تاریخ شکل گیری کت و شلوار و کراوات

2012-10-18-Suitingtimeline

لباس نجبا و متمولین 400 سال پیش اروپا، از چند لایه تشکیل می شد وبیش از 7 تکه لباس را در بر می گرفت . شورش بر علیه اشراف که منجر به کشته شدن چارلز اول در انگلیس شده بود فضایی ایجاد کرد که لباس مجلل پوشیدن از چشم مردم افتاد. بعدها طاعون و اتش سوزی بزرگ لندن نیز کمک کرد که لباس ها از تکه های کمتری ساخته شوند.

پیش از 150 پیش «George Beau Brummel» اشراف‌زاده‌ی خوش سلیقه توانسته بود با تلفیق لباس نظامی بریتانیایی و لباس نجیب زادگان کشورش، طرح لباس سه تکه‌ی «کت و شلوار و کراوات» را برای اقشار وسیع کارمندان، دانشمندان، مهندسین، هنرمندان و به‌ویژه بازرگانان به ارمغان آورد.

هیپی‌های دهه ۶۰ میلادی در قرن بیستم، بزرگ‌ترین ضربه حیثیتی را بر «کت و شلوار» وارد آوردند و بعد آز آن‌ها میلیاردرهای «سیلیکان ولی» نظیر روسای آپل، گوگل، و فیسبوک نیز به تقلید از آن‌ها روی خوشی به کت و شلوار نشان ندادند.

کت و شلوار وکراوات در 155 سال گذشته در میان جنگ‌ها، انقلابات و بحران‌های اقتصادی جهان، با فراز و نشیب‌های بی‌شماری روبرو گشته است و اتهامات بی‌شماری در همین دوران به پوشندگان « کت و شلوار و کراوات» در سراسر جهان وارد شده است. با این همه، لباس فوق به دلایل بسیار متنوع، به سلیقه اول لباس رسمی جهان تبدیل شد.

7834fab4

More from مرد روز
تنها بودن، راه حل نیست
آدمها روز به روز تنهاتر میشوند ولی به شیوه های مختلف می خواهند آن...
Read More