جوانان ژاپن از سکس می گریزند

بیش از 45 درصد زنان 16 تا 24 ساله ژاپنی تمایلی به داشتن رابطه جنسی ندارند. اتفاقی که برای بیش از 25 درصد مردان کشور نیز مشاهده شده است. خبرگزاری سراسری ژاپن از این بحران با عنوان sekkusu shinai shokogun  یاد می کند که همان «بحران تارک دنیا شدن» است. تعداد کودکان به دنیا آمده در سال 2012 رکورد رشد منفی را شکسته است تا آنجا که مقدار مصرف پوشک سالمندان ژاپن از تعداد استعمال پوشک بچه بیشتر شده است.

Young women shopping in Tokyo

آمارهای تکاندهنده نظیر اینکه 61 درصد مردان مجرد و 41 درصد زنان 18 تا 34 ساله در هیچ رابطه زناشویی نیستند در کنار این واقعیت که 30 درصد افراد زیر 30 سال  اصلا قرار ملاقات برای یافتن جفت در زندگی نداشته اند بر نگرانی های موجود می افزاید.

بر اساس آمار رسمی، زنان زیر 30 سال، از هر چهار نفر فقط یکی شانس ازدواج پیدا می کند و از میان این عده کمتر از نصف شان نمی خواهند بچه دار شوند. زنان و مردان جوان ژاپن مدعی هستند که داشتن رابطه « از نظر روحی اذیت کننده است و به مشکلاتش نمی ارزد». ترس و وحشت در اخطارهای دولتی نیز رخنه کرده است، آنها ادعا می کنند که با این روند، نسل ژاپنی ها منقرض خواهد شد.

یک مشاور مسائل زناشویی که شهرت زیادی در ژاپن دارد و به « ملکه عشق» شناخته شده است می گوید :« انسانیت از جامعه رخت بر بسته است. دختران و پسران ژاپنی حتی از تماس ساده فیزیکی چندش شان می شود. رابطه جوانان ژاپنی مملو است به عشورزی به آواتارهای دیجیتالی در بازی های ویدئویی و خریدن مانکن های پلاستیکی که با باد پر می شوند. ربات ها در خیلی از موارد جایش را به دوست و همسر داده است.

تمام سیستم اقتصادی نیز در خدمت اجتماع مجردانه است. از بسته های غذای آماده در بقالی ها تا زیرپوش های  یکبار مصرف، حکایت از این واقعیت دارد که بشر مجرد از هر نظر بی نیاز به یک شریک و همراه و همسر می گردد. نظریه ایی نیز در این رابطه شکل گرفته است که تمام این بحران را به گردن کمپانی های بزرگ و شیوه استخدام و کار می اندازد. 70 درصد زنانی که فرزند اول شان به دنیا می آید ناچارند استعفا دهند چون سیستم کاری برای آنها مساعد نیست.

زنانی هم که قادر به ایجاد تعادل بین کار و وظائف مادری می گردند در فرهنگ کوپوریشن، با لقب oniyome که معنایش همسران شیطان صفت است به مسخره گرفته می شوند. بر طبق این نگاه، روند رشد منفی سریع نسل جدید ژاپن نوعی تنبیه و اعتراض نسبت به کمپانی های اقتصادی و شیوه مدیریت شان است.

بحران های اقتصادی، برطرف کردن میل اجتماعی بودن از طریق شبکه های اجتماعی، افزایش سال های تحصیل در بزرگسالی که برای تضمین بیشتر کاریابی است و از هم پاشیدن مذاهب رسمی از جمله دلائلی هستند که افراد را عادت به زندگی تنها کرده است.

با وجود انکه مسیر زندگی مجردی و فرار از ازدواج و رشد منفی  جمعیت در تمام اجتماعات شهری دنیا دیده می شود به نظر می رسد جوانان ژاپنی دست های شان را زودتر از بقیه به علامت تسلیم بالا برده اند.

NYT2009062917505049C

با همه داد و فغان هایی که زندگی مجردی در جهان ایجاد کرده است شاید بشود این رفتار جدید بشری را که مثل سابق بهای زیادی به عشق و سکس نمی دهد از دید مثبت نیز ارزیابی کرد و آن را نشانهِ شیوه جدیدی از زندگی و حتی خوشبختی فرض کرد. شاید زندگی مجردی می رود تا به هر تدبیری شده از اتهام ها و توقعات منفی که در باره اش ایجاد شده کم کند.

Young People in Japan Have Given Up on Sex , By Katy Waldman
http://www.slate.com/blogs/xx_factor/2013/10 /22/celibacy_syndrome_in_japan_why_aren_t_young_people_interested_in_sex_or.html

Why have young people in Japan stopped having sex? By Abigail Haworth

http://www.theguardian.com/profile/abigail-haworth

More from ترجمه ونداد زمانی

جمعیت زمین کاهش می یابد

[caption id="attachment_35909" align="aligncenter" width="445"] The overpopulation myth[/caption] برای شروع باید گفت که...
بیشتر بخوان
 • کیانا

  سوئد زندگی می کنم که میزان زندگی مجردی جامعه بالاست. به عنوان یک دانشجوی پزشکی، که مرتب با بیماران سروکار دارم، عملا می بینم که چگونه از نظر روحی و جسمی این افراد شکننده می شوند، مخصوصا بعد از سن 50 سالگی، میزان بیماریهای قلبی و روحی (مشخصا افسردگی) در مقایسه با متاهلین، افزایش پیدا می کند. این افراد شروع به انجام کارهائی می کنند که اصطلاحا به آن خودکشی ناآگاهانه گفته می شود مانند خوردن بیش از حد، سیگار کشیدن فراوان، مشروب خوردن افراطی و … که منجر به انواع بیماری می شود و حتی این افراد از به صورت ناآگاهانه از خوردن دارو هم امتناع می ورزند تا هرچه زودتر زندگیشان تمام شود.

  • مهدی

   🙁

 • قلم‌دار

  یا من معنی بعضی کلمه هارو نمی دونم یا شیاین همون شیاطین بوده و اشتباه تایپیه!!!

  تو ایرانم اوضاع چیزی شبیه به همینه با این تفاوت که به صورت وارون نتیجه داده!
  افراد اونقدر وقت اضافه دارن که نمی دونن در کجا و در چه حینی اونو بگذرونن!

  • marderooz

   قلم دار عزیز مرسی از توجه، کلمه شیطان را تصحیح کردیم

 • مرد دیروز

  متاسفانه زندگی دیجیتالی امثال بنده بهتر و پربارتر از زندگی واقعیمون شده..
  دنیای پشت کامپیوترم رو دوس دارم، سال‌هاست که از خواب شبم میزنم
  هرکاری میکنم تا از دنیای واقعیم فاصله بگیرم، دروغه آره.. یجور بدبختیه، ولی شیرینه!
  آرزوها و رویاهات تو یه لحظه رو سرت خراب نمیشه.. همیشه یه چک پوینت و یه بک آپ برای جبران اشتباهاتت توش هست؛
  و اینه که دوس داشتنیش میکنه

  • پوریا

   بک آپ رو خوب اومدی خوشم اومد!

 • 67

  چرا بعضی از کامنت ها پاک می شود؟؟؟؟

 • من

  مانکن پلاستیکی که با باد پر میشود؟؟؟
  آدم فقط یاد یه چیز میفته

 • پوریا

  فقط ژاپنی ها نیستن. به نظرم یه روز بشه که صدا و سیما مجبور شه بیست و چهار ساعته پورن پخش کنه بلکه ملت رو بیران به سکس.