتا محترم که در صفحه شخصیشون هیچ اطلاعات درستی در مورد خودشون، وضع تحصیلاتشون و حتی سوابق کاریشون موجود نبود، بیشتر به داد و فریاد طفل معصومی می مونه که در این آشفته بازار سعی داره بی هیچ زحمتی برای خودش کسب شهرت کنه.
  در آخر ذکر دو نکته رو لازم می بینم:
  1- اصلا از قیافه ی ایشون خوشم نیومد (این رو ب سبک خودشون نوشتم)
  2- تصمیم گرفتم ی مجله تاسیس کنم و بعد نظرات دوستانم را برای خوشامدشان و مسائل جانبی دیگر در آن منتشر کنم.