دختر باید آفتاب ندیده باشه

سلام. مدتی پیش به دختری در دانشکده علاقمند شدم. فهمیدم که ایشون هم به من توجه داره. محیط دانشکده بسیار کوچک است و این دختر قبلا با پسری در دانشکده دوست بوده ولی قطع رابطه کرده است.

به دلیل دخالت­ ها و سم پاشی هایی که اطرافیان می کنند با این قضیه راحت نیستم. نمی دونم معنیش چیه ولی دیگه حتی نمی تونم راحت به چشماش نگاه کنم. حس عجیبی همرا با عذاب وجدان دارم که چرا به توجه این دختر پاسخ نمیدم؟ 

 

جاوید عزیز

تعریف و هویت  زن در سنت های قدیمی این است که زن وسیله ای برای تکرار نسلِ مرد است و برای همین زن باید قوی، درشت، سالم، جوان و از همه مهمتر باکره باشد.

بسیاری از مذاهب بخصوص مذاهب دره نیل، زن را به نوعی اغواگر و ایجاد کننده گناه در مرد می بینند و این زن است که باعث اخراج مرد از بهشت اولیه می شود. .

زن در بسیاری از مذاهب، قابل اعتماد نیست و برای همین، دختران به محض بلوغ باید شوهر داده شوند و پوشش کامل برای شان توصیه می کنند.

اما عذاب وجدان تو جاوید عزیز برای این است که می دانی این روزها دختران را نمی توان آفتاب ندیده فرض کرد. می بینی و می دانی که دختران مثل تو با هوشند و قدرت استقلال و سلیقه و شعور دارند. 

او همکلاس تو است و طبیعتا به او حق می دهی که مثل خودت کنجکاو باشد. بعد از فارغ التحصیلی در جامعه به سهم خودش مفید باشد. با دیگران تماس داشته باشد و تجربه کار و دوستی با مردان پیدا کند.

از من می شنوی به توجهی که در قلب و ذهنت برای او ایجاد شده گوش بده. آن دختر به دلایلی خاص، توجهِ تو را کسب کرده است. پس به خودت گوش کن و برو جلو. البته …هیچ قانون ازلی وجود ندارد که اشتباه نخواهی کرد ولی برو و آشنا شو و به خودت و او حق معرفی  و شناخت متقابل بده.

 

 

 

Written By
More from بهمن

ازدواج فامیلی

سنگ صبور جان، نظرت در باره ازدواج فامیلی چیست؟ مدتی است متوجه...
بیشتر بخوان