سرطان پروستات و نسخه های پیشگیری

نسبت مرگ ومیر سرطان پروستات در جهان
نسبت مرگ ومیر سرطان پروستات در جهان

درصد ابتلا به سرطان پروستات  در هر کشور بر اساس آب و هوا٬ تولیدات کشاورزی و عادت های تغذیه متغیر است. نقشه جهانی مبتلایان به این سرطان نشان می دهد که اروپا و امریکا و افریقا زمینه های ابتلا در آنها بیشتر است.

در هر کشور و جامعه ایی نیز برای جلوگیری از این سرطان نسخه های بومی موجود است. هندی ها به زردچوبه و زعفران و چینی ها به سیر تکیه می کنند. امریکایی ها به خواص تخم کدو و ایتالیایی ها به اسانس درون گوجه برای پیشگیری چشم دوخته اند. انگلیسی ها نیز به معجزه چای سبز اهمیت می دهند. ما ایرانی ها به غیر از انار به  تاثیر گیاه گزنه در مبارزه با پروستات ادعاها و تجربیاتی داریم.

بی تردید همه این نسخه ها هم پایه علمی دارند و هم برخواسته از تجربه زندگی و تغذیه هر جامعه ایی هستند. انگلیسی ها حتی تحقیق کردند که وضعیت اقتصادی نیز در افزایش سرطان پروستات بی تاثیر نیست.  گفته می شود سرطان پروستات آخرین بیماری است که مردان سالم ولی خیلی مسن را شکست خواهد داد.

به همین دلیل به سراغ مایو کلینیک که مرکز درمان و تحقیق متمولین امریکا است رفتیم تا ببینیم آنها چه نسخه ایی برای پیشگیری پیچیده اند. البته همانطور که انتظار می رفت پزشکان و محققین این کلینیک اختصاصی نیز ضمن اشاره به انواع درمان های بومی و تحقیقات انجام شده٬ لیست عمومی را پیش رو گذاشتند که بیشتر از همه یک درک منطقی از این بیماری است.

مایو کلینیک طرفدار یک زندگی سالم و پر از تحرک به همراه دوری جستن از مصرف چربی حیوانی و تشویق به خوردن زیاد میوه و ماهی است. آنها به طور ضمنی اشاره کرده اند که مصرف زیادِ لبنیات شاید تحریک کننده این سرطان باشد و …

کمپین سبیل مرد روز

آلبوم سبیل سلفی

More from مرد روز

کمک مالی به مجله مرد روز – Donation

 حمایت شما از شیوه روزنامه نگاری ما، حمایت از سلیقه و توقع اجتماعی...
بیشتر بخوان
  • هد هد

    نمیدونم چرا مجله مردروز اگر یک صفحه مردونه است خفه خون گرفته است وفردا پس فرداست که شروع میکنه به نوشتن سرطان پستان واز اینحرفا والا آخر براستی این صفحه یک صفحه مربوط به مردا هست یا نیست وطبق روال همیشه جواب خسته کننده همیشگی.: ای آقا این قدر ضد زن نباش وزن مادرت میتواند باشد ویاخواهرت دخترت واز این چرت وپرتها

    روزگار به کامتان خوش باد که آنهم هست .

    • رضا

      این یک سایت فمنیستیه و زن روزهستش که تحت عنوان مرد روزفعالیت می کنه و دیدگاه مردانه فمنیستی رو گسترش می ده و گرنه شما میبینی بیشتر خبرهاشون راجع به زنهاست و سعی می کنند بی سرو صدا نظرمردها رو به سمت فمنیسم گرایش بدند !