ساحلی برای پهلو گرفتن کشتی او

tumblr_nqk3fnDOYt1r4uw8oo1_1280-800x400

سنگ صبور عزیز
آیا باید رهایش کنم؟ راهی نیست براینگه داشتنش؟

نه ناهید اولین دوست دختر من بود و نه من یه نوجوان 18 ساله بودم. 30 سالگی رو رد کردم، و فکر می کردم به اندازه کافی تجربه دارم. موضوع از یک کافه رفتن ساده به عنوان دو همکار شروع شد ولی خیلی زود از طرف من احساساتی شدید بروز کرد به طوری که حتی نتوانستم برای ابراز علاقه تا فردای ملاقات صبر کنم.

اوایل او هم علاقه شدید نشان می داد، لاقل در ظاهر ابراز می کرد، و حتی می گفت من هدیه خدا برایش هستم! اما این موضوع به هفته دوم هم نکشید، جواب ندادن ها، بی حوصله گی ها و… نمی دانستم چه کنم؟ بی توجهی کردم مثل خودش، بدتر شد، علاقه و محبت را بیشتر کردم بی فایده بود، حتی 4 بار در طول  2 ماه رابطه قطع شد و هر بار بعد از چند روز دوباره برقرار شد.

گیج شده ام، اگر مرا دوست دارد چرا علاقه ای نشان نمی دهد و اگر دوستم ندارد چرا به رابطه ادامه می دهد؟ هر بار که صحبت می کنیم می گوید مرا دوست دارد ولی آمادگی رابطه جدی ندارد! حس می کنم خیلی راحت است برایش تمام کردن رابطه.  خسته شده ام، دوست دارم رها کنم و بروم پی کارم، اما حس شدیدی که به او دارم مانع می شود. در ضمن در این مدت هرگز حس نکردم خیانت می کند، هرچند درمورد معاشرت با پسران و مردان در جمع های اجتماعی بسیار راحت است. آیا راهی برای درست کردن این رابطه است؟ آیا امیدی هست؟

امیرحسین عزیز

می گوی دیگر 18 ساله نیستی ولی در عمل  دست کمی از آنها نداری و «کنترل احساسات» در دایره لغات تو هنوز جای خودش را پیدا نکرده است. شاید بیش از حد احساساتی شدن تو و سرعت غیرطبیعی دوستی تان، هر دوی تان را پریشان کرده است. به هر حال، این رابطه پریشان و عصبی می توانست وجود نداشته باشد.

قبل از هرکاری، سر فرصت، مرد و مردانه، نجیب و با وقار بنشین و با همه شعورت در باره این آشنای فکر کن. واقعاً چطور شد که یکدفعه سیل احساسات وجودت را در اولین ملاقات فرا گرفت؟ آیا واقعاً عاشق او شدی یا عاشق این واقعیت که یک نفر به تو ابراز علاقه کرده است؟ آیا این زن به درد زندگی درازمدت و سختی ها و کمبودها و حتی شانس های که قرار است در زندگی ات پیش آید می خورد؟ آیا واقعا دوستت دارد؟

آیا واقعاً فکر کردی چرا بلافاصله از هدیه خداوند بودن به درجات پایین تر جذابیت و دلبستگی نزول کردی؟ آیا امکان دارد مجموعه ای از رفتار و عادت های شخصی تو، او را که خواسته بود کشتی اش را در کنار ساحل تو لنگر اندازد پریشان ساخته است؟

امیرحسین عزیز، همینطور که می بینی این سئوالات می توانند در یک هجوم ناتمام همه این ماجرا را در هاله ای از ابهام  فرو ببرند. برای همین شاید بهتر است بعد از یک گفتگوی درونی با خودت، لیستی از حدس و گمان هایت را در فرصت آرام و مهربان با او درمیان بگذاری. به او بگو که بر  روی آینده مشترک، سرمایه گذاری روحی و عاطفی کردی.

حدس و یقین و گان را تمام کن. صریح و صمیمی و مهربانانه، وضعیت این اتفاق عاطفی را مشخص کن. نه تهدید و نه پرخاش و نه گله … فقط بگو چه فکری می کنی و چه انتظاری داری. برای یک تصمیم همه جانبه، برای هر دوی تان یک مدت مشخص مقرر کنید و صبورانه منتظر باش.

روی حرف هایت هم بایست، عملی که دیر یا زود باید آن را جزوی از وجود خودت قرار بدهی وگرنه در زندگی عشقی و عاطفی ات همیشه اذیت خواهی شد.
Written By
More from بهمن

من با حجاب همسرم مشکل دارم

سلام. من دو سال پیش با یه خانومي که از قبل همکلاسی...
بیشتر بخوان
 • یک رضای دیگه

  دوست عزیز میدونم سخته واقعا درکت میکنم. کلا ریجکت شدن تجربه سخت و تلخیه. به عنوان کسی که تجربه مشابه تو رو داشتم این موارد به نظرم میرسه
  1- اصلا به اراجیفی که مرد روز به عنوان نصیحت میگه گوش نکن
  2- اون دختر یک تصویری از تو داشته و بعد از نزدیکی یا توجه زیاد از طرف تو احساس کرده تو نیازمند تری به اون تا اون به تو. دخترا دنبال مردی هستن که قوی برخورد کنه و گاهی اصلا مجبور باشن دنبالش باشن.
  3- الان تو توی مرحله دوءل هستی اگر هفت تیر تو زودتر نکشی اون میکشه. این رابطه رو کات کن. هر چه سریعتر و با قدرت بزارش کنار.
  4- مورد 4 تکرار مورد 3 با قدرت بزارش کنار طوری که بفهمه بازی رو نباختی. این کارو بکن به هر قیمتی شده. متاسفم که این حرفو میگم اما گاهی تنها راه ریدن به یک دختره.

  موفق باشی

  • 123

   یک رضای دیگه ولی معلومه دختر طرف مقابل تو بد جوری ریده بهت ها الان داری راهکار میدی حداقل رو این دومی نریدن این برینه

   • یک رضای دیگه

    هیچ ترسی از گفتن اینکه بله این اتفاق افتاده ندارم.فکر کردی الان جا میزنم؟ بله تو زندگی انقدر به ما ریده میشه تا درسمونو یاد بگیریم!

 • Najme Eshghi

  اینبار ازنوشته ی شما برای طرف خوشم اومد. مسئولیت سنگینیه که ادم بخواد به مردم راهکار بده. اما نوع برخورد شما طوریه که از طرف سوال پرسیدید و گذاشتید انتخاب کنه که چه کنه ! این درسته … بدون کوچکترین راهکاری.بهتره آدم با خلاقیت خودش راهشو پیدا کنه. یک فرمول کلی برای همه وجود نداره. سپاس از سایت خوب شما

 • mahbobe

  دوست گرامی
  اون خانم زمینه فکری و توقعاتی از شخصیت شما داشته که با نزدیک شدن فهمیده شما توی این شرایط موجود و با همین خصوصیات،ایده آلش نیستین.برای همین دوری میکنه.
  خانم ادامه رابطه رو سپرده به شرایط و اتفاقات موجود.منتظره ببینه چی پیش میاد و برای نگه داشتنش تلاشی هم نمیکنه.یه جورایی توو حالت خنثی و منتظر.ولی در عین حال دل هم نمیکنه به طور قطع.
  اگر این رابطه براتون بسیار جدی و غیر قابل کنار گذاشتنه،پس بهش ثابت کنین که آماده نزدیک شدن به روحیات طرف مقابل هستید.و برای نگه داشتنش تلاش کنید.اگر نه که تمومش کنید و خودتونو خلاص کنید.

  • یک رضای دیگه

   چه حرف مسخره ای . منتظر ببینه چی پیش میاد و برای نگه داشتنش هم تلاشی هم نمیکنه!!! واقعا از این حرف مسخره تر چی میتونه باشه!!! البته خوشحالم که این حرفو از زبون یک زن شنیدیم. باشه که بعضی از این آقایون که برای داشتن رابطه با یک دختر به هر خفتی تن میدن به خودشون بیان!!! واقعیت زنها همینن. بر خلاف ظاهر ظریف و گاها زیباشون و اینکه دم از احساسات و لطافت میزنن موقع انتخاب که میشه خیلی خیلی هم هفت خط و حسابگر میشن. طرف اگر مثل یک ابزار بکارشون نیاد یا نتونن برای به رخ کشیدنش به دوستانشون نمایشش بدن اصلا آدم حسابش نمیکنن. آقایون اگر ما از هم حمایت کنیم و تا چشممون به نازو عشوه یک زن میفته اراده مونو از دست ندیم اینها میشنن سر جاشون.
   اما متاسفانه ما مردها گاهی بخاطر یک دختر دوستی های چند ساله خودمونو هم با هم خراب میکنیم.

   • mahbob

    با احترام به شما
    باید عرض کنم خدمتتون که خدا رو شکر خانوما دیگه احساساتی عمل نمیکنن.نمیخوام وارد این مقوله بشم که چقد خانومایی که دستخوش احساس شدن و ضربه های بسیاری از آقایون خوردن که مثل فرشته هم پاک نبودن!
    خیلی طبیعیه که یه خانم یا آقا مورد پسند هم نباشن و همیدیگه رو غربال کنن.خیلی خیلی طبیعی.شاید نگه داشتن آقا توی این شرایط به قول معروف کله پا،کار درستی نباشه،ولی دو طرف حق انتخاب دارند.
    مسلما دنیا پر از دختر پسرای خوش قلب و صادق نیست.ولی خیلی خوبه که همه رو با یه دید قضاوت نکرد و گناه تعدادی خورده شیشه دار رو به بقیه هم تعمیم نداد.در غیر این صورت این سوتفاهمی که بین خانوما و آقایون پیش اومده هیچ وقت ریشه کن نمیشه.
    قراره با هم زندگی کنیم.پس باید به هم خوش بینتر باشیم.
    صد البته که منم اگه جای آقا بودم خودمو از رابطه ای که 100% مورد تایید نیستم و برای نگه داشتنم تلاشی نمیشه،میکشیدم بیرون.ولی این فکر منه.هر کسی خودش باید تصمیم بگیره.گاهی ضربه بخوره حتی از تعللش.تا هیچ زمانی ذره ای از تصمیمش پشیمون نشه و حس نکنه بهش تحمیل شده.

 • Steve Jason

  دوست عزیز، واقعیت چیز دیگه ای هست
  این مدل خانم ها که به قول شما با مردها و پسرهای دیگر هم بسیار راحت هستند کلا رفتار و اخلاقشان فرق دارد.انقدر مردهای متفاوت را امتحان کرده اند که شیوه ی دل بردن از هر مردی حتی در جلسه اول! که برای شما هم اتفاق افتاد را یاد گرفته اند
  شما شک نکن که این خانم غیر از شما با افراد دیگری در ارتباط است و شما الان در آب نمک قرار داری تا رقبای دیگرتان آنالیز شوند و بهترین انتخاب شود. توصیه من به شما این است که حتی اگر به عنوان بهترین انتخاب شدید و با شما وارد رابطه جدی شد این رابطه را ادامه ندهید، مدتی خوش باشید و جدا شوید.این نوع خانم ها به درد رابطه جدی و طولانی مدت نمیخورند، دلیلش هم بسیار ساده است: به این نوع روابط اکیپی و دورهمی های مجردی عادت کرده اند.

  قاطع باشید و مردانه تصمیم بگیرید و از مکر زنان غافل نشوید

  • Masoud

   عالی. ممنون.

 • Javad Alipour

  دوست عزیز آدم یا کسی رو میخواد یا نمیخواد. نخواد که براش با یه مرد غریبه توی خیابون فرقی نداری اگه هم بخواد باید هزینه اش رو بده و اونهم تلاشی بکنه. شما اگه فکر میکنی دارای ویژگیهای خوبی هستی ارزش و قیمت خودت رو در حد یه گزینه حالا ببینیم چی میشه تنزل نده. شما طلا باش خریدار خودش پیدا میشه.

 • مهری

  یک اصل کلی در مورد رابطه اینه که آقایون سریع انتخاب میکنن و عاشق میشن و مثل خانمها که اعتماد و عاطفه شون به طرفشون تدریجی شکل میگیره نیستن سریع هم ناراحت میشن چرا طرف اعتماد نکرده یا انتخاب نکرده …آقایون در ایجاد رابطه و احساس به خانمها وقت بدن لطفا…شما از تیپ و قیافه یک خانم خوشتون میاد و براتون مهمه اما خانم نیاز داره در ذهنش شما رو به عنوان یکی از نزدیکانش بپذیره تا احساسش شکل بگیره و به شما اجازه بده بهش نزدیک بشید یا لمسش کنید…زشت تر از همه کسانی هستن که بعد از دو سه بار ملاقات طلب سکس هم دارن و طرفشونو بی عاطفه میدونن…جنس زن با مرد متفاوته(در مورد خانمهای معمولی صحبت کردم )