بعضی آقایان ایرانی مثل ماشین پراید هستند

641379_kKRJmTQr

مثل همیشه سعی می کنم این حرفی که در باره مردها می زنم متکی باشد به دیده ها و شنیده های شخصی خودم در محیط کار و زندگی … به نظر من این حالت از مردها را که نامش را گذاشتم آقایان پرایدی، در بین مردان ایرانی زیاد مشاهده کردم. از شما چه پنهان حتی در شرکت کوچکی که خودم می چرخانم هم یکی شان هست.

مردانی که  قد و قامت معمولی دارند. با موی سر معمولی. دندان های کمابیش مرتب و آرایش معمولی. بوی بد نمی دهند. بی ادب نیستند. پول و کار آنچنانی ندارند ولی دست شان به دهن شان می رسد. نه مسن شده اند و نه خیلی جوان و مد روزی هستند. در یک کلام عین ماشین پراید هستند.

آقایانی که کم سوخت و کم خرج و بی ادعا هستند. مدام کار می کنند و معتمد و قابل اتکا هستند ولی … ولی وقتی موقع انتخاب و موقع آرزوی داشتن همسر که می شود متاسفانه بخشی از خانم ها به آنها ابراز علاقه نمی کنند و با اینکه پراید دور و بر شان زیاد است با وجود نیازشان به آنها، زیاد محل نمی گذارند.

این واکنش نابرابر و بی اعتنایی، آقایان پرایدی را عصبانی می کند. خشمگین می شوند و بعد از یک مدت خیلی از آنها دست از تمیز و مرتب و  متوسط بودن شان می کشند و اگزوزشان صدا می دهد و زنگ زدگی ها و تصادف های کوچولویی که اینجا و انجا داشته اند را درست نمی کنند و اگر نجنبند و یک ذره سن بردارند سریع بدقواره می شوند و از چشم خانم ها بیشتر از پیش می افتند. متاسفانه واکنش نهایی آقایان پرایدی سرخورده این می شود که بر خشم و نفرت شان به زنان افزوده می شود و طبیعتاً و جذابیت معمولی شان نیز به سرعت کاسته می شود.

اما آقایان پرایدی چه می توانند بکنند یا چگونه از خشمی که دارند بهترین استفاده را بکنند؟

دو مورد از این آقایان پرایدی را از نزدیک می شناسم. یکی شان در شرکت من مدتی است کار می کند و نفر دوم از دوستان نامزد من است و به بهانه های مختلف در مهمانی ها و حتی یکی دو سفر جمعی شانس آشنایی بیشتر او را داشته ام. هر دوی شان هم در مرحله گوشخراش شدن اگزوزشان هستند. هر دوی شان بارها توسط زنانی که آنها اظهار تمایل کرده بودند بدون دلیل مشخص طرد شده بودند و کلا احساس خوبی نسبت به زنان ندارند. هر چند که  صندلی سرنشین شان همیشه خالی است ولی از دور داد می زنند که همسفر نمی خواهند و …

باید تا به حال مرا شناخته باشید که نه فقط این چیزها را می بینم ( حالا درست یا غلط) بلکه دوست دارم در حدی که می توانم دخالت های هم داشته باشم. به همکار شرکت خودم نمی توانستم مستقیم چیزی بگویم و مثلا یاداوری کن که آقای فلانی ماشین پراید شما چرا مدتی است به حال خودش رها شده و مثلا تمام هفته گذشته فقط با یک شلوار لی همیشگی به سر کار آمدید یا بیشتر روزها ریشت را نمی زنی و احتمالا کمتر حمام می روی ؟… بی سرو صدا تر شدی و مدتی است بی تاب هستی و تعداد پرخاش هایت با مشتری ها و دیگران زیادتر شده است و ..

اما همه این تغییرات جدید را به فریبرز دوست قدیمی نامزدم می توانستم بگویم. او مدتی بود که هر جا مینشیند از زنها بد می گوید و به پولکی بودن انها اصرار می ورزد. صدایش و احساسش پر از خشم و نفرت است. مدتها بود که به دنبال فرصت می گشتم که چند نکته را که دانستن و یا عمل کردن ان برای این نوع آقایان پرایدی خیلی ضروری بود را به او یاداوری کنم. بالاخره  دو هفته پیش در سفر جمعی دوستانه ایی که حدود 10 نفر مرد و زن متاهل و مجرد داشتیم  فرصتش برایم ایجاد شد.

شام خوبی را در یک رستوران کنار جاده چالوس خورده بودیم و دوستان همسفر بیرون بر روی یک میز بزرگ مشغول خوردن چای و باقلوا بودیم که دوست پرایدی نامزدم دوباره نغمه تلخش را کوک کرد و از زنان ایرانی و پولکی شدن و بی وفا بودن و تحویل نگرفته شدن امثال خودش ( البته غیرمستقیم) گفت. لحن و احساسش برای خانم ها آشنا بود و چون مملکتی است که به نظر می رسد پراید و مردان پرایدی زیادی دارد تقریبا همه خانم ها حرف هایش را از بر بودند و البته  ناگفته نماند که به همان نسبت، ایران زنان پرایدی هم زیاد دارد که بعدا به آنها نیز اشاره خواهم کرد.

من دیدم این دورِ باطل من حق دارم و زنان نمی فهمند و من مظلوم واقع شدم و آنها فرصت طلب هستند و اتهامات معمول و کمابیش حقیقی نه تنها سفر و شام و لحظه خوب دوستانه را خراب می کند بلکه بر خشم  دوست پرایدی جمع ما هم می افزاید و من این را در درجه اول برای او محق و مفید نمی دانستم.

من البته زیاد بر سر منبر نمی روم و همه  دوستان می دانند که بیشتر گوش می دهم و  کمتر حرف می زنم ولی وقت هایی بوده است که دیده اند  بی محابا می شوم و هر چه دل تنگم بخواهد می گوید. آن شب هم شروع کردم به حرف زدن در باره این ایده پرایدی بودن بعضی ها ( خیلی ها) و راه حل فروکش شدن خشم شان را توضیح دادم و چون خیلی رک و پوست کنده حرف می زنم ( وقتی که  به این مرحله می رسد) رو به دوست نامزدم کردم و ضمن استفاده از تشبیه پراید به شخص خودش گفتم که:

اولین کاری که به جای گله و زاری و داد و بیداد و تهمت و لقب دادن به زنها بکنید این است که سرو سامانی به پراید بودن خودت بده و به بهترین حالت واقعی ات برگرد. اول از همه اگزوز ماشینت را درست کن. گوشه های زده را رنگ کن و یک توشویی جانانه به وجودت بده و و در نهایت به ماشین خودت افتخار کن.

سعی کنید یک پراید بی دردسر و پرکار و قابل اتکا بودن را فراموش نکنید و همیشه یادتان باشد که می توانید بهترین پراید ممکن باشید. اگر به خوشتیپی خواننده و هنرپیشه ها نیستید و شهرت فوتبالیست ها را ندارید ولی نجابت و سخت کوشی و متعهد بودن و مهربان و بی ادعا بودن و مفید بودن تان را از یاد نبرید.

با صبوری و پشتکار، بچرخید و با متانت مشغول زندگی اش باشید ولی منتظر و مشتاق مسافر و همراهی باشید که قدر همراهی شما را بداند. آقایان پرایدی با خشمگین شدن و همه زنان را با یک چوب راندن، یا هرگز مسافری برای صندلی خالی بغل دست راننده پیدا نخواهند کرد یا اگر هم مسافری باشد برای وضعیت ناهنجاری که پراید تان به خودش گرفته است مسافرانی در زندگی خواهند یافت که یا برای تلکه کردن آمده اند یا با آمدن شان زخم جدیدی بر روی ماشین می اندازند و می روند.

ادامه دارد

https://web.telegram.org/#/im?p=@marderoozmedia

Written By
More from Marzieh.H

بعضی آقایان ایرانی مثل ماشین پراید هستند

مثل همیشه سعی می کنم این حرفی که در باره مردها می...
بیشتر بخوان
 • Nima DJ

  حاج خانوم شما تا کی می خوای این نامزدبازی رو ادامه بدی؟
  بسه دیگه منم زن گرفتم به نام زد جان بگو زود تر یه فکری بکنه
  و اما پراید های عزیز
  خداوکیلی پراید خیلی مثال زاقارتی {ذاغارت؟ ظاقارت؟ …} بود
  حالا می گفتی 206 لا اقل
  ولی یه توصیه کنم به آقایون عزیز برادرانم همواره طوری لباس بپوشید که انگار قراره امروز به مخ توپ بزنید. یه کم سر کیسه در این مورد شل کنید.
  مهمونی بدید و مشروب خوب سرو کنید
  مهمونی دعوت شدید هرگز از دست ندید
  تو مهمونی حضور داشته باشید و هیچ الزامی برای زدن مخ وجود نداره ریلکس باشید با مهمون ها و صاحب مهمونی (گرم بگیرید نه خیلی زیاد) سعی کنید سعی کنید کمی در گرم کردن و گرم نگه داشتن مجلس نقش داشته باشید
  جک آقا جک! جک های خوب رو همیشه با خودتون تکرار کنید؛ جک های چند پهلو ؛ ایهام دار نمی دونید بازی کلامی چه معجزه ای میکنه!
  فعلا اینا رو داشته باشید تا بعد

  • سیروس

   ما ملت تا دست از این عصبانیت برنداریم به هیچ نتیجه ای در هیچ موردی نخواهیم رسید!
   اینهمه به این مطلب پرخاش کردید، اما حتی یک انتقاد درست از آن نشد. اگر احساس میکنیم که به ما توهین شده است، باید دلائلی داشته باشیم که با ارائه آن دلائل نویسنده این مطلب را متوجه کنیم که ایشان از تشبیهی در مورد مردان (85% از مردان اجتماع) استفاده کرده است که فقط شامل مردان مجرد نمیشود. اگر یک مجرد عصبانی هستیم بهتر است با زبانی قابل فهم برای این نویسنده به او توضیح دهیم که چرا مجردیم و آیا واقعا آنچه ایشان در مورد ما تصور میکند درست است یا نه. بعنوان مثال ایشان باید بداند که ماشین پراید وسیله ای ست که با شرافت بدست آمده و بنابراین تشبیه ایشان توهین به افراد شرافتمند اجتماع است که ایشان آنها را پراید می بینند. نتیجه آنکه ایشان خودش از شرافت بوئی نبرده است! در مورد اینکه ایشان انگشت بروی مجردها گذاشته، بسادگی میشود به ایشان فهماند که به یمن قدیمی ترین تجارت دنیا (فحشا از نوع زنانه) هیچ مردی در هیچ کجای دنیا صد در صد مجرد نیست، درواقع آن پرایدها سوارکاران قابلی هستند که هم شرافت خودشان را حفظ می کنند و هم میتوانند زن بخرند! قیمتها فرق می کند، جنسها همه به یک اندازه یکبار مصرفند!
   این خانم مدیر شرکت و یا مالک شرکت به اعتراف خودش آنقدر اعتراف و درایت ندارد که با کارمند خودش در مورد مشکلات او حتی در محیط کار حرف بزند، و ترجیح میدهد که این مسائل را با دوست نامزد خیالی اش درمیان بگذارد، چون احتمالا آن مرد به احترام آن نامزد خیالی به ایشان نمی گوید که به تو مربوط نیست. گفتم نامزد خیالی، از آنجا که دروغگو کم حافظه هم میشود، در اواخر این مطلب آن آقا تبدیل شدند به دوست برادرشان!
   در نهایت این مطلب پر است از فولهای داخل هیجده قدم که جریمه اش ضربه پنالتی ست، عصبانی نشوید، پنالتی های خودتان را به این آدم چیپ، چیپ بزنید!
   میشود به ایشان توضیح داد که اگر قیمت لوازم گریمی را که خانمهائی مثل ایشان (منظور High level های بی کلاس است) از روی وجود بی مثالشان برداریم، چیزی بیشتر از درشکه علی شاه نیستند!

   • Nima DJ

    آقا ما پیشنهاداتی جهت تسهیل مذاکرات ارائه کردیم عذر خواهی می کنم اگه مقبول نیوفتاد رفیق

  • wmac

   برای رسیدن به چه هدفی آقاجون؟ برای اینکه یه خانمی مثل ایشون خوشش بیاد از شما و تمایل پیدا کنه که شما رو ببنده به درشکه اش؟ یا اینکه برای برطرفکردن هوس با جلب یه عده خانم ظاهربین و کم عقل؟

   • Nima DJ

    پ چته دایـــــــــــــــــــــــــــــــی ؟
    به قول آقام فردی مرکوری SHOW MUST GO ON
    بلاخره وقت سوارکاری یه وقتایی آقایون سوارن یه وقتایی خانوما
    دلت پُره ها!!!

 • آقــــای سفــــید

  دوستان عزیز در مرد روز… خیلی توهین آمیزه این پست!

  • سعید

   چه توهینی شده؟ میشه بگی

  • marderooz

   جز مهربانی و نجابت و اعتماد و سخت کوشی چه صفت منفی در باره مرد ایرانی در این متن امده است. لطفا بگویید تا یاد بگیریم. ممنون

  • marderooz

   چه صفت منفی در باره مرد ایرانی در این متن امده است. لطفا بگویید تا یاد بگیریم. ممنون

 • علیرضا

  مطالب مرد روز رو همیشه میخونم ، هر چند که به تدریج بیشتر به زردی گراییده میشه!

  اما این مطلب جدا سطحی و توهین آمیزه…

  تشبیه بیشتر مردای این مملکت به یک ماشین حلبی مانند….

  بعدم انگار رسالت خطیر مردا جلب توجه خانمهای محترم مشکل پسنده! ( یا برعکس)

  “همه خانم ها حرف هایش را از بحر بودند…” بحر یا بر ؟! نگو که اشتباه چاپیه که باورم نمیشه…!

  • marderooz

   رسالت مردان و زنان در جذب همراهان با شعور و عزیز در سطح خودشان است. متن چیزی جز این نگفته است. در مورد بحر اشتباه شده است و تصحیح می کنیم . ممنون

 • farmani60

  توهین این پست او

  • marderooz

   نظر و انتقاد شما است و حتما متکی بر شعور و سلیقه و تجربه تان… ما ولی فکر نمی کنیم نیت این متن مهربان این بوده است که شما می فرمایید. ما ولی با تمام وجود باور داریم هر فردی ( چه زن یا مزد) حق انسانی اش است که با یک انسان به زیبای خودش همراه و همسفر باشد. ممنون

   • farmani60

    بله من هم همون اول گفتم به عقیده بنده….
    در مورد شعور من و نویسنده و شمایی هم که این مقاله رو در سایتتون قرار دادید افکار عمومی نظر خواهند داد.

    • marderooz

     فضای خیلی راحتی در محوطه دوستی های مان ایجاد شده است. توقعی که از مجله دارید دلگرم کننده است. انتقاد و ابراز وجودتان عزیز است. حتی دوستانی که نوشته ها را با خود همراه می یابند قراری برای دفاع کورکورنه و فرقه ایی از ما ندارند. همه ما حق داریم نظر متفاوت و مخالف داشته باشیم. ما سپاسگزار دلنگرانی های شما هستیم. ما همیشه سلیقه شما و نظرات شما برای ما مهم است. همه امید ما این است که بپذیریم تفاوت و اختلاف نه فقط وجود دارد بلکه لازم و ضروری و زیبا است. ممنون

     • farmani60

      من که نفهمیدم شما چی گفتید. چه اشکالی داره به جای این همه بازی با کلمات و پیچیدگی ساده صحبت کنی مرد روز؟

   • بهرام

    مردروز هدفت رو از تکرار پشت سرهم این جمله متوجه نمیشم یعنی میخوای این جمله رو پررنگ کنی که مثلا توهینهای نویسنده کج فهمت رو کم رنگ کرده باشی؟ این خانم نویسنده کاملا مشخص کرده چرا تا الان مجرد مونده چون یا دنبال مردای مرسدس بنزی میگرده که خواب دیده خوش باشه یا اون مردای پرایدی رو میپسنده که دائم میخوان ادای مرسدس بنز رو در بیارن تو اولین کورس هم موتور میسوزونن و 4چرخشون میره هوا و اونوقت امثال همین خانم میدنشون اوراقی و تو مجالس میرن پای منبر که آره مردا بیعرضن و دروغگوان

    • marderooz

     عزیز باور کنید صادقانه و منطقی نیست زندگی خصوصی نویسنده را پیش بکشید. ایشان البته در نوشته های قبلی ازنامزدشان حرف زده و خودش یک شرکت کوچک دارد و مستقل است و در حد یک ایرانی سخت کوش روزگارش می گذرد.

 • 12121

  نوشته ی چیپی بود

 • همین

  ببین مرضیه خدا به ما رحم کرده تو زیاد به قول خودت سر منبر نمیریا! اگه میرفتی روی منبر دیگه چی میخواستی بگی؟؟؟ حالا راستشو بگو نامزدت خودت چیه؟ بنز؟ فراری؟ پراید؟ ژیان؟ یا فرغون؟

  • wmac

   احتمالا فعلا فکر میکنه موفق شده بجای پراید، سورنتو “سوار” شه. ولی مهم این هست که برداشتش اینه که همسر وسیله ای برای سوار شدن هست و باید خوب و بی دردسر کارکنه، اگزوزش هم صدا نده.

 • سینا

  مرد روز جان

  من نمیدونم چرا مجله ی شما ،به نظر من البته، داره همه چیز چاپ کن میشه! نمیدونم اگر به نظر شما این مقاله توهینی نیست پس چیه! نکته های خیلی خوبی داشت، اما به نظر من اصلا در سطحی نیست که بخواد توی مرد روز چاپ شه! ببخشی ولی این نظر من به عنوان یکی از مخاطبای پر و پاقرصتون هست! دوست دارم همیشه در بهترین شرایط باشید.

  در مورد اون مقاله بازاریابی شبکه ای هم خوب عمل نکردید! بهتر بود یه مقدار کارشناسانه تر پاسخ می دادید، نه کاملا یک طرفه! بله بازاریابی شبکه ای به درد همه نمیخوره اما پتانسیل بالایی داره برای کسانی که واقعا میخوان زندگیشون رو تغییر بدن! ارزشش رو داره! ای کاش با ببرسی های بیشتر این دوتا مقاله نوشته میشد!

  • marderooz

   سینا جان ممنون از صراحت و انتقاد. حتما مطالب ما کیفیت ها و سلیقه های متفاوتی را عرضه می کنند. چشم دقت بیشتری می کنیم. ما ولی ذهنیت انتقادی و نظرات نویسنده یادداشت های دختر تهرانی را خیلی مناسب می دانیم. ممنون

 • یاسی

  توصیف مسخره ای از مردان بود. بیشتر یک عقیده شخصی بود. دلیل نمیشه تمام عقاید شخصی مورد قبول قرار بگیره. ما هم خیلی تئوری های شخصی داریم اما دلیل نمیشه اینجوری بگیم…

  • marderooz

   سعی کنید یک پراید بی دردسر و پرکار و قابل اتکا بودن را فراموش نکنید و همیشه یادتان باشد که می تواند بهترین پراید ممکن باشید. اگر به خوشتیپی خواننده و هنرپیشه ها نیستید و شهرت فوتبالیست ها را ندارید ولی نجابت و سخت کوشی و متعهد بودن و مهربان و بی ادعا بودن و مفید بودن تان را از یاد نبرد.

 • سپهر

  به علت شغلم که تدریس هست با آدمای مختلفی آشنا می شم . این مطلب رو به شدت قبول دارم و از آدمایی که می شناسم تعدادی جزو این دسته قرار می گیرند.
  فقط یک نکته ای که می خوام بگم اینه که پرایدای درب و داغون فقط مرد نیستن. بعضی خانمها هم مشمول این تمثیل بجای خانم نویسنده می شن. مرسی

  • همین

   آقا سپهر شما چه ماشینی هستی؟

   • wmac

    ایشون یه عده ای رو میشناسه ه پرایدن، ولی فکر میکنه که خودش پورشه هست ولی چه بسا که از نظر خانم ها تاکسی باشه.

  • marderooz

   سپهر عزیز نویسنده هم به اشاره درست ما پرداخته است و قول نوشتن متنی در باره زنان پرایدی قرار است بنویسد. ممنون

 • ALIDK

  عجب! پس ما مردها نیاز داریم که توجه زنهارو داشته باشیم اما اکثرمون “پراید” هستیم؟ بیشتر از این نمیتونستید به شخصیت یه مرد توهین کنید.
  خانمهای محترم، مخصوصا نویسنده این مطلب، توجه داشته باشن که یه مرد به قول شما پراید هیچوقت به شما خیانت نمیکنه، اگه گفت دوستون داره واقعا از ته قلبش گفته، خلاصه بهترین مردیه که میتونید گیر بیارین.
  کسی که پراید نباشه، مثلا سانتافه باشه اونقده مسافر برا سوار شدنش صف کشیدن که نیازی به تحمل غر زدن ها و مشکلات شما نداره!
  من مخالف آراسته بودن و تمیز بودن نیستم، ولی خیلی احمقانه هست که آدم هر روز تیپ بزنه و مدام در فکر قیافه و آرایش خودش باشه تا خانمها ازش خوششون بیاد. میخوام همچین خانمی 100 سال سیاه خوشش نیاد از من!!!
  این نوشته و فکری که پشتش هست به شدت تاثیر گرفته از تبلیغات و مد و فشن این روزهاست که به شدت پوچه و هیچ زندگی سالمی رو نمیشه روی اون تصور کرد.
  بهتر نیست به جای این مطالب بیشتر فرهنگ سازی شه روی خانمها و خود آقایون که اینقدر به فکر ظاهر و استایل نباشن و کمی عمیق تر به داستان روابط فکر کنن؟ چه ضربه های روحی که از رابط غلط و نامناسب به افراد جامعه وارد نمیشه!

  • حسنی

   دمت گرم داداش حرف دل ما رو زدی!

  • marderooz

   هر چه دل پر دردت خواست گفتی ولی تنها چیزی که واقعا نگفتی نیت ساده و اصلی متن بود. که اکثریت مردان ایرانی و معمولی، شریف و مهربان و متعهد و نجیب و بی ادعا هستند. نویسنده می گوید نامهربانی ها از احترام مردان به خودشان نباید بکاهد و اگر صبور به خود اعتماد کنند و نفرت نورزند همراهان دوست داشتنی شان را پیدا خواهند کرد. ممنون

 • Nasim

  مثال بدی نبود، راستش مردو زن نداره، هرزنی هم می‌تونه پرایدی بشه. استفاده از این استعاره هم از خیلی جهات مناسب بود از یه جهاتی شاید نه. من با روش عملی Nima DJ خیلی حال کردم. دوستانی که اینقدر عصبانی شدید، فکر کنم شاید یه بار از یه منظر دیگه یه این مثال فکر کنید روشن‌تر بشه موضع نویسنده.

  • marderooz

   نویسنده نوشته که مطلب بعدی اش در باره زن متوسط ایرانی است یا به تشبیه خودش زن پرایدی ایرانی. ممنون

   • رها

    اگر مقاله ای که ایشان میخواد برای خانمها بنویسه, چیزی شبیه همین پست فعلی اش باشه و از اینجور توصیه ها داشته باشه, من از همین الان به اون چند تا خانم با شرفی که خودشون رو “کالا” نمیدونند و این مقاله رو توهین به خودشون میدونند, حق میدم که اعتراض کنند. از همین الان هم به این خانمها میگویم که شما احتیاجی نداری که خودت را برای کسی عوض کنی. اساسا کسی که شما رابخاطر خودتان دوست داشته باشد, هیچوقت از شماها نمیخواهد که خودتان را تغییر دهید و کسی که چنین چیزی از شما انتظار داشت, پیشنهاد میکنم که هر چه زودتر دست رد به سینه چنین کسی بزنند. خلاصه اینکه رابطه موفق و سالم چیزی نیست که با گدایی بدست بیاید.

  • Nima DJ

   چاکریم آبجی

 • سهیل

  حرف های شما درست. ولی به جای نسخه پیچیدن دختر یادداشت نویس تهرانی شما هم کمکی به ما مردای پرایدی بکن.

  • marderooz

   سعی کنید یک پراید بی دردسر و پرکار و قابل اتکا بودن را فراموش نکنید و همیشه یادتان باشد که می تواند بهترین پراید ممکن باشید. اگر به خوشتیپی خواننده و هنرپیشه ها نیستید و شهرت فوتبالیست ها را ندارید ولی نجابت و سخت کوشی و متعهد بودن و مهربان و بی ادعا بودن و مفید بودن تان را از یاد نبرد.

   با صبوری و پشتکار،بچرخید و با متانت مشغول زندگی باشید ولی منتظر و مشتاق مسافر و همراهی باشد که قدر همراهی را بداند. آقایان پرایدی با خشمگین شدن و همه زنان را با یک چوب راندن یا هرگز مسافری برای صندلی خالی بغل دست راننده پیدا نخواهند کرد یا اگر هم مسافری باشد برای وضعیت ناهنجاری که پراید شان به خودش گرفته است مسافرانی در زندگی خواهند یافت که یا برای تلکه کردن آمده اند یا با آمدن شان زخم جدیدی بر روی ماشین می اندازند و بروند.

  • marderooz

   نوشته است که بهترین خودت باش. عصبی و تلخ نشو و منتظر باش تا هم سری که لایق تو است با تو همراه شود. تا ان موقع بهترین خودت باش. ممنون

 • abu.salib

  با عرض پوزش مطلب احمقانه در سایت شما زیاد نیست ولی این یکی از اون حرف ها بود به جای نصیحت اقایون سعی کنید به جنس پولکی و کمال طلب خودتان غر بزنید که برای پول سوار ماشین هر کسی می شوند و هیچ چیزی هم برای رضایتشان کافی نیست، خشم مردای پرایدی، واکنش طبیعی به پر توقع بودن زن هاست، به همه برادرای پرایدی هم که دارن میخونن میگم سوار نکنین اقا بنده هیچ کس رو نمی شناسم که ازدواج کرده باشه و به جای خوبی رسیده باشه از هر 4 تا ازدواج 3 تاش فاجعه است. هیج وقت تو زندگی تون ازدواج نکنید حتی اگه از تنهایی بمیرید بهتره تا بالای قبرتون یکی هی بهتون غر بزنه، این ازدواج توطئه ای برای چاپیدن مردهاست.

  • wmac

   هاها 🙂 ممکنه مسخره به نظر برسه ولی تا حدی حقیقت درش هست. متاسفانه برداشت جامعه ایرانی از شوهر و پیداکردن شوهر مناسب مثل یافتن یک اسب خوب برای بستن به گاری هست.

   همچنین، در وضعیت اقتصادی و فرهنگی فعلی، 90% ازدواج ها به رضایت نسبی هم ختم نمیشه. درواقع هر ازدواجی یه قمار با شانس برد حداکثر 5-10% هست. ولی باید حواسمون باشه که اگر باختیم دمار از روزگارمون در میاد.

 • رها

  این بترین توصیه ای بود که میشد به کسی کرد. یعنی چه که “بجترین پراید ممکن باشید”؟ چرا اساسا کسی باید خودش را عوض کند تا بتواند “رابطه” داشته باشد؟ به این میگویند “گدایی” رابطه که اساسا نمیتواند به رابطه ای انسانی منجر شود. کسی هم که “بهترین پراید” یا “بهترین پیکان” یا “بهترین بنز” ممکن یا هر بهترین دیگری بشود, هرگز حاضر نیست که کمترین محلی به دخترهای معمولی ایرانی بگذارد که جز ادعا و مدعا چیزی در چنته ندارند.

  پیشنهاد من اینستکه سعی کنید خودتان باشید. کسی که شما را در حالت فعلی, ولو اگر بدترین حالت ممکنه شما باشد, نمیخواهد, مطمئنا لیاقت غمخواری و عشق و علاقه شما را هم برای دراز مدت ندارد. یادتان باشد که زنها خیلی زودتر از مردان شکسته میشوند و از ریخت و قیافه میفتند. پیش خود فکر کنید که چرا باید با کسی زندگی مادام العمر داشته باشید که حتی همین امروز و در بهترین حالتش برایتان قابل تحمل نیست؟ اصلا چرا باید بدنبال زنانی باشید که شما را در حالت عادی و معمولی خودتان نمیخواهند؟

  چیزی که مردان لازم دارند, اینست که بیشتر قدر خود را بدانند و برای رابطه با زنان به “التماس” و “گدایی رابطه” نیفتند. رابطه و عشق چیزی نیست که با “گدایی” بتوان آنرا بدست آورد. اعتماد به نفس بهترین سرمایه ای است که هر مردی برای ایجاد رابطه و زندگی زناشویی در اختیار دارد. هر چه باشد, هیچ مردی جذابتر از مردان موقر و با اعتماد به نفس نیست.

  • marderooz

   بهترین خود بودن عوض شدن نیست. تمیز و مرتب و شاد و مثبت و مهربان و سخت کوش و بی ادعا بودن اگر در شما هست از ان مراقبت کنید و بهترین خودتان باشید. ممنون

   • رها

    شما داری با لغات بازی میکنی؟ فکر میکنی این بازی, ذره ای از مستهجن بودن این نوشته کم میکند؟ صورت مساله این نیست که مرد چه کند که مورد قبول زن شود. هر چه باشد جاذبه دو طرفه است. صورت مساله این است که آیا این خانم یا آقا به این صورتی که هست برای طرف مقابل قابل قبول است یا خیر؟ این یعنی گدایی رابطه که نمیتواند مبنای یک رابطه سالم و قوی باشد.

 • پویا

  مرد روز کم کم داره تهی میشه از مطالب وزین. درسته که لوگو زرده ولی دلیل نداره که مطالب هم با رنگ لوگو مطابقت داشته باشند.

  جدای از اینکه قیاس نسبتاً بی معنی بود، پیشنهاد نویسنده مطلب یک مشکل اساسی داره. ایشون میگه که بی اعتنایی خانم باعث میشه که اگزوز آقایان به صدا بیافته و بعد پیشنهاد می کنه که برای حل مشکل صدای اگزوز رو درست کنند و بشن همون پرایدی که بودن!؟ فقط منم که اینجا یه دور باطل می بینم؟

  • ضد جوزدگی

   پویا جان یه 1500 لایک هم گرفته این مقاله. یه تنه قاضی نرو با محبت

   • پویا

    ضدجوزدگی گرامی، مشکل من نه با تشبیه افراد به پراید بلکه با منطقی که در مقاله نیست بود! جانا، لایک هم معیار دقیقی که برای کیفیت مقاله نیست (رجوع کنید به صفحه بانو کارداشیان!).

    • marderooz

     شما حق و سلیقه و نظرت محترم است و سعی می کنیم به توقع شما نزدیک شویم ولی بقیه افرادی که متن را مناسب دیدند هم در حد شما حق دارند. استاندارد دوگانه نداشته باشید. ممنون

  • marderooz

   سلیقه شما است و محترم. ولی از میان ماشین ها یک ماشین پرکار و بی ادعا را با مردم معمولی شریف و پرکار و بی ادعا مقایسه کردن چه بی احترامی دارد. مثلا اگر با پزو 206 مقایسه می کردند توهین نبود. تشبیه ساده ایی بد برای نشان دادن خصوصیات خوب عمومی که بهتر است مواظبش باشیم و در بهترین حالت نگهش داریم. همین. مرسی

   • پویا

    مردروز گرامی، من اصلاً نگفتم که مقاله نامحترمانه بود. مشکل اول من این بود که مقاله کمی زرد هست.
    و دوم اینکه این نوشتار راه حلی برای مردهای پرایدی ارائه نمیده. میگه که
    بعضی ها چون پراید هستند مورد بی مهری قرار میگرند و تبدیل میشن به پراید
    داغون. راه حل هم اینه که دوباره بشن پراید نو. مگر نه اینکه مشکل، از
    دیدگاه نویسنده، پراید بودن این افراد هست و نه نو و کهنه گی؟

 • طاها

  واقعا جای تاسف داره مجله جان……….

 • موسی

  هر کسی حق
  دارد نظر شخصی خود را ابراز کند. ولی وقتی مطلبی در یک تریبون به صورت عمومی منتشر
  میشود مساله متفاوت است و باید ملاحظاتی از نظر حرفه ای رعایت شود. رسالت کسانی که
  تریبونی عمومی دارند اعتلای فرهنگ جامعه است نه دامن زدن به بی فرهنگی و ترویج
  عقاید نادرستی که ممکن
  است بین مردم رایج باشد. همه ما میدانیم که ظاهربینی و اظهار
  نظر درمورد افراد فقط از روی ظاهر (که بیشتر زمینه ژنتیکی فرد در آن موثر است تا
  سعی و تلاش و اراده ی او) امری ست مردود و ناپسند. این مساله به خاطر بمباران
  تبلیغاتی از سوی رسانه ها در دهه های اخیر شکل گرفته و در روح مردم نفوذ کرده. این
  که هر کسی چه زن یا مرد احساس میکند جفت مناسبش باید شمایلی همچون سوپرمدلها یا
  بازیگران سینما داشته باشد چون سمی در روح و جان جوانان ما نفوذ کرده. شما به جای
  اینکه با این عقیده نادرست مقابله کنید در جهت خلاف حرکت کردید و مهر تاییدی هم بر
  آن زدید. البته ظاهرا این “دختر تهرانی یاداشت نویس” شما چیزی به جز
  ظاهر را در مردان تشخیص نمیدهد و هنوز به آن مرحله از رشد اجتماعی نرسیده تا بداند
  که انسان فقط ظاهر نیست. بلند قد بودن، اصلاح روزانه صورت ، خوش بویی و خوش پوشی
  همگی خوب است ولی این که یاداشت نویس شما فقط مردان را از این منظر میبیند و نقد
  میکند بسیار توهین آمیز و سخیف است. من دوستانی دارم که پسرانی هستند بلندقد و خوش
  سیما، و هنوز همراه مناسبی برای خود پیدا نکرده اند و دلیل اصلی آن هم همین
  دیدگاهی است که دختر یاداشت نویس شما رواج میدهد. دخترانی که فقط ظاهر را میبینند
  و نه چیز دیگر. بی مایه اند و حوصله سربر. ظاهرا پاداش پسری که در این روزگار
  نخواهد با چنین دخترانی همراه باشد تنهایی است. مردان متوسط که نویسنده شما به شکل
  تحقیرآمیزی پراید خطابشان کرده به همراه دختران متوسط اکثریت افراد جامعه را تشکیل
  میدهند، این یاداشت نه فقط به قشری خاص که در اقلیت هستند بلکه به اکثریت جامعه
  اهانت کرده است. انتشار این مطلب نشان دهنده ی بی مبالاتی گردانندگان مجله است.

  پی نوشت: بررسی اجمالی نظر دوستان بیانگر این مطلب
  هست که اکثریت مخاطبان شما با من هم رای هستند. پس بهتر است به جای حمایت بیجا و
  نامعقول از یادداشت نامناسب ِ خود، مثل یک مجله ی حرفه ای از مخاطبان به خاطر
  انتشار این مطلب عذرخواهی کنید.

  • pedram

   90 % موافقم

  • حسام

   خودشیفتگی و تحقیر انسان یکی از بدترین ویژگی های این نوشتار بود. وزن کردن انسان با پول و شهرت و تیپ و حیثیت اجتماعی حاکی از عدم شناخت نویسنده از انسان است.

   • ترانه

    دادو بیدادها برای اینه که پول نفت و احمدی نژاد رو بریزن رو هم میشه متوسطای ایران که به پراید بودن تن نمی دن. باشه همه ایران طلا . خوشحال شدی

    • همین

     چی می گی تو؟ خودت فهمیدی چی نوشتی؟

     • wmac

      والا!

   • marderooz

    حسام همه مردم و شهروندان هر کشوری خصوصیات مشترکی دارند. مرد و زن معمولی ایران در این متن افراد سخت کوش و بی ادعا و نجیبی هستند که بهتر است نامرادی های روزگار انها را از بهترین بودن آن چیزی که هستند دور نسازد. بهترین خودت باش. مرسی

  • حسام

   خانم به اصطلاح به زعم خودت پورشه ای.
   خیلی در این نوشتارت پیش فرض داشتی که نشان از خودشیفتگی ات می باشد.
   شما که به زعم خودت خفن هستی شرکت داری، کلی آدم برات سر و دست می شکنند هنوز که هنوزه نمی دانی ارزش یک انسان به چه چیزی است و با خط کش شکسته خودت عیار یک انسان رو به دارایی هاش اعم از پول و حیثیت اجتماعی و شهرتش می دانی. هنوز نمیدانی که خیلی از مردم حتی از داشتن یک خانواده حداقلی محروم هستند حتی از برطرف کردن نیازهای اولیه اشان عاجزند بدون آنکه حتی خودشان تقصیری داشته باشند. بدون آنکه خودشان اشتباهی در زندگیشان مرتکب شده باشند. گمان میکنی شما بسیار از مردم سرتر هستی. گمان میکنی از اکثر مردها سرتر هستی. در صورتی که سرتر بودن معنایی ندارد. آدم ها در وجوه مختلفی از یکدیگر برتر یا فروتر می شوند. کسانی هستند که ذهن ضعیفی دارند اما پولدار هستند(مثل شما) کسانی هستند قدکوتاهی دارند و به زعم شما پرایدی هستند اما اخلاق مدار هستند. کسانی هستند پولدار نیستند اما به لحاظ روانشناختی بسیار شاد و آرام زندگی می کنند.
   اگر واقعاً به زندگی خودمان رجوع کنیم از پول و مدرک تحصیلی تا شهرت و حیثیت اجتماعی در گرو بسیاری از عواملی است که خارج از اراده ماست. منصفانه به خودت رجوع کن و ببین که چند تا عامل خارج از اراده ات دخیل بوده است تا توانستی شرکت بزنی؟ سرمایه اولیه را از کجا آوردی؟ استعداد اولیه ات رو از کجا به دست آوردی؟
   خوب که درباره اش فکر کنی می بینی زندگی ما انسان ها خیلی مسائل درش دخیله و نباید با خط کش شکسته مان یکسری آدم ها را پس بزنیم. یکسری ها را تخفیف کنیم. یکسری ها را به راحتی احمق بدانیم. یکسری ها را پرایدی….
   مرد روز هم واقعاً متاسفم. با این نوشته ها به اعتبار مجله تان لطمه وارد می کنید. تا این اندازه توهین و نظرات متاثی از خودشیفتگی و تخفیف یک جنس انسان بسیار دور از اخلاق است.

 • حسام

  خانم به اصطلاح به زعم خودت پورشه ای.
  خیلی در این نوشتارت پیش فرض داشتی که نشان از خودشیفتگی ات می باشد.
  شما که به زعم خودت خفن هستی شرکت داری، کلی آدم برات سر و دست می شکنند هنوز که هنوزه نمی دانی ارزش یک انسان به چه چیزی است و با خط کش شکسته خودت عیار یک انسان رو به دارایی هاش اعم از پول و حیثیت اجتماعی و شهرتش می دانی. هنوز نمیدانی که خیلی از مردم حتی از داشتن یک خانواده حداقلی محروم هستند حتی از برطرف کردن نیازهای اولیه اشان عاجزند بدون آنکه حتی خودشان تقصیری داشته باشند. بدون آنکه خودشان اشتباهی در زندگیشان مرتکب شده باشند. گمان میکنی شما بسیار از مردم سرتر هستی. گمان میکنی از اکثر مردها سرتر هستی. در صورتی که سرتر بودن معنایی ندارد. آدم ها در وجوه مختلفی از یکدیگر برتر یا فروتر می شوند. کسانی هستند که ذهن ضعیفی دارند اما پولدار هستند(مثل شما) کسانی هستند قدکوتاهی دارند و به زعم شما پرایدی هستند اما اخلاق مدار هستند. کسانی هستند پولدار نیستند اما به لحاظ روانشناختی بسیار شاد و آرام زندگی می کنند.
  اگر واقعاً به زندگی خودمان رجوع کنیم از پول و مدرک تحصیلی تا شهرت و حیثیت اجتماعی در گرو بسیاری از عواملی است که خارج از اراده ماست. منصفانه به خودت رجوع کن و ببین که چند تا عامل خارج از اراده ات دخیل بوده است تا توانستی شرکت بزنی؟ سرمایه اولیه را از کجا آوردی؟ استعداد اولیه ات رو از کجا به دست آوردی؟
  خوب که درباره اش فکر کنی می بینی زندگی ما انسان ها خیلی مسائل درش دخیله و نباید با خط کش شکسته مان یکسری آدم ها را پس بزنیم. یکسری ها را تخفیف کنیم. یکسری ها را به راحتی احمق بدانیم. یکسری ها را پرایدی….
  مرد روز هم واقعاً متاسفم. با این نوشته ها به اعتبار مجله تان لطمه وارد می کنید. تا این اندازه توهین و نظرات متاثی از خودشیفتگی و تخفیف یک جنس انسان بسیار دور از اخلاق است.

  • مریم

   خیلی زیبا نوشتید و من هم موافقم که مرد روز خیلی دره پیت شده

  • امیر

   احسنت

 • رها

  این بدترین توصیه ای بود که میشد به کسی کرد, از جمله به مردان. یعنی چه که “بهترین پراید ممکن باشید”؟ چرا اساسا کسی باید خودش را عوض کند تا بتواند “رابطه” داشته باشد؟ به این میگویند “گدایی” رابطه که اساسا نمیتواند به رابطه ای انسانی منجر شود. کسی هم که “بهترین پراید” یا “بهترین پیکان” یا “بهترین بنز” ممکن یا هر بهترین دیگری بشود, هرگز حاضر نیست که کمترین محلی به دخترهای معمولی ایرانی بگذارد که جز ادعا و مدعا چیزی در چنته ندارند.

  پیشنهاد من به آقایان اینستکه سعی کنید خودتان باشید. کسی که شما را در حالت فعلی, ولو اگر بدترین حالت ممکنه شما باشد, نمیخواهد, مطمئنا لیاقت غمخواری و عشق و علاقه شما را هم برای دراز مدت ندارد. مردان باید اینرا بدانند که زنها خیلی زودتر از مردان شکسته میشوند و از ریخت و قیافه میفتند. آقایان پیش خود فکر کنید که چرا باید با کسی زندگی مادام العمر داشته باشند که حتی همین امروز و در بهترین حالتش برایشان قابل تحمل نیست؟ آقایان, اصلا چرا باید بدنبال زنانی باشید که شما را در حالت عادی و معمولی خودتان نمیخواهند؟

  چیزی که مردان لازم دارند, اینست که بیشتر قدر خود را بدانند و برای رابطه با زنان به “التماس” و “گدایی رابطه” نیفتند. رابطه و عشق چیزی نیست که با “گدایی” بتوان آنرا بدست آورد. اعتماد به نفس بهترین سرمایه ای است که هر مردی برای ایجاد رابطه و زندگی زناشویی در اختیار دارد. هر چه باشد, هیچ مردی جذابتر از مردان موقر و با اعتماد به نفس نیست.

  • javid

   داره میگه بهترین خودتون باشید. حالا اگه می گفت بنز کوپه خودتون باشید راضی بودین؟

   • یاسمین

    بفرما و بشین و بتمرگ هم یک معنی میده، این طرز بیانه یک موضوعه که آدم رو ناراحت میکنه. من یک دخترم اما واقعا از این تشبیه خوشم نیومد..

 • Amin Hemati

  دوستان موضع نگیرید , به جای قضاوت کردن متن کمی خودتون رو در زاویه دید اون نگاه قرار بدید و انقدر در پی درست و غلط و خوب و بد کردن موضوع نباشید.
  این نوشته در ساده ترین حالت ممکن یک دیدگاه زنانه بود که لزومآ قابل تعمیم به همه ی خانم ها نیست وگویای نکته ظریفی در خودش هست که حتی اگر کمی تلخ به نظر بیاد باید پذیرفت.

  زنها بعد از ازدواج با یک مرد معمولی (به اصطلاح پراید ) , هرچقدر هم که مرد خوبی باشد احساس سرافکندگی می کنند, چرا؟ چون اعتنا به ظواهر بخشی از وجود و شالوده ی زن است.
  برای یک زن چیز دلخواهی نیست و اگر مجبور به انتخاب آن شود هیچوقت خوشحال نخواهد بود.

  شما نیازی نیست یک جرج کلونی پولدار و با نفوذ باشید , اما دست کم باید یک ویژگی برجسته و قابل بیان داشته باشید و زنی را پیدا کنید که این ویژگی را مهم و دوست داشتنی میابد.

  • همین

   چی میگی شما برای خودت آقا جان؟ همین رفتارهای ما مردهاست که به اینها اجازه میده ما ها رو با ماشین و آهن مقایسه کنن. یادتون باشه تا خودتون برای خودتون ارزش و احترام قایل نشید هیچ زنی هم براتون ارزشی قایل نمیشه دوست عزیز.

  • رها

   میشه شما بفرمایید که چرا مردان ازدواج به یک معمولی که پیر زشت میشوند شرمنده نشوند!!!؟؟؟؟ شام میدانی که زندگی با یک زن یائسه چقدر سخت و طاقت فرساست؟؟؟ میدانید که وقتی تغییرات شدید هورمونی را احساس میکند و لحظه به لحظه حالتش دچار تغییرات شدید میهود, چقدر سخت است که حتی دور و برش باشی؟؟؟ پس با این حساب, حتی بدترین مردان ما از این خانمها بسیار آدم حسابی ترند که نه به ظاهر خانم اهمیت میدهند, نه به پوست چروکیده اش, نه به زیبایی از دست رفته اش و نه حتی به تغییرات شدید هورمونی و اخلاقی اش.

  • رها

   “زنها بعد از ازدواج با یک مرد معمولی (به اصطلاح پراید ) , هرچقدر هم که مرد خوبی باشد احساس سرافکندگی می کنند, چرا؟ چون اعتنا به ظواهر بخشی از وجود و شالوده ی زن است. ”

   با این حساب میشه شما بفرمایید که چرا مردان نباید از ازدواج با یک زن معمولی که پیر و زشت میشود شرمنده نشوند!!!؟؟؟؟ چرا اساسا باید مادام العمر با چنین زنانی زندگی کنند؟ چرا نباید هر از چندی با یک دختر جوان ازدواج کنند؟ خوب اینهم احساس طبیعی یک مرد است که از زنان جوان و زیبا لذت میبرد. شما میدانی که زندگی با یک زن یائسه چقدر سخت و طاقت فرساست؟؟؟ میدانید که وقتی تغییرات شدید هورمونی را احساس میکند و لحظه به لحظه حالتش دچار تغییرات شدید میشود, چقدر سخت است که حتی دور و برش باشی؟؟؟ حالا هزینه های کمر درد و پا درد و دست درد و پوکی استخوانش که محصول مستقیم یائسگی است, بجای خود .پس با این حساب, حتی بدترین مردان ما از این خانمها بسیار آدم حسابی ترند که نه به ظاهر خانم اهمیت میدهند, نه به پوست چروکیده اش, نه به زیبایی از دست رفته اش و نه حتی به تغییرات شدید هورمونی و اخلاقی اش.

   رها

   • Amin Hemati

    صحبت شما رو تا حدودی قبول دارم اما کسی در مورد آدم حسابی بودن حرفی نزده, بلکه موضوع شانس انتخاب همسر است و معیارهایی که درست یا غلط زنها برای خودشان حفظ می کنند.
    شما باید جنبه احساسی مطلب رو از موضوع تفکیک کنید . طبیعت به کسی بدهکار نیست و نباید فکر کنیم صرفآ یک مرد خوب بودن تضمین کننده موقعیت های بهتر است

    • رها

     “شما باید جنبه احساسی مطلب رو از موضوع تفکیک کنید . طبیعت به کسی بدهکار نیست و….
     طبیعت به کسی بدهکار نیست!!!!! مگر ازدواج و تعهد مادام العمر “طبیعی” است!!!!!؟ آنهم برای مرد که ذاتا تمایل به عشقبازی با جفت های متعدد دارد. شما کدام حیوانی را میشناسی که رسمی مشابه ازدواج و تعهد مادام العمر داشته باشد؟ اتفاقا در همین زمینه دو محقق تحقیقات خود را در کتابی منتشر کردند که گمان میکنم در همین “مرد روز” هم معرفی شد. این دو محقق به این نتیجه رسیدند که ازدواج اصلا طبیعی نیست و با طبیعت و ذات انسان مغایرت دارد. ازدواج نتیجه تشکیل اولین اجتماعات انسانی است که برای قانونمند کردن رابطه زن و مرد از ازدواج استفاده شد.

     ” و نباید فکر کنیم صرفآ یک مرد خوب بودن تضمین کننده موقعیت های بهتر است””

     من صحبتی از “خوبی” و “بدی” نکردم. شما گویا مرا با کس دیگری اشتباه گرفته ای. از دید من همه خوبند. سوال اینست که چه کسی برای “من نوعی” خوبست. و گر نه هر زنی بدرد هر مردی نمیخورد. برای همین هم به کسانی که انتظار دارند که طرف مقابلشان به شکل و رنگ و اخلاق مورد نظرشان در بیاید, مشکوکم و در صداقتشان در ابراز علاقه به طرف مقابل شک دارم. ضمن اینکه من تصور نمیکنم که زندگی با زنی که به مرد, به چشم “پرایدی ” نگاه میکند که باید برای آنکه خانم به وی افتخار داده و مادام العمر وبالش شود, بهترین “پراید” ممکنه شود, چندان موفقیت بزرگی حساب شود اساسا موقعیت بهتری بحساب بیاید. به این میگویند “حقارت” که نقطه مقابل “موفقیت” است. وگر نه کدام آدم “موفقی” رابطه را گدایی میکند؟ این که موفقیت آمیز نیست.
     همانطور که قبلا هم گفتم مشکل ما مردان احساس کمبود و حقارت است که تصور میکنیم که باید صبح تا شب کار کنیم و به حلقوم خانم بریزیم تا بلکه کمی تحویلمان بگیرد. پیشنهاد من به دوستان اینست که کسی که اهل کار و زندگی است به جای اینکه دنبال اینطور هر خانمی بدود, بهتر است که دختری را پیدا کند که یک کمی مغز داشته باشد و لیاقت چنین مردی را داشته باشد. آقایان اهل کار و سالم و اهل زندگی, قدر خود را بدانید.

     • Amin Hemati

      در مورد اینکه ملت زن ذلیلی هستیم که شکی نیست :))) زنهای هموطن ما کافیه بدونن خانمها در گرجستان چطور زندگی میکنن و شرح وظایفشون دو برابر مردهاست بعد متوجه میشن یه کمی زیاده روی کردن

     • رها

      احسنت! تازه رسیدی به اصل مطلب. در مورد شرح وظایف خانمهای ایرانی, تقریبا همه خانمهای دنیا بیشتر از خانمهای ایرانی زحمت میکشند. شما خانمهای گرجی را گفتی. نگاهی به خانمهای آمریکایی و کلا خانمهای غربی بینداز, که خانمهای ایرانی شب و روز خودشان را میکشند که به پای او برسند. ببین چطور زحمت میکشند و واقعا یک پای خانواده هستند و گزافه نیست اگر بگوییم که دو برابر مرد کار میکنند.

 • یک رضای دیگه

  مردانی که قد و قامت معمولی دارند. با موی سر معمولی. دندان های کمابیش مرتب و آرایش معمولی. بوی بد نمی دهند. بی ادب نیستند. پول و کار آنچنانی ندارند ولی دست شان به دهن شان می رسد. نه مسن شده اند و نه خیلی جوان و مد روزی هستند. در یک کلام عین ماشین پراید هستند!!!!!!!!!!!!

  خانوم بی شعور خانوم نفهم خانوم … کی به تو اجازه داده راجع به یک گروه از انسان ها اینطور چرند بنویسی؟؟ تو و همفکرانت چی با خودتون فکر کردید؟ از دماغ فبل افتادین؟ یک مشت خودشیفته خودخواه هستین که جز ادعا کردن و حرف مفت زدن هنری ندارید. طوری در مورد یک گروه از مردها صحبت کردی انگار در مورد شهروندهای درجه دو یا طبقه برده ها نظر میدی. خدمت دوستان عرض کنم که این خانوم مثلا نویسنده و این سایت در نشر اینطور اراجیف ید طولایی دارن اما اینبار دیگه وقاحتو به اوج خودش رسوندن. نتونستم جلوی عصبانیتمو بگیرم.

  • marderooz

   احساساتی شدن شما دلپذیر است ولی این مقاله فقط گفته است. مرد معمولی ایران نجیب و سخت کوش و صادق است. همه بهترین خودمان باشیم. ممنون

   • wmac

    عصبانیت ایشون دلپذیر هست؟ عجب!

 • رها

  من معمولا نوشته های “مرد روز” را درست نمیخوانم. علتش هم آنستکه این نوشته ها را کپی برداری ناشیانه ای از روی مقالات مشابه خارجی میدانم که برای جلب مشتری و به اسم “کمک به مردان” برای دوست یابی همسر یابی, با توصیه هایی از قول متخصصین خود خوانده روابط زن و مرد نوشته میشود. این مقالات تجاری, مثل هر بولتن تبلیغاتی دیگری (از جمله تبلیغات ماتیک و سایه چشم و غیره برای زنان) به هدف بازاریابی و جهت ایجاد نیاز در مشتری (مردان) در روی آوردن به این “توصیه” ها, نوشته میشود. روش کار تبلیغات بازاریابی به اینصورت است که برای ایجاد میل به خرید در مشتری, باید این احساس را در مشتری (مردان) ایجاد کند که نمیدانند که چطور به نیازهای طبیعی خود پاسخ دهند و نیاز به این توصیه ها دارند. به عبارت بهتر مشتری باید ابتدا احساس بی کفایتی و کمبود نماید. انگار نه انگار که رابطه بین زن و مرد میلیونها سال است که وجود داشته است, حتی قبل از اختراع خطی که این توصیه ها با ان نوشته میشوند!
  به هر حال بار اول که پست فوق را در “مرد روز” خواندم, درست نخواندم و متوجه نشدم که نویسنده این پست یک “خانم” ایرانی است. از ان خانمهای تیپیکال ایرانی که خیال میکند که از دماغ فیل افتاده است. از ان پست هایی است که نشاندهنده عقده های خود بزرگ بینی در برخی زنان جوان و باید بگویم احمق است که کمابیش همه با ان آشنایی داریم.
  بهترین توصیه به نظر من, فاصله گرفتن حد اکثری از زنان و دخترانی از قماش نویسنده پست فوق است. توصیه هایشان را هم از یک گوش بشنویم و از گوش دیگر بدر کنیم. باور کنید و باور کنیم که هر مردی بطور غریزی بهتر میداند که چگونه ایجاد ارتباط با جنس مخالف نماید و میلیونها سال است که اثبات کرده است. کسی نیازی به این توصیه های تحقیر آمیز, آنهم از سوی خانمهای کوته فکری از قماش نویسنده این پست ندارد.

  • میترا

   فقط فحش دادی ولی نگفتی حرف حسابت چیست. این روزا مد شده شعار بدیم.

   • رها

    “فقط فحش دادی ولی نگفتی حرف حسابت چیست. این روزا مد شده شعار بدیم..”

    کی فحش داده!!!!؟؟؟؟ چه فحشی دادم؟ خانم من حرف حسابم رو خیلی واضح نوشتم. شما اگر زبون فارسی رو درست نمیفهمی یا چیزی در چنته برای جوابگویی نداری, چرا میخوای با مظلوم نمایی, طلبکاری کنی؟ مثل اینکه این روزا رسم شده که با مظلوم نمایی طلبکاری کنن!!!

  • marderooz

   رهای محترم خیلی سخت می گیری ولی خیلی راحت قضاوت می کنی. ولی ممنون که با انرژی و دلنگرانی انتقاد می کنی. سعی می کنیم دقت بیشتری کنیم.

   ممنون

 • حمید

  یک عده از خانمها تبدیل شدن به تاکسی مثل شما ، اینقدر مسافر سوار میکنن و پیاده میکنن که هم براشون درآمد داره و هم سرگرمی. برای همین امثال شما دیگه یه آدم نجیب معمولی رو نمیخواد چراکه دوست هر روز با مسافر جدید سر کنه و هزار جور اراجیف به هم میبافه تا تاکسی بودن خودش رو توجیح کنه.

 • سرور

  آقایانی که کم سوخت و کم خرج و بی ادعا هستند. مدام کار می کنند و معتمد و قابل اتکا هستند ولی … ولی وقتی موقع انتخاب و موقع آرزوی داشتن ماشین که می شود متاسفانه بخشی از خانم ها به آنها ابراز علاقه نمی کنند و با اینکه پراید دور و بر شان زیاد است با وجود نیازشان به آنها، زیاد محل نمی گذارند…..

  گویی در مورد گروهی از برده ها نوشته شده است که در بازار برده فروشان کسی برای خرید آنها تمایلی نشان نمیدهد. واقعا که این مقاله خجالت آور است. لطفا از همه خوانندگان خود هر چه سریع تر عذر خواهی کنید.

  • مهدی

   سرور محترم متن همینجا است نیمه اول را از متن نوشتی و نیمه دوم حرفت برداشت شخصی ات از متن است.میگه به هر چه که هستید افتخار کنید انکه قدر واقعی تان را بداند با صبوری و متانت پیدا می شود. قربانت برم اگزوزت داره صدا میده نه موتورت

  • marderooz

   شما بهترین خودت باش. این تنها پیام این مقاله است. ممنون

 • امید

  نیازی به عذر خواهی نیست طفلک نظرش رو گفته (هر چند چرنده) یک جوری طرف زن ها رو گرفته، ولی عذر خواهی برای چی همین حرف ها رو میزنید ادم ها رو دیگه نمیتونیم بشناسیم بزار حرفشو بزنه که ببینیم چی حالیشه! واقعیت اینه که ظاهر برای دختر خانوما مهمه! مگه شما بچه پولدار باشی که بتونی ضعف ظاهری رو جبران کنی وگرنه کارت تو این دوره زمونه یکم سخت میشه ( همش هم تقصیر هالیووده از صنعتی که مردم بی استعداد و انسان های احمق رو فقط به خاطر ظاهر تبدیل به ستاره و بت می کنه چیزی بیش از این انتظار نیست!) ولی خدایی دختری که بخواد به خاطر صرفا ظاهر شما رو قضاوت کنه همون باهاش رابطه نداسته باشی بهتره بزار نسل این موجودات خود پسند منقرض بشه! بعدشم اگه دوست دخترت بعد از یه مدت رابطه بهت گفت شما زشتی، بو میدی 🙂 و فلان و فلان و به ویژگی های خدادادیت که نمی تونی هیچ کاری براشون بکنی گیر داد، بدون که می خواد رابطه رو به هم بزنه دنبال بهانه میگرده که تو رو وادار کنه تا بهم خودرن رابطه بیافته گردن تو، زن ها اکثرا میخوان بازی بدن مرد ها رو، البته نه همه ها

  • رها

   .صد در صد موافقم

 • محمد

  مقایسه مردا با یه ماشین منفور سوء تفاهم ایجاد می کنه حالا شما می خواستی متنت هنری باشه و از صنعت تمثیل استفاده کنی عیبی نداره در حات خوشبینانه نمی خواستی توهین کنی ولی پراید یه ماشینه نمیتونه خیلی تغییر کنه حتی اگه اسپورتش کنی بنز نمیشه بازم میشه پراید! انسان ها مثل رودخونه هستند می تونند پیشرفت کنند یا رشد کنند، بعدش هم هیچ کس کاملا عادی و نرمال نیست، معملا هر کسی یه ویژگی خاصی داره من رفیق دارم قدش کوتاه ولی زبونش خیلی تیزه و مردم از جوک هاش روده بر میشن یا یکی دیگه از رفقام بلانسبت قیافه اش شبیه غورباقه میمونه ولی اختراع به نامش ثبت شده و نابغه حساب میشه، اینکه شما همه مردایی که درامد یا ظاهر ندارند رو وارد دسته انسان های معمولی کنی و بهشون لقب پراید بدی و براشون یه نسخه بپیچی بی انصافیه، به قول دوستان این بیشتر مشکل دخترانه که دنبال شوالیه با اسب سفید و مرد کامل و اینجور تخیلات می گردند، حالا برای پسر بازی و شرایط فانتزی دنبال این چیز ها باشید عیبی نداره برای رابطه جدی یکم واقعه گرایانه باشید. من قرض می کنم شما نیت خیره ولی این نگاه از بالا به پایین و از سر ترحم و دلسوزی که مثلا من دلم براتون میسوز دارم اینارو میگم به جز عصبانی کردن مردم فایده ای نداره.

  • رها

   ” حالا برای پسر بازی و شرایط فانتزی دنبال این چیز ها باشید عیبی نداره برای رابطه جدی یکم واقعه گرایانه باشید…….”

   این چه حرفیه میزنید. چرا بعضی مردا برای خودشون ارزش قائل نیستند !!!؟؟؟؟ طرف تا خوشگله و بلندش میکنند, با بنز و سانتافه میپره همچین که از قیافه افتاد اونوقت به یک مرد پرایدی “افتخار” سوار شدن میده!!! یعنی کسی که پول نداره, قد بلند نیست و …..باید اشغال پولداره و قد بلنده رو خوش جمع کنه!!!؟؟؟؟ مثلا مرد بی پول و قد کوتاه از زن خوشگل وجوون و قد بلند و تر گل ورگل و تازه و غیره بدش میاد!!!!؟؟؟ حالا شما بهش توصیه میکنی که زن دستمالی شده و بدرد نخور و اشغال یکی دیگر رو جمع کنه؟؟؟ خوب اگر این زنیکه چیز خوبی بود و بدرد خور بود که همون قبلیه اینو نگه میداشت! اینهم شد حرف!

  • رها

   ” حالا برای پسر بازی و شرایط فانتزی دنبال این چیز ها باشید عیبی نداره برای رابطه جدی یکم واقعه گرایانه باشید…….”

   این چه حرفیه میزنید. چرا بعضی مردا برای خودشون ارزش قائل نیستند !!!؟؟؟؟ طرف تا خوشگله و بلندش میکنند, با بنز و سانتافه میپره همچین که از قیافه افتاد اونوقت به یک مرد پرایدی “افتخار” سوار شدن میده!!! یعنی کسی که پول نداره, قد بلند نیست و …..باید اشغال پولداره و قد بلنده رو جمع کنه!!!؟؟؟؟ مثلا مرد بی پول و قد کوتاه از زن خوشگل وجوون و قد بلند و تر گل ورگل و تازه و غیره بدش میاد!!!!؟؟؟ حالا شما بهش توصیه میکنی که زن دستمالی شده و بدرد نخور و اشغال یکی دیگر رو جمع کنه؟؟؟ خوب اگر این زنیکه چیز خوبی بود و بدرد خور بود که همون قبلیه اینو نگه میداشت! اینهم شد حرف!

 • Javad Alipour

  این مردی که شما توصیف کردی کم ادعا و کاری و مودب و …. این مرد پراید نیست بنز SLX باید باشه. این جور مرد رو توی این زمونه باید گذاشت روی سر و حلوا حلوا کرد نه اینکه توصیه کرد که کم توقع باشه! اون مردایی هم که میگی عصبی و … هستن باید ببینی قبلا چندتا زن متوهم و ظاهربین غرورشون رو جریحه دار کردن.

  • wmac

   نه عزیز، اسب درشکه هست.

   • Javad Alipour

    آره اصن تو خوبی

 • keyvan

  نوشته دختر تهرانی با هیچ نوع دیدگاه مثبتی قابل توجیه نیست…!باید آدم مایوس و نا موفقی باشی تا به این یادادشت دختر تهرانی مهر تایید بزنی…! مجله
  مرد روز چرا این همه تعصب برای این اظهار نظر دختر تهرانی؟!

  • marderooz

   ماتعصبی نداریم. نطرات شما را محترم می دانیم و سپاسگزاریم از توجه تان. مرسی

 • ایران

  خوب برخی خانوما هم مثل پراید اسپرت میمانند ،ظاهرشون با هزینه اندک قابل قبول میشه و توهمی به خودش میگیره که فکر میکنند سوپر اسپرت سال هستند و در قبال ادعا و توقع وتوهمی که دارند ولی هیچی نیستند
  (قبلا از خانومای محترمی که نه از روی نحوه ی افکارشون بلکه از نحوه کردارشون می توان پی به مناعتشون برد پوزش میطلبم)

 • farmani60

  ای معشوقی که سرشار از زنانگی هستی و به جنسیت خویش غره ای به خاطر عشقت!- ای صبور! ای پرستار! ای مومن! پیروزیی تو میوه ی حقیقت توست. رگبارها و برف را توفان و آفتاب آتش بیز را به تحمل و صبر شکستی. باش تا میوه ی غرورت برسد. ای زنی که صبحانه ی خورشید در پیراهن توست، پیروزیی عشق نصیب تو باد!

  بله شاملوی بزرگ با کلام جادویی خودش زن و بالاتر از اون انسان رو اینطور تعبیر میکرد. تو چنین زنی باش و بعد به انتظار مردی که لایق توست باش. بدون هیچ تحقیری و هیچ خود کم یا بزرگ بینی…..

 • حامد

  اقا مطالبتون خیلی عالیه فقط یه مشکلی که داره اسم سایتتون یکم غلط اندازه به نظر من عوضش کنین بهتره، من زن روز رو پیشنهاد می کنم، یا حداقل بزارید زن ذلیل روز که به مطالبتون هم بیاد، اون سبیل سر در سایت هم بتراشین جاش سرخاب بزنید

  • marderooz

   مهربانتر بودن ضرری ندارد. حامد عزیز تلاشی است با عشق و علاقه و پیگیری حرفه ایی انجام می دهیم. واقعا هم صدها بار ناگزیر دفاع کردیم که ضد زن نیستیم و به همان اندازه تلاش کردیم بگوییم ضد مرد نیستیم. ما ضد کسی نیستیم. هموطنیم و فکر می کنیم این نوع مطالب می تواند بد نباشد. مرسی

   • wmac

    ایشون راست میگن. در ضمن من احتمال 90% هم میدم که شما خودت هم خانم هستی. اگر اینطور باشه که ایول! یک یا چند خانم سایت مرد روز راه بندازن دیگه بقول مارمولک “اند ” زبل بودن هست!

    • marderooz

     wmac عزیز یسندگانی نظیر ناصر فرزین فر، محمد بابایی، عباس سلیمی، اراد افشار، امید باقری، مهدی رضوی و اسد مذنبی و ونداد زمانی و دهها نویسنده ثابت مجله در فیسبوک هم حضور دارند و شما را به خدا به راحتی تخمه شکستن تهمت نزنید. دهها سال است کشور بر همین منوال پیش می رود. درست نیست. زیبنده شعور انسانی نیست. اصلا چه فرق می کند مرد و زن؟ متن برخاسته از یک شعور است. مهربان و دلباز باشیم. ممنون

     • wmac

      خیلی بسیار زیاد فرق می کند! زنی که سایت “مرد روز” ایجاد کند، با اجندای زن اینکار را می کند. هدف و جهت گیریش هم می شود در جهت همان اجندای زنانه (که معمولا جنبه هم درش جای زیادی ندارد). نتیجه اش هم میشود نوشن های شاخ در آوردنی مثل این مقاله… و شخصیت و فرهنگ سازی آنچنانی…

     • رها

      دوست عزیز لازم نیست که نویسنده یا نویسندگان این مقالات زن باشند تا شاهد اینگونه مقالات در این مجله باشیم. متاسفانه مردانی هستند که عشق واقعی را با خاکساری, خود کم بینی و حقارت در پیش زنان را, اشتباه میگیرند و با این کار عملا تمام انگیزه های سالم یک زن را برای ایجاد رابطه با خود از بین میبرند. عملا تنها کسانی به اینان روی خوش نشان میدهند که مثل نویسنده این پست به دنبال بنز میگردد و مرد هم در بهترین حالت راننده و شوفر اختصاصی آنهاست.

     • بابا

      شکیبایی و خویشتنداری شما من رو متاثر میکنه, حتما انسان مودب و ملایمی هستید
      ولی متن قابل دفاعی نبود. بالاخره گاهی پیش میاد

 • سینا

  تا جایی که من با خانوما سروکار داشته ام (بنده مدرسم) اوناشون که خیلی با جنبن ماهی دو میلیون تومان درآمد آنچنان غره شون میکنه که فکر میکنند از لحاظ زیبایی در حد شاراپوا و از لحاظ هوش در حد خانم میرزاخانی اند. این خانوم هم احساس میکنم از اون ژیان هاییه که فکر میکنه پانکک جدیدش بهش میاد یه اعتماد به نفس کاذب اختلاطی از ژیان و احمدی نژاد گرفته و پر چونگی کرده مضافا اینکه به قول خودش شرکتم داره حالا اگه جوگیر نشده باشه به یه خیاطی بگه شرکت

  • marderooz

   سینای عزیز ما متوجه ادعای نخبه گونه در نوشته های مریم نشده ایم. ساده و صریح و صمیمی نظرات شخصی اش را می نویسد. سعی می کند برای تم و موضوع حرفش بدنه پشتیبانی کننده داشته باشد. از تمثیل و تشبیه و کنایه استفاده می کند و کلمات بزرگ و پیچیده به کار نمی برد و از همه مهمتر تجربیا شخصی و محدودش را به کار می برد.
   سلیقه شما هم حق شما است و مدوستش داریم. ممنون

 • ره

  این آقایونی که عصبانی شدن بدون شک خودشونو جای پراید گذاشتن. اگه مثل من خودشونو جای ژیان میذاشتن طوری نمیشد. از نویسنده تقاضامندیم راجع به ژیان چیزی ننویسند. مرد روز عزیز مطالبتون خیلی سطحیه ولی نمیدونم چرا میخونمشون. احتمالا مریضیئی چیزی داشته باشم! خیر پیش

  • marderooz

   مرسی از نظر و سلیقه و صبوری…. از یک جهت همین متوسط بودن هم بد نیست. در محیط روزنامه نگاری خیلی جدی و همیشه در حال نجات جامعه، نمونه های متنوع و ساده ایی مثل ما هم خوب است باشند. بد نیستیم. بی دلیل هیچ مطلبی را نمی گذاریم. شاید ناخوداگاه به نیت عمومی ما نزدیک هستی. شادی و مهربانی نصیب همه شود. مرسی

  • رضی الدین

   فک کنم هر دومون رو یه مار گاز گرفته ! مرسی که یادآوری کردی..

 • یاسی

  کامنت گذاشته بودم و شما این جواب رو به من دادین : سعی کنید یک پراید بی دردسر و پرکار و قابل اتکا بودن را فراموش نکنید و همیشه یادتان باشد که می تواند بهترین پراید ممکن باشید. اگر به خوشتیپی خواننده و هنرپیشه ها نیستید و شهرت فوتبالیست ها را ندارید ولی نجابت و سخت کوشی و متعهد بودن و مهربان و بی ادعا بودن و مفید بودن تان را از یاد نبرد.
  .
  چرا وقتی به این سادگی میتونین منظورتون رو برسونین اون رو با کلمانی بیان میکنین که از طرف خواننده زننده به نظر برسه. جای دیگه هم نوشتم
  بفرما و بشین و بتمرگ همه یک معنی رو میده اما اولی جایگاهش کجاست و آخری جایگاهش کجاست.. من مطلب رو خوندم. رشته خودم هم روانشناسیه و فکر میکنم اونقدری اطلاعات داشته باشم که بگم این مطلب واقعا نگرشی سطح بود و تمثیلی بسیار سطحی تر در حدی که هر آدمی که مطالعه نکرده باشه هم میتونه با این نگرشه ها زندگی خودش رو بچرخونه ببخشید که این رو میگم اما نویسنده این مطلب شاید مطالعه کرده باشه تاحالا اما نوشتش نشون میده هیچ چیزی از کتابهایی که خونده متوجه نشده.. چه خوبه که شما هم این انتقاد رو بپذیرین بجای اینکه بر مواضعتون پایدار بمونین!

  هر انسانی دانشمند زندگی خودشه، ایده و عقایدی رو بوجود میاره اون هارو مورد آزمایش قرار میده و اگر اون عقاید درست نباشن تغییرشون میده. فکر میکنم عقیده نویسنده این مقاله هم بشدت نیاز به تغییر داره.

 • یاسی

  کامنت گذاشته بودم و شما این جواب رو به من دادین : سعی کنید یک پراید بی دردسر و پرکار و قابل اتکا بودن را فراموش نکنید و همیشه یادتان باشد که می تواند بهترین پراید ممکن باشید. اگر به خوشتیپی خواننده و هنرپیشه ها نیستید و شهرت فوتبالیست ها را ندارید ولی نجابت و سخت کوشی و متعهد بودن و مهربان و بی ادعا بودن و مفید بودن تان را از یاد نبرد.
  .
  چرا وقتی به این سادگی میتونین منظورتون رو برسونین اون رو با کلمانی بیان میکنین که از طرف خواننده زننده به نظر برسه. جای دیگه هم نوشتم
  بفرما و بشین و بتمرگ همه یک معنی رو میده اما اولی جایگاهش کجاست و آخری جایگاهش کجاست.. من مطلب رو خوندم. رشته خودم هم روانشناسیه و فکر میکنم اونقدری اطلاعات داشته باشم که بگم این مطلب واقعا نگرشی سطح بود و تمثیلی بسیار سطحی تر در حدی که هر آدمی که مطالعه نکرده باشه هم میتونه با این نگرشه ها زندگی خودش رو بچرخونه ببخشید که این رو میگم اما نویسنده این مطلب شاید مطالعه کرده باشه تاحالا اما نوشتش نشون میده هیچ چیزی از کتابهایی که خونده متوجه نشده.. چه خوبه که شما هم این انتقاد رو بپذیرین بجای اینکه بر مواضعتون پایدار بمونین!

  هر انسانی دانشمند زندگی خودشه، ایده و عقایدی رو بوجود میاره اون هارو مورد آزمایش قرار میده و اگر اون عقاید درست نباشن تغییرشون میده. فکر میکنم عقیده نویسنده این مقاله هم بشدت نیاز به تغییر داره.

  • یاسی

   من بعنوان یک دختر هیچ وقت و هرگز حاضر نیستم پدر، برادر یا معشوقه خودم رو با پراید و زانتیا و بنز مقایسه کنم… اگر شما میتونین چنین تمثیلی رو برای افراد نزدیکتون بکار ببرین بدون شک جز اقلیت افراد هستین!!!!

   • marderooz

    مقایسه ایی صورت نگرفته است. تشبیه شده است و این کاملا فرق می کند. دنیای ادبیات و هنر و منطق بیان مملو است از تشبیه انسانها به اسب تیزپا و گرگ و شیرو موش و پرندگان و حیوانات شکاری و باهوش و جسور انواع تشبیهات برای انسانها به تیر و کمان و شمشیر و تانک و جت و هرچه تصورش را کنید. یکبار دیگر از این زاویه دید به متن بنگرید و به دور از احساسات بخوانید. ممنون

 • مصی و حومه

  در سه کلمه میتونم نویسنده مقاله رو توصیف کنم از نظر خودم:
  سطحی نگر
  کوته فکر
  سطحی نگر
  تمثیل نابجا و نگرش کالایی نسبت به افراد تو نوشته موج میزنه
  متاسفم
  همین.

  • یاسی

   با حومه های اطراف مشورت کردی کامنت گذاشتی حالا دوستم؟؟؟ 😀

   • Guest

    شما چی؟

 • اروین

  بابا چرا ناراحت میشین ایشون اتفاقا به نظر من نظرشونو دلسوزانه گفتن درست هم هست،واقعیت اگر غیر اخلاقی و ناعادلانه هم باشه بازم واقعیته پس به مطلب عمیق تر نگاه کنیم ،ایشون شاید بدون پرده چیزهایی رو برای ما باز میکنه از دید زنها که شاید به طور عادی به ما نشون داده نمیشه و زنهای دور و ور ما نه از سر مهربونی بلکه به دلیل همین واکنشها چیزی به ما نمیگن

  • رها

   همون بهتر که چیزی هم نگن. مگه قراره که هر کی بخواد توی سر آدم بزنه, آدم بخوره و صدایش هم درنیاد که مبادا طرف از ترس عکس العمل ما چیزی نگه!!!!! شما چه مخالفتی داری که به این حرفها پاسخ گفته بشه. اگر به زنان این حق رو میدی که هر چی میخوان بگن, به مرد هم باید این حق رو بدی که هر جور میخواد جواب بده .
   واقعیت اینه که یک آدم حسابی و با مغز, چه زن و چه مرد اساسا اینطوری فکر نمیکنه, چه برسه که اینقدر شعور باشه که به زبون بیاره و اگر به زبون آورد باید یک نفر باشه که حالیش کنه که این طرز فکر بسیار زشت و غیر انسانیه. یک نفر بایداینه رو جلوش نگه داره که این آدم قبل از اینکه یک حرف احمقانه از دهنش دربیاد, یک نگاهی توی اینه به وجود دوزاری خودش بندازه.

  • رها

   همون بهتر که چیزی هم نگن. مگه قراره که هر کی بخواد توی سر آدم بزنه, آدم
   بخوره و صدایش هم درنیاد که مبادا طرف از ترس عکس العمل ما چیزی نگه!!!!!
   شما چه مخالفتی داری که به این حرفها پاسخ گفته بشه. اگر به زنان این حق رو
   میدی که هر چی میخوان بگن, به مرد هم باید این حق رو بدی که هر جور میخواد
   جواب بده .
   واقعیت اینه که یک آدم حسابی و با مغز, چه زن و چه مرد
   اساسا اینطوری فکر نمیکنه, چه برسه که اینقدر بی شعور باشه که به زبون هم بیاره و
   اگر به زبون آورد باید یک نفر باشه که حالیش کنه که این طرز فکر بسیار زشت
   و غیر انسانیه. یک نفر بایداینه رو جلوش نگه داره که این آدم قبل از اینکه
   یک حرف احمقانه از دهنش دربیاد, یک نگاهی توی اینه به وجود دوزاری خودش
   بندازه.

 • رها

  آقایون محترم, بالاخص کسانی که با صداقت و اهل زندگیند, باید سر خود را بالا بگیرند و قدر خودشان را بیشتر بدانند.اینطور خودمان و خودتان را جلوی هر زنی خرد نکنیم که اینها امر بهشان مشتبه شود که ما مردان موجودات قابل ترحمی هستیم که استحقاق یک رابطه انسانی را نداریم. دست از گدایی رابطه بردارید و برداریم, که هیچکس با “گدایی” نتوانسته به رابطه ای انسانی برسد. عشق و علاقه نه قابل خرید و فروش است و نه قابل گدایی, ضمن آنکه علاقه واقعی دو طرفه است. پس اگر بعد از رابطه با دختری در خود بجای احساس شادی و مسرت, احساس خلا میکنید, مطمئن باشید که این رابطه رابطه ای انسانی نیست و این خانم هم بدرد شما نمیخورد.
  این نوشته ها زنگ خطری است برای ذهنیتی که مدتهاست در ذهن خانمها جای خود را باز کرده است. آقایان, ترا بخدا بجای اینهمه تاکید روی چشم و ابروی خانمها, کمی هم به اخلاق و شعور آنها اهمیت دهید. دنبال دختری با مغز باشید و اینطور هم به هر خفت و خواری تن ندهید تا بلکه رابطه ای را گدایی نمایید. خلاصه اینکه برای خودتان ارزش بیشتری قائل باشید.

 • بهراد

  سلام من با خوندن این یادداشت متوجه شدم که یک مرد خالص پرایدی هستم انگار همه مطلبو از من اقتباس کردن الان که 38 سالمه و مجردم هیچ زنی هم تو زندگیم نیست و دوست دختر هم ندارم و نداشتم شاغلم و درامد متوسطی دارم راستش حس خوبی هم از خوندن این مطلب بهم دست نداد ولی واقعیتو نوشته خیلی از مردا ی محیط کارم همین طورین فقط فرقش اینه که نه من و نه همکارام هیچ کدوم کینه ای از زنا به دل نداریم و غر هم نمی زنیم شاید هم دیگه عادت کردیم ولی زندگی اینطوری هم خیلی بی هدف و خشک و بی معنیه حالم بیشتر گرفته شد

  • Fariba Mehr

   من فکر کنم این نوشته خواست بگه که دجار روزمرگی نشید و یه تکونی به خودتون بدین /

   • Majid BT

    آره فریبا خانوم هدف همونی بود که شما میگین طبق معمول تو ایران حاشیه بیشتر
    از متنه.وچون ایرانیا انتقاد پذیر نیستن این پرایده کار به دست نویسنده
    داده

  • من

   میفهممت

 • رضا

  راستشو بخواید بعد از خوندن چند باره متن و نظرات بدون هیچ تعصبی میتونم بگم اینطور نوشتن کمکی به حل مشکل روابط بین زن و مرد نمیکنه. فقط شکاف رو بیشتر میکنه و باعث میشه زن ها و مردها موجودات دست نیافتنی تری برای هم بشن. ضمن اینکه متاسفانه احساسات نیمی از خوانندگانتون هم تحریک میشه و رنجیده میشن. بهتره واقع بین باشید.

  • marderooz

   رضای عزییز ممنون از دلنگرانی. بعضی از مطالب شبیه روی لبه تیغ راه رفتنه. تجربه روزنامه نگاری اجتماعی نویسی خیلی کم است. خوشفکرها و تیزبین ها می روند به سمت سیاست که این روزها و سالها تب و تاب زیادی دارد. انتقادها برای این نوع متن ها بیشتر است ولی اگر دقت کنید خوانندگان موافق و ساکت این نوع نوشته ها هم زیاد است. از پربیننده ترین های این ماه بوده است و در فیسبوک مجله نیز خوب خوانده شده و با دیگران اشتراک گذاشته اند.

   چشم دقت بیشتری می کنیم.

   • بی نام

    جناب “مرد روز” هر سکوتی نشانه ی موافق بودن نیست
    منم یکی از همونایی که سکوت کرده بودم فقط چون متاسف شدم از این نوع دید به آدم ها و حس کردم ارزش نداره کامنتی بذارم.

    یه مرفه بی درد که آدما رو بر اساس حساب بانکی و تیپ و قیافه تقسیم بندی میکنه باعث تاسفه.
    نگاه از بالا تو این نوشته موج میزنه و سرشار از خودپرستیه مفرطه.
    گاها نا امید میشم ازین همه تعصبی که روی مطالب نویسنده هاتون دارین. و حس میکنم اینجا هم بر اساس رابطه شکل گرفته نه ضابطه.
    نمیخواد طبق روال همیشگی پاسخ نرمی در تکذیب حرفام بدین فقط امیدوارم لحظه ای تامل کنین.

    و در آخر لطفا از سکوت خوانندگان مصادره به مطلوب نفرمایید!!

    با تشکر

    • marderooz

     بی نام عزیز ما نوشتیم خوانندگان موافق و ساکت زیادند نه انها که سکوت کرده اند. این متن و نوشته های مریم هم زیاد خوانده می شود و هم لایک بالایی برخوردار است. منظور این بود که بگوییم افرادی که متن را لایک می زنند، تک تک شان به اندازه منتقدین این متن، از سلیقه برابر برخوردارند. مرسی

 • پلنگ زخمی

  زاویه نگاهت جالبه. اما نگاهتون خیلی جنسیتیه خانم مرضیه. پراید بودن (به قول شما) مربوط به جنسیت نیست. خانمها یا دختران پرایدی زیادی وجود دارند. اگر اینجوری بخوای در نظر بگیری بیشتر بنزها و ماشین های مدل بالا مذکرند. تو اگه یک مرد این جوری تو بیزنست داری من 4 تا خانم اینجوری توی مجموعه ام دارم. به علاوه دخترهای پراید، پیکان، رنو، ژیان و …. که هر روز می بینم.
  معمولا هیچ انگیزه ای ندارند. صبح کله سحر میاند. غروب می رن خونه. یک حقوق ثابت مشخصی دارند، که خرج لباس و قرطی بازی های خردشون می شه. سنشون یواش یواش داره میره بالا. 20-25 سال پیش توی به این تیپ می گفتند: ترشیده. یواش یواش کمتر به خودشون می رسند. روی مردهای اطرافشون معمولا عیب می ذارند. خواستگار هم که پیدا می شه معمولا یارو اونها رو می پیچونه اما یه جوری وانمود می کنند که: من نخواستم.
  اونها هم توی سن بالاتر شاید بپذیرند می شه یک پراید خوب بود و…
  البته در برابرش کارمند خانم فروشنده ای دارم که انگیزه داره 34 سالشه. طی 3 سال حقوقش 4 برابر شده ، سمتش رفته بالاتر ، 206 خریده، دماغش رو عمل کرده(دد) یک ساز جدید داره یاد می گیره ، دانشجد شده و ظاهرش بهتر شده، اخلاقش هم بهتر شده…
  شاید هم تقصیر خانومها نباشه که بیشتر پرایدها خانومند. متاسفانه شرایط جامعه طوریه که فرصت برای بنز شدن پسرها فراهم تره. به همین خاطر بسیاری خانومها پراید دنیا میان و ژیان از دنیا می رند. حد اکثر این شانس رو پیدا می کنند که خودشون رو بچسبونند به یک آقای بنز. اما بچه پرایدهای زیادی فرصت بنز شدن پیدا می کنند.
  به امید روزی که فرصتها برابر باشه.

 • شاهین

  برای سطح درک نویسنده متأسفم.

 • پویان

  خیلی جالب بود….تمثیل های عجیب ولی جالبی استفاده شده بود که در نهایت با فرستادن ماشین به کارواش جمع بندی مناسبی هم به خودش گرفت. دست مریزاد

 • من

  شما اگر مبالغ اختلاس هایی که شده با مبالغی که گروهی بی استعداد که به مقام های مدیریتی انتساب میشن (توسط مشتی خائن) رو تقسیم بر تعداد جوانان پرایدی مملکت کنین، روی مملکت خواهد خندید متاسفانه این جا جای پیشرفت از راه منطقی نیست

 • سالار

  اولش اومدم توهین کنم و بگم پس با این حساب آقایون پرایدی که هیچوقت در زندگی فرصت دستیابی به خانم های بنز را ندارن پس حق دارن برن اونها را بدزدند و بهشون تجاوز کنن تا اگه شده، یه لحظه هم حس بودن با اونها را تجربه کنن اما بعدش فکر کردم داره حرف حق را میزنه ما تو این دنیا اومدیم تا از زندگی لذت ببریم نه اینکه زندگی را برای خودمون و دیگران تلخ و جهنم کنیم. بهتر هر کسی تا حدی که میتونه به سر و وضع خودش برسه و سعی کنه استانداردهای روز را رعایت کنه تا مورد توجه خانم ها قرار بگیره. مثلا خود من روزی دوبار ورزش میکنم، لباس شیک میپوشم، سعی میکنم مدل موهام را بهتر کنم. سعی میکنم روی رفتار و زبان بدنم بیشتر کار کنم، سعی میکنم خودم را همونطوری که هستم دوست داشته باشم تا دیگران هم من را دوست داشته باشن. سعس میکنم پولدار بشم. همیشه راههای بهتری برای کسب درآمد بیشتر هست. خلاصه الان دارم به این فکر میکنم برم و یه ساز موسیقی هم یاد بگیرم. ما در این دنیا نیومدیم که زجر بکشیم و دیگران زجر بدیم ما اینجاییم که لذت ببریم و این لذت را با دیگران سهیم بشیم. لذت هم فقط لذت مادی نیست. هم مادی هم معنوی

 • molzen
 • منتقد

  خب این الگوی نوشته ها و نظرهای مرد روز شده.
  اول یه مقاله پرتو پلا میدی بیرون که معلوم نیست نویسنده مغزش یبوست بوده یا قلمش اسهال. شاید هر دو! بعد که خواننده میاد فید بک منفی میده آقای مرد روز با لبخندی به پهنای سبیلش سر و کلش پیدا میشه و سعی میکنه با چند تا پشتک وارو و پرش از خرک و دار حلقه گوزو به شقیقه پیوند بده و در نهایت هم اگر منتقد بر انتقاد خودش پافشاری کرد یه کامیون طالبی و خربزه زیر بغلش بار میکنه و با همون لبخند در افق محو میشه!!