ازدواج تیمارستانی

نوشین زرگری بیرحم می نویسد چون فکر می کند کار از تلنگر زدن گذشته است. او می خواهد عادت ها و اخلاق و شیوه تفکر ما را رک و صریح در برابر ما قرار دهد.

همه جای دنیا ازدواج می‌کنند که رازهای‌شان را به هم بگویند اینجا ازدواج می‌کنند تا یک نفر را گیر بیاورند بهش دروغ بگویند. زن و مرد هم ندارد. طرف به محض این که ازدواج می‌کند یادش می‌افتد زن‌ها جدیدا عجب چیزی شده‌اند. خب مردک قبل از ازدواج چشم کورت را باز می‌کردی و چیزها را می‌دیدی و عجب عجب گویان در خیابان پشت‌شان گاز می‌دادی.

زنک از پدر و مادرش یواشکی پول می‌گیرد مبادا شوهره پر رو نشود. خب می‌ماندی خانه پسربازی‌ات را می‌کردی و پولت را بدون ژانگولر می‌ذاشتی جیبت. حالا بماند که طبق آمار نصف این‌ها بعد از سه ماه طلاق می‌گیرند که این هم در نوع خودش عجیب است.

یعنی بعد از سی سال و سی تا خشتک پاره کردن هنوز نمی‌دانند چرا دارند ازدواج می‌کنند. خب بتمرگید در خانه‌تان و بقیه را هم در دردسر مراسم پرشکوه ازدواج و جهیزیه و گیس‌کشی برای مهریه نیندازید. مگر مرض دارید؟

همه جای دنیا ازدواج می‌کنند که یار غار داشته باشند و این‌جا تازه وارد مرحله‌ی آزمون و خطا می‌شوند. بعد می‌گویند نگویید جامعه‌ی بیماری داریم. جامعه‌ی بیمار نداریم، تیمارستان زیبایی داریم که فکر و ذکر ملت‌اش پایین تنه است.

نوشین زرگری در فیسبوک 

More from نوشین زرگری

ازدواج تیمارستانی

نوشین زرگری بیرحم می نویسد چون فکر می کند کار از تلنگر...
بیشتر بخوان
 • زیبا احمدپور

  عالی بود بخصوص این قسمت: همه جای دنیا ازدواج می‌کنند که رازهای‌شان را به هم بگویند اینجا ازدواج
  می‌کنند تا یک نفر را گیر بیاورند بهش دروغ بگویند. زن و مرد هم ندارد. طرف
  به محض این که ازدواج می‌کند یادش می‌افتد زن‌ها جدیدا عجب چیزی شده‌اند.
  خب مردک قبل از ازدواج چشم کورت را باز می‌کردی و چیزها را می‌دیدی و عجب
  عجب گویان در خیابان پشت‌شان گاز می‌دادی.

 • درسا

  دقيقا
  براي من هم سوْال شده كه چرا تمام مردهاي متأهل از رفتار و زياده خواهي زنهاشون مينالن؟؟ مگر قبل از ازدواج نديده بودند؟؟؟؟ خب وقتي بهش گفتن مثلا مهريه فلان قدر خب چرا قبول كرديد كه حالا با پشيموني ازش ياد كنيد

  • سامان

   حالا … میرین خارج صدای زر زر برابری زن و مردتون دنیا رو پر کرده، تو ایران هم که فقط فکر مهریه هستین. تو خارج که واسه یه پسر ، به تمام اطرافیان دروغ میگین و در عوض جا نماز جا میکشین. عجب جونورایی هستین

 • OJ

  یار غارش بامزه بود، البته بعد از دیدن نژادهای مختلف به این نتیجه رسیدم که خداوند دروتخته را خوب به هم جور کرده. دختر و پسر نداره، فقط میخوان از هم سواستفاده کنند وبس، اسمشم میذارن زرنگی، خارچیها هم همشون خنگن و احمق، که به هم میرسن و بجای گرفتن فکر دادن هستند