۳۰ سال دیگر، رابطه جنسی برای تولیدمثل نخواهد بود

babies-inbuckets_2346921a

پروفسور و نویسنده ۹۴ ساله اتریشی – امریکایی  Carl Djerassi که از سازندگان اصلی قرص ضد بارداری بوده است در مصاحبه ای اعلام کرد که تا سال ۲۰۵۰ اکثر زنان و مردان فقط برای لذت و تفریح سکس خواهند داشت و ماجرای تولید فرزند از تختخواب به لقاح مصنوعی درون کلینیک ها منتقل می شود.

وی در مصاحبه اش با تلگراف بر اساس شناختی که از تحول لقاح مصنوعی دارد به چند پیشبینی در این زمینه میدان داده است.

۱- رقم استفاده کنندگان کنونی لقاح مصنوعی که در برگیرنده ۵ میلیون زنِِ کمابیش نازا است به سرعت در تمام جامعه افزایش خواهد یافت چون سیستم منجمد کردن تخمک و اسپرم به سالمترین شکل ممکن رسیده است. نسل های بعدی مردان و زنان برای تولید مثل ابایی ندارند که به بانک های اسپرم و تخمک مراجعه کنند چون خودشان در بهترین سال های باروری، اسپرم و تخمک برای آینده شان ذخیره کرده اند.

۲ – همزمان با آن، نسل های آینده بدون هیچ دلهره ای با یک جراحی ساده، امکان تولید مثل از طریق سکس در بدن خود را برای همیشه خنثی می کنند.

۳-  تصمیم زنان و مردان آینده برای از کار انداختن امکان تولیدمثل، به خودی خود باعث می شوند که بارداری ناخواسته و سقط جنین از صفحه روزگار حذف شود.

۴-  تصمیم به پدر و مادر شدن، محدودیت زمانی نخواهد داشت و به سنین میانسالی و بالاتر سپرده خواهد شد. مردان و زنان آینده، نگران ایجاد فرزندانی با بیماری های ژنتیکی نخواهند بود چون بهترین کپی های ژنتیک خود را در  جوانی در فریزرهای لابراتوارهای پزشکی ذخیره می کنند.

۵- زنان دنیا نیز به پایان نگرانی های مربوط به دیر شدن وقت ازدواج و بارداری می رسند و ساعت بیولوژیکی بی معنی می شود. زنان از آن پس در هر سنی قادر به تولید مثل با استفاده از تخمک های منجمد شده و سالمِ دوره جوانی خویش خواهند بود

۶- در سال ،۲۰۵۰ رابطه جنسی بشر فقط و فقط برای لذت و تفریح خواهد بود.

 

 

وبلاگ ناصر فرزین فر داستان کوتاه

Sex will soon be just for fun not babies, says father of the Pill

More from ناصر فرزین فر

از مزیت های پدر بودن در سوئد

شمال اروپا و بویژه سوئد نه تنها همچنان قدم های ممتد و برنامه...
بیشتر بخوان
 • اشکان

  خیلی تحمل ناپذیر خوتهد بود زندگی بدون احساس… بشر خودش با دست خودش خودش را به نابودی میکشاند

  • آتوسا

   چه ربطی به احساس داشت؟

   • ساناز

    از نظر منم هیچ ربطی به احساس نداره. تازه اون موقه آدم از ترس دیر شدن بچه دار شدن زود ازدواج نمیکنه و میگرده با خیال راحت عشقشو پیدا میکنه با اون با عشقش و با احساسش زندگی میکنه نه فقط با بابای بچش :/

    • محمود

     از نظر من آدم تا 25 سالگی میتونه عاشق بشه. بعد از اون همه چی بر اساس حساب و کتاب هست.

 • مرضیه

  الانشم خیلیها برای تولید مثل سکس نمی کنند!!! حالا تا اون موقع دیگه میشه همشون!!!
  خیلی هم عجیب و دور از ذهن نیست!!!

 • رضا

  این نظر ایشون هست و آینده رو نمیشه پیشبینی کرد !لییرالیزم میخواد اون تفکری که خودش از انسان داره رو به عنوان علم به همه غالب کنه و مطمنا این اتفاق نخواهد افتاد !اگه این اتفاق بیافته مطمئنا اثرات مخرب دیگری نیزخواهد داشت،تمام هم و غم نویسنده این مقاله نابودی خانواده است و با فرض این قضیه این مسائل اتفاق میافته !خیلی جالبه که سال 2050 دقیقا همون سالی که نوسینده کتاب کمیته 300 گفته بود کمیته جهانی 300 تصمیم به شروع حکومت جهانیش رو داره که یکی ازبنیانهای اصلیش نابودی خانواده،گسترش فمنیسم و هم جنسبازیه !
  قبلا هم گفتم این سایت یک سایت فمنیستی و تحت پوشش همین بنیادهای جهانیه !وگرنه شما میتونی خبری بنویسی که در آینده اهمیت خانواده بیشتر می شه !انتخاب خبر میتونه سمت و گرایش نوسینده رو مشخص کنه !که با مجموع خبرهایی که من از این سایت خوندم میشه فهمید که این سایت یک سایت فمینیستیه و تحت عنوان مرد به تبلیغ فمنیسم می پردازه و بس !

  • سهیل

   حال کردم با جوابت

 • Setareh

  کتاب”brave new world” رو خوندین؟ همین ماجرا رو میگه (رمان تخیلی‌) در سال ۱۹۳۱ نوشته شده. این “آرزو” ی بشر ظاهراً قدمت تاریخی داره! و واقعا چقدر مردم بعدش راضی‌ میشن و از زندگی‌ لذت میبرن جای سوال داره.

 • آرش

  به نظرم خیلی از مشکلات همان طور که در متن آورده شده حل خواهد شد. در کل هر جامعه ای تحت تاثیر چهارچوبهایی است که، از گذشته به وضعیت حال و آینده آن جامعه منتقل میشود. البته در جوامع مختلف این تاثیر، شدت کم و زیاد دارد. برخی از این چهارچوبها حاد و جنجال برانگیز است مثل مذهب و مفهوم خانواده، ولی برخی دیگر کم اهمیت هستند مثل رسومات و مد. در هر صورت یک جنبه آزادی انسان اینست که حداقل این چهارچوبها را به چالش بررسی و شک بکشاند. زیرا چهارچوبهایی که از گذشته به ارث بردیم توسط انسانهایی مثل ما، در گذشته بنا شده اند. پس حق داریم که در مورد آن چهارچوبها شک کنیم و همچنین حق داریم چهارچوبهایی جدید برای زندگی فردی و اجتماعی خودمان بنا کنیم. البته بناکردن این چهارچوبها خود مسایل جدیدی بوجود می آورد که بنظر من نگران کننده نیست. زیرا انسان یک موجود پویاست و دارای قدرت تفکر و خلاقیت است. پس شایسته نیست که در چهارچوبهای گذشته محصور بماند.

  • رضا

   آره ولی باید بدونیم که این چهارچوبها چه نتیجه ای داره ،ونباید هم تحمیلی باشه ویک عده ای به نام آزادی نظرات خودشون را به دیگران تحت عنوان مذهب یا ضد مذهب به دیگران غالب کنند ،نرخ رشد جمعیت در کشورهای غربی به حدی رسیده که خوشبختانه و یا بدبختانه ما دیگه نژاد غربی در 70یا 80 سال دیگه نداریم و این مسئله به علت گسترش فمنیسم و هم جنسگرایی و همین نابودی همین نهادهای به اصطلاح سنتی که امسال شما کهنه و قدیمی میدونند ،مسائل انسانی که مدل مهندسی نیست که شما بخوای سعی و خطا کنی و هرچهارچوبی رو هرچند قدیمی به راحتی و بدون در نظرگرفتن عواقبش نابود کنی !