با مردان مهربانتر باشید

artxsmart_cezanne-720x602
Cezanne’s “The Card Players” + smartphones.

ما مردان عقل مان فقط در چشم مان نیست 

بله درست است که ما در باره زیبایی قیافه و بدن زنها که تصویرشان روی جلد مجلات و تبلیغ کالاها هستند حرف می زنیم ولی باور کنید ما مردان هم وقتی در باره زنانی که می شناسیم حرف می زنیم فقط به بدن شان نمی پردازیم. برای ما خنده های ریز و شیطون، با هوش بودن و خوشفکری شان، یا راست گویی و جسارت و خیلی چیزهای دیگر که ربطی به قیافه و زیبایی شان ندارد هم جذاب و دوست داشتنی است

نمی دانید چه زجری دارد جهنمی که تستوسترون ایجاد می کند

خیلی در باره پسرهای جوان و دیوانه بازی های شان حرف به میان می آید. ولی فقط کافی است تجسم کنید در این دوره چه زجری را تحمل کردیم. یک باره یک عالم مواد و هورمون بدن ما را مثل دیگ می جوشاند. مقدار احساساتی که تستوسترون در بدن ما ایجاد می کند شاید برای مرد 30 ساله با مغز به اندازه کافی رشد کرده کمابیش عادی و قابل کنترل باشد ولی جهنمی است که همیشه با ما است.

تنها راه به آرامش رسیدن در این دوران طوفانی که البته همیشه به صورت کنترل یافته با ما خواهد بود میل غریزی برای خشونت است. انگار یک دیو روی شانه ما نشسته است و مرتب برای هر مشکلی یک راه حل خوشایند به ما تعارف می کند. خشونت. میل به خشونت و انتقام و حل کردن مشکلات، دلشوره ها و نگرانی ها با پرخاش و خشونت در ذره ذره هورمون های بدن ما برای خودش می جوشد. باور کنید خیلی سعی می کنیم این دیو خشونت را مهار کنیم. با ما مهربان تر باشید.

ما مردان هم دوست داریم تعریف بشنویم

یک قانون عمومی برای جلب توجه زنان زیبا وجود دارد و آن اینکه تعریف کردن از آنها کمکی برای آشنایی با آنها نخواهد کرد چون از این نوع تعاریف زیاد می شنوند. درست بر عکس این قضیه در مورد مردان صدق می کند چون هیچ موقع این قرار وجود ندارد که از جذاب بودن مان حرفی به میان آید. نه حتی جذاب و زیبا بودن بلکه حتی اشاره کوچکی در باره قیافه عمومی مان نیز ازما دریغ می شود.

نقش ما مردان اینطوری حک شده که جذابیت ما در موفقیت و تخصص ما نهفته است. در همه جای دنیا، یک فرهنگ مسلط وجود دارد که مردان شکارچی هستند نه شکار، مردان خواستار هستند نه خواستنی. ما  مردان چابک هستیم چون زنان غزال هستند و باید همیشه جویا و مهیا برای  تعقیب آنها باشیم.

توجه  یک مرد را کاملا متوجه خود خواهید کرد اگر بشنود از شما که به او بگویید « خطی که دور دهان، از زیر بینی تا چانه داری خیلی  جذابه». مطمئن باشید اولین نفری هستید که شاید در زندگی از حالت و صورت و قیافه اش تعریف شده است و آن را هرگز فراموش نخواهد کرد. اشتباه بزرگی است اگر فکر کنید مردان می دانند که خوشتیپ و جذاب هستند. باور کنید خیلی ها نمی دانند.


Five Important Things Women Don’t Know About Men By Noah Brand

http://goodmenproject.com/featured-content/five-important-things-women-dont-know-about-men/

More from سعید داورپناه
او مرا با دنیای واقعی زنانگی آشنا ساخت – ۸
از روزی که دیدمت. از لحظه ایی که در قلبم جا گرفتی...
Read More