زنان و خودارضایی

Image Source Eileen McFall
Image Source Eileen McFall

مردان برای خودارضایی شاید به یک ظرف کِرم نرم کننده و باز بودن صفحه اینترنت با عکسی مهیج اکتفا کنند ولی برای زنان پیمودن این مسیر تنها، کمی پیچیده تر است. زنان نمی توانند در هر مکانی این کار را بکنند و همیشه هم به دنبال این نیستند که تا انتهای ماجرا بروند. این ۷ مورد بخشی از رمز و رازِ خودارضایی زنان است که بد نیست آنها را بدانیم

۱- زنان وقتی تنها هستند سریعترند

دکتر Sadie Allison می گوید به طور میانگین زنها وقت بیشتری برای به اوج رسیدن لازم دارند و رساندن پیام عصب های حساس و کشاندن مسیر بیشترِ جریان خون به آلت تناسلی شان بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه وقت می برد ولی وقتی تنها هستند چون تمرکز و دقت شان بر روی خودشان است به زمان کمتری احتیاج دارند. بسیاری از زنان به فاصله ۲ تا ۳ دقیقه به سرانجامی که به تنهایی منتظرش هستند می رسند.

۲- زنان کمتر از مردان مبادرت به این کار می کنند

بر طبق آمار ۲۵ درصد مردان هفته ایی ۳ بار و ۵۵ درصدشان ماهی یکبار سرگرم خودشان می شوند. اما فقط ۱۰ درصد زنان هفته ایی ۳ بار و ۳۸ درصد شان ماهی یکبار این سفر تنها را طی می کنند.

به گفته سکسولوژیست Carlyle Jansen ٬ به خاطر تصویر منفی خودارضایی در تربیت خانوادگی و فرهنگ عمومی٬ زنان رغبت کمتری به خودارضایی نشان می دهند و این حس منفی گاهی تا حوالی ۲۰ سالگی هم وادارشان می سازد که این لذت بخشی به خود را جدی نگیرند. ولی پسران از حوالی ۱۰ سالگی به بعد کنجکاو انجام آن می شوند. دلیل بعدی این است که برای زنان لذت دادن به خود یک مسیر پر تدارک و همراه با زمینه چینی است ولی برای مردان انجام این عمل با سرعت و سادگی بیشتر توام است.

۳- زنان به شکل متفاوتی خود را آماده می سازند

برای مردان حتی توالت عمومی ایستگاه پمپ بنزین اگر میل و عطش شآن گریبان شان را گرفته باشد شاید کفایت کند. ولی برای جنس لطیف٬ جو و احساس مربوط به محیط خیلی مهم است. زنان باید ذهن و روح خودشان را آماده این کار کنند و این بدان معناست که باید محیطی کنترل شده و دور از مزاحمت داشته باشند تا اتفاقی که حواس شان را پرت کند ایجاد نشود.

۴- لمس زنان ظریفتر صورت می گیرد

مردان با انرژی و قدرت بیتشر و انگشتان مسلط و محکم و حرکات هر لحظه سریعتر به امورات خود می رسند ولی زنان نرم تر٬ آهسته تر و آرام تر دست به این عمل می زنند.

دکتر Sadie Allison می گوید تصور کنید مرتب کردن مژه چشمان و در آوردن یک مو از درون چشمان با چه ظرافتی صورت می پذیرد. حساسیت جنسی محوطه «ناز» زنان دو برابر احساسی است که آلت جنسی مردان دارد و به همان نسبت نیز باید با آن با لطافت مدارا شود. مردان خوب است این تصویر را داشته باشند که با آن همواره در حد مژه مو@ لطیف رفتار کنند تا نقش موثرتری در تحریک احساسات خانم ها داشته باشند. البته بعضی از زنان شاید خواهان لمس محکمتری باشند که حتما آن را ابراز خواهند کرد.

۵- زنان با همه بدن خود مشغول می شوند.

مردان شاید فقط یک وسیله در بدن خود در اختیار داشته باشند تا مسیر تحریک و به اوج رسیدن را کامل کنند ولی زنان خودارضایی را یک تجربه تمام عیار در بدن خود می دانند. زنان با لمس و تحریک لب٬ گردن٬ بازو٬ پستان ها٬ ران و شکم خود احساسات جنسی اولیه را برای خودشان مهیا می کنند و بعد به لمس و نوازش« ناز» خود می رسند.

۶- برای زنان به اوج رسیدن یک اصل حتمی نیست.

شاید مهمترین تفاوت خود ارضایی زنان و مردان این باشد که برای مردان یک هدف مشخص و حتمی وجود دارد. به اوج رسیدن و تخلیه جنسی کامل تنها فکر و ذکر مردانن در حین خودارضایی است. ولی برای بسیاری از زنان مسیر لذتبخشی که توسط خودشان فراهم می شود می تواند به اندازه کافی دلپذیر باشد و شاید نخواهند که تا آخر ادامه دهند.

۷- زنان معمولا بیشتر از یکبار می خواهند

برای مردان« تمام شدن» انرژی زیادی می برد. تحریک مسیر جریان خون و حرکت اسپرم ها از مسیر های متفاوت تا به بیرون پرت شدن شان در مجموع عمل مکانیکی است که نیاز به انرژی زیاد دارد. برای همین٬ احساس خستگی و حتی تمایل به یک خواب کوتاه مدت در بدن شان طبیعی است تا تجدید قوا در بدن صورت  بگیرد.

برای زنان هم البته این اتفاق مکانیکی است ولی تخیله صدها میلیون اسپرم و مسیر پر افت و خیز انتقال مایعات را ندارند و برای همین معمولا وقتی که تنها هستند می خواهند که بیشتر از یکبار به خودشان لذت ببخشند.

7 Secrets of Female Masturbation By Arielle Pardes
http://www.menshealth.com/sex-women/7-secrets-female-masturbation?icid=OBtrafficMH_TBD_SB4

More from ماهان طباطبایی

نظر یک فیلسوف در باره آرزوهای ممنوع

هر روز، هر کدام ما در درون ذهن مان، به مجموعه ای...
بیشتر بخوان
 • ………

  ناز؟! مخاطبتون بچه نیست. بگین آلت تناسلی. وا!

  • عباس

   ناز هم خوبه :))))

   • حمید

    عباس جون نازمو میخوری؟؟

  • marderooz

   ……… عزیز در مجموع سعی کردیم از نگارش تلطیف شده استفاده کنیم. طیف خواننده های ما کمی وسیع است و به احترام آنها سعی کردیم عمومی تر بنویسیم. ببخشید و مرسی از انتقاد درست

 • یاور

  پس بفرمایید خاک بر سر شریک جنسی و زنده باد خود ارضایی!

  • marderooz

   یاور عزیز این آمار مردان و زنام جدای از وضعیت تاهل یا تجردشان است. البته بعضی فرهنگ ها اصرار بر انکار دارند ولی به هر حال عمل مفید و سالمی است. قرار این کار طبیعی٬ جایگزین کردن یار نیست و نخواهد بود. مرسی

   • یاور

    قصد ما مزاح بود دوست عزیز. وگرنه خودارضایی هر چقدر هم که ارضا کننده باشد، نمی تواند جایگزین احساسی باشد که در کنار شریک زندگی به دست می آید و آن احساس امنیت، آرامش و امید به آینده است.

    • الهام مسرت

     احساس امید، امنیت و آرامش؟؟؟؟؟؟؟؟ منظورتون فریب طبیعت؟؟ چه فریب شیرینی

     • یاور

      در آغوش دیگری بودن، حداقل چیزی است که در همه ناامیدی ها میتوان به آن پناه برد

   • سارا

    عمل مفید و سالمی است؟!

    من خیلی جاها خوندم خود ارضایی منجر به ضعف چشم و اعصاب و کمر درد و حافظه و … میشه یعنی همشون دروغه؟

    و اینکه چرا اسلام میگه این کار حرامه؟ آیا بخاطر ضرر هایی که داره نیست؟

    • بابک

     خانمه عزیز درسته هر چیزی رو میخوای بدونی برو سراغ اسلام. حرف درست کلا تو اسلامه. دانشمندا هر چیزی که میخوان کشف کنن اول میرن قران میخونن بعد کشف میکنن.

     • هانا

      شما برو یکم تحقیق کن ..قران که نخوندی که بهت بگم قبل ازینکه بشر خیلی از علمهارو بدست بیاره قران از اونا کمی گفته و اینکه شما فقط به مسخره کردن بسنده کن چون مغزت نمیکشه اما امریکاییا زودتر دست بکار شدن و با بیشتر از 4هزار نفردر موسسه ای دارن روی قران کار میکنن تا رازها و علمها رو کشف کنن

     • عمو

      ههه ههههه هههههههههههه….4000 نفر؟!!! ههههه ههههه ههههههههههه… 4000 ههههه ههههه هه ههه ههههههههههه

     • arvinamo

      نازخل

 • فرید

  مفید بود … مرسی

 • شهریار

  توالت عمومی یه پمپ بنزین؟؟؟ خیلی بران جالبه بدونم در مقایسه با جنس ماده چرا اینقدر جنس نر رو می کوبن. این حرکت خیلی تهاجمیه

  • marderooz

   شهریار عزیز درست می گویی این مثالش ناجوانمردانه بود:) ولی نیتش سادگی و در دسترس بودن رفع این نیاز برای مردان بود که تقریبا درست است.

   • شهریار

    حق با شماست. ولی شک ندارم نویسنده با کمی شیطنت این مثال رو زده 🙂

 • پدرام

  این کلمه ناز خیلی بی محتوا و سطح پایین بود! اگر هدف بحث جدی بود که بسیار استفاده بیجایی بود و اگر هدف یک مساله شوخی و سطح پایین بود می تونستید تعابیری مثل شوشول، شومبول و یا حتی ساطور رو هم استفاده کنید. با توجیه طیف گسترده مخاطب اینجوری حتی میتونستید کودکان رو هم به بحث اضافه کنید که طیفتون گسترده تر هم می شد

 • علیرضا

  پس از فردا بهش میگم “نازتو برم” یا “نازدار من” یا “ناز نازی” یا “نازتو بخورم” یا مثلا “گلناز چه معنی میده عایا؟”

  • حمید

   داداش از ننت بپرسی میگه بهت،چون من همش نازشو میخوردم

   • G

    شرط می بندم با الهام چرخنده نسبتی داری

 • Kurosh Raad

  درسته ک خود ارضایی یک عمل مورد نیاز برای هماهنگ سازی هورمون های بدن و سلامت بدن است ولی باز هم نباید از حدش بگذره !!!!

 • shi

  ah, halam beham khord. baraye zanan eshgh mohemn ast na erza. khod erzayi chakrahaye badan ra beh ham mirizad va marizi ast