رمز و رازِ خودارضایی زنان

۱- زنان وقتی تنها هستند سریعترند

دکتر Sadie Allison می گوید به طور میانگین زنها وقت بیشتری برای به اوج رسیدن لازم دارند و رساندن پیام عصب های حساس و کشاندن مسیر بیشترِ جریان خون به آلت تناسلی شان بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه وقت می برد ولی وقتی تنها هستند چون تمرکز و دقت شان بر روی خودشان است به زمان کمتری احتیاج دارند. بسیاری از زنان به فاصله ۲ تا ۳ دقیقه به سرانجامی که به تنهایی منتظرش هستند می رسند.

۲- زنان کمتر از مردان مبادرت به این کار می کنند

بر طبق آمار ۲۵ درصد مردان هفته ایی ۳ بار و ۵۵ درصدشان ماهی یکبار سرگرم خودشان می شوند. اما فقط ۱۰ درصد زنان هفته ایی ۳ بار و ۳۸ درصد شان ماهی یکبار این سفر تنها را طی می کنند.

به گفته سکسولوژیست Carlyle Jansen ، به خاطر تصویر منفی خودارضایی در تربیت خانوادگی و فرهنگ عمومی، زنان رغبت کمتری به خودارضایی نشان می دهند و این حس منفی گاهی تا حوالی ۲۰ سالگی هم وادارشان می سازد که این لذت بخشی به خود را جدی نگیرند. ولی پسران از حوالی ۱۰ سالگی به بعد کنجکاو انجام آن می شوند. دلیل بعدی این است که برای زنان لذت دادن به خود یک مسیر پر تدارک و همراه با زمینه چینی است ولی برای مردان انجام این عمل با سرعت و سادگی بیشتر توام است.

۳- زنان به شکل متفاوتی خود را آماده می سازند

برای مردان حتی توالت عمومی ایستگاه پمپ بنزین اگر میل و عطش شآن گریبان شان را گرفته باشد شاید کفایت کند. ولی برای جنس لطیف٬ جو و احساس مربوط به محیط خیلی مهم است. زنان باید ذهن و روح خودشان را آماده این کار کنند و این بدان معناست که باید محیطی کنترل شده و دور از مزاحمت داشته باشند تا اتفاقی که حواس شان را پرت کند ایجاد نشود.

۴ – لمس زنان ظریفتر صورت می گیرد

مردان با انرژی و قدرت بیتشر و انگشتان مسلط و محکم و حرکات هر لحظه سریعتر به امورات خود می رسند ولی زنان نرم تر، آهسته تر و آرام تر دست به این عمل می زنند.

دکتر Sadie Allison می گوید تصور کنید مرتب کردن مژه چشمان و در آوردن یک مو از درون چشمان با چه ظرافتی صورت می پذیرد. حساسیت جنسی محوطه «ناز» زنان دو برابر احساسی است که آلت جنسی مردان دارد و به همان نسبت نیز باید با آن با لطافت مدارا شود. مردان خوب است این تصویر را داشته باشند که با آن همواره در حد مژه مو، لطیف رفتار کنند تا نقش موثرتری در تحریک احساسات خانم ها داشته باشند. البته بعضی از زنان شاید خواهان لمس محکمتری باشند که حتما آن را ابراز خواهند کرد.

۵- زنان با همه بدن خود مشغول می شوند

مردان شاید فقط یک وسیله در بدن خود در اختیار داشته باشند تا مسیر تحریک و به اوج رسیدن را کامل کنند ولی زنان خودارضایی را یک تجربه تمام عیار در بدن خود می دانند. زنان با لمس و تحریک لب، گردن، بازو، پستان ها، ران و شکم خود احساسات جنسی اولیه را برای خودشان مهیا می کنند و بعد به لمس و نوازش« ناز» خود می رسند.

۶- برای زنان به اوج رسیدن یک اصل حتمی نیست

شاید مهمترین تفاوت خود ارضایی زنان و مردان این باشد که برای مردان یک هدف مشخص و حتمی وجود دارد. به اوج رسیدن و تخلیه جنسی کامل تنها فکر و ذکر مردان در حین خودارضایی است. ولی برای بسیاری از زنان مسیر لذتبخشی که توسط خودشان فراهم می شود می تواند به اندازه کافی دلپذیر باشد و شاید نخواهند که تا آخر ادامه دهند.

۷- زنان معمولا بیشتر از یکبار می خواهند

برای مردان« تمام شدن» انرژی زیادی می برد. تحریک مسیر جریان خون و حرکت اسپرم ها از مسیر های متفاوت تا به بیرون پرت شدن شان در مجموع، عمل مکانیکی است که نیاز به انرژی زیاد دارد. برای همین، احساس خستگی و حتی تمایل به یک خواب کوتاه مدت در بدن مردان طبیعی است تا تجدید قوا در بدن صورت  بگیرد.

برای زنان هم البته این اتفاق مکانیکی است ولی تخیله صدها میلیون اسپرم و مسیر پر افت و خیز انتقال مایعات را ندارند و برای همین معمولا وقتی که تنها هستند می خواهند که بیشتر از یکبار به خودشان لذت ببخشند.

 

۷ Secrets of Female Masturbation By Arielle Pardes
http://www.menshealth.com/sex-women/7-secrets-female-masturbation?icid=OBtrafficMH_TBD_SB4

.

More from ماهان طباطبایی

جت خصوصی بنز

شرک هواپیمای لوفت هانزا و مرسدس بنز برای ساختن یک جت خصوصی...
بیشتر بخوان
 • ی

  این که برای عهد دقیانوسه…..اکثر زنان امروز به اشکال مختلف از جمله چشم چرانی در خیابون و چسبوندن خودشون به مردها در معابر و مکان های شلوغ دائمن به تحریک جنسی می پردازند..وقتی هم فرد بالغی رو پیدا نمی کنند اگر بچه اطرافشون باشه با بچه ور میرن و بچه رو به خودشون می مالن…..

 • Ch Amirreza

  pas dar in sorat agar mardi bad az rabete ehsase khabidan dashte bashe tabei hast.

 • نگار

  متن اشکالات زیادی داره و فک کنم این اقای دکتر از رو هوا نظر داده نه امار و مطالعه و تحقیق کافی! خود ارضایی زن رو بشدت با احساس و حساس جلوه داده! زن ها درسته ک دوس دارن تو سکس کامل لمس بشن ولی تو خودارضایی اخه کی تمام بدنشو نوازش میکنه! بیشتر رو واژن متمرکز هستن،
  تعداد دخترهایی ک تا سنین بالا خودارضایی رو تجربه نمیکنن خیلی کم هست!

 • پپه قور قوری

  مقاله چرند. از اون دست که میخواد جنس زن رو ببره آسمون.
  برین سرچ کنین ویدیو مستربیت آماتوری زنها رو. 90 درصد با همون کیفیتی هست که مردها انجام میدن.
  جمع کنین بابا این بساط مسخره زن پرستی رو. ترامپ همتون رو میشونه سر جا.

 • Amin Ebrahimi

  این کلمه “ناز” از کجا پیدا شد ه ؟